Nationale Molendag in het Jaar van de Molens Audacia- nieuws S Audacia gaat er gewoon voor Dauwtrap Vennentocht met ontbijt Geslaagde Skeelertocht tijdens Koninginnedag Bel Jos van Dijk RIOLERINGSWERKEN Ondernemend Moergestel Moergestelse Dartcompetitie 2007 Afgelopen week zijn de eerste wedstrijden gespeeld. Plok Epi en Plok Klaore hielden elkaar woensdagavond in evenwicht. Uitworpen van 97 en 76 werden daar genoteerd, alsmede één 180 worp. Koekoek haalde in De Veerkes een dag later uit tegen Veerkes BZ, waardoor ze meteen bovenaan de ranglijst staan. Triple One volgt op 3 punten door thuis van Tijm’sss 3A te winnen. Veerkes A versloeg thuis Triple One II. De wedstrijd tussen Veerkes J en Curse is uitgesteld, wegens vakantie van de meeste spe lers van Veerkes J. H.S.V. “De Rietvoorn” Sportvereniging ’’ROEF!” 18.00 17.30 Return in Middelbeers Zondag dus de terugwedstrijd in Middelbeers (even buiten de kom op de weg naar Oostelbeers). Bij gelijke stand worden zonder verlenging meteen penalty’s genomen. 11.00 10.50 11.00 12.20 11.00 10.00 10.00 in eigen tempo en als zij nog energie over had den konden zij doorgaan voor nog een aantal ronden. Na afloop ontvingen zij een oorkonde met daarop hun naam en het aantal gereden ron den. Op vertoon van deze oorkonde ontvingen de deelnemers bovendien een drankje van de horecagelegenheid waar zij gestart waren. Op de website www.devennenmoergestel.nl kunnen foto’s van deze tocht worden bekeken. Is uw riolering verstopt? Tel. Fax (013) 513 3136 Mobiel: 06 - 239 79 071 AUDACIA JEUGD Zaterdag 12 mei Audacia BI toernooi bij Oirschot Vooruit Vertrek 9.30 Audacia B2 toernooi bij VCBVertrek 9.30 Laat inspraak-kans voor centrumplan niet glippen! Alle ondernemers in het centrumgebied van de kern Moergestel is gevraagd deel te nemen aan de enquête over het nieuwe centrumplan dat in voorbereiding is. Van de ongeveer 80 aange schrevenen hebben slechts 17 personen gere ageerd. Dit getal blijft ver beneden de terecht gestelde verwachtingen. Onderschat het belang van deze inspraakmogelijkheid niet. Nu wor den de grote lijnen uitgezet voor de opzet van het nieuwe bestemmingsplan. Daarom een dringende oproep om alsnog die enquête in te vullen. Als u het formulier kwijt bent mail even naar vriensadvies@home.nl en u ontvangt dat direct. Jan Vriens, voorzitter ROEF KORFBAL FAMILIEKORFBALTOERNOOI Zondag 3 juni a.s. is het weer zo ver, tijd voor het jaarlijks terugkerende familiekorfbal toer nooi. Een dag waarop door vriendengroepen, verenigingen, families of zo maar spontaan gevormde teams wordt gestreden om de hoog ste eer. Uiteraard geldt hoe meer zielen hoe meer vreugd dus als je zin hebt om meer te doen dat kan. Meld je aan als team telefonisch (zie onderstaande nummers) of via e-mail (Corien@planet.nl). Tot ziens op zondag 3 juni. Audacia - Beerse Boys 1-1 Eenmaal zover gekomen wenst Audacia gewoon mee te doen in de race voor een promotieplaats. Hoezo, niet rijp voor de derde klasse? Als je ongeveer halverwege de competitie jouw tekort komingen oplost en aantoont dat je van ieder een kunt winnen dan missta je niet in dat rij tje kandidaten. En hoe het uiteindelijk ook afloopt in de eerste wedstrijd tegen Beerse Boys heeft Audacia haar deelname al gerechtvaardigd. Met het behalen van een gelijkspel deed Audacia zich eigenlijk nog tekort want als er al een ver diende winnaar had moeten zijn waren zij het wel. Audacia creëerde meer kansen en een beet je pech was er de oorzaak van dat het niet tot een winnende treffer kwam. Falen bij open doelkansen was niet aan de orde. Beerse Boys had in deze wedstrijd maar één wapenfeit en dat was hun doelpunt in de acht ste minuut. Een corner viel in de doelmond en Bob Smolders nam een impulsieve snoekduik: 0-1. Achteraf kan je zeggen “dat had verde digd moeten worden”, maar het hoort meer in het rijtje thuis van “dat gebeurt wel eens”. Audacia had twee minuten