Wendy op schema Audacia- nieuws J eugdschaakclub Moergestel H.S.V. De Rietvoorn Rabo Dikke Banden Race in Moergestel Nieuw initiatief krijgt zijn start Seizoen telt één wedstrijd te veel Beerse Boys - Audacia 3-0 Sportvereniging ’’ROEF!” Akkoord ouder Vertrek 9.15 Vertrek 9.00 Vertrek 9.15 Vertrek 9.15 Vertrek 8.30.. Vertrek 9.50.. Vertrek 11.30 Vertrek 12.50 Vertrek 11.30 Vertrek 8.20 Vertrek 8.20.. Vertrek 9.00.. Elk jaar zal het deelnemersveld doorschuiven zodat een ieder aan de beurt komt. De achter liggende gedachte voor dit initiatief was het feit dat het organiseren van allemaal eigen toernooi en steeds moeilijker werd. De aantallen waren soms dusdanig klein dat van een toerooi geen sprake meer was. Op deze manier hopen we de strijd en het leuke van een toemooidag terug te brengen bij de voetbaljeugd. Graag nodigen wij u allen uit om eens een kijkje te komen nemen bij één van ons. De dag start om 10.00 uur en zal tot ongeveer ca. 16.00 uur duren. Tot 17 mei bij Audacia of ergens elders op een veld in de buurt. Op zondag 20 mei wordt er op de Reusel gevist om de Bondsbeker. Deze wedstrijd telt mee voor het algemeen klassement. Opgave kan uitsluitend telefonisch tot daags voor de wedstrijd bij: Marco van Elderen tel. 513 3059 of Hans Smits 513 2818. Plaatstrekking om 7.00 uur in café de Klaore. ...Sp. Boys ...RKDSV .Nemelaer .Nemelaer ...Sp. Boys Sp. Boys Sp. Boys RKDSV ROEF KORFBAL ROEF! PAST ZICH AAN Normaal gesproken moet de wedstrijd tegen Klimroos, dat onder in de ranglijst staat, gemak kelijk worden gewonnen. Dit is van toepassing als je tenminste je eigen spel speelt. Echter vanaf het begin laat Roef! zich verleiden het zeer trage tempo over te nemen. De tegenstander profiteert en neemt een 1-0 voorsprong. Hierdoor loop je achter de feiten aan en dit zal de gehele eerste helft niet wijzigen. Na elk doel punt zet Roef! weliswaar even aan maar tel kens valt met terug in een te laag tempo. Na de 1-1 in de 4de minuut door Hanneke Oerlemans neemt de thuisclub weer de voorsprong. Na de gelijkmaker van Britt van Spaendonk volgt wederom hetzelfde scenario waarbij wederom Hanneke Oerlemans voor rust de 3 - 3 laat aantekenen. Om de tegenstander te ontmoedi gen dient een voorsprong van minstens twee doelpunten te worden verkregen. Om dit voor- nemen te realiseren neemt Roef! direct na rust het initiatief en weet binnen enkele minuten via Anne Jonkers de 3 - 4 te scoren. Ondanks de vele kansen blijft een volgende doelpunt uit en blijft de tegenstander in de wedstrijd. En dan gebeurt hetgeen waar iedereen op kan wachten de thuisclub neemt binnen één minuut de voor sprong 5-4. Met nog vijf minuten op de klok is alles nog mogelijk en nogmaals zet Roef! aan. Een strafworp wordt door Kim van Spaendonk omgezet in een doelpunt echter hoezeer er daarna ook wordt aangedrongen en ondanks meerdere goede kansen blijft de 5 - 5 gehandhaafd. Berustend wordt geconstateerd dat er deze morgen niet meer in heeft gezeten. Komend weekend de laatste wedstrijd thuis tegen Nijnsel. Daar echter het sportpark niet beschikbaar is wordt uitgeweken naar het veld van ZIGO in Tilburg. Uitslagen: Sen. Klimroos - Roefl 