Politie informeert inwoners met SMS-Alert nieuws Audacia- Steunpunt voor vrijwilligerswerk in de gemeente Oisterwijk Gezocht: Vrijwilliger Computercursus: Audacia gaat voor promotie Audacia - Boxtel 0-0 Vereniging Bierproeven organiseert Schotse bierproefavond Internationale Kampinatocht Verkeersweek op de Bienekebolders ROEF HANDBAL Thema-avond diabetes, seksualiteit en urologische problemen Sportvereniging ’’ROEF!” 18.45 Handbal is altijd raak!! 14.30 Tot aan dat laatste halfuur was er wel degelijk strijd bij Audacia - Boxtel want alleen winst gaf absolute zekerheid voor gestelde doelen en als er gescoord zou zijn hoorde een salonremise niet tot de mogelijkheden. Kansen waren er wel waarbij Audacia het meest aan de bel trok maar achteraf “gelukkig” vielen er geen doelpunten. Al 63.000 mensen hebben zich aangemeld voor SMS-Alert. (Foto politie Midden en West Brabant, Bart van Hattem). Audacia - Beerse Boys De officiële papieren waren zondag nog niet bin nen, maar de “geleerden” waren het er over eens dat a.s. zondag de opening van de nacom- petitie zal zijn: Audacia - Beerse Boys Programma zondag 6 mei 2007 Audacia 1 - Beerse Boys 1 (promotie). ..9.00 10.45 11.15 10.00 11.00 10.00 Nadere informatie en aanmelden bij: Ria Rijnen 522 0625 of via mail Tilburg@dvn.nl Uitslagen: GCJ Roef-Desk 9-5; GDJ Roef- Desk 6-3; MCJ Roef-Desk 0-8; MBJ Roef 2- Wh.Demons 3 21-12; HAJ Lido-Roef 44-6; MBJ Roef 1-Desk 2 25-4; DS Roef 2-Dongen 2 15-32; HS Roef-Desk 18-21 Tot slot is er ook nog een vertegenwoordiger van het blindengeleide-instituut (met blindengelei dehond) op school geweest. Kinderen werden geconfronteerd met de verkeersproblematiek voor een blinde, hetgeen veel indruk op hen heeft gemaakt. Op de speelplaats stond de hele week een echt verkeersplein en in de school waren er allerlei spelletjes en taken met betrekking tot het ver keer. Al met al een bijzonder leerzame week voor de leerlingen van de Bienekebolders LET OP WIJZIGINGEN PROGRAMMA Programma 3 mei 19.15 uur DSRoefl-EMZ 1 Zaterdag 5 mei 10.00 uur MCJ HVM 2-Roef 11.40 uur MBJ HVM 3-Roef 2 Zondag 6 mei 10.00 uur GCJ Roef-Artemis 11.00 uur HS Tornado-Roef 12.20 uur DS Blauwwit 2-Roef 2 11.00 uur HAJ Orion-Roef 12.00 uur MBJ Tachos 3-Roef 1 11.00 uur DS Jupiter-Roef Woensdag 9 mei 18.15 uur GDJ Avanti 2-Roef.17.30 Scheidsrechters zorg dat je op tijd aanwezig bent! Aanmelden De politie hoopt dat nog meer mensen deel gaan nemen aan SMS-Alert. Belangstellenden kunnen zich eenvoudig aanmelden door een SMS-je te sturen naar 8844. In het bericht moet de tekst PMWB staan, gevolgd door de postco de en het huisnummer van de aanmelder (bijvoorbeeld PMWB1234abl5). Na korte tijd ontvangt de aanmelder een welkomst-SMS met een wachtwoord. Met het eigen GSM-nummer en dit wachtwoord kan de aanmelder via de web site van de Politie Midden en West Brabant (www.politiemwb.nl) zijn of haar gegevens raad plegen en wijzigen. Ook kan worden aangege ven wanneer iemand wel of geen oproepen wil ontvangen (bijvoorbeeld tijdens een vakantie). De abonnementsdienst is gratis, alleen voor het eerste aanmeldbericht kan een bedrag van de rekening of belbundel worden afgeschre ven. De SMS-berichten die de politie verstuurt, ontvangt de aangesloten wijkbewoner koste loos, behalve wanneer hij of zij in het buiten land is. schuwingen voor de verkoop van beveiligings- installaties aan de deur, een man die kinderen lastig viel en een actieve schennispleger. Daar waar sprake was van een toename van het aantal inbraken kregen deelnemers het advies om deuren en schuurtjes goed af te sluiten. Ook werden bewoners geïnformeerd over medicijnen die verloren waren. Zaterdag 5 en zondag 6 mei organiseren de