later het antwoord al klaar, de mee opgekomen Ruud Heijkants deed mee aan een mooie combinatie over links Geert Antonis In het verslag van de wedstrijd tegen Boxtel heb ik een blunder gemaakt door de invalbeurt van Geert Antonis niet te vermelden. Op de enig juiste wijze maakte hij dit duidelijk door een puike wedstrijd te spelen. Hij had nu een basis plaats en speelde zich op rechts regelmatig vrij om gevaarlijke voorzetten te geven. Ook zijn vrije trappen en corners op rechts stichtten gevaar. Op zondag 13 mei organiseert het bezoekers centrum Oisterwijk van Natuurmonumenten een dauwtrap Vennentocht met ontbijt. De vroege wandeling begint om 6.30 uur en duurt in totaal drie uur. De activiteit is geschikt voor volwassenen en gezinnen met kinderen vanaf 10 jaar. Omdat het aantal deelnemers beperkt is, is tijdig reserveren noodzakelijk. U kunt hiervoor bellen met het bezoekers centrum, tel. 521 9209. De kosten voor deze ochtend bedragen 13,- voor leden van Natuurmonumenten, niet-leden betalen 16,-, kinderen betalen 11,-. Onder stralende weersomstandigheden organi- seerde Schaatsclub “De Vennen” op Koninginnedag in samenwerking met het Oranjecomité Moergestel voor de zesde keer een skeelertocht. Mede dankzij het prachtige weer werd de tocht dit jaar door 85 deelnemers gere den. Om 9.30 uur werd bij ’t Stokske en het Kleijn Speijck (speciaal voor de deelnemers uit Oisterwijk) gestart voor de eerste ronde over 4,5 km. De deelnemers reden deze ronde (13.00-15.00 uur), Oirschot, Oisterwijk, Spoordonk en Sprang-Capelle. Rondom diver se molens worden er extra activiteiten georga niseerd in het kader van deze dag en het Jaar van de Molens. Op veel molens kan u het malen van graan bekijken en is het mogelijk zelf een zakje meel te kopen voor uw eigen (molen)brood! Omdat de Beekse molen “De Doornboom” 150-jaar bestaat is de molen het gehele week end geopend van 11.00-17.00 uur. In het kader van het Jaar van de Molens is er nog de tentoonstelling “Molens” te bekijken in het Noord-Brabants museum in Den Bosch en organiseert vereniging “De Hollandsche Molen” een fotowedstrijd: “Kiek een Wiek”. Kijkt u op www.jaarvandemolens.nl voor meer informatie. Voor alle deelnemende molens zie: www.molens.nl U bent van harte welkom op de’molens tus sen 11.00-17.00 uur. De toegang is gratis. A.s. zaterdag 12 mei is het weer Nationale Molendag. Een dag dat traditioneel alle wind en watermolens te bezoeken zijn. 2007 is ook nog eens uitgeroepen als “Jaar van de Molens”. In 1407 werd de eerste poldermolen gebouwd en nu 600 jaar later is het een goede reden om dit te vieren. Zonder molens had Nederland op vele terreinen niet z’on (industrieele) ontwik keling meegemaakt. Molens hebben een veel omvattende taak gehad zoals: koren- malen, pol- derbemaling, slaan van olie, papier maken etc. etc. Dankzij enthousiaste molenaars is het ambacht van molenaar, dat al bestaat sinds 1407, bewaard gebleven. Het Gilde van Vrijwillige Molenaars verzorgt als vrijwilli gersorganisatie de opleiding tot gediplomeerd vrijwillig molenaar. Dankzij die organisatie, enthousiaste instructeurs en vereniging de Hollandsche Molen is het molenbezit nog altijd actief te bewonderen. Laat u a.s. zaterdag ook inlichten door een enthousiaste molenaar over de boeiende zaken van de molens. Hij kan als vakman alles ver tellen over het ambacht, de constructie van de molen, historie en nog veel meer. Een molen kan dan wel een oud gebouw zijn maar de tech niek is heden ten dage nog actueel genoeg om er mee te werken en verbluffend effectief. In Midden-Brabant zijn er diverse molens geo pend. Dit zijn de molens van: Goirle (De Wilde), Hilvarenbeek, Kaatsheuvel, Moergestel ROEF HANDBAL Uitslagen: let op wijzigingen programma: DS Roef 1-EMZ 12-9; MCJ HVM 2-Roef 2-5; MBJ HVM 3-Roef 2 4-9; HS Tornado-Roef 16- 17; MBJ Tachos 3-Roef 1 9-24; DS Jupiter- Roef7-17. Programma 8 mei: DS 19.00 uur