fl HYPOTHEEK VISIE VUtrorxT te. |e*erv Wijkagent Moergestel Ron Oosterwijk Wie jarig is trakteert! 2College Durendael nu officieel gecertificeerde tweetalige school! Hebben wij die een? Ja en hoe....! Kies voor je eigen levensstijl... ...samen met Hypotheek Visie Rode Kruis op zoek naar collectanten Nieuws van Ondernemend Moergestel Nota Detailhandel in de maak De Reuselhof in oranjesfeer! Ook ‘De Vurhaaï doet graag aan die traditie mee. Jeugdbrandweer presenteert zich in Bibliotheek Moergestel Wijkagent Moergestel Ron Oosterwijk Jan Vriens, voorzitter Het college van burgemeester en wethouders wil nog dit jaar een deskundigennota laten uitbrengen over onder andere Moergestel. Daarbij worden ook betrokken de Structuur- visie Plus alsmede de uitkomsten van het koopstromenonderzoek dat een positief oor deel gaf over onze middenstand en horeca. Voor de mensen die mij nog niet kennen. Mijn naam is Ron Oosterwijk en ik ben 41 jaar oud. Vanaf 1986 ben ik werkzaam bij de politie en vanaf 1991 in Oisterwijk en Moergestel. maken ‘d’Ambiejans’ en ‘Julia’ hun opwach ting om de recordmiddag van muzikale klan ken te voorzien en ook voor de kinderen is ballonvrouwtje ‘Madelief’ aan het programma toegevoegd. Het'volledige programma kunt u trouwens al vinden op www.devurhaai- moergestel.nl ’n Programma dat trouwens nog steeds wordt aangevuld. Volgende week komen we met de lijst van records die gezet gaan wor den op zondag en waarvoor kandidaten zich nog steeds kunnen opgeven! Voor meer informatie daarover (zoals adres sen) verwijzen we eveneens naar de website. de politiepost in Oisterwijk van maandag t/m vrijdag dagelijks geopend van 09.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur voor het doen van aangifte. U kunt vrijblijvend binnenlopen voor het doen van mel dingen en aangiften. Ook kunt u een afspraak maken voor het doen van aangifte op de politiepost in Oisterwijk. Dan wel van tevoren even bellen naar 0900-8844 voor het maken van een afspraak. leeftijd van 18 jaar hebben bereikt. Vrijdag 4 mei van 15.00 tot 18.00 uur staan enkele leden en begeleiders in de Bibliotheek van Moergestel met onze uitrukpakken en wat andere materialen. Wij geven je dan alle infor matie die je nog wil hebben. En misschien vind je het dan wel zo leuk, dat je je meteen wilt aan melden!! Als nieuwe wijkagent van Moergestel heb ik er ontzettend veel zin in om samen met u als bewoners aan de slag te gaan. Als ik aanwezig ben kunt u mij bereiken via het algeme ne nummer 0900-8844 of anders via mijn e-mail adres: ron.oosterwijk@mw-brabant.politie.nl of via het email adres van het buro: team-tilburg- oisterwijk@mw-brabant.politie.nl ’n Bekend gezegde dat zeker ook van toepassing gaat worden op zondag 17 juni. Die zondagochtend nl. komt Muziekvereniging ‘Prinses Juliana’ naar de feesttent van de Oisterwijkseweg om er een koffieconcert te verzorgen. Beste bewoners van Moergestel. Vanaf september 2006 ben ik het vaste aanspreekpunt geworden voor Moergestel. Dit zou tijdelijk zijn tot en met de interne reorganisatie van de politie. Vanaf april 2007 ben ik definitief aangesteld als de wijkagent van Moergestel. Sinds een jaar heeft de gemeente Oisterwijk een Jeugdbrandweer opgericht met allemaal gezellige en gemotiveerde jongens én meisjes uit Oisterwijk en Moergestel in de leeftijd van 12 tot en met 18 jaar. Samen zijn we bezig om ons klaar te stomen voor de Jeugdbrandweerwedstrijden waar we dit jaar aan gaan deelnemen. Buiten de Politiepost