Keistampers weer hun overbekende internatio nale Kampinatocht. Deze is in de loop der jaren wijd en zijd bekend geworden. Vorig jaar lie pen er ruim 1300 wandelaars mee, waaronder ruim 80 Belgen. De Kampinatocht is het para depaardje van deze vereniging. Zo’n 30 mede werkers staan de organisatie bij om alles in goede banen te leiden. Ook de verkeersregelaars staan paraat om iedereen een goede parkeer plaats te kunnen bieden, al wordt dit steeds moeilijker, zeker op zaterdag. De Kampina is bij de Boxtelse bevolking welbekend maar soms is het toch net even anders dan wat u gewend bent. Steeds op zoek naar nieuwe paden maak te deze wandeling zo aantrekkelijk. Gooi daar de ingrediënten van het natuurgebied erbij en er ontstaat een fijne wandeldag. De zon doet daar aan mee hoopt de organisa tie. De start is vanaf het Jacob-Roelandslyceum, Grote Beemd 3 Boxtel, de thuishaven van de Keistampers. De afstanden en starttijden zijn: 40 km. start tussen 8.00 en 9.00 uur. 30 km. tus sen 8.00 en 10.00 uur. De 20 km. tussen 8.00 en 12.00 uur en tot slot de 7 en 12 km. die kun nen weg tussen 9.00 en 14.00 uur. Alle deelne mers ontvangen een speciaal ontworpen sti cker als aandenken aan deze tocht. Het inschrijf geld bedraagt 2.30 p.p. Leden van erkende wandelbonden genieten op vertoon van lid maatschapskaart een reductie van 0.50 p.p. Meer informatie over deze tocht vindt u op www.dekeistampers.nl of tel. 0411 676558 684994. Op vrijdag 4 mei a.s. organiseert de Moergestelse bierproefvereniging; “Vereniging Bierproeven” haar maandelijkse bierproefavond met deze keer een bijzonder passend thema. In het kader van dodenherdenking op 4 mei en bevrijdingsdag op 5 mei vond de Moergestelse bierproefvereniging het een goed idee om deze clubavond in het teken te stellen van “onze” Schotse bevrijders. In Schotland werd al ruim voordat onze jaartelling begon op grote schaal door Keltische stammen een bier gebrouwen van heidebloempjes. Deze “Heather Ale” wordt Voor de Zonnebloem afdeling Moergestel is het Steunpunt voor Vrijwilligerswerk op zoek naar een vrijwilliger die voor zo’n 12-tal leden van de Zonnebloem een computercursus voor beginners kan verzorgen. De cursus is bedoeld voor mensen die nauwelijks met een computer kunnen wer ken. Het hoofdaccent van de cursus zal komen te liggen op Word (basis) en Bestandsbeheer. Uitslagen zondag 29 april 2007 Audacia 1 - Boxtel 10 - 0 SVSSS 3- Audacia23-3 Bij het ter perse gaan verdere uitslagen niet bekend. Vrijwilligers aangeboden: Op dit moment hebben we bij de vacaturebank een 3-tal vrijwilligers in het bestand waarvoor we nog geen passende vacature hebben kunnen vinden. Zij zouden graag de volgende activiteiten vrijwil lig verrichten: Enveloppen vullen, foldem*- vouwen, stikkeren, eenvoudige computerwerk- zaamheden (vanuit eigen huis), Secretaressewerk en Boekhouding Gedurende de hele vorige week stond het thema ‘verkeer’ centraal op de Openbare Basisschool de Bienekebolders. Verschillende verkeersthema’s zijn deze week niet alleen met de leerlingen besproken maar voor zover mogelijk hebben zij deze zelf ook kunnen ervaren. De activiteiten vonden deels op school (en het schoolplein) plaats, maar ook bent u vast en zeker leerlingen van de Bienekebolders in de dorp tegengekomen. Op deze manier zijn de leerlingen zich meer bewust geworden van diverse regels in het verkeer. Het was een uitgekiend en vol programma. Van skeelerles op maandag, een vertegenwoor diger van de wegenwacht die informatie heeft gegeven, een bezoek van de wijkagent Ron Oosterwijk, fietsenmaker Frank Vogels tot en met het wandelen met een mindervalide. De bovenbouw is op bezoek geweest een transportbedrijf in Hilvarenbeek i.v.m. de