00 -3A MA^ Koninklijke onderscheiding voor Aad Pijnenburg O hveemelers SM online autoverzekering afsluiten www.kwinten.com Aphrodite Jaarlijkse actie Vrienden van St Jan BAKKERIJ KOUWENBERG Info-avond recordwedstrijden Tekst alléén digitaal! BI--*4 ii MOEDERDAGTAART 10 WORSTEN BROODJES A VOOR Jaarlijkse donateursactie “Gemengde Zangvereniging Crescendo ScftiCtferwerf^n Tijdens 25-jarig feest van ‘zijn’ drumband Uitreiking tijdens opening nieuwe Den Boogaard Kandidaten aanmelden voor de Moergestelse vrijwilligersprijs HEERLIJKE in de vorm van een hart De redactie Huidverzorgingsinstituut De komende week zullen onze leden weer langs komen bij onze donateurs. Met uw steun zijn wij bijzonder blij en stelt ons in staat, om ieder jaar weer, o.a. twee prachtige muzikale midda gen te verzorgen. Namens bestuur en leden willen wij de donateurs, die onze vereniging een warm hart toedragen, danken voor hun gelde lijke steun. Zingen...is gezond!!! Kom ons De verenigingen en groepen die zich nu al hebben aangemeld voor de record-wedstrij- den van ‘De Vurhaai’ op zondag 17 juni a.s. worden uitgenodigd voor een info-avond. Deze avond vindt plaats op maandag 14 mei om 20.00 uur. Heeft uw vereniging of club zich nog niet aangemeld, maar wilt u toch wel eens weten hoe de recordwedstrijden in elkaar steken, ook dan bent u van harte welkom! We verwachten u graag in de kan tine van ‘De Bosfazant’. Jubileumcommissie ‘De Vurhaai’ Afgelopen zondagmiddag werd Aad Pijnenburg, wonend aan de Past. Müskenshof 11, enorm verrast. Samen met ’zijn’ drumband vierde hij het 25-jarig bestaan tij dens een besloten saitienzijn in de Pelgrimhoeve in Tilburg. Rond de klok van half drie kwam daar 'n aantal mensen binnen die hij daar absoluut niet had ver wacht. Onder hen o.a. burgemeester Kortmann. Het komt nog steeds voor dat handgeschre ven kopij bij ons in de bus valt. Wij maken u er nogmaals op attent dat alleen digitaal aangeleverde teksten worden geplaatst, (bijna) Iedereen beschikt tegenwoordig over ’n computer waardoor teksten makkelijk via e-mail aangeleverd kunnen worden. Het door ons ‘overtypen’ van teksten is al sinds enige tijd uit den boze. Aad werd op dat moment toegesproken door de secretaris van Drumband Prinses Juliana (’n drumband voor mensen met ’n verstandelijke beperking). Nadat de secretaris het woord gaf De huis-aan-huis-actie voor het behoud van kerk en toren wordt dit jaar gehouden in de dagen na Hemelvaart. De Moergestelse kerk is beeldbepalend voor ons dorp, van grote afstand reeds zichtbaar en voor veel mensen ook een gebouw met dierbare herinneringen. Hoe belangrijk ook voor het aanzien van ons dorp, toch is het behoud van kerk en toren in deze tijd niet meer vanzelfsprekend. Veel geld is met de instandhouding gemoeid, in deze tijd en in de komende periode. Daarom is in 2005 het genootschap Vrienden van Sint Jan Moergestel in het leven geroepen in de hoop en met het ver trouwen dat hierdoor jaarlijks op een bijdrage van vele inwoners van Moergestel mag worden gerekend. Aan de eerste actie hebben heel veel mensen in Moergestel mee gedaan en ook het gebaar van gilde St Joris om de opbrengst van de Beierse avond aan de actie te schenken droeg flink bij aan het uitstekende resultaat. Sinds kort is op initiatief van het parochiebestuur het genootschap omgezet in de stichting Vrienden van Sint Jan Moergestel. Een stichting biedt immers een grotere garantie dat de beschikba re gelden worden aangewend voor het doel waarvoor ze gegeven zijn; in dit geval: behoud en onderhoud van de kerk en haar interieur. Het bestuur van deze stichting wordt gevormd door mevrouw Corrie Kastelijn en de heren Gerard Schonck, Jan Vriens, Mathieu Bruurs en Frans Kuijpers. We hopen dat we als Vrienden van Sint Jan Moergestel op de steun van heel Moergestel mogen rekenen. F.K. De jurering wordt gedaan door een onafhan kelijke jury van betrokken Moergestelnaren onder voorzitterschap van Hennie van Schooten (voorzitter Stichting WieKentKunst). De jury wordt gevormd door Annie van Roessel, Corrie op ’t Hoog-Basemans, Lian Kocx, Maarten Lapien, Frans van der Poel, Jan van Dijk en Marieke van Kerkoerle-Vugts. Samen vormen zij een mooie dwarsdoorsnede