65 V 'HAy’ autopremie vergelijken www.kwinten.com Reünie 50-jarige Vurhaai SCHEPEN^ TIA/FFI Rinus en Dina Jonkers vieren goud op d’n Hild Lenteconcert zondag 22 april j! Aphrodite I SI BAKKERIJ KOUWENS KLONTJESMIKJE 5 APPELHEERTJES Gemeente Belangen stelt extra verhoging OZB aan de kaak Schilderwerken Dinsdag 24 april a.s. Rinus en Dina Huidverzorgingsinstituut Goed idee, bij koffie of thee! L y Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl naar huis om er te komen helpen op de boer derij. Zaterdag 16 juni a.s. Afgelopen week zijn de uitnodigingen de deur uitgegaan voor de reünie van Buurtvereniging ‘De Vurhaai’ i.v.m. het 50-jarig bestaan. Deze reünie vindt plaats op zaterdag 16 juni in de feesttent aan de Oisterwijkseweg. Bent u ook woonachtig geweest in onze buurt en zijn we u om wat voor reden dan ook vergeten uit te nodigen, wilt u ons dat dan even laten weten? Dat mag per e-mail naar: martien.oerlemans@planet.nl (4 BETALEN +1 GRATIS RINUS JONKERS Rinus zag het levenslicht op 8 januari 1931 aan de Schoolstraat: op het punt waar destijds d’n Hippelpad begon (de vroegere boerderij van Jan Bruurs). Rinus komt uit een gezin van 7 kin deren: 3 jongens en 4 meisjes. Zijn vader Jan Jonkers was bij iedereen bekend. Hij was immers zaakvoerder op de Boerenbond. Het gezin Jonkers verhuisde in 1936 naar de boer derij waar nu de BoerenBond staat. Dat zal bij velen ongetwijfeld ’n bekende plek zijn. Na de bewaarschool (jawel, ook Rinus werd de eerste levensjaren ‘gevormd’ door Zuster Alexina) ging hij naar de jongensschool aan de Bosstraat. In de oorlogsjaren bracht hij ook de schooltijd door op andere plaatsen in het dorp: de oude school aan de Schoolstraat, op de pastorie, bij de Duifjes schoenfabrieken en bij Janus Rijnen ‘de raoimaoker’. Allemaal als gevolg van oor- logsperikelen. ELKAAR LEREN KENNEN In alle gevallen dat we dat vragen brengt dat een lach mee. Dat zal waarschijnlijk te maken heb ben met een altijd weer fijne herinnering aan een tijd die zo geheel anders was als nu. Afijn, Rinus en Dina kenden elkaar al drie jaar toen ze samen al eens op een bruiloft waren. Het échte moment blijkt echter het fancy-fair van 1952 in Biest-Houtakker te zijn. Het zal een jaar lijkse gebeurtenis geweest zijn die ook jonge mannen uit de omtrek de gang naar het kerk- dorpje deed maken. Je weet tenslotte maar nooit... Na ’n verkeringstijd van vijf jaar trouwt het jonge stel op 24 april 1957 ‘voor de wet’ in Hilvarenbeek en amper ’n uur later in de Antoniuskerk in Biest-Houtakker. Gefeest wordt er bij Coppens (de latere Den Bolck) in diezelfde plaats. Zoals gebruikelijk in die tijd waren alle ooms en tantes er bij en ’n tante van Dina kwam er koken. Zo ging dat in die tijd. Dinsdag 24 april a.s. wordt op d’n Hild sinds heel lange tijd weer eens een gou den bruiloft gevierd. Of is het de eerste keer dat de buurt zich op mag maken voor een dergelijke gelegenheid? Rinus en Dina Jonkers-van Oort zijn in ieder geval de gelukkigen die deze toch bijzondere mijlpaal de komende week mogen bele ven. Afgelopen weekend waren we te gast op hun huisadres Hild 6 en luisterden er met plezier naar het verhaal van hun 50 jaar... DINA VAN OORT Dina kwam ter wereld op 27 april 1932 in Biest- Houtakker aan de Klein-Westerwijksestraat. Het gezin Van Oort telde acht kinderen: gelij kelijk verdeeld over jongens en meisjes. Dina was op twee na de oudste. Vader Van Oort had een boerderij en er de handen vol aan. Dina bezocht de acht klassen van de Antoniusschool in Biest-Houtakker. Na haar schoolperiode ging ze als dienster aan het werk bij een oom op de boerderij in Esbeek. De hele week was ze van huis om zo af en toe in het weekend eens naar huis te komen. Na vier jaar kwam ze definitief Zangvereniging “Crescendo” m.m.v. zanggroep “Joy” uit Oisterwijk en Mirlitonfanfare “De Klomp” verzor gen voor u weer een lenteconcert met als afsluiting onze welbekende Michiels Meezing Momenten waar bij u als publiek uitgenodigd wordt om gezellig met ons mee te zingen. Zanggroep “Joy” bestaat veertien jaar. Het repertoire bestaat voornamelijk uit evergr eens uit de jaren zestig, Afrikaanse wereld- liedjes en songs van onder meer; The Beatles en ABBA. Verder zingen zij medleys van musicals als Jezus Christ Superstar, Evita, Cats, The Phantom of the opera en de The lion king. Mirlitonfanfare “De Klomp” ken merkt zich door het gebruik van namaakins- trumenten waarin of waarachter de mirlitons zijn verborgen. De 30 leden tellende fanfa re staan ook deze middag garant voor ouder wetse gezelligheid waarbij u diverse liedjes mee kunt zingen. Partyboerderij t Draaiboompje, 14.00 uur, entree gratis. Na de lagere school ging Rinus nog vier jaar lang naar de landbouwschool in Spoordonk. Via nog enkele avondcursussen en het behalen van het middenstandsdiploma was hij klaar voor de toekomst en kon hij thuis