Met Melk Meer Markt I CORA STEFFENS GROTE OPENBARE VEILING Nieuwe gezichten op straat bij Muziekvereniging Prinses Juliana LIJST 3 Nummer 2 maakt werk van uw regio! en Mark Burgers zullen de drumband verster ken. Muziekvereniging Prinses Juliana is blij met het doorstromen van deze vier muzikan ten! Ambitieus De Nederlandse melkveehouder is ambitieus en veel ondernemers hebben uitbreidingsplan nen op de plank liggen. Toch hebben op dit moment de hoge totale investeringskosten (inclusief kosten melkquotum) een remmende Frans Becx Tuinmachines B.V. Voor meer informatie: Tel. 013-513 1140 of 06-51203628 www.fransbecx.nl info@fransbecx.nl Nevenactiviteiten ‘Niet doemdenken, maar kansen zoeken’, is het motto van Jan van Esch (46) uit Heukelom. Wil je niet uitbreiden dan moet je nevenactivitei ten zoeken, zo luidt zijn advies. Van Esch heeft een quotum van 600.000 kg en 9 ha grond. Naast de intensieve melkveehouderij runt hij sinds drie jaar een agrarisch kinderdagverblijf en ontvangt Van Esch als klassenboer vijftig keer per jaar leerlingen. Zijn bedrijf ligt in ‘de groe ne mal’ van Tilburg waarmee hij het recht heeft maximaal vijf nevenactiviteiten te ontwikkelen. Melkveehouder R van de Plas uit Udenhout is tevreden met de 200 beesten en 400.000 kg quo tum. ‘We hebben ruimte genoeg, ’s Winters melken we de koeien, ’s Zomers staan ze droog en grazen op terrein van natuurmonumenten.’ Bij Peter Robben uit Berkel-Enschot is het nieuwbouwplan de Overhoeken bepalend voor zijn strategie. Wordt zijn boerderij wel of niet door de gemeente opgekocht. In principe wil Robben zijn bedrijf met 20 ha en 600.000 kg quotum uitbreiden. Maar waar en wanneer, dat zal de toekomst uitwijzen. De krenten uit de pap halen, samenwerken, verbreden en gebruik maken van de regelwet- geving’, adviseert Cees van Roessel (59) biolo gische melkveehouder uit Udenhout. ‘We heb ben een tweede melkrobot aangeschaft. Bovendien zijn we bezig om een gesloten bedrijfsvoering op te zetten. We hebben con tacten met akkerbouwbedrijven waar wij mest afzetten en rustgewassen afnemen. Zo beperken we onze kosten. Groot zijn is niet altijd zalig makend. Het is de kunst om de je eigen bedrijfs vorm te kiezen. Laat je leiden door de markt!’ adviseert Van Roessel. Zondag 18 februari hebben tijdens de carnavalsoptocht in ons dorp vier jeugdle den van muziekvereniging Prinses Juliana hun eerste optreden met het straatorkest gehad. Inez van de Wiel op saxofoon en Luuk van de Ven op trompet zullen bij de blazerssectie van de harmonie vanaf nu bij elk straatoptreden van de partij zijn. De slagwerkers Mare Bierkens HULP BELASTINGAANGIFTEN Hulp bij leden van de KBO-Moergestel voor het invullen van belastingaangiften Voor het doen van de belastingaangiften 2006 kunt u ook in 2007 gebruik maken van belas- tinginvulhulpen van de KBO. Mits u voldoet aan de volgende punten kunt u in aanmerking komen voor deze serviceverlening: lidmaatschap van de KBO-Moergestel ver eist inkomensgrens voor alleenstaande bedraagt 26.391 euro en voor gehuwde/samenwonen- den 42.520 euro de belastingservice is bedoeld voor eenvou dige aangiften zoals E- of T-biljet.. Eenvoudige aangifte omvat in beginsel de ele menten uit Box I, zoals AOW-uitkering, aan vullend pensioen, periodieke uitkeringen, eigen huis, ziektekosten/buitengewone uitgaven en giften de gegevens in Box III, die onomstotelijk vaststaan, zoals bank- en girorekeningen en overzichten van effectenrekeningen mogen in de aangifte worden betrokken. uitgesloten zijn gegevens bestemd voor BoxII De Belastinginvulhulp checkt na het invullen van de aangifte of u in aanmerking komt voor zorg- en/of huurtoeslag en of de betreffende formulieren zijn ingevuld. Als dit niet het geval is zal de belastinginvulhulp helpen bij het invul len van het toeslagformulier of verwijzen naar een belastinginvulhulp, de gemeente of woning bouwcorporatie. Indien u van bovenstaande service gebruik wilt maken of inlichtingen wilt inwinnen kunt u contact opnemen met Harrie de Laat, Vinkenberg 10, tel. 513 2330. SOCIAAL-CULTURELE DAG 2007 De sociale culturele dag voor 2007 van de kring Hilvarenbeek, waaronder KBO-Moergestel is ingedeeld, wordt dit jaar georganiseerd op 22 maart 2007 in Hotel de Druiventros te Berkel- Enschot. Het Thema van deze dag is MOLENS en verder wordt er vanaf 10.00 uur ’s morgens tot 16.30 uur in de middag een gevarieerd pro gramma aangeboden. De kosten van deze dag inclusief koffietafel en diverse consumpties bedraagt 12,50 euro. Voor wat betreft het com plete programma, verwijzen wij u naar de nieuwsbrief over januari 2007, welke als bijla ge verstrekt was in de Nestor van januari, boven dien kunt u op de website van KBO-Moergestel ook het complete programma bekijken. De bestelling van de kaarten kunt u doen tot 1 maart 2007 in Ouderensoos De Roozendries, elke morgen van 9.00 tot 12.00 en in de mid dag van 13.30 tot 16.30 uur behalve op vrijdag of bij Jacqueline Vis-van de Wouw, Raam- ackerstraat 10 of Harrie de Laat, Vinkenberg 10. U dient zelf voor vervoer te zorgen. In drin gende gevallen kunt u contact opnemen met Harrie de Laat, Vinkenberg 10, telefoon 513 2330. Wereldprijs Wereldwijd gezien, zal de vraag naar melk de komende jaren