van de Moergestelse samenleving. Aanmelden gaat eenvoudig. Het beste is om even contact op te nemen met Hennie van Schooten, telefoon 513 3072. Aanmelden kan ook per brief (D’n Duyp 41) of per e-mail (hen- nievanschooten@home.nl). Huidverzorgingsinstituut aan de burgemeester werd al redelijk snel dui delijk wat er stond te gebeuren. Vanaf 1982 al, dus vanaf het moment van oprichting, zet Aad (47) zich al in als bestuurslid en als instructeur voor deze drumband. Op dit moment is hij ook nog voorzitter. Altijd bereikbaar en iemand die eveneens veel tijd steekt in dat voorzitterschap. Dat was bepaalde personen zeker niet ontgaan en die gingen dan ook aan het werk om Aad te trachten op ’n bijzondere wijze in het zonne tje te zetten. Ér werd het voorstel gedaan of hij in aanmer king zou kunnen komen voor een koninklijke onderscheiding en twee weken geleden kwam daar zekerheid over. Door het Kapittel, dat uit eindelijk de beslissing neemt, werd Aad gekwa lificeerd als ’’iemand die zich geruime tijd ten bate van de samenleving heeft ingespannen en anderen heeft gestimuleerd”. In die hoedanig heid werd de benoeming vervolgens ’n feit. Burgemeester Kortmann mocht Aad onder luid applaus de versierselen opspelden die horen bij zijn benoeming tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. ’n Volslagen verrassing niet alleen voor Aad zelf, maar ook voor z’n vrouw Marij die niet op de hoogte was van dit belang- rijke moment. Zij kreeg uit handen van mevrouw Kortmann ’n prachtig boeket bloe men. Uiteraard werden daarna veel handen geschud en werd de toch al feestelijke middag nóg fees telijker voortgezet! Aad kijkt samen met z’n vrouw en kinderen terug op ’n heel bijzonde re dag. ’n Bijzondere dag die veel meer had gebracht dan wat hij er van tevoren had ver wacht. Aad: van harte proficiat met deze welverdien de onderscheiding! Je mag er trots op zijn! De jaarlijkse Moergestelse vrijwilligersprijs wordt eind september uitgereikt. Dat gebeurt tijdens de openingsfestiviteiten van de nieuwe Den Boogaard. Voor de Moergeselse vrijwilligersprijs kunnen nog tot 15 juni kandidaten worden aan gemeld. De Moergestelse vrijwilligersprijs wordt voor de zevende keer toegekend. De zes eerdere win naars waren Eddie Hurkmans, Kees van de Loo, Jo Denissen-van Kerkoerle, Jo Denissen- van de Wouw, de Kerkhofgroep en vorig jaar Scouting St. Jan. De Moergestelse vrijwilligersprijs is een gemeentelijke prijs. Het initiatief is destijds genomen door de Stichting WieKentKunst. Later is deze geste aan de vrijwilligers overge nomen door de gemeente. Nu zijn er vrijwilli- gersprijzen voor alle drie de dorpen: Moergestel, Heukelom en Oisterwijk. Elk dorp heeft een eigen jury, een eigen prijs winnaar, een eigen uitreiking en een eigen beeldje. In Moergestel krijgt de winnaar een bronzen beeldje dat de reuzin Ermelindis voor stek. De volledige benaming van de vrijwilli gersprijs is dan ook ‘De Moergestelse Reus’. De idee daarachter is dat een vrijwilliger, net als een reus, met kop en schouders boven de rest van de samenleving uitsteekt. De Moergestelse vrijwilligersprijs is een eerbe toon aan alle vrijwilligers, die steeds belangrij- ker worden, maar van wie er steeds minder zijn. Deze dorpsgenoten verdienen het om eens per jaar in de schijnwerpers te worden gezet. Dat gebeurt door middel van de verkiezing van de vrijwilliger van het jaar. Goed idee, bij koffie of thee! graag van te voren bestellen fcw koor versterkenheren (en dames), laat je stem horen en zet die stapKom geheel vrij blijvend eens luisteren tijdens onze repetitie, iedere maandagavond, van 19.30-21.30 uur in de kapel van “Nieuwenhof”, Kloosterdreef 2. Kerkstraat 21. Oisterwijk. tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl ws Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 9 MEI 2007 - 31e JAARGANG - Nr. 1425 A 5, Telefoon 013-5424177 Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl I n-m o.. - AL RUI» SO JAAR FIETSPLÊZISI Uitgave en redactie: Buro ‘76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. /013) 513 2268, Fax (013) 513 2871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 -j

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 1