H “3 J» 090008844 GEEN SPOED, WEL POLITIE Michiels Woonstijl ;a Guus Mulders officieel benoemd tot Statenlid Michiels Woonstijl maakt het mooi in ieder huis! Jarige buurt geeft zichzelf cadeau Nieuw natuurprogramma op MTV Jaarmarkt Moergestel Kindergoederen markt Zondag 6 mei Jaarmarkt Rode Kruis en Koninginnedag Voor derde maal Vlooienmarkt 4, *1* 'Natuurlijk Ties’ t. rrT Ill Ou n I* Sprendlingenpark 40-42 5061 JV Oisterwijk T 013 - 52 12 044 www.michielswoonstijl.nl - WH - De volgorde van optreden zal zijn: Op deze plek wordt straks de herinneringsbank geplaatst als jubileumcadeau voor ‘De Vurhaai’. Na de eerste kennismaking met Ties van Engeland in november (programma over de valk) was duidelijk dat we na Gerard Kuypers en Noud en Janus weer een nieuw natuurta lent in huis hadden. Wel een tegenpool van Janus en Noud maar daarom niet minder interessant. lil lil in Hij is als het ware opgegroeid met de natuur en weet tot in detail waar hij het over heeft. Of het nu over insecten, vogels of planten gaat, hij «ra i mi Daarom, kom aanstaande zaterdag naar de tent op het St. Jansplein, aanvang 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij alle horecabedrij ven en kosten 5,00 in de voorverkoop en 7,00 aan de kassa. De commissie Pieregeblèr classics 2007 het Pieregeblèr. Natuurlijk willen wij ook iede re toeschouwer laten genieten van de prachti ge muziek die in deze tijd is gemaakt. We hopen dat er veel mensen komen, het is een teken voor hen die hun schouders eronder hebben gezet en dat we waarderen wat zij gedaan heb ben. Afgelopen vrijdag is de loting geweest. In een geweldige apotheose in café de Brouwer onder toeziend oog van de commissie, hebben de deelnemers door trekking de volgorde bepaald. Als eerste, op eigen verzoek, zal Baja Baja optreden. De sfeer zit er dan meteen al goed in, “Het feest kan beginnen”. Voorzitter Martien Oerlemans van de jubi leumcommissie opperde enkele maanden gele den het idee om een blijvende herinnering aan het gouden jubileum op te richten. De commis sieleden namen het idee mee en tijdens een van de vergaderingen werd besloten een pick- nickbank neer te zetten aan de Oisterwijkseweg. Die bank zou moeten komen op de hoek Akkerweg, Industrieweg, Oisterwijkseweg. Op de aldaar gesitueerde groene driehoek (waar op dit moment nog ’n sober zitbankje staat). In de omgeving werd gekeken naar een moge lijke modelbank. Men vond die en aan de hand van foto’s werd een voorlopig besluit geno men. Het aldus ontstane idee werd doorgege ven aan de gemeente Oisterwijk. Zij zouden immers toestemming c.q. verguning daarvoor moeten geven. Korte tijd later kwam die goed keuring en in overleg met de gemeente kwam het akkoord om op genoemde plaats een mooie picknickbank neer te zetten. Kosten van maken Vanaf vorige week vrijdag 21 april ben ik officieel staten lid van de pro vincie (soort raadslid van de provincie). Waarom niet meteen na de provinciale verkiezingen?. Ik stond op nummer 20 en het CDA behaalde 18 zetels. Nu het bestuursakkoord rond is, zijn de statenleden Paul Rupp, Brigitte van Haaften en Thoon Essed gedeputeerde geworden (soort wethou der, maar dan bij de provincie). Dit betekent dat de nummers 19,20 en 21 hun plaatsen heb ben ingenomen in de provinciale staten. vertelt op een zodanige manier dat je er door geboeid raakt. Het is dan ook een genot met hem de natuur in te gaan. Na de introductie in de uitzending van febru ari gaan we nu van start met onze eerste afle vering van ‘Natuurlijk Ties’. Deze afleveringen worden om de twee maanden uitgezonden, afgewisseld metWe goan te veld, van Janus en Noud. De productie is handen van Ed Hurkmans en de presentatie gebeurt door Jan van Elderen. Ook dit jaar kunnen kinderen hun oude speel- goed/goederen verkopen op de kindermarkt tijdens de jaarmarkt van Moergestel op 6 mei. Een plaats (1/2 kraam) huren kost 5.