Thebetl weekblad van eigen bodem brengt het nieuws en uw reclameboodschap tot aan de voordeur! Probeer het eens en vraag naar onze tarieven! Eén muisklik is voldoende: buro76@planet.nl Kom ook een kijkje nemen! ff Nieuwe ontwikkelingen in diabetesland DelRunne Thema-avond SDS-kern Tilburg over integratie Boekenweek 2007, lof der zotheid!!! r Lid worden loont tijdens de Boekenweek Schrijf u in tijdens de boekenweek en u ontvangt een speciaal cadeautje: een bon waarmee u het Boekenweekgeschenk van Geert Mak kunt ophalen in de boekwinkelDat niet alleen, u krijgt bovendien een Boekenbon van 5.00 cadeau. Onbeperkt geldig en te besteden in iedere boekwinkel. Meer informatie op www.obtmb.nl 17 maart 2007: Open dag van de zorg vennen. Vertrektijd is 14.00 uur. Wij verzoeken u tevoren te reserveren via het bezoekerscen trum, 521 9209. U hoort dan de exacte plaats van vertrek. Kosten: 4,- voor leden van Natuurmonumenten, 7,- voor niet-leden en kinderen tot 12 jaar betalen 2,-. De tocht is geschikt voor kinderen vanaf 10 jaar. Voor meer activiteiten kijk op www.natuur- monumenten.nl 1 Van 14 tot 24 maart is het weer Boekenweek, een gezamenlijke activiteit van de landelij ke boekhandels en bibliotheken. Elk jaar met een eigen thema, dit jaar Lof der Zotheid, scherts, satire en ironie. Erasmus bewees het al vijf eeuwen terug: lite ratuur en humor gaan heel goed samen. Er valt al lezend heel wat te lachen. Ook de biblio theek heeft op het gebied van humor het een en ander in huis. Zoniet dan halen we het gra tis voor u in huis vanuit de andere vestigingen van Bibliotheek Midden-Brabant. In ieder geval is er maandag 19 maart voldoen de te beleven en te lachen met het optreden van Tilburg Tigers om 15.30 uur in bibliotheek Moergestel en om 16.30 uur in bibliotheek Oisterwijk. De toegang is helemaal gratis Diersporen vertellen veel Twee natuurgidsen van Natuurmonumenten nemen u mee door de Oisterwijkse bossen en vennen. Samen met hen gaat u op zoek naar allerlei soorten dieren die in dit gebied voor komen en bekijkt u met hen de sporen die te vinden zijn in de Oisterwijkse bossen en ven nen. De sporen geven heel veel informatie. Zo leert u van alles over het leven van de dieren zoals bijvoorbeeld over de manier waarop een dier het bos gebruikt, zijn voedsel vergaart of zijn nest bouwt. U kunt knaagsporen aantref fen van eekhoorns, braakballen van uilen en rei gers, schuursporen en wissels of slaapplaatsen (legers) van het ree. Op woensdag 21 maart wordt bij MEE-regio Tilburg, een thema-avond gehouden met als onderwerp integratie. Stichting Down Syndroom (SDS) kern Tilburg (voorheen oudercontactgroep KiDS) heeft deze avond georganiseerd voor ouders met een kind met het Syndroom van Down. Natuurlijk zijn ande re belangstellenden ook van harte welkom. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot 22.15 uur. Het adres van MEE-Tilburg is Kloosterstraat 32 in Tilburg. Deze datum is niet toevallig gekozen, maar sinds vorig jaar uitgeroepen tot Wereld Down Syndroom Dag. In iedere regio zijn er activi teiten en daarom heeft SDS kern Tilburg beslo ten om op deze dag gelegenheid te bieden om samen te komen en te praten over het onder werp integratie. Er wordt begonnen met een inloop vanaf 20.00 uur tot 20.30 uur met koffie/thee, waar- Zondag 18 en 25 maart 2007 Diersporen excursies Op 18 en 25 maart 2007 organiseert het bezoe kerscentrum in Oisterwijk van Natuur monumenten een excursie over diersporen. Tijdens een 2,5 uur durende excursie vertellen twee gidsen over de dieren en hun sporen die te vinden zijn in de Oisterwijkse bossen en na er in kleine groepjes tot 21.30 uur rond om het thema integratie met elkaar van gedachten gewisseld wordt. Na een korte pauze wordt er gezamenlijk besproken wat er in de subgroepen naar voren is gekomen. De officiële afsluiting is rond 22.15 uur, waar na er nog gezellig nagepraat kan worden tot uiterlijk 23.00 uur. Voor de organisatie is het fijn om te weten hoe veel personen verwacht worden. Daarom wordt u verzocht even vooraf aan te melden op e- mailadres: kerntilburg@downsyndroom.nl of telefonisch op 528 8644. Er wordt een bijdra ge van 2 euro gevraagd. De wetenschappelijke vooruitgang betreffen de diabetes is de afgelopen jaren gigantisch verbeterd. Na vele jaren is vastgesteld dat inten sieve behandeling, waarbij gestreefd wordt naar een zo normaal mogelijke, bloedsuiker-, bloed druk - en cholesterolwaardes en medicatie als ondersteuning om het gewicht te reduceren, een sterke vermindering van late complicatie in relatie met diabetes geeft. De heer dr. Storms van het MESOS Diabetes Centrum te Utrecht, zal iets komen vertellen over de laatste nieuwe geneesmiddelen en andere ontwikkelingen in diabetesland. Donderdag 29 maart van 20.00 tot 22.00 uur in Wijkcentrum “De Ypelaer”, Corellistraat 10 te Tilburg. Na de pauze is er gelegenheid tot stellen van vragen die u ook anoniem schrif telijk kunt indienen. Nadere informatie en aanmelden bij: Ria Rijnen, 522 0625 of mail DVN@afd.Tilburg PAGINA 7 Weekblad voor Moergestel Meer weten? Voor informatie over de zorg: bel (013) 850 44 00 of kijk op www.derunne.nl Op de website vindt u ook meer informatie over werken bij De Runne/Thebe. Op 17 maart kunt u een kijkje nemen in de volgende zorgcentra: De Clossenborch in Hilvarenbeek (Papenstraat 78) Elisabeth en Centrum Behandeling en Begeleiding in Goirle (Bergstraat 6) De Schakel in Goirle (Wittendijk 2) Stanislaus in Moergestel (Kloosterdreef 3) De Vloet in Oisterwijk (Vloeiweg 85) De zorgcentra zijn: De Clossenborch in Hilvarenbeek, De Schakel en Elisabeth in Goirle, De Reuselhof en Stanislaus in Moergestel en De Vloet in Oisterwijk. Tijd: 11.00-16.00 uur 11.00-15.00 uur 11.00-15.00 uur 11.00-15.00 uur 09.30 -15.00 uur In de kernen Goirle, Hilvarenbeek, Moergestel en Oisterwijk biedt De Runne/Thebe huis houdelijke zorg, verpleging, verzorging en dagverzorging aan bewoners van een aantal zorgcentra* én aan klanten thuis. Nieuwsgierig wat De Runne/Thebe u kan bieden? Kom een kijkje nemen op de dag van de zorg op zaterdag 17 maart. U kunt dan niet alleen kennismaken met de zorg in al haar facetten, maar ook wonen en welzijn krijgen volop de aandacht. Ook als u op zoek bent naar een baan in de zorg of een leuke vakantiebaan bent u van harte welkom! ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 14 MAART 2007

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 7