V (HAZ Regionaal zangtalent gezocht voor promsconcerten 5.50 00 NU VRUCHTENSNin VITAAL SPORTBROOD NU 3e Voorjaarsmarkt Scouting Sint Jan PrO zet Moergestel actief op de politieke agenda Ji Aphrodite -> BAKKERIJ KOUWENBERG Prijswinnaars puzzel carnavalskrant KPJ Moergestel Zes Moergestelse prinsen bij elkaar... Betaalbare woningen noodzakelijk Jantje Beton actie Carnavalsminnend Moergestel, bedankt! Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl onderstaande nummers te zingen, reageer dan en doe mee met de audities op zondag 18 maart. Goed idee, bij koffie of thee! (rond) bevat veel voedingsstoffen en niet te veel calorieën ScftiCcCerwer^en Het kwam er niet van hun namen na de prijsuitreiking vorige week zondag bekend te maken, vandaar dus dit bericht je in ‘Moergestel-Nieuws’. Van harte proficiat allebei en jullie kunnen je prijs (’n waardebon van 15 euro, te besteden bij Novy Van Wezel) afhalen bij Martin op ’t Hoog, Burg. Maeyerstraat 22. Na 18.00 uur. Dit zijn de twee prijswinnaars van de puzzel in de Carnavalskrant: te weten Carlijn Jonkers, Bosstraat 28 A en Joyce van Bijsterveldt, Burg. Poortstraat 4A. - De Bestemming Marco Borsato - Ik kan het niet alleen De Dijk - De Zee Trijntje Oosterhuis - De Vlieger André Hazes - Love is all I Roger Glover - Hey Jude I The Beatles - Respect I Motown - Think Aretha Franklin - Let me entertain you I Robbie Williams - Angels I Robbie Williams - River deep mountain high Motown Op 5 en 6 oktober zal muziekvereniging Prinses Juliana samen met de Band Zonder Banaan in “Den Boogaard” te Moergestel optreden tijdens de Rabobank promsconcerten. Bij deze concerten mogen ook regionale artiesten hun kunnen vertonen. “waar” aan de man te brengen en het een zeer gevarieerde markt te laten zijn. Let op: U staat pas geregistreerd indien de betaling van de tafels bij ons binnen is en u een bevestiging van ons gehad heeft. Voor verdere informatie en opgave: Jan Jonkers 513 3620; Riky Bergman 513 2407; Peter van de Wouw 06-22171727. Aanmelden per e-mail kan ook: wouwenburg@home.nl Aanmelden kan tot 4 maart bij Bas Hessels via info@julianamoergestel.nl of 06-50626040. De originele muziek wordt op verzoek toege stuurd. Ook zijn we nog op zoek naar leden voor het gelegenheidskoor. Kijk voor meer informatie op onze website www.julianamoergestel.nl De 5 dagen carnaval zijn weer voorbij. KPJ Moergestel wil nog één keer Napruuven. Daarom hebben we op vrijdag 2 maart bij ‘t Draaiboompje een clubavond geor ganiseerd, om alle wilde verhalen nog eens op de bar te leggen. Deze avond zal muzikaal ondersteund worden door DJ Raimo (Magie Sound). Iedereen is welkom vanaf 20.30 uur Onze zes plaatselijke carnavalsprinsen, te weten Ad Bakkers (Dorstvlegels), Bas Hessels (Stads prins), Jan van Esch (Durdraaiers), Koen Hessels (Zevertoeten), Stef Habraken (De Kammerraoi) en Mare Janssen (Borrelaers) groffen elkaar gebroederlijk tijdens het afgelo pen carnaval in ons dorp. Dat was natuurlijk dè gelegenheid om ’n leuk plaatje van ze te maken... Het is de bedoeling om het onderzoek elk jaar te herhalen zodat PrO een beeld krijgt van de ontwikkeling van Moergestel volgens de bur gers. Verdere informatie en uitleg volgt binnen kort in dit blad. Hou het in de gaten! Namens PrO Moergestel, info@PrO-Moergestel.nl www.pro-moergestel.nl Marjan Bastiaan, Hans Denissen, Petra Lambregts, Maarten Lapien en Wil Oerlemans