Het is tijd voor Koninginnedag. Rabobank Moergestels kookboek begint smakelijke inhoud te krijgen Genoveva kookte ‘Sneeuwberg’ voor 100 zusters Bel Jos van Dijk RIOLERINGSWERKEN Vooskerbos 25, Moergestel RE/MAX Nieuwe rubriek in MTV uitzendingen x^***8^ Niet pandgericht, RF/’V'W - maar klantgericht! Het is tuineren of tennissen L 9 *z Het is tijd voor de Rabobank. Tel. Fax (013) 513 3136 Mobiel: 06 - 239 79 071 Ook voor het vernieuwen van uw rioleringen! De ‘Sneeuwberg’ pudding moet, als je het recept leest, inderdaad iets heel erg lekkers zijn geweest. Zuster Genoveva schreef het op spe ciaal voor het Moergestels kookboek. Het aar dige is dat ze het recept alleen maar kent voor 100 personen of meer. WieKentKunst zorgt uiteraard dat het voor het kookboek ‘omgere kend’ wordt naar vier personen. Toen zuster Genoveva Smits (midden) in 197825jaar in het klooster was, maakte zuster Virginia (links) speciaal voor de jubilaris een ‘Sneeuwberg’ pudding. De foto is gemaakt op Stanislaus. DIERENARTSENPRAKTIJK ir u MOERGESTEL De trouwe kijkers van de tv uitzendingen van de lokale omroep MTV is het waarschijnlijk al opgevallen, sinds de uitzending van april is er een nieuwe rubriek toegevoegd aan het toch al gevarieerde aanbod. Elke uitzending wordt voortaan begonnen met een actualiteitenru briek met de alles omvattende titel “Meej Pesaant”. De steeds verder gaande ontwikke lingen in de elektronica maken het voor de redacteuren van de rubriek mogelijk om op een betrekkelijk eenvoudige wijze onderwerpen te wisselen zonder dat de technische kwaliteit van de reguliere uitzending daar iets onder leidt. Het is de intentie van de medewerkers om “Meej Pesaant” actuele onderwerpen kort te belichten, voordat ze de houdbaarheids datum hebben overschreden en geen nieuwswaarde meer hebben. Deze onderwerpen zullen dan ook veel sneller gewisseld worden (maximaal l'/zweek) In de vertrouwde reguliere uitzen dingen kan er dan mogelijk wat dieper en uit- gebreider op de zaken worden ingegaan. Onderwerpen die al in “Meej Pesaant” te zien waren zijn o.a. Opendag Den Boogaard en het Raadsbesluit bedrijfsvoering Den Boogaard/ Tiliander. De onderwerpen worden zoals eer der gezegd kort belicht, maximaal 3 minuten. Er kunnen wél meerdere onderwerpen in de rubriek zitten. Voor wie de uitzending om wat voor reden gemist heeft, heeft MTV zijn eigen “net gemist” mogelijkheid op internet. Op WWW.moergesteltv.myweb.nl zijn alle “Meej Pesaant”onderwerpen nog eens te zien. “Zodra de zon schijnt wordt het tuinieren of ten nissen in Moergestel”, hoorde Eileen Hourihan, Engelse docente, toen ze in Moergestel kwam wonen. Maar in de tussentijd merkte ze op dat veel mensen naar Kroatië, Griekenland, Mallorca en Turkije voor hun vakanties gingen. “Ik ver wacht niet dat Grieks, Turks, of Spaans hun communicatietaal wordt maar wel Engels, min stens om een beetje te kunnen genieten van de mensen en cultuur in hun land van keuze”. ’’Daarom plan ik korte opfriscursussen van 8 lessen (het kan ook in de tuin!) om de mensen een kans te geven om over de drempel heen te komen om in het Engels te spreken”. Sommige mensen hebben speciale wensen; dat kan met privélessen op maat. Open Dag: maandag 7 mei, van 15.30- 19.00uur. Vrijblijvend intakegesprek. Eileen Hourihan, tel. 513 1086 De oproep die de Stichting WieKentKunst onlangs in Moergestel Nieuws deed voor recep ten voor een Moergestels kookboek, heeft al veel reacties opgeleverd. Een Van de Moergestel- naren die een recept heeft doorgegeven is zus ter Genoveva Smits. Zij stond zestien jaar in de keuken van Stanislaus. Een van de gerechten waarvan bij de zusters het water in de mond liep, was ‘Sneeuwberg’, een pudding die zij steeds voor wel honderd zusters maakte. WieKentKunst bestaat dit jaar tien jaar. Ter gelegenheid daarvan stelt de stichting een kook boek samen met recepten van Moergestelnaren. Het kookboek verschijnt tegen de feestdagen. Door middel van dit kookboek wil WieKent Kunst symbolisch onderstrepen dat de liefde voor Moergestel ook door de maag gaat. Zuster Genoveva Smits (76) is een bekende religieuze in Moergestel. Drie jaar geleden vier de ze haar gouden kloosterfeest in het Draai- boompje. Ze heeft als Zuster van Liefde een bewogen leven achter de rug. In totaal werkte ze 26 jaar in keukens, waaronder van het ‘oude’ Elisabeth Ziekenhuis. Zestien jaar was ze de kokkin van de toen nog grote kloostergemeen schap van de Zusters van Liefde in Moergestel. Voor dit Moergestels kookboek zijn alle gerech ten welkom. Het hoeven dus niet per se Moergestelse gerechten te zijn. In het boek komen gerechten van Moergestelnaren. Jong en oud, vrouw en man, iedereen heeft wel een recept van een gerecht dat hij of zij goed kan klaarmaken en dat iedereen hartstikke lekker vindt. Noteer dat recept, leg uit hoe het gerecht moet worden gemaakt en zet er ook wat ande re gegevens bij, zoals: naam, leeftijd, naam van het gerecht, van wie u het heeft geleerd, bij welke gelegenheden u het maakt en dergelij ke. Op die manier krijgt elk gerecht iets heel persoonlijks in het kookboek van WieKent Kunst. Sturen naar: Paul Spapens, D’n Duyp 41,5066 GA Moergestel. E-mail: paulspapens@home.nl www.rabobank.nl Onze kantoren zijn op Koninginnedag gesloten. Maar uw dagelijkse bankzaken regelt u 24 uur per dag via: www.rabobank.nl Rabofoon 0900 0909 0,10/min): saldo, overboeken, betalen Rabolijn 0900 0907 (lokaal tarief): advies, direct afsluiten Voor spoedgevallen zijn en blijven wij natuurlijk 24 uur per dag bereikbaar op ons praktijknummer 5131465. Op maandag 30 april a.s. is onze praktijk i.v.m. Koninginnedag na 17.00 uur gesloten; het avondspreekuur komt te vervallen. U kunt wel een telefonische afspraak maken voor een consult tijdens kantooruren. makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Wetten Is uw riolering verstopt? Visiorj Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013) 468 8259 Lijstenmakerij voor alle inlijstwerk Restauratie-atelier Heusdensebaan 27, 5061 PM Oisterwijk tel. (013) 5284856 Open: donderdag 13.00-18.00; vrijdag 10.00-18.00; zaterdag 10.00-15.00 Dierenartsenpraktijk Moergestel Heuvelstraat 2, Moegestel Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop- en verkoopbegeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 25 APRIL 2007 Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl PAGINA 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 5