Jan Geerts koninklijk onderscheiden autopremie vergelijken www.kwinten.com a.s. Zondag Jaarmarkt! VERSE ASPERGES Aphrodite Sri F TWEEVflElERS Lid in de Orde van Oranje-Nassau BRILLEN LENZEN Tekst alléén digitaal! Gilde St. Sebastiaan en Barbara op de jaarmarkt Aspergekwekerij John van Gestel Audacia gaat voor promotie! Van 10 mei t/m 21 juni a.s. Bijzondere expositie in Stanislaus ScfiiCderwer^n 9e Foto Vlaminckx Oisterwijk Jan: namens ‘Moergestel-Nieuws’van harte proficiat! De redactie De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Verschillende sorteringen en prijsklassen, gegarandeerd vers. Dagelijks verse asperges van onze eigen kwekerij. Afgelopen vrijdag werd J an Geerts (63) koninklijk onderscheiden. De daarbij behorende versierselen werden Jan (wonend aan de Past, van den Boogaardstraat 21) opgespeld door burgemeester Kortmann tijdens de zgn. ‘Algemene Gelegenheid’ in Tiliander in Oisterwijk. Zie pagina 7 De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 Baarschotsestraat 35 Diessen Tel. (013) 504 1354 Na het leggen zijn alle puzzels zorgvuldig op een kartonnen ondergrond aangebracht. De zussen Sterke hopen u van harte te ver welkomen en wellicht zult u besmet raken met ’t leuke “legpuzzelvirus”? U bent van harte welkom om alles te komen bezichtigen dagelijks tussen 10.00 -17.00 uur. p Huidverzorgingsinstiti Kerkstraat 21. Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Jan Geerts heeft in oktober jl. afscheid genomen van zijn werkzame leven in het onderwijs. De welverdiende konink lijke onderscheiding is dan ook een mooie bekroning op het vele dat Jan voor met name het onderwijs en het culturele leven in Moergestel heeft gedaan. Kernachtig werd o.a. samengevat in de brief van aanbeveling om te komen tot toekenning van deze koninklijke onder scheiding: ‘Hij heeft 40 jaar lang voor het onderwijs gege ven, maar voor het dubbele aan tijd hieraan besteed!’ Zijn dagelijks verplichte werk mag dan wel ten einde zijn, voor het culturele en sociale leven in Moergestel is Jan zeker nog niet verloren. De meeste van zijn hobby’s blijft hij nog normaal voortzetten en wie weet is er nog plaats voor weer nieuwe uitdagingen. Dit keer geen schilder- of andere kunst, maar een tentoonstelling van een “uit de hand gelo pen hobby”, ....namelijk puzzels leggen door enkele zussen van de familie Sterke uit Moergestel. Al jaren lang leggen ze puzzels. Van hele gewo ne, eenvoudige, tot meer bijzondere, uitda gender puzzels, naar puzzels die soms onmo gelijk lijken of juist zeer speciaal zijn in zijn soort, vorm en omvang! Puzzels in verschillen de sferen en met verschillende afbeeldingen zoals o.a. gebouwen, landschappen, dieren etc. De puzzels variëren in grootte van 9 tot 90. 120 stuks en de grootste puzzel heeft zelfs een omvang van 1.40 x 2.00 meter. Heel bijzon der is o.a. de afbeelding naar het bekende schilderij ’De bruiloft van Kana’ (Paolo Caliari). Het komt nog steeds voor dat handge schreven kopij bij ons in de bus valt. Wij maken u er nogmaals op attent dat alleen digitaal aangeleverde teksten worden geplaatst, (bijna) Iedereen beschikt tegen woordig over ’n computer waardoor teksten makkelijk via e-mail aangeleverd kunnen worden. Het door ons ‘overtypen’ van teksten is al sinds enige tijd uit den boze. Extra tip: vraag, als u kopij naar ons mailt, altijd om ‘m leesbevestiging (in de taakbalk onder ‘Extra’). Dan kunt u controleren of uw tekst inderdaad is aangekomen! van de programmaraad van de lokale omroep MTV (Moergestel TV); 1992 - 2003: coördinator van het samenwerkingsverband 'Weer Samen Naar School' (WSNS); de essentie van Weer Samen Naar School is op de basisscholen een zo breed mogelijke zorg te besteden aan kinderen, die anders naar een school voor speciaal basisonderwijs zouden moeten worden verwezen. a.s. Zondag is het weer zover: de Moergestelse jaarmarkt. Dit jaar beleeft de markt een jubileum, hij wordt nl. voor de 30e keer georganiseeerd. Het is nog altijd een van de eer ste jaarmarkten van het seizoen en ook een van de drukste. U kunt snuffelen op meer dan 200 kramen met een gevarieerd aanbod en ook de standwerkers zijn natuurlijk weer van de partij. Tevens is er een kindermarkt met tweedehands speelgoed en zijn er een aantal kinderattracties opgesteld. Tijdens uw bezoek is het bovendien goed vertoeven op een van de gezellige terrassen die zich aan de markt bevinden. Zoals altijd wordt de markt door C.V De Dorstvlegels georganiseerd. Zij zorgen voor de op- en afbouw, het toezicht bij het parkeren en zijn op die dag het aanspreekpunt voor de marktkooplieden. De markt begint om 10 uur en eindigt om 17 uur. Natuurlijk is ook dit jaar de entree weer gratis, wat je tegenwoordig niet veel meer meemaakt. Al met al dus genoeg redenen om zondag 6 mei de jaarmarkt te bezoeken! a.s. Zondag is het weer zover. Al een aantal jaren word er over gesproken, nu gebeurt het dan werkelijk. Het eerste open podium van “De vrienden van de Guld Live”. Vanaf 12 uur zal op het podium aan de schoolstraat live muziek klinken. Gecontracteerd voor dit eer ste concert zijn de Bekkersband en Koen Hessels, beide uit Moergestel. Uiteraard zal ook het terras weer geopend zijn vanaf 10 uur. Reacties en eventueel last-minute aanmeldin gen via e-mail: vriendenvan@deguld.org. Mis het niet. De vrienden van de Guld Live Jan is op vele terreinen in Moergestel actief geweest en het meest is hij natuurlijk bekend als onderwijzer (19 jaar) en later als directeur (14 jaar) van de Graaf van Urselschool aan de Kloosterlaan. In de toekenning van de koninklijke ere-medaille is ’n groot aantal zaken van belang geweest: Vanaf2001 is Jan werkzaam als algemeen directeur van de Stichting Bijzonder Onderwijs Oisterwijk Moergestel (BOOM). Daarnaast ontplooide/ontplooit hij de volgende activiteiten: 1955 - heden: aanvankelijk misdienaar en later acoliet van de parochiekerk St. Jans Onthoofding; 1980 - heden: medeoprichter van de Kindernevendienst van de parochie St. Jans Onthoofding in Moergestel; 1983 - medeoprichter en vele jaren secretaris van de Fotoclub Moergestel (FOMO); hij heeft exposities georganiseerd; hij heeft van de voormalige gemeente Moergestel een opdracht gekregen voor het maken van een fotokwartet van dit dorp; 1994 - heden: comitélid (secretaris) van de Werkgroep Herdenking Oorlog en Bevrijding; jaarlijks vindt een her denking met kranslegging plaats, waarbij een prominen te plaats wordt toegekend aan de schooljeugd; tevens is hij lid van het 4-meicomité van de gemeente Oisterwijk; 1986 - heden: aanvankelijk bestuurslid en thans lid C J ^Huidverzorgingsinstituut Gilde fa.1 St. Sebastiaan L f 1 RUUD PAN IS Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 41 ft? MM FlfTSALOfR r„-., HAX Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl au p Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 2 MEI 2007 - 31e JAARGANG - Nr. 1424 Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013) 513 2871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 1