75 Heemkundekring wil Lappenstraatje behouden 20 Duivelse streken op vijf plaatsen langs fietsroute worden opgevoerd door toneelspelers van Die Naemloose Speelers uit Moergestel. Start en finish van de recreatieve fietsroute is het St. Jansplein in het centrum van het dorp. Deelnemers kunnen vanaf 11.30 uur vertrek ken. Voor 2,50 euro krijgt de deelnemer een rou tebeschrijving en een boekje met de tekst van de legende. SCHAALTJE LENTEBROODJES AARDBEIENVLAAI Aphrodite Herinnering aanmelden reünie ‘De Vurhaai’! BAKKERIJ KOUWENBERG 0 Winnaars Moederdag-actie winkeliers ITO Opnemen in ’n ‘ommetje’..' Scfiifderwer^n E Basisscholen op bezoek bij harmonie Fietsen en toneel in Moergestel Fietsdorp De Stichting Moergestel fietsdorp organiseerde vorig jaar met veel succes de Leugenbèngskes Fietsroute. i5Bsa5B52sas2sgsas2sa5~d Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl is het verhaal verwerkt. Dit maakt het zeer herkenbaar voor fietsliefhebbers uit Midden- Brabant. De vijf bedrijven van de ‘Moergestelse Duivel’ Het wordt ’n unieke avond met medewer king van het orkest ‘De Alpenjagers' en Mirlitonfanfare ‘De Klomp’ in de feest tent aan de Oisterwijkseweg. Informatie: Francine Kaal, tel. 513 2396. - Landinrichtingscommissie De Hilver stelt voorzitter Noud Smits vervolgens: ‘Bij het eindpunt zal de deelnemer voldoende gespreks stof hebben om samen een boom op te zetten over het Brabantse landschap, dat op die manier zo intens beleefd wordt.’ ‘Het verzoek aan de landinrichtingscommis sie is dan ook om erin te voorzien dat het Lappenstraatje behouden blijft en niet gedoemd is te verdwijnen.’ De Landinrichtingscommissie is druk bezig met de verkaveling o.a. ook in genoemd gebied. In 2012 zou het volledige plan klaar moeten zijn en zullen we ook pas weten of het Lappen straatje nog als zodanig zal bestaan. Enkele weken geleden al zijn de uitnodi gingen verstuurd voor de reünie van Buurtvereniging ‘De Vurhaai’ op zaterdag 16 juni a.s. Zo’n uitnodiging wordt gelezen en tja.“het is nog tijd genoeg om aan te mel den, want het is pas over twee maanden...” Vervolgens blijft de brief liggen en vaak dus ook vergeten! Maar nu komt het feest rond het 50-jarig bestaan wel héél dichtbij! Daarom: als u ’n uitnodiging heeft gekregen en u zich nog niet heeft aangemeld voor de reünie, wilt u dat dan zo snel mogelijk doen? Eind mei willen de organisatoren graag weten op hoeveel bezoekers zij mag rekenen. Na aanmelding door middel van de antwoordkaart die u hebt ontvangen, krijgt u de toegangskaarten thuisgestuurd. De duivel speelt de hoofdrol in het nieuwe eve nement van de Stichting Moergestel Fietsdorp. a.s Zondag 20 mei kan in Moergestel worden deelgenomen aan een mooie fietsroute met een lengte van iets meer dan dertig kilometer. Op vijf plaatsen langs deze route brengen toneel spelers de legende van de ‘Moergestelse Duivel’. Het fïetsevenement is een aanrader voor ieder een die fietsen door Brabant leuk vindt. De organisatie heeft iets extra’s voor kinderen in petto. Bijzonder aan deze route is dat de fiet ser op vijf halteplaatsen steeds een hoofdstuk uit de legende krijgt voorgeschoteld. Het vrolijke toneelstuk is speciaal voor deze gelegenheid geschreven door Jan Smeets. Deze toneelschrijver heeft allerlei typische Moergestelse situaties en historische figuren Goed idee, bij koffie of thee! (met Hollandse aardbeien) (6 pers.) De 31 Moergestelse winkeliers hielden afge lopen vrijdag en zaterdag een zgn. Moeder dag-actie. Bij elke aankoop kreeg men een bon die men in moest vullen. Uit de ingevul de formulieren werden zaterdag aan het eind van de middag de acht gelukkigen getrokken die een mand met Moederdag-verrassingen kregen thuisbezorgd. De winnaars zijn: Anouk Mallens, Korenstraat 40 Femke van Brunschot, Kerckackerstraat 8 Mart Snijders, Industrieweg 17 C. van Poppel, Pr. Beatrixstraat 15 R. Rijnen, Schoolstraat 20 C. Coenen, Postelstraat 15 Paul Berkelmans, Burg. Poortstraat 32 A. van de Wouw, Past. Janssenstraat 9 Proficiat namens alle winkeliers Op dinsdagmiddag 22 mei zullen de groepen 5-6-7 van de drie