-. De markt begint om 10 uur en je mag gaan wan neer je wilt. Opgeven kan t/m 26 april bij L. Biesheuvel 06-51120851 leobiesheuvel@hot- mail.com Volgende week zondag is het weer zover: de Moergestelse jaarmarkt. Dit jaar beleeft de markt een jubileum, hij wordt nl. voor de 30e keer georganiseeerd. Het is nog altijd een van de eerste jaarmarkten van het seizoen en ook een van de drukste. U kunt snuffelen op meer dan 200 kramen met een gevarieerd aanbod en ook de standwerkers zijn natuurlijk weer van de partij. Tevens is er een kindermarkt met tweedehands speelgoed en zijn er een aantal kin- derattracties opgesteld. Tijdens uw bezoek is het bovendien goed vertoeven op een van de gezel lige terrassen die zich aan de markt bevinden. Zoals altijd wordt de markt door C.V. De Dorstvlegels georganiseerd. Zij zorgen voor de op- en afbouw, het toezicht bij het parkeren en zijn op die dag het aanspreekpunt voor de marktkooplieden. De markt begint om 10 uur en eindigt om 17 uur. Natuurlijk is ook dit jaar weer de entree gratis, wat je tegenwoordig niet veel meer mee maakt. Al met al dus genoeg redenen om zondag 6 mei de Jaarmarkt te bezoeken! en plaatsen en het daaropvolgende onderhoud komen volledig voor rekening van de buurtver eniging. Via de in eigen buurt woonachtige bomendes kundige Gerald de Groot wist men twee voor het doel uitstekend geschikte bomen te vinden die vervolgens middels sponsoring konden worden aangeschaft. Gaandeweg de tijd groeide ook het idee om in de nabijheid van bank eventueel een of twee jeu- de-boulebanen aan te leggen. Of ook dat plan daadwerkelijk wordt uitgevoerd is nog niet definitief bekend. Op dit moment is de bank in productie en zal ze in de week voor het jubi leum kunnen worden geplaatst, voorzien van jubileum- en oprichtingsdatum. De bank wordt officieel onthuld en in gebruik genomen tijdens de openingsdag van het 50- jarig bestaan op zaterdag 16 juni om plm. 16.30 uur. Tot slot van de avond hebben we, voor alle aan wezigen, nog een verassing in petto. Zoals jullie hebben kunnen lezen gaat het ook dit keer weer een ouderwets gezellig gebeuren worden met gezellige muziek. Een mix van liedjes van toen en nu. De Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren waar binnen de handenarbeid groep en de groep bezige handen creatieve handwerkjes onstaan, biedt ook dit jaar op koninginnedag 30 april weer een verkoop- expositie van 10.00 tot 16.30 uur op het marktgebeuren, achter het gemeen tehuis te Oisterwijk. Vele mooie producten, waar soms vele uren aan besteed zijn, zal men kunnen bekijken en natuurlijk ook kunnen kopen. Met de opbrengst van deze verkoop, worden weer nieuwe basis materialen aangeschaft voor het vervolg van de handvaardigheids- activiteiten Tevens zal aan deze manifestatie een gezellige loterij gekop peld worden, waarvan in de namiddag omst reeks 15.00 uur de trekking zal plaats vinden. Kom eens een kijkje nemen bij deze traditio nele huisvlijt en waag een kans in de loterij. C.V. de Dorstvlegels organiseert op zondag 10 Juni voor de derde maal een Vlooienmarkt op het St. Jansplein. Een echte ouderwetse vlooienmarkt waar uitsluitend tweedehands goederen te koop aangeboden mogen worden. Voor wie dus pas voorjaarsopruiming heeft gehouden of nog wat oude spullen kwijt wil is dit dus een mooie kans om zich nu al in te schrijven voor deze vlooienmarkt. De huur van een marktkraam bedraagt 17,50. De vlooienmarkt is geopend van 09.00 tot 16.00 uur en de entree bedraagt 1,00. Voor verde re inlichtingen kunt u contact opnemen met: T. Moorman, tel. 513 3732 of J. Moorman, tel. 06-50906935. Graag bellen na 8.00 uur. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 25 APRIL 2007 Vervolg van pag. 1 PAGINA 3 De 50-jarige buurtvereniging 'De Vurhaai’ gaat zichzelf tijdens het feestweekend op 16 en 17 juni een cadeau geven. I. Baja Bajamet ’t fistje van de eeuw 3. De Engelandvaardersmet Mee zun allen dur ‘n deur 4. De Dorstvlegels.....met t is fist in Gessel 5. De Kammeraojmet Ik waar ut nie 6. De Zevertoetenmet Gèssels carnavalslied 2007 8. De Brugzeikersmet De Koelkast 9. Will Habraken met haar mannenmet Agge me wilt.?. 10. Clapoppmet We zèn rond en we gaon II. Cees Kouwenbergmet Vier doage saome Mijn vakgebied is economie en mobiliteit. Hieronder valt bijvoorbeeld de noodzaak aan bedrijventerreinen, toerisme, het provinciale wegennet en Openbaar Vervoer. Gemiddeld om de 6 weken is er een statenvergadering. Deze is openbaar. Als je er een keer naar toe wilt, laat dan even iets weten. Het begint meestal om half 10 en je gaat door de dikke deur. Na een uurtje of wat kun je gewoon weer weggaan. Blijf je wat langer, dan kun je ook nog brood jes e.d. krijgen. Een leuk uitstapje misschien! iiiii r

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 3