2 bouwkavels O z autopremie vergelijken www.kwinten.com FRANS BEC TUINMACHINES Beton O Q O A Kroon Collecte Jantje JUBILEUMSHOW RONDOM DE KERK gelegen aan de Molenstraat 3 groot ca. 975 m2 en 1090 m2 Bibliotheken Oisterwijk en Moergestel luisteren naar hun klanten.... aan de rand van Moergestel Workshop hanging basket Carnavalsmotto 2008: Ge zit ’r aon vaast. 69 90 00 00 VRAAGGESPREK MET DE VICE-VOORZITTER VAN HET PAROCHIEBESTUUR Info: Kroon Makelaardij Tel.: 013-5293030 E-mail: info@kroonhuis.nl Zin in kleur! De trend van de prachtige bloeiende hangmanden is overgekomen uit Engeland. Maak er nu zelf een in de kleurencombinatie die U mooi vindt! 'S AVONDS TUSSEN 17.00 EN 19.00 UUR ZIJN WE NIET BEREIKBAAR... L J MAKELAARDIJ Afgelopen zaterdag vond in Partyboerderij ’t Draaiboompje de jaarlijkse verkiezing plaats van het carnavalsmotto voor het komende jaar. Een gezellige drukte van car navalsvierders leverden vooraf, en op de avond zelf bijna 200 motto’s in. Onze drie prinsen Bas, Ad en Jan waren zoals gewoon lijk de jury, onder leiding van de winnaar van het afgelopen jaar Mark van Daelen. Ze had den ruim een uur nodig om ”de neuzen een kant” in te krijgen, omdat er veel verschil lende keuzes waren. Rond de klok van elven waren ze er gezamenlijk uit en werd het motto bekendgemaakt door Mark: Ge zit ’r aon vaast! Een motto waar van alles inzit, dubbelzin nig, niet te lang, lekker om te zingen (Pieregeblèr) en veelzijdig te gebruiken. De winnaars dit jaar waren Kees Janssen en Marieke Maton die samen verschillende motto’s hadden ingeleverd. Proficiat! Nog lekker naborrelend werd het motto door iedereen goedkeurend opgenomen en sloten we carnaval 2007 gezellig af. Allemaal veel succes het komende jaar in allerlei voorbereidingen voor 2008. S(amenwerkend) M(oergestels) C(arnaval) Onlangs is in de bibliotheken een klanttevre- denheidsonderzoek gehouden. Uit dit onder zoek kwam naar voren dat het merendeel van de klanten van de bibliotheek het niet prettig vond dat de romans waren onderverdeeld in 3 alfabetten. U kon blijkbaar niet zo goed meer vinden wat u zocht.Wij hebben naar u geluis terd en afgelopen week alle romans weer in 1 alfabet gezet. Het was een heel grote klus maar uw tevredenheid staat voorop bij de medewer kers van de bibliotheken! Demonstratie Capoeira in de bibliotheek Oisterwijk Op woensdag 28 maart geven leerlingen van Factorium onder leiding van Agaath Verspeeten een demonstratie van de bijzondere Braziliaanse dans- en vechtkunst Capoeira in de bibliotheek op de eerste verdieping van Cultuurcentrum Tiliander. Het is een unieke combinatie van gevecht, dans, muziek en acrobatiek. De presentatie begint om 19.30 en duurt tot uiterlijk 22.00 uur. Toegangskaartjes zijn ver krijgbaar in de bibliotheken in Oisterwijk en Moergestel. De prijs bedraagt €2.50 maar leden van de bibliotheek krijgen korting op vertoon van de bibliotheekpas UITmetjebiebpas) en betalen slechts €1.50 voor deze spectaculaire avond! Lezing Jaap de Groot over sport en voeding Op vrijdag 30 maart komt Jaap de Groot van Sport- en Gezondheidscentrum Physique een lezing houden. Hij geeft daarbij uitleg over het belang van verstandig sporten en gezonde en verantwoorde voeding. De lezing begint om 19.00 uur en duurt tot 20.00 uur. De toegang is gratis. De collecte van Jantje Beton heeft dit jaar 1181,40 euro opgebracht waar van de helft voor de groepen van Scouting St. Jan