Oisterwijk kunt u ook aangifte doen op elk ander politieburo. Binnen het District Tilburg waar Moergestel ook onder valt kunt u buiten de opening stijden van de politiepost altijd naar het politieburo in Tilburg aan de Ringbaan Zuid 498A te Tilburg voor het doen van aangifte tot 22.00 uur. Verder zijn wij 24 uur bereikbaar via 112 en via het algemene nummer 0900-8844. Als wijkagent van Moergestel zal ik gaan werken vanuit de politiepost Oisterwijk. Als u vragen heeft kunt u uiteraard altijd met mij contact opnemen. Bekijk ook de vitrines in de bibliotheek in Moergestel van 2 t/m 18 mei. Daar kun je infor matie vinden van de Jeugdbrandweer Oisterwijk. Het Nederlandse Rode Kruis houdt dit jaar de collecte-campagneweek van 24 t/m 30 juni, de afdeling Oisterwijk-Haaren wil evenals vorig jaar hieraan een belangrijke bijdrage leveren door langs de deuren te gaan collecteren. Om dit mogelijk te maken zijn we op zoek naar enthousiaste mensen, die bereid zijn om langs de deuren te gaan in de verschillende woonker nen van het werkgebied van de Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren. Wil je een bijdra ge leveren door middel van collecteren, neem dan contact op voor informatie met B. Wouters- van Berkel, tel. 528 3867. Misschien weet u nog dat wij vorig jaar een rom melmarkt gehouden hebben met als doel wat extra geld voor activiteiten voor de bewoners. Op zaterdag 21 april jl.hebben de bewoners van het verzorgingshuis en de aanleunwoningen, maar ook de vrijwilligers die met de rommel markt meegeholpen hebben, kunnen genieten van een heel gezellige middag. Het theater-duo “Vivace” trad op met het programma “Hier zijn de appeltjes van oranje weer”. De zaal was hele maal oranje versierd en twee uur lang genoten de bezoekers van liedjes uit de vijftiger jaren, waarin de aubade bij het gemeentehuis nog een belangrijke rol speelde. Er werd volop meege zongen met de vlaggenliederen uit die tijd, maar ook de vaderlandsliefde werd bezongen in lie deren als “Ik hou van Holland”. Veel herinne ringen kwamen boven. Natuurlijk ontbraken het hapje en het drankje niet. De Wilhelmus- likeur smaakte de meeste bewoners heerlijk! Het was een middag om nog lang aan terug te denken. Zes jaar na de allereerste voorbereidingen is sinds 23 april 2007 de kogel dan door de kerk: de visitatiecommissie van het Europees Platform heeft op die dag, na een uitgebreid bezoek, besloten om 2College Durendael officieel in een record- tempo te certificeren als tweetalige Junior School. Dat wil zeggen dat we onze leerlingen aan het einde van het derde leerjaar als afsluiting van de onderbouw het Junior Certificate mogen uitreiken. “Een kroon op ons harde werken van de afge lopen jaren,” aldus een enthousiaste Marij Pijnenburg, teamleider van de onderbouw Havo/Vwo en het tweetalig onderwijs, die samen met coördinator Beverley Crick en docent Niek van Moorsel deze belangrijke dag tot in de puntjes had voorbereid. Een aantal zaken waar de visitatiecommissie op heeft gelet tijdens hun bezoek: het hoge niveau Engels van zowel docenten als leerlingen, de gevarieerde didac tiek, de geweldige manier waarin de internatio nalisering is geïntegreerd in het onderwijs en de vele projecten zoals internationale avonden, buitenlandse reizen, toneelvoorstellingen, e-mailprojecten, tentoonstellingen, Public Speaking Contest, presentaties, discussies enz. En niet in de laatste plaats het aanstekelijke enthousiasme van docenten, leerlingen en ook ouders