50 Kinderen doen hun Eerste Communie Hl Een sensatie voor de ontdekt .1 allerjongsten! Een nieuwe wereld Skeeleren voor de hele familie tijdens Koninginnedag Oranjecomité Moergestel PROGRAMMA Koninginnedag 2007 A 28ste verschieting ‘Rad van Sinte Catrien’ Zondag 29 april doen 50 Moergestelse kinderen hun Eerste Communie. Stempelpost bij ’t Stokske (foto 2006) 1 Het overdekte kinderparadijs in Moergestel voor de allerjongsten 1 tot 10 jaar. Om 09.30 uur doen hun Eerste Communie: Sander Bakkers, Celine van Balkom, Merijn Bekkers, Tara Boute, Sanne Burgers, Sjors van Esch, Paul van Geloven, Lotje van Gestel, Ties van Gestel, Sanne van den Heuvel, Jur Janssen, Jochem Ketelaars, Jamie KJijsen, Dion Merkelbag, Lisan Op ‘t Hoog, Ruben van Riel, Matthijs van Schijndel, Maaike Tekath, Teun Verbeek, Stan Vermeulen, Lotte Verspeek, Georgette Vriens. Op Koninginnedag (maandag 30 april) zal Schaatsclub “De Vennen” in samenwerking met het Oranjecomité Moergestel een skeeler- tocht voor de hele familie organiseren. Tussen 9.30 en 10.30 uur kan er op 2 plaatsen gestart worden: bij café ’t Stokske aan de Zandstraat in Moergestel en bij restaurant het Kleijn Speyck, Bosweg 140 te Oisterwijk. De inschrijving is geopend vanaf 9.15 uur. Er zal een parcours van 4,5 kilometer worden uitge zet dat door de deelnemers in eigen tempo tot uiterlijk 11.30 uur één of meerdere keren kan worden afgelegd. Elke ronde moet er worden gestempeld en voor iedere deelnemer is er na afloop een prachtige oorkonde met daarop het aantal afgelegde kilo- Afgelopen zondagen 1 en 15 april jl. heeft Gilde St. Catharina Moergestel voor de 28ste keer de verschieting om het “Zilveren Rad van Sinte Catrien” georganiseerd. Hierbij werd gescho ten met het wapen kruisboog op wip. Dankzij het uitzonderlijk goede weer van de tweede zondag hebben we, over de twee schiet- dagen verdeeld, 130 schutters hun geluk mogen beproeven naar het felbegeerde zilveren Rad van Sinte Catrien. Niet alleen het zonnige weer was naar record hoogte gestegen, ook het aantal schutters met het maximale aantal van 20 punten was voor ons een hoogtepunt. Van deze 16 schutters waren en 4 schutters bij die beide zondagen “vol” schoten. Onze koning Hein Bruurs mocht zich tot één van deze gelukkigen noemen. Ondanks de uitzonderlijke prestatie van onze koning over beide schietdagen, bleek na een spannende afkampstrijd tussen alle 20-pun- ters, Jos van Vroenhoven van St. Joris Gilde te Oostelbeers de sterkste te zijn. Tweede werd Tiny Vbrstenbosch uit Oerle en als derde ein digde Wil Kastelijn uit Casteren. Bij de handboogschutters wist Piet van de Loo van Gilde St. Sebastiaan en Barbara uit Moergestel de concurrentie voor te blijven en ging met de eerste prijs aan de haal. Van de 15 pijlen wist hij er 11 raak te schieten. De schietcommissie en Overheid van het Gilde St. Catharina kijkt terug op een zeer geslaag de en warme verschieting van het “Zilveren Rad van Sinte Catrien”. Zij wil alle winnaars van harte feliciteren met hun behaalde prijzen en iedereen bedanken voor het welslagen van deze twee schietdagen. De Overheid van Gilde St. Catharina Om 11.30 uur doen hun Eerste Communie: Daniëlle Bakkers, Axel Bowmer, Meke Broers, Danniek Brok, Lars van der Bruggen, Lisanne Cornelis, Anne van Daelen, Ruud van Dijck, Mirthe van Elderen, Nino van Elderen, Harm Embregts, Luuk van Haaren, Loïs Op ‘t Hoog, Martijn Op ‘t Hoog, Pleun Op ‘t Hoog, Cas Horsten, Veerle van Hulten, Famke Janssen, Martijn Ketelaars, Thomas Kluitmans, Marlou van Noesel, Gijs Storimans, Sophie van Spaendonck, Emma Swens, Anouck van Tilburg, Janneke van de Ven, Carmen Vermeer, Mees van de Wouw. Sportcentrum ’’Stokeind” Stokeind 