Tijn en Mien Ketelaars: I I Aphrodite derde generatie die goud viert! online autoverzekering afsluiten www.kwinten.com Het Pieregeblèr bestaat dit jaar 1272 jaar BAKKERIJ KOUWENBERG Tekst alléén digitaal! 5 BRIOSSEN 5 TOMPOUCEN Scftfffferwerfden a.s. Vrijdag 27 april Pieregeblèr Classics a.s. zaterdag Vrijdag 21 april vieren ze hun gouden feest: Tijn en Mien het zijn ouders, en nu dus in 2007 is het moment ook daar voor Tijn en Mien. De redactie Goéd idee, bij koffie of thee! Vervolg op pag. 3 Ir Op vrijdag 27 april a.s. vieren Tijn en Mien Ketelaars hun gouden huwelijksfeest. Is het op zich al bijzonder om die mijlpaal te mogen beleven, voor hén is het nog eens extra bijzonder! Het is immers de derde generatie Ketelaars op rij die het gouden feest gaat vieren. In 1928 waren het de opa en oma van Tijn; in 1977 waren Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielêrs.nlwww.schepenstweewielers.nl (4 BETALEN +1 GRATIS MIEN WOLFS Mien is geboren op 28 maart 1929 op het adres Vinkenberg C214 (nu 16). Ook bij Mien thuis had men een boerenbedrijf. Tien kinderen telde de familie: 3 meisjes en 7 jongens. Mien is de oudste van de meisjes en de tweede in het Enkele jaren na zijn huwelijk in 1957 begon Tijn, naast het boerenbedrijf, ’n loonwerkbe- drijf. Weliswaar klein van opzet, maar hij vond er veel genoegdoening in. Het moet ongetwij feld ’n heel drukker periode zijn geweest voor Tijn en z’n vrouw Mien. Op ’n gegeven moment telde hun boerderij immers 85 stuks vee! Ze kij ken er, ondanks de zware arbeid van alledag, beide met veel plezier op terug. Dat plezier moet er trouwens altijd wel geweest zijn, anders waren ze nooit tot hun zeventigste actief gebleven. We zijn hen dan ook een woordje van dank ver schuldigd. Ik noem geen namen, om zeker nie mand te vergeten. De toenmalige maar ook de huidige organisatie met de vele vrijwilligers heeft laten zien dat een zo groot opgezet eve nement ook in Moergestel een kans van slagen heeft. Daarom willen wij iedereen die een aandeel heeft gehad door te helpen, of door als deel nemer mee te doen, uitnodigen aanstaande zaterdag 28 april naar de tent te komen op het St. Jansplein, aanvang 20.00 uur. Door het organiseren van Pieregeblèr classics 2007 willen wij ten eerste hiermee de mensen bedanken die direct betrokken zijn of waren bij Het komt nog steeds voor dat handgeschre ven kopij bij ons in de bus valt. Wij maken u er nogmaals op attent dat alleen digitaal aangeleverde teksten worden geplaatst, (bijna) Iedereen beschikt tegenwoordig over ’n computer waardoor teksten makkelijk via e-mail aangeleverd kunnen worden. Het door ons ‘overtypen’ van teksten is al sinds enige tijd uit den boze... EERSTE KENNISMAKING Tijn en Mien kenden elkaar al behoorlijk wat jaartjes voordat ‘de vonk’ echt oversloeg. Voor Tijn was er al lang eerder geen speld tussen te krijgen, maar Mien zag vaste verkering op haar leeftijd nog niet zo zitten. Het werd echter tij dens ons gesprek wel duidelijk dat Tijn maar één doel had in die tijd: hij wilde Mien als zijn toekomstige bruid en bakende, om het zo maar te zeggen, het hele gebied rond haar voor ieder een af! In de danstent op de Oirschotseweg wist Tijn haar definitief voor zich te winnen. Het was met de kermis in 1951. Een van de schaarse momen ten dat er in het dorp iets te doen was. Veel meer vertier was er vaak niet: ’n kermis of‘vastena- ovond’ vieren bij De Klaore in de Schoolstraat. alles gezegd is: Tijn wil niet in het vliegtuig. Nee, aan die overtocht van 36 uur durft hij niet te denken. FEEST Nu kijkt hij er naar uit zoals Tijn het zelf zegt, ‘om samen met ons mam het 50-jarige huwe lijksfeest te gaan vieren’. Het is ’n dag waar ze met plezier naar uitzien en dat ze graag willen vieren met kinderen, kleinkinderen, familie en vrienden. De kinderen en kleinkinderen zullen ongetwijfeld hun beste beentje hebben voorgezet om er voor hun ouders een onverge telijk feest van te maken. Op vrijdag 27 april is het zover. Om 11.00 uur wordt de dag begon nen met een H. Mis in onze parochiekerk en van 17.30 tot 19.30 is de receptie in Partyboerderij ’t Draaiboompje. ‘Moergestel-Nieuws’ wil Mien en Tijn alvast van harte feliciteren met deze bijzondere dag en de wens uitspreken dat ze er samen nog lang van mogen nagenieten. Van