dode hoek bij vrachtwagens. Ook was er een trapvaardigheidscircuit (een hindernisbaan die ze op de fiets moeten afleg gen zoals b.v. een wip, een slalomrace en een remproef). En niet te vergeten een verkeerstocht door het dorp. Op donderdag 10 mei organiseert de DVN af deling Tilburg e.o. een thema-avond over ‘Diabetes, seksualiteit en urologische proble men’. Deze avond vindt plaats in Wijkcentrum De Ypelaer, Corellistraat 10 te Tilburg. Aanvang 20.00 uur. Wist u dat een van de complicaties van diabetes problemen op urologisch en seksueel gebied kan zijn? Wist u dat voor veel mannen en vrouwen met diabetes dat een moeilijk te bespreken probleem is? Dit en veel meer wordt deze avond besproken door dr. Fossion, uroloog en mevrouw R Meeuwissen, Diabetesverpleegkundige, beiden werkzaam in het Ziekenhuis Bernhoven in Oss. De bedoeling van deze avond is om tips te geven, om uw klachten makkelijker bespreek baar te maken met uw behandelaar(s). Na de pauze is er gelegenheid tot stellen van vragen die u ook anoniem schriftelijk kunt indienen. Deze avond draagt er zeker toe bij dat u in het vervolg naast uw andere problemen ook seksu aliteit makkelijker bespreekbaar durft te maken. Een halfuur voor tijd bij een stand van 3 -1 voor Nevelo in haar wedstrijd tegen Gestel durfden Audacia en Boxtel het aan de strijdbijl te be graven door de partij bij een stand van 0-0 rustig uit te tikken. Immers bij verlies van Gestel was de derde plaats van onderen (na- competitie voor degradatie) voor beide ploegen niet meer aan de orde en bovendien was Audacia zeker van de derde periodetitel en dus nacom- petitie voor promotie. Zo kwam er een voorlo pig einde aan een zeer enerverende competitie in de vierde klasse G, waarin op de laatste dag Nevelo nog met het kampioenschap ging strij ken en aanvankelijke degradatiekandidaten Boxtel (tweede periode) en Audacia (derde periode) evenals Oirschot Vooruit (eerste perio de) een nacompetitie gaan spelen voor promotie. in diverse legendes geroemd wegens de krach ten die het zou geven aan hen die het dronken. Dit oeroude bier is na lange tijd verboden te zijn geweest in 1986 weer in ere hersteld door twee Schotse broers die zich als doel gesteld hebben om traditionele Schotse bierstijlen na eeuwen oude recepturen weer nieuw leven in te blazen. Een aantal niet alledaagse bieren van deze bij zondere brouwerij zullen gedurende deze proe- favond geproefd en beoordeeld worden aan de hand van een proefformulier. Het betreft his torische bieren gebrouwen met o.a. heide, kruis bessen, dennennaalden en zelfs zeewier! Deze bierproefavond is zoals gewoonlijk voor ieder een toegankelijk. Indien u interesse heeft om deze bierproefavond bij te wonen, bent u op vrij dag 4 mei om 20.00 uur van harte welkom in Café De Brouwer aan het Rootven. De prijs voor deelname aan deze avond is 10,50 p.p. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het secretariaat; 06-53695393. Cirkels SMS-Alert werkt aan de hand van de opgege ven postcodes. Als in een wijk een oplichter langs de deuren gaat, stuurt de politie alle deel nemers binnen een straal van 1 kilometer een bericht. De deelnemende bewoners krijgen in principe dus alleen SMS-berichten die voor hun wijk van toepassing zijn. ROEF KORFBAL OPNIEUW OVERWINNING Na de overtuigende overwinning (16 - 7) van vorige week is ook de uitwedstrijd tegen BIO uit Oerle-Velthoven met winst afgesloten. Van het voornemen om direct het initiatief te nemen is echter, met name door het slordige spel in het aanvalsvak, niets terechtgekomen. Mede door dat het verdedigingsvak wel goed staat blijft de 0 - 0 tot de 15 de minuut op het scorebord staan. Na een omzetting volgt dan eindelijk