Het kan haast niet missen! U heeft, net als wij, ook het voorjaarsgevoel weer want een winter hebben we niet gehad! Officieel is hij nog niet afgelopen maar er kan niet veel meer “fout” gaan. We gaan weer met zijn allen een ouder wetse schoonmaakactie beginnen en dan komen er weer geweldige spullen voor de dag. U kunt dan ook weer terecht om deze “goudmijntjes” te verkopen bij ons op de 3de overdekte voor- jaarsbeurs. De afgelopen 2 edities van onze voorjaarsmarkt, en het succes daarvan, hebben ons doen besluiten om verder te gaan met het organiseren van onze markten. Op 15 april 2007 zal dan ook onze 3de voorjaars markt weer een feit worden. U kunt hier deel van uit maken d.m.v. u op te geven op een van onderstaande telefoonnummers of E-mail adres. Deelname is voor particulieren die iets te ver kopen hebben en zich aanmelden voor een of meerdere tafels. De prijs per tafel is 7,50 met een maximum van 3 tafels per persoon. Deze laatste regel hebben we na de evaluatie van de vorige keer ingevoerd omdat we graag een groot aantal mensen een kans willen geven om hun Het CDA kiest ook voor jongeren Noord-Brabant telt inmiddels één miljoen woningen en toch kan nog lang niet iedereen wonen zoals hij of zij wil. Met name jongeren komen heel moeilijk aan een starterswoning. Het CDA-Brabant wil dan ook voor de komen de vier jaar 1000 woningen per jaar extra laten bouwen speciaal voor starters. Dit is de inzet voor de provinciale verkiezingen. Tot voor kort werden in Brabant dramatisch weinig woningen gebouwd. 5.600 terwijl er Brabantbreed 10.000 minimaal nodig zijn, om de bevolkingsgroei en de trend naar kleinere huishoudens op te vangen. Inmiddels zitten we weer op 10.000. Gevolg is wel dat de prijzen ongekend hoog zijn. Het CDA wil daarom 20 miljoen euro inzetten om jongeren zelf te sti muleren met voorstellen te komen én om gemeenten aan te sporen de woningen betaal baar te houden. Gemeenten mogen ook extra bouwen boven op wat ze al moeten bouwen. Het is ook het middel om de leefbaarheid van met name kleine kernen overeind te houden. “Een volk dat bouwt, bouwt aan zijn toekomst”. Jongeren kunnen in hun eigen woonplaats terecht en hoeven niet weg te trekken. Voor zieningen als kinderopvang, scholen, maar ook het verenigingsleven blijven daardoor beter overeind en vergrijzing wordt minder. Hart stikke belangrijk voor ouderen, denk bijvoor beeld aan mantelzorg, maar ook vooral aan de levendigheid in een dorp, een wijk, een buurt waar kinderen spelen. Als CDA gaan we hier maximaal op in zetten, omdat we jongeren in Brabant een toekomst willen bieden. Vooraankondiging: De staat van Moergestel De politieke groepering PrO wil de komende jaren belangrijke onderwerpen uit Moergestel actief op de politieke agenda zetten. Daarom gaat zij een onderzoek uitzetten dat moet lei den tot inzicht in de duurzaamheid van Moergestel. In het verkiezingsprogramma van PrO en ook in het coalitieakkoord wordt ruim aandacht besteed aan duurzaamheid. Aan alle Moergestelnaren wordt gevraagd zich over diverse onderwerpen uit te spreken. PrO wil dit onderzoek doen omdat zij van de Moergestel naren zelf wil weten hoe zij vinden dat Moergestel er momenteel voor staat. De vragen lijst zal ingaan op het sociaal-culturele, econo mische en ecologische aspect. Het onderzoek zal worden uitgezet op internet en via enquê teformulieren. Het is van belang dat zoveel