harte proficiat! M.O. TIJN KETELAARS Tijn is geboren op 4 augustus 1929 op de Vossenhoorn. Toe hij twee jaar was verkaste het gezin Ketelaars naar de Heiligenboom. Zijn ouders hielden daar een boerderij. De familie had vier kinderen: 3 jongens en 1 meis je. Tijn ging aan de Dreef naar de bewaarschool en kreeg daar de eerste stappen in zijn toekom stige leven mee van de zusters Alexina en Fidelia. Daarna volgde hij uiteraard de jon gensschool aan de Bosstraat. Na zijn schoolpe riode was zijn werkterrein al snel bepaald: thuis bij vader op de boerderij. Om zich het vak beter eigen te maken volgde hij tussendoor wat cursussen om op 19-jarige leeftijd naar de Middelbare Landbouwschool in Boxtel te gaan. Tijdens deze periode liep Tijn stage in Heelsum (Arnhem). Hij kwam daar terecht op een heel groot bedrijf met zowel landbouw als veeteelt, heel modern van opzet en in het bezit van aller lei machines. Iets waarin Tijn ongelooflijk veel interesse had. ‘Het was dan ook wennen’, zegt hij, ‘toen ik na drieëneenhalve maand weer terug naar huis moest’. Daar was immers alles veel kleiner. Dit evenement is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken gebeuren in Moergestel en omlig gende dorpen. Het is een voorbeeld voor nieu we activiteiten, hoe met je beginnen, hoe regel je zaken en hoe goed heb je de organisatie staan. We kunnen dan ook niet anders zeggen dat vanaf het begin de organisatoren en de vele vrijwilligers hun zaakjes prima voor elkaar hadden en hebben. p Huidverzorgingsinstituut Op 7 mei trouwen Mien en Tijn in het gemeen tehuis van Moergestel. Huub van Erve was de ambtenaar van de burgerlijke stand, ’n Klein uurtje later stonden ze voor het altaar van onze parochiekerk om ten overstaan van pastoor Van den Boogaard elkaar het ja-woord te geven. Wat volgde was een groot huwelijksfeest bij de familie Wolfs thuis aan de Vinkenberg. Het echtpaar neemt z’n intrek in de woning waarin ze nu nog steeds met plezier vertoeven: Oirschotseweg 49. Hier worden ook hun zes kin deren geboren waarvan er één bij de geboorte jammerlijk zou overlijden. Hun enige zoon Jan is in het goede gezelschap van vier zussen: Joke, Annie, Willy en Marjo. Samen hebben ze veertien kleinkinderen. Dochter Willy woont al 13 jaar in Australië. Ze komt trouw elke twee jaar naar Nederland. Of Tijn en Mien er al eens geweest zijn? ‘Nee’, blijkt het simpele antwoord, en daar is maar één verklaring voor waarmee RUST Op dit moment genieten ze samen van de vrije tijd en alles wat er leeft en te doen is in en rond hun huis aan de Oirschotseweg. Pauwen, gei tjes, katten, kippen, er is’ volop leven! Mien is blij dat de winter weer achter de rug is en ze de tuin weer in kan. Ze runt in haar eentje nog het hele huishouden, van was tot poetsbeurt en alles wat erbij komt kijken. Voor Tijn is er de fiets die hem in het dorp overal naar toebrengt om wat bij te praten! Op het kerkhof, bij men sen thuis, het maakt hem niks uit waar! Als hij maar kan buurten! ’n Gezellige prater waarbij je geen ‘buurt’ tekort komt. Velen zullen het ongetwijfeld nog béter weten dan de schrijver van dit verhaal. KONINGINNEDAG GESLOTEN gezin (oudste was haar broer Jan die vorig jaar z’n gouden huwelijksfeest vier de). Ook Mien kwam terecht op de bewaar school bij zuster Fidela, al was het maar één jaar. ‘Het zal vanwege de afstand geweest zijn’, zegt Mien, ‘dat wij maar één jaar hoefden’. Er volgde echter nog wel acht jaar onderwijs op de meisjesschool aan de Dreef. Op haar dertiende komt ze van school en gaat ze thuis mee in het gezin en op de boerderij werken. Op 18- jarige leeftijd gaat ze dan alsnog naar de huishoudschool in Hilvarenbeek, en, alsof het werk thuis al niet genoeg is, gaat ze daarna ook nog helpen bij grote gezin- In 1977 vierden de ouders van Tijn hun gouden bruiloft. nen in de huishouding. Dat blijft zo tot aan de dag van haar huwelijk. Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 25 APRIL 2007 - 31e JAARGANG - Nr. 1423 AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZÏER Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. Telefoon 013-5424177 Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl F Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 3.00 4?°

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 1