zelf is. Via deze weg willen wij graag alle collectanten weer enorm bedanken voor hun tijd en inzet! In het bijzonder willen we Corrie van Casteren bedanken omdat zij al voor de tiende keer gecollecteerd heeft! En natuurlijk bedanken wij Moergestel voor dit hele mooie bedrag! Het collectecomité De workshop wordt gegeven op 10 en 14 april bij Kwekerij van de Ven aan de Heusdensebaan 93a in Oisterwijk. Inhoud van de workshop: - kosten €17,95 incl. standaard basket - andere baskets tegen meerprijs te verkrijgen (o.a. meermalige baskets met waterreservoir) - kofïïe/thee met iets lekkers - grond, 6 plantjes en voeding - deskundige begeleiding - volledig eigen keus in (kleur)samenstelling - opkweek van de basket tot begin juni De workshop zal ongeveer 1 l/z uur duren en gaat alleen door bij voldoende aanmeldingen. Aanmelden kan bij Mylène van de Ven, tel. 06- 51109744 of via e-mail kwekerij.van.de.ven@- planet.nl Bij grote belangstelling kunnen extra dagen gepland worden. Tot ziens bij de works hop! ST JfiKMTWOHWC PAGINA 9 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 21 MAART 2007 TE KOOP Redactie 'Moergestel-Nieuws' en Buro '76 De Sonman 35 - 5066 GJ Moergestel - www.fransbecx.nl I H.F. Besturen Op de vraag hoe je vandaag de dag een dergelijke organisatie bestuurt kwam als ant woord, dat het primair een collegiaal bestuur moet zijn met een open houding naar elkaar Redactie: Ton van Elsdingen Hans Festen Jo van Os Ireen Stieger Ad Wolts Paul Dijckmans Stationsstraat I I Oisterwijk T. 013 529 30 30 info@kroonhuis.nl parochie in aanraking met de voormalige raad voor Diaconie. En via die weg met de werkgroep voor Avondwake. Daarnaast had hij als lid van het Moergestels Gregoriaans Koor (MGK) al een groot aantal jaren zijde lings regelmatig met de parochiekerk te maken. Met de invoering van de nieuwe organisatiestructuur binnen de parochie is hij gevraagd de functie van vice-voorzitter op zich te nemen. Daar heeft hij na rijp beraad mee ingestemd, waarmee zijn eigen vrije tijd weer schaars is geworden. Wij vieren ons 30-jarig bestaan op donderdag 29 maart t/m zondag 1 april 2007 van 10.00 - 17.00 uur. En... wie jarig is trakteert!!! Daarom ontvangt u bij een bezoek aan deze show een WAARDEBON T.W.V. 30,00 (max. 1 bon per adres) Deze geeft recht op een korting bij uw eerstvolgende aankoop. Op deze dagen tonen wij u meer dan 500 machines en gereedschappen en aanverwante artikelen. Tevens worden diverse machines gedemonstreerd voor zowel particulier als professioneel gebruik. Graag tot don! De heer Will Pellis is thans ruim twee jaar vice-voorzitter van het parochiebestuur (de pastoor is vanuit zijn ambt voorzitter). Hij voelt zich in deze bestuursfunctie inmiddels aardig thuis tussen alle andere vrijwilligers. Andere bestuurservaring heeft hij in het ver leden onder andere opgedaan als voorzitter van de Drumfanfare Moergestel. Verder is hij gedurende zo'n 27 jaar bij de vrijwillige brandweer geweest; de laatste jaren van die periode was hij’daar waarnemend-comman- dant. Als zodanig heeft hij veel ervaring opgedaan in de omgang met mensen in allerlei omstandigheden. Toen hij ruim vier jaar geleden bij de brandweer met functio neel leeftijdsontslag ging, wilde hij eigenlijk buiten zijn dagelijks werk voorlopig niets anders aanpakken. Toch kwam al snel weer de drang om voor de gemeenschap iets te kunnen betekenen. Zo kwam hij bij de toe. Binnen