5-5 Pup. Eyckelkorf D - Roefl D 2 - 1 Pup. Roefl E - EDN E 8 -0 I Ja, ik doe mee aan de Rabo Dikke Banden Race op zondag 17 juni in Moergestel. I Naam en voornaam J Adres Postcode-Woonplaats 1 G b Telefoonnummer FAMILIEKORFBALTOERNOOI Zondag 3 juni a.s. is het weer zo ver, tijd voor het jaarlijks terugkerende familiekorfbal toer nooi. Een dag waarop door vriendengroepen, verenigingen, families of zo maar spontaan gevormde teams wordt gestreden om de hoog ste eer. Uiteraard geldt hoe meer zielen hoe meer vreugd dus als je zin hebt om meer te doen dat kan. Meld je aan als team telefonisch (zie onderstaande nummers) of via e-mail (Corien@planet.nl). Tot ziens op zondag 3 juni. Wielerronde Moergestel/Oisterwijk in samen werking met de Rabobank. De race voldoet aan de eisen van de Koninklijke Nederlandsche Wieler Unie (KNWU). Alles wordt dan ook per fect geregeld. Zo wordt het parkoers afgezet en is het dragen van een wielerhelm verplich ten zijn gratis bij de organisatie te leen. Begeleiders van de stichting zorgen ervoor dat alles goed verloopt. En mocht er toch een onge lukje gebeuren, dan staat er een EHBO-ploeg paraat. Alle deelnemertjes krijgen een aandenken aangeboden van de Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk. De winnaars van elke categorie ontvangen bovendien een fraaie beker. Inschrijfformulier Rabo Dikke Banden Race op zondag 17 juni aanvang 12.00 uur in Moergestel De RABO Dikke Banden Race is een officiële fietswedstrijd voor jongens en meisjes. Je mag eraan meedoen op je eigen fiets mét minimaal een banddikte van 28 mm. Het maakt niet uit of je een gewone fiets, mountainbike of citybi- ke hebt. Er mogen zelfs versnellingen op zit ten. Als het maar geen racefiets is, want dat zou niet eerlijk zijn. Het parkoers waarop je fietst, is helemaal vrij van verkeer. Je hoeft dus niet op auto’s en brommers te letten. Je moet gewoon zo hard mogelijk fietsen. Er zijn drie catego rieën, te weten cat. 1 meisjes en jongens in 1999 en 2000 geboren, cat. 2 geboren in 1997 en 1998 en cat. 3 geboren in 1995 en 1996. Alle deelnemers krijgen een aandenken De RABO Dikke Banden Race Moergestel wordt georganiseerd door de stichting Op zondag 17 juni zal in het centrum van Moergestel voor de zesde keer weer het wielerfestijn ‘RABO Komtoer’ worden gehouden voor jeugdige wielrennertjes. Onderdeel van het wielerfestijn voor de jeugd is ook de Rabo Dikke Banden Race. Internationale zwemwedstrijd te Brugge Het leek wel een gewone limietwedstrijd. Het was druk in de Vlaamse stad, waar deze wed strijd hoog staat aangeschreven. Voor de statis tieken: 56 clubs, 643 zwemmers en 2307 starts. Ook bij NZE-trainer Marcel Wouda heeft Brugge een speciale plek. Hij wordt er altijd op een sympathieke manier ontvangen. Bij Wendy heeft Brugge iets speciaals. Ook zij koestert mooie herinneringen aan de Vlaamse stad. Zij zwom zich naar een plek in de Nationale Jeugdploeg in 2004. Ook toen stond de Moergestelse onder leiding van Wouda, toen nog bondscoach van de Nederlandse jeugd ploeg. Alle ingrediënten waren dus aanwezig om er iets moois van te maken. Wendy was zeer gemo tiveerd. Het ging toen immers ook