op de boerderij aan het werk. In 1952 moest Rinus in militaire dienst. Hij kwam op in Amersfoort bij de Geneeskundige Troepen. In februari 1953 bracht hem dat naar het getroffen Zeeland. In Rilland Bath verleende hij drie weken hulp als gevolg van de watersnoodramp. Na zijn diensttijd keerde hij terug naar Moergestel en bracht ’n jaar door als bakkersknecht bij de Coöperatie aan de Tilburgseweg (Ko Mees). Na dat ene jaar maakte hij de oyerstap naar de Boerenbond. Zijn broer Janus was daar inmiddels zaakvoerder geworden. Daarnaast was er voor Rinus weinig tijd voor stilzitten, ’n Koetje, ’n kalfje, wat mesthanen, ’n grote tuin en noem maar op: er was in zijn vrije tijd nog meer dan genoeg te doen voor hem rond het huis. De op Boerenbond zou hij werkzaam blijven tot aan het einde van zijn loopbaan in 1992: het moment dat hij in de VUT kon. MOERGESTEL Het pasgetrouwde koppel nam z’n in trek op het adres Schoolstraat 40 in Moergestel. Vijf jaar later kregen ze de mogelijkheid om ’n stuk grond te kopen aan de Hild. Op die plek (num mer 6) bouwden ze het huis waarin ze nog steeds met veel plezier vertoeven. Rinus en Dina kregen zes kinderen: 2 jongens en 4 meis jes. Die zorgden op hun beurt weer voor 15 kleinkinderen. Druk natuurlijk als de hele bups thuis is, maar wél gezellig! i Huidverzorgingsinstiti Volgens cijfers van de Vereniging Eigen Huis stijgt in Oisterwijk de onroerend- zaakbelasting (OZB) met maar liefst 23%. Dit terwijl de gemeenteraad besloot, dat die met slechts 8,7 mag stijgen. Volgens fractievoorzitter Kees Rijnen van Gemeente Belangen heeft het college verzuimd de waardestijging van de woningen te compenseren. Jaarlijks stelt de raad de hoogte van de verho ging van de OZB vast. Het is in de gemeente Oisterwijk daarbij gebruikelijk, dat de waarde stijging van de woningen in het tarief wordt gecompenseerd. Bij de vorige hertaxatie liet de gemeente Oisterwijk in een bijsluiter aan haar burgers nog weten: “De gemeente wil niet pro fiteren van de waardestijging van uw woning”. Volgens Gemeente Belangen gaat het nieuwe college aan die bestaande beleidskaders voor bij en nog wel zonder de raad daarin te betrek ken. Kees Rijnen “Dat is een kwalijke zaak, de burgers worden door de gemeente als melkkoe gebruikt. Die moeten nu gemiddeld 14 extra gaan betalen, dat is ca. €425.000 per jaar.” Volgens eigen gegevens van de gemeente Oisterwijk betaalden de burgers in voorgaan de jaren al meer dan die van de omliggende gemeenten en beduidend meer dan het gemid delde van alle gemeenten in Brabant. “Daar komt de extra verhoging van ca 14% nog eens boven op.” aldus Kees Rijnen. Gemeente Belangen heeft over de hoogte van de OZB aan het college vragen gesteld. De andere partijen in de raad zijn hierover geïnformeerd. Naar de mening van Gemeente Belangen heeft het col lege zich niet gehouden de afspraak in de Begroting 2007, om het tarief naar beneden toe aan te passen als gevolg van de waardestijgin gen. “Het college is haar toezegging aan de raad niet nagekomen” aldus Kees Rijnen. FEEST Het zal zeker ’n leuke dag worden volgende week dinsdag. Hun (ook actieve) kinderen en kleinkinderen zullen er ongetwijfeld ’n hele leuke dag van maken, samen met de weder zijdse families. De dag wordt om 11.00 uur begonnen met een H. Mis uit dankbaarheid en van 18.30 tot 20.30 uur is er een receptie in de zaal van Partyboerderij ’t Draaiboompje. Graag willen wij Rinus en Dina alvast van harte feliciteren en hen ’n fijne dag toewensen en nog veel gezonde jaren daarna. Van harte pro ficiat! M.O. JEU DE BOULES En nog steeds zit het gouden stel niet stil! Integendeel! Er ligt immers nog de grote tuin die bijgehouden moet worden en de bloemen daarin zijn in handen van moeder. Daarnaast zijn de fiets en het jeu-de-boulen de grote hob by’s. Tien jaar lang hebben ze meegefietst met de KBO fietstochten maar nu zijn ze wekelijks twee maal met ’n select groepje op pad. Het jeu- de-boulen organiseerde Rinus bij de KBO maar liefst veertien jaar lang. Alhoewel hij de lei ding uit handen heeft gegeven is hij, samen met vrouw Dina, nog steeds drie tot vier keer in de week actief op de jeu-de-boulesbaan. Rinus is ook nog altijd lid van de zgn. Kerkhofgroep. Al vanaf het begin mogen die op zijn steun rekenen. Dina collecteert (al 25 jaar) nog steeds voor de Nierstichting en de Vastenactie. Ze houden zich dus nog dagelijks bezig, of, zoals Rinus het zegt: ‘voor de middag thuis; na de middag weg’. Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 18 APRIL 2007 - 31e JAARGANG - Nr. 1422 fa Mi lirtwarvnrninncincti+i ii it B Telefoon 013-5424177 nu Uitgave en redactie: Burn ‘76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. {013)513 2268, Fax {013)513 2871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl M.umnMtfiersniaeii 5.20

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 1