Blauwwit 2-Roef 2 Woensdag 9 mei: GDJ 18.15 uur Avanti 2-Roef Zaterdag 12 mei: 10.30 uur MCJ Roef-RHV 2 10.00 11.30 uur MBJ Roef 2-Mixed-up 2 11.50 uur GCJ Avanti -Roef. Zondag 13 mei: 11.40 uur HSRoef-HMC 12.50 uur DS Roef-Achilles 11.30 uur DSRoef2-HMC 10.30 uur HAJ Roef-Blauwwit 10.30 uur MBJ Roef-HMC 4 Zondag 20 mei: ROEF-Taxandria-toernooi. Vanaf 9.00 uur wed strijden op ons Roef-terrein. Er nemen zo’n 80 teams deel aan ons toernooi, dus zorg dat je er allemaal bent, we hebben iedereen erg hard nodig. Scheidsrechters zorg dat je op tijd aan wezig bent! Handbal is altijd raak!! en bereikte de vrijstaande Sander Heslenfeld die medewerking kreeg van de (overigens uitsteken de) op het verkeerde been staande keeper: 1 - 1. Met uitzondering van het eerste kwartier in de tweede helft was Audacia de ploeg die het spel dicteerde zonder echter een zodanige druk te kunnen uitoefenen dat er wel een doelpunt “moest” volgen. Kansen waren er wel, waarvan er twee vermeldenswaard zijn. In de tweeënveer tigste minuut nam Gijs Outmayer een afvallen de bal op zijn slof en het schot tegen de lat moet op de camping te horen zijn geweest. Een kwartier voor tijd scoorde Niek Op ’t Hoog op dezelfde wijze als Dirk Kuyt tegen Chelsea, buitenspel dus bij de rebound van de keeper. De neutrale assistent-scheidsrechter moest de scheidsrechter hierop attent maken. Uitslagen speelweek 1: Plok Epi - Plok Klaore 6-6; Veerkes A - Triple One II 7-5; Triple One - Tijm’sss 3A 8-4; Koekoek - Veerkes BZ 11-1. Ranglijst uitworpen: 1. Steven van den Elzen 97; 2. Robert de Klerk 76; 180 worpen: Maarten Traa en Thomas Salvetti Programma speelweek 2: Maandag 7 mei:^^ Plok Klaore - Triple One; Woensdag 9 mei: Veerkes BZ - Plok Epi; Tijm’sss 3A - Koekoek; Donderdag 10 mei: Veerkes J - Veerkes A; Triple One II - Curse. Voor actuele informatie en voor (persoonlijke) statistieke, zie onze website http://mdc.plok.it Op zondag 13 mei is het dan eindelijk weer zover en zal de eerste wedstrijd van dit seizoen voor de Junioren weer worden georganiseerd. Er zal gevist worden om de “Reuselbeker” van 10.00 - 12.00 uur, en alle jeugdleden zijn van harte welkom. Om 9.00 uur zal in café “De Klaore” de plaat- sloting geschieden. Vanaf dit tijdstip zal er vol doende begeleiding aanwezig zijn om iedereen te helpen en er vooral een leerzame dag van te maken. Ook de jeugdleden met minder of geen ervaring moeten dus zeker komen. Na afloop zal iedere deelnemer met een prijsje naar huis gaan. Kosten voor deelname zijn 1,50 Euro per deelnemer. Opgave kan uitsluitend telefo nisch tot daags voor de wedstrijd bij Bart Klijsen, tel. 513 1902. Vroeg uit de veren voor een sfeervolle wan deling en aansluitend ontbijt. Begin mei kan het ’s-ochtens zo vroeg nog best koud zijn. Een waterig zonnetje, of een heldere kleurrijke zons opkomst, wie zal het zeggen. In ieder geval een bijzondere sfeer. Een heleboel vogels zijn alweer terug en zingen hun hoogste lied. Onder bege leiding van 2 gidsen maakt u een wandeling langs de Oisterwijkse vennen. Na afloop staat er een heerlijk ontbijt op u te wachten in een gezellige brasserie. Kijk op www.natuurmonumenten.nl voor meer activiteiten. Programma donderdag 10-5: Pup. Eyckelkorf Dl - Roef! Dl vertr. 9.45 Programma 12-5: Pup. Roefl El - EDN El aanw. 9.30 Programma 13-5: Sen. Klimroos 3 - Roef! 1 vertr. 9.30 Lijkt korfbal je wel leuk of wil je het gewoon eens een keer proberen kom langs. De trainingen van Roef! korfbal zijn op de maandagavond vanaf 18.00 uur op het Roefl ter rein naast de sporthal. De eerste zes trainingen mag je geheel vrijblijvend mee doen. Meer informatie nodig vraag naar Corrie Schilders (5132326) of Peter Vrijhoeven (5133455). PAGINA 7 Vooskerbos 25, Moergestel Ook voor het vernieuwen van uw rioleringen! 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 9 MEI 2007 te

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 7