geweldig. Maar te gemotiveerd werkt meestal averechts, dan wil je teveel, te gespannen, te gefocust. Op zaterdag moest aangetreden worden voor de 200m vrije slag en 200m rugslag. De finale werd vrij gemakkelijk bereikt. Op de 200m rugslag pakte ze de 2de tijd. Opmerkelijk was dat er 6 van de 8 finaleplaatsen voor Neder landse zwemsters waren. In die finale kwam Wendy niet verder, een 2de plek en met 2.19.04 was ze zelf zeker niet tevreden. In de series van de 200m vrije slag wist ze als 4de naar de fina le te zwemmen. In de finale was een 6de tijd maximaal. Ook hier was de teleurstelling van haar gezicht te lezen. Zondag moest de kentering komen en wel op de 400m vrije slag. Wendy, als 3de naar de fina le, zwom ingetogen met rust, maar straalde kracht en souplesse uit. Dat was in een klein Met nog drie clubavonden te gaan komt er enige tekening in de strijd om het Moergestels jeugdschaakkampioenschap. Teun van Knegsel staat glorieus bovenaan. Hij heeft nog geen partij verloren. De strijd om de tweede plaats is nog lang niet beslecht. Er zijn nog 5 kandi daten die daarvoor in aanmerking komen, namelijk: Gijs van Cuijck, Nino van Elderen, Jaap de Groot, Joris Wingelaar en Isar van Engelen. Spannend, dus! Waar en hoe laat wordt er geschaakt om het Moergestels jeugdschaakkampioenschap? Vanaf maandag 19.15 uur tot 20 uur in het Estalokaal van Scoutinggebouw “Den Donk”, Bossstraat la te Moergestel (behalve in de basisschoolva kanties). De schaaklessen zijn geschikt voor basisschool kinderen vanaf groep 4. Inlichtingen/aanmel- dingen: t.leermakers@planet.nl Op donderdag 17 mei wordt het dorpen toernooi georganiseerd. Het toernooi is een initiatief van 7 voetbalverenigingen uit de buurt die gezamenlijk op één dag alle jeugdleden in actie brengen. Bij Audacia zullen op deze dag 24 E- teams de strijd met elkaar aangaan. Bij de ande re verenigingen worden vergelijkbare wedstrij den georganiseerd voor de andere leeftijdcate- gorieën. R. K.S.V. Taxandria:A junioren V.V. Helvoirt:B junioren S. V. S.S.S.:C junioren R. K.S.V. Oisterwijk:meisjes S. V. Nevelo:D pupillen S.V. Audacia:E pupillen Jong Brabant/SBA Euro:F pupillen DE VISPAS Het kan voorkomen dat u als sportvisser lid bent van meerdere verenigingen en u meerdere malen afdracht heeft betaald. U hebt recht op retournering van de teveel betaalde afdracht. Wat moet u doen: Ga naar www.sportvisserij- nederland.nl en vul het formulier dubbele afdracht in. Wanneer u dit niet digitaal kan, neem dan con tact op met de secretaris of penningmeester van H.S.V de Rietvoorn, tel 5217319 of467 7417 en u wordt verder geholpen. half uur later te zien op de 100m rug. Met 1.06.25 werd de 1ste tijd opgeëist. “Gretig als een roofdier” was misschien wel de beste omschrijving. In de finale zou het zwaar wor den, zeer zwaar. Eerst de 400m vrije slag en bin nen 10 minuten de 100m rugslag. Geen tijd om te herstellen dus. Haar tijd 4.27.87 (2e plek) was een flink persoonlijk record van 3 seconden. Een heel andere Wendy als een dag eerder was opge staan. De 100m rugslag bleef iets speciaals. Alle grote namen uit Nederland waren aanwezig en ook hier kreeg de finale een