de eerste score en is het Britt van Spaendonk die de 0 - 1 laat aantekenen. Meteen gevolgd door de 0 - 2 van Marlon van Velthoven. Ook na de vak- wissel blijft scoren een probleem. Toch weet Roefl de score uit te bouwen tot 0 - 4 door doel punten van Esther Jonkers en Annet Verstijnen. Met nog één minuut op de klok een aanspeel- fout waarvan de thuisclub weet te profiteren. De rust gaat dan ook in met een 1-4 stand. Na rust is het direct Roef! dat binnen de minuut door Geke Denissen uit loopt tot 1 - 5. Roefl blijft de wedstrijd beheersen en kansen missen. Pas in de 17de minuut wordt de score verder uitgebouwd tot 1 - 6 via Carlijn Jonkers, die later ernstig geblesseerd moet uitvallen. Nog een keer doet de thuisclub wat terug maar het is Roefi dat via scores van Anne Jonkers, Britt van Spaendonk en Annet Verstijnen de wedstrijd beslist met een eindstand van 2-9. Een prima overwinning die echter gezien de vele kansen veel hoger uit had moeten vallen. Uitslagen: Sen. BIO - Roefi 2-9 Pup. Omhoog D - Roefl D 5 - 0 Programma 5-5: Pup. Roefl El - Rietvogels El aanw. 9.30 Lijkt korfbal je wel leuk of wil je het gewoon eens een keer proberen kom langs. De trainin gen van Roefl korfbal zijn op de maandagavond vanaf 18.00 uur op het Roefl terrein naast de sporthal. De eerste zes trainingen mag je geheel vrijblijvend mee doen. Meer informatie nodig vraag naar Corrie Schilders (5132326) of Peter Vrijhoeven (5133455). Voor meer informatie over vrijwilligerswerk en vacatures kunt u contact opnemen met Lisette de Kok, coördinator steunpunt voor vrijwilligers werk op telefoonnummer 528 4080 of per mail steunpuntvrijwilligerswerk@regio.twern.nl Ook is het totaalaanbod van vacatures te vinden op www.twern.nl/steunpuntvrijwilligerswerk (via de button Vacaturebank) In de politieregio Midden en West Brabant hebben zich al 63.000 mensen aan gemeld voor SMS-Alert. De politie stuurt hen SMS-berichten over allerlei actuele zaken die met veiligheid in de wijk te maken hebben. Bijvoorbeeld een inbreker die actief is, of een kind dat in de wijk is kwijtgeraakt. De politie hoopt dat de burgers de politie bellen als zij iets zien dat verband heeft met de melding. In 2006 werd het middel 121 keer ingezet. Niet alleen vermiste personen De politie vond in 2006 door tips van opletten de deelnemers aan SMS-Alert vorig jaar 15 ver miste personen terug, waaronder 9 kinderen. De politie zet SMS-Alert echter niet alleen bij vermissingen in. In 2006 verstuurde de politie 21 preventieberichten met onder andere waar- Toch maar mooi Doemdenkende critici vonden Audacia al niet rijp voor de vierde klasse, laat staan te kunnen promoveren naar de derde klasse. Maar wat Audacia na de winterstop heeft laten zien moet hen de mond doen snoeren. Sinds Ronald Deckers bereid was het doel te verdedigen is het crescendo gegaan. Hij heeft hiervoor geen spec taculaire reddingen hoeven te verrichten doch zijn degelijk keeperswerk bracht rust en zelf vertrouwen in de ploeg. De promotie vorig jaar naar de vierde klasse werd volledig waar gemaakt. De opstelling tegen Boxtel was als volgt: Ronald Deckers, Maurice Bouwmans, Ruud Heijkants, Jos Ligtvoet, Erik Schellekens, Pepijn van Gils, Jan van de Pas, Bob van Kerkoerle, Niek Op ’t Hoog, Remco Op ’t Hoog en Gijs Outmayer. invalbeurten waren er voor Wout Huijben en Alex van der Linden. Bomba, hersteld van een knieoperatie, zit al weer enke le wedstrijden op de bank maar zijn wellicht risi covolle inbreng is (nog) niet nodig geweest. Tot zover is een krachtige felicitatie op haar plaats. PAGINA 7 .9.30 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 2 MEI 2007

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 7