mogelijk inwoners van Moergestel meedoen aan dit onderzoek. Hoe meer respons hoe betrouwbaarder de uitkomst. Volgende week zal bekend worden gemaakt op welke wijze de vra genlijst kan worden ingevuld en waar de inge vulde lijsten kunnen worden ingeleverd. PrO is zich er van bewust dat er regelmatig een beroep op burgers wordt gedaan voor allerlei onderzoeken. Toch willen wij uw medewer king vragen omdat het deze keer gaat om de eigen woonomgeving, leefomgeving en aller lei andere belangrijke zaken die direct de buurt, dan wel de gemeenschap raken. De uitkomst zal in een openbare bijeenkomst op 24 april wor den bekend gemaakt en toegelicht. Voor deze avond zijn alle Moergestelnaren nu alvast har telijk uitgenodigd. Op basis van de antwoorden op het onderzoek en de discussie in de open bare bijeenkomst wordt de politieke agenda voor Moergestel vastgesteld. Diverse “artiesten” hebben zich al aange meld voor de audities van 18 maart, maar om de competitie en daarmee het niveau zo hoog mogelijk te krijgen kan elk zangtalent uit de regio nog reageren tot 4 maart. Wat de Rabobank promsconcerten inhouden? Twee avonden live optreden in een schitterend, nieuw theater met telkens zo’n 650 uitzinnige toeschouwers, ondersteund door het orkest van muziekvereniging Prinses Juliana. Een gewel dig weekend beleven met de mannen van de Band Zonder Banaan en een professioneel team van licht- en geluidstechnici. Dus als je het in je hebt om een of meerdere van J Huidverzorgingsinstituut Volgende week, 5 tot en met 10 maart, is het weer de actie van Jantje Beton, dan komen onze collectanten weer bij je aan de deur. Geef je bijdrage aan ze mee het is voor de jeugd van Ccouting St Jan, de helft van de opbrengst is voor eigen vereniging. Dus laat ze niet in de kou staan maar geef ze je steun, wij zijn daar zeer dankbaar voor. c T Scouting St. Jan Uiteraard heb je ook bij een rol als Stadsprins vooraf bepaalde verwachtingen. Maar ik kan u mededelen dat, terugziend op carnaval 2007, die verwachtingen slechts deels reali teit zijn gebleken. Al mijn verwachtingen werden namelijk bovenmatig positief over troffen! Ten eerste is daar binnen de Pierewaaiers een groot aantal mensen verantwoordelijk voor, zoals het bestuur en de voltallige Raad van Elf (met in het bijzonder adjudant Sander Smits en ceremoniemeester Mark Boogaers). Vooruitlopend op de evaluatie meld ik alvast dat ik aan die samenwerking veel plezier beleefd heb, alsook vele heuglijke momen ten. Maar als voortreffelijk tweede wil ik graag alle Moergestelse inwoners van harte bedanken (met in het bijzonder de Durdraaiers, de Dorstvlegels, d’Ambiejans en residentie De Brouwer). Carnaval is bij uitstek een feestje dat je gezamenlijk viert, en dat hebben we onvoorwaardelijk gedaan. Chapeau! Erkentelijkheid voor het gestelde vertrou wen, de leuke reacties en mijn mooiste car naval ooit! Prins Bas d’n Urste jk me Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 28 FEBRUARI 2007 - 31e JAARGANG - Nr. 1415 AL RUW 80 JAAR flfTSPLOlM oeraeste Uitgave en redactie: Bum '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)5132871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. Telefoon 013-5424177 Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl p i iuiu vui lui yii iyoii iolill Schoolstraat 5 MOERGESTEL M Tel. 013-513 1474 n

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 1