Nederlands tin tje. Het was duidelijk dat een 1ste plek er na de inspanning van de 400m vrij er niet in zat. Voor een 2de plek vocht Wendy met alles wat ze in zich had. Lang zag het er naar uit dat ze voor een verrassing zou gaan zorgen, maar na 95 meter brak ze en kwam ze net te kort. Toch kreeg ze respect van ieder, haar tijd 1.05.57 was zelfs een PR. Zo werd deze wedstrijd toch nog goed afgesloten. Wendy is nu volop in de voorbereiding van de NK begin juni, daarna volgen nog 2 EK-limiet- wedstrijden en volgt een trip naar Frankrijk waar ze eind juni deel gaat nemen aan de Open Franse kampioenschappen in Saint-Rafael. Voor broer Mike verloopt het seizoen minder florissant. Een schouderblessure blijft opspe len. Zodoende zijn er al wedstrijden afgezegd. Mogelijk komt de Open Duitse kampioen schappen en de NK ook op losse schroeven te staan. We wachten af. Erik Schellekens Erik kreeg er ook een. Voor hem een zeldzaam heid en bovendien dubieus en zuur.hij wil het volgend seizoen niet meer in de selectie spelen om meer aandacht aan zijn gezin te kun nen besteden. Door onvoldoende bekendheid van dit feit bij de eigen aanhang en het overi ge talrijke publiek kwam de “publiekswissel” een kwartier voor tijd helemaal niet uit de verf voor dit boegbeeld van Audacia. Hierop moet nog iets verzonnen worden om dit recht te zet ten. Beide ploegen hadden bij het begin van de reguliere competitie verschillende doelstellin gen: Beerse Boys zo snel mogelijk terug naar de derde klasse en voor Audacia was lijfsbehoud in de vierde klasse voldoende. Beiden moesten daarvoor de motivatie van het “heilige moeten” aanwenden. Audacia slaagde in haar doelstel ling en kreeg zelfs een bonus door play-offs te mogen spelen voor promotie. Het heilige moe ten vernaderde in volledige bereidheid tot stun ten en slaagde daar bijna in door Beerse Boys in de eerste wedstrijd aan de rand van de afgrond te brengen. De Boys moesten door het missen van het kampioenschap een zware teleurstelling verwerken en misten bovendien hun spits John van Bijsterveldt in de wedstrijd in Moergestel. Nu was hij wel beschikbaar en kwamen het zelfvertrouwen en het heilige moeten net op tijd weer terug. Een vroeg doelpunt van Audacia zou nog roet in het eten hebben kunnen gooien maar daar voor was toen én in de hele wedstrijd niet één kans. Succes voor de Boys bleef niet lang uit al was bij het eerste doelpunt een beetje medewer king van onachtzaamheid van Audacia nog nodig, in de zeventiende minuut kon Jasper van Hoof binnenknikken: 1-0. Audacia kreeg geen tijd voor herstel en met een knappe red ding vier minuten later gaf Ronald Deckers nog even uitstel van executie maar in de vijf entwintigste minuut kwam John van Bijsterveldt plotseling vrij en was eerder bij de bal dan de uitlopende Ronald: 2 - 0. In de drieëndertigste minuut was er al de genade klap door een werkelijk prachtig doelpunt van John: 3-0. De wedstrijd was daarmee gespeeld en met gemak bleven de Boys overeind. Naarmate de wedstrijd vorderde nam de frustratie bij Audacia toe, niet zozper door het verlies, maar veeleer door eigen onmacht daar iets tegen te doen. Dat resulteerde in