Moergestelse basisscholen een bezoek brengen aan het opleidingsorkest van muziekvereniging Prinses Juliana. De samenwerking tussen de drie basisscholen van Moergestel, muziekvereniging Prinses Juliana en Factorium (muziekschool) heeft dit jaar een nieuwe vorm gekregen. Onder de naam “Windkracht 6” is een project gestart, waarin muziekleraren van Factorium betrokken zijn bij de begeleiding van leerlin gen van de basisschool om kennis te maken met muziek. Natuurlijk is onze eigen muziekvereni ging in Moergestel blij met dit door henzelf opgestarte initiatief, en wil zij samen met alle betrokkenen een mooi eindresultaat neerzetten in de vorm van een concert. Op dinsdagmiddag 22 mei zal er per school afwisselend samengespeeld gaan worden op instrumenten die de basisschoolleerlingen eer der in de klas gemaakt hebben. De muziek die gemaakt wordt is uit het themaconcert van 3 juni, namelijk de Efteling. We hopen dat de leer lingen een goed idee krijgen van hoe leuk het is om samen muziek te maken, en wat je samen in korte tijd kan bereiken. Natuurlijk zou het hartstikke leuk zijn als alle kinderen op 3 juni om 13.00 uur met hun zelf gemaakte instrument naar de tennishal Stokeind komen om daar datgene wat gerepe teerd is gezamenlijk met het orkest voor ouders, opa en oma nog eens uit te voeren. Huidverzorgingsinstituut 1 I De bedoeling van de Heemkundekring is het opnemen van het Lappenstraatje in een zgn. “ommetje”: ’n cultuurhistorische wandelrou te. De wandelroute, met daarin opgenomen het Lappenstraatje, kan beginnen bij de kano- boerderij aan de Heizenschedijk en via o.a. de Kanaaldijk in Biest-Houtakker, de Klein Logt en de Broekzijde/Masperstraat/Zelt weer terug naar waar men begon. In de door de Heemkundekring verstuurde brief aan de Aan de Heuvelstraat, ter hoogte van het trafohuisje (PNEM-huisje) en tegenover de boerderij Heuvelstraat 10, ligt het zogeheten Lappenstraatje. De naam “Lappenstraat” komt al voor in de “Legger der Landerijen van 1793” van de voormalige gemeente Moergestel, waar melding wordt gemaakt van “Lappenstaatje westwaers langs de Hijde tot den Herstal”. Onlangs heeft Heemkundekring “De Kleine Meijerij” van Landschapsbeheer Nederland voor haar inzending terzake het creëren van een “ommetje” (een cultuurhistorische wandelrou te) een eervolle vermelding gekregen. Er wor den op die manier twee doelen bereikt: ener zijds het in stand houden van het cultuurhis torisch erfgoed en anderzijds het opnieuw bele ven van het (agrarisch) buitengebied door o.a. toerisme en recreatie. De route is professioneel samengesteld door Frans van Hest en voert langs de mooiste plekjes van het dorp. Bij de eerste halteplaats wordt gezinnen met kleine kinderen de gele genheid geboden over een alternatieve route terug te keren naar het beginpunt. Hierdoor kunnen ook gezinnen met kinderen eenvou dig meedoen. Op deze eerste halteplaats is een wedstrijd voor kinderen. Daarmee zijn drie door de Moergestelse bibliotheek er beschik king gestelde prijzen te winnen. De Stichting Moergestel fietsdorp is vier jaar geleden opgericht. De stichting wil Moergestel onder de aandacht brengen als een dorp waar de fietser van harte welkom is en dat heel goed als uitvalsbasis voor een fietstocht kan dienen. Om Moergestel als fietsdorp te promoten wordt minstens een keer per jaar een tot de verbeel ding sprekend fïetsevenement georganiseerd. De stichting had succes met onder meer de Leugenbèngskes Fietsroute en de Midzomernacht Fietsroute. Nu is het de beurt aan de duivel om fietsers te vermaken in Moergestel. J 7J U .7 Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 16 MEI 2007 - 31e JAARGANG - Nr. 1426 AL P.UÏM 80 JAAR FIETSPLf21iï Uitgave en redactie: Buro ‘76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013)513 2871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. Telefoon 013-5424177 Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl 5 p nuiuvci/.uiynlyoiiióliluul n A 71 Schoolstraat 5 h w 1 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 As

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 1