die deze uitdaging tot een geweldig Het college wenst dat met name aandacht wordt besteed aan de volgende punten: - het voorzieningenniveau in Moergestel moet een positieve bijdrage leveren aan de leef baarheid van het dorp - een visie op welke locatie(s) perifere detail handel moet worden gevestigd - de vormen van ambulante handel in relatie met de gevestigde detailhandel - de vraag of branchering mogelijk en gewenst is - een goede balans tussen de detailhandel en de gewenste parkeerbehoefte. Ons bestuur ziet hierin de weerslag van diverse gesprekken die wij op bestuurlijk en ambtelijk niveau namens onze leden hebben gevoerd. We zullen dit onderzoek positief kritisch benaderen. succes hebben gemaakt. Ook veel ouders en veel leerlingen van groep 8 hebben dit succes duidelijk gemaakt. Nog nooit hebben er zoveel leerlingen in Oisterwijk gekozen voor twee talig onderwijs! Dit jaar starten ongeveer 70 leerlingen in klas 1 “Natuurlijk hebben we ons doel nog niet bereikt,” zegt Marij Pijnenburg. “We streven ernaar ons niveau te handhaven en te verbete ren. Het komend schooljaar zullen er opnieuw docenten verder worden opgeleid om hun vak in het Engels te kunnen doceren. In 2003 is de eerste groep leerlingen in het tweetalig onder wijs gestart en deze eerste lichting (die nu in leerjaar 4 zit) zal aan het einde van dit school jaar, het felbegeerde Junior Certificate feestelijk uitgereikt krijgen. De huidige derde jaars leerlingen krijgen hun certificaat aan het begin van het vierde schooljaar.” Onder het mom van ‘Frühschoppen’ is het programma samengesteld uit luchtige muziek van o.a. Abba, Disney en filmmuziek. Voor dit Frühschoppen is iedereen (gratis) van harte welkom om de gang naar de Oisterwijkseweg te maken. Het concert begint om 11.00 uur. En... de jarige trakteert! Want bij de koffie (die u uiteraard zelf moet betalen) krijgt u van de jarige buurtvereniging er gratis ’n lekker stuk gebak bij! Zo doen we dat op deze feeste lijke zondag! Het optreden van ‘Prinses Juliana’ is trouwens nog maar één onderdeel in het feestprogramma van 16 en 17 juni op de Oisterwijkseweg. ’s Middags bijvoorbeeld Moergestel valt na de interne reorganisatie van de regio politie Midden en West Brabant onder het nieuwe politie team Tilburg-Oisterwijk. Dit beteft het gebied Tilburg Noord (stad) en de dorpen Berkel-Enschot, Udenhout, Oisterwijk en Moergestel.Het politieburo van het politie team Tilburg-Oisterwijk is gevestigd aan de Brucknerlaan 18 te Tilburg en de politiepost in Oisterwijk aan de Burg. Verwielstraat 59. Voor u als bewoners van Moergestel is Het begin van de opleiding begon natuurlijk met een beetje theorie, maar na een aantal weken zijn we alles in de praktijk gaan oefenen. Dit was in het begin nog best moeilijk en er werd meer gelachen dan dat er gedaan werd. Maar als je nu komt kijken zou je al bijna zeggen dat we echte brandweerlieden zijn.... We hebben zelfs een echt uitruktenue, en bij oefeningen oefenen we ook met de materialen van de grote brandweer. Zo worden wij op een leuke manier door onze enthousiaste instruc teurs klaargestoomd voor de grote brandweer, waar we in door kunnen stromen als we de Loop eens binnen of bel voor een afspraak. U bent w.j.jwoifs van harte welkom! PAGINA 3 Hypotheek Visie Besterdring 221, 5014 HK Tilburg tel. (013)581 18 66 Kijk ook eens op hypotheekvisie.nl ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 2 MEI 2007

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 3