onnodige gele kaarten, die nog doorwerken in het volgende seizoen. AUDACIA JEUGD Donderdag 17 mei Dorpentoemooi A1/A2 Vertrek 9.15Taxandria B1/B2 Vertrek 9.00Helvoirt C1/C2/C3 Vertrek 9.15SVSSS D1/D2/D3/D4 Vertrek 9.15Nevelo E1/E2/E3/E4/E5 Aanw.9.30Audacia F1/F2/F3/F4/F5/F6 Vertrek 9.15...J. Brabant Meisjes Vertrek 9.15Oisterwijk Audacia Dl Audacia D2 Audacia E3 Audacia E4 Audacia F2 Zondag 20 mei Audacia C2 Audacia El Audacia E2 BI is kampioen en wint ‘Zilveren Stoel’ Aansprekende resultaten van Audacia-jeugd verdienen niet alleen interne viering maar ook vermelding in de krant, zeker als het kandida ten moeten worden voor de seniorenselectie in de nabije toekomst. Het is trainer/leider Anco Gerritsen weer gelukt een “topteam” te smeden van de B I (15 en 16 jarigen). Evenals in 2003 (een generatie van spelers die nu belangrijke pij lers zijn in het eerste elftal) is in april het kam pioenschap behaald in de derde klasse en werd afgelopen zaterdag in Oirschot het prestigieu ze toernooi om de “Zilveren Stoel” gewonnen. Met maar éép doelpunt tegen werd daar ook van eersteklassers gewonnen. Proficiat jongens. De selectie bestaat uit (alfabetische volgorde): Lars van Amelsfort, Ivo Bloemen, Davy van de Broek, Chris van Esch, Bart en Erik Op ’t Hoog, Rogier Op ’t Hoog, Rob Kuypers, Roel van de Loo, Richard van den Meijdenberg, Erik Ratelband, Rob van Riel, Xander van Rijn, Koen Schollen, Jorn Stads, Rick Witlox en Joost Wolfs. Leiders: Peter Stads en Jean Claude. Programma woensdag 16-5: Pup. Roefl Dl - Bio D2 aanw. 18.00 Programma 19-5: Pup. Fortuna ’68 E2 - Roefl El vertr. 8.30 Programma 20-5: Sen. Roefl 1 - Nijnsel 1 in Tilburg vertr. 10.00 Lijkt korfbal je wel leuk of wil je het gewoon eens een keer proberen konalangs. De trainingen van Roefl. korfbal zijn op de maandagavond vanaf 18.00 uur op het Roefl ter rein naast de sporthal. De eerste zes trainingen mag je geheel vrijblijvend mee doen. Meer informatie nodig vraag naar Corrie Schilders (5132326) of Peter Vrijhoeven (5133455). I Dit formulier inleveren bij van Wezel, Rootven 11 in Moergestel of bij R. Hora, Kloosterbeemd 22 te Oisterwijk. Op zondag 17 juni aanmelden tot uiterlijk 11.00 uur in café de Brouwer, Rootven 11 te Moergestel. ROEF HANDBAL Uitslagen: let op wijzigingen programma: DS Blauwwit 2-Roef 2 23-19; GDJ Avanti 2-Roef 0-4; MCJ Roef-RHV 2 4-2; MBJ Roef 2-Mixed- up 2 5-7; GCJ Avanti -Roef1-7; HS Roef- HMC 26-37; DS Roef-Achilles 16-4; DS Roef 2-HMC 21-14; HAJ Roef-Blauwwit 20-20; MBJ Roef-HMC 4 19-6 Zondag 20 mei: ROEF-Taxandria-toemooi. Zaterdag: Feest in de feesttent vanaf20.30 uur. Zondag vanaf 9.00 uur wedstrijden op ons Röef-terrein. Er nemen 83 teams deel aan ons toernooi, dus zorg dat je allemaal op tijd bent. Veel plezier en succes! 24 mei: 19.30 GCJ Roef-Artemis19.00 30 mei: 18.30 MBJ Roef 1-GHV 218.00 Donderdag 31 mei: Seizoensafsluiting jeugd- teams en ouders. Scheidsrechters zorg dat je op tijd aanwezig bent! Handbal is altijd raak!! PAGINA 11 I I I I I I I I I I I I i MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 16 MEI 2007 Zaterdag 19 mei I I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 11