de parochie is een groot aantal groepen werkzaam, met een diversiteit aan mensen die praktisch allemaal vrijwilliger zijn. Aan de éne kant moet je proberen iedereen zoveel mogelijk in zijn of haar waar de te laten en aan de andere kant vraagt het grote aantal groepen en vrijwilligers uiter aard om sturing. Het bestuur is erg blij met de grote en spontane medewerking van iedereen die, in welke vorm dan ook, bij de parochie betrokken is. Het is een kunst op zich om de enorme inzet te koesteren, alle goede bedoelingen te onderkennen, de gul den middenweg te blijven zoeken, waarbij iedereen ondanks de pluriformiteit aan zijn trekken komt en op een goede manier kno pen door te hakken, om alles in goede banen te leiden. Al het werk moet erop gericht zijn om de veelzijdige parochiege meenschap van dienst te zijn. Alleen al in dat verband is het soms nodig bruggen te slaan, wat op zich al een nobel streven moet blijven. Gastvrijheid is misschien wel het juiste toverwoord voor de parochie, welkom aan eenieder, ook al is iemand andersden kend of niet-praktiserend gelovig! Structuren Verder maakt de parochie St. Jans Ont hoofding in Moergestel uiteraard onderdeel uit van een groter geheel, dat begint bij het Bisdom Den Bosch. Ook hierin blijft het van belang met elkaar een open en eerlijke ma nier van communiceren te onderhouden. De parochie heeft echter binnen het instituut kerk ook een eigen verantwoordelijkheid uit te dragen. Van de oude parochiestructuur is de vice- voorzitter onvoldoende op de hoogte om daarover ter vergelijking iets te kunnen ver tellen. In de huidige, nieuwe organisatie structuur is naast het parochiebestuur de pastoraatgroep in het leven geroepen. Vanuit de pastoraatgroep zetten de pastoor en de pastoraal werker zich samen met drie vrijwillige parochianen specifiek in voor de pastorale zorg. Daartoe behoren catechese, diaconie, liturgie en gemeenschapsvorming, die elk afzonderlijk werkgroepen hebben. Het parochiebestuur bekommert zich om alle materiële zaken, waanvan de financiën een belangrijk onderdeel zijn. In deze tijd, waarin niet alleen het aantal kerkgangers aanmerkelijk minder is dan voorheen, maar ook het aantal mensen dat daadwerkelijk bij de kerk betrokken is door de jaren heen is gedaald, vraagt het extra aandacht de finan ciële basis gezond te houden. Het is de taak van het bestuur niet alleen de mensen die kerks zijn, maar ook degenen die niet-prakti- serend gelovig zijn, of helemaal niet kerkelijk zijn, te bewegen om een financiële bijdrage te leveren. Dit is van wezenlijk belang voor de instandhouding van zowel het kerkge bouw, als de parochiegemeenschap. Het parochiebestuur hoopt en vertrouwt er ook op, dat nu het economisch gezien velen weer beter gaat, de kerk daarbij aan mag sluiten. Voorkomen moet worden dat in tijden van economische voorspoed het geestelijke aspect op de achtergrond dreigt te geraken. Mede in dat licht bezien is het goed het 75- jarig bestaan van het kerkgebouw te vieren en zo ook het onderhoud ervan onder de aandacht te brengen. Het kerkgebouw is immers het symbool van de parochie- en dorpsgemeenschap. Zonder deze gemeen schap en het gemeenschappelijke gevoel zou dit gebouw ook nergens en van geen waarde zijn. Al met al maakt dit een bestuursfunctie bij de parochie in deze tijd uitdagend. www.parochiemoergestel.nl www.kerk-in-oisterwijk.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 9