11 5066 XA Moergestel Telefoon 013-5133451 www.fakibolo.nl a.s. Maanden van voorbereiding hebben ze achter de rug om te komen tot deze éne speciale dag. Tijdens de 2 Eerste Communie vieringen zal het thema “Kom Erbij” centraal staan. “Kom Erbij”: Ouders, broers, zusjes, opa’s en oma’s, ooms en tantes’, overige familieleden, vrien den, parochianen; iedereen is welkom om deze vieringen bij te wonen. meters. Bovendien hebben café ’t Stokske en restaurant het Kleijn Speyck toegezegd de bij hun bedrijf gestarte deelnemers een drankje aan te bieden. Deelname staat open voor zowel jeugd als volwassenen, en is voor iedereen gra tis. Het dragen van een helm en andere bescher- mingsmaterialen wordt aanbevolen en deelna me is op eigen risico. Omdat na iedere afgeleg de ronde van 4,5 kilometer kan worden gestopt, is deze tocht bijzonder geschikt om als gezin aan deel te nemen. Door het vroege tijdstip is deelname aan deze tocht de ideale mogelijkheid om Koninginnedag 2007 een sportief begin te geven, waarna er nog voldoende tijd over is voor de andere op Koninginnedag georganiseer de activiteiten. 08.00 uur: Een speciale delegatie van het Oranjecomité gaat in Moergestel op zoek naar de “Vroege Vlaggers”. 09.30 uur: Het startsein voor de skeelertocht zal klinken bij ’t Stokske en Klein Speyk i.s.m. Schaatsclub de Vennen. 10.00 uur: Eucharistieviering in de parochiekerk. Als afsluiting zal harmonie “Prinses Juliana” buiten het Wilhelmus spelen. 11.00 uur: Ook dit jaar weer gratis Bingo voor alle senioren in “De Schouw”. 11.00 uur: Aan vang van het altijd superspannende Beachvolleybal op het St. Jansplein. 11.15 uur: Alle kinderen verzamelen voor de versierde fietsen-/ karren-Zskeltersoptocht. 11.30 uur: Vertrek Oranjeoptocht met voorop Harmonie “Prinses Juliana”. Route: Kloosterlaan, Kloosterdreef, rondje Stanislaus, Kloosterdreef, Kloosterlaan, Rootven en weer naar het St. Jansplein. Het is feest, dus de vlaggen uit! 12.00 uur: Start spelenkermis, ook aan de allerkleinsten is gedacht, op het St. Jansplein. 12.00 uur: Opening spectaculaire klimwand. 12.30 uur: Prijsuitreiking van de kinder-oranjeoptocht. 13.00 uur: Welkom burgemeester Y. Kortman, uitreiking van prachtige, lekkere taarten aan de Vroege Vlaggers”. 13.00 uur: een poppentheater met Clown “Pias”, een fantastische kindershow. Een leuke show voor groot en klein. 13.30 uur: Wegens groot succes ook dit jaar weer “Kunst met Kinderen”o.l.v. kunstschilder Theo Broeren. 15.30 uur: Uitnodiging aan de Oranjesponsors om een drankje en een hapje te nuttigen aan de Oranje-bar of op het gezellige terras wat ook dit jaar weer door Horeca Moergestel zal worden verzorgd. 16.00 uur: Einde spelenkermis. Alle kinderen mogen hun kaartje uit het versierpakketje aan een ballon vastbin den en deze gaan dan na het startsein allen de lucht in. Wie zijn ballon zal het verste komen en wint een mooie prijs? 16.00 uur: Prijsuitreiking beachvolleybalwedstrijden op het veld. 16.15 uur: De veilingmeester start de veiling van de Kunst Met Kinderen Schilderijen. 17.00 uur: Hoofdpodium, met z’n allen dansen en zingen met de ‘Men in Black’. At PóSlt/. VA4* PAGINA 7 I Het o> speelpaleis in de Parel van Brabant Openingstijden: Tl april t/m 20 mei: dagelijks van 10.00 tot 18.00 uur. 21 mei t/m 29 juni: alleen op woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. Zomervakantie: 30 juni t/m 26 augustus dagelijks van 10.00-18.00 uur. Fakibolo sluit dan weer haar deuren op 26 augustus. Voor groepen die tijdig reserveren maken wij uitzonderingen op de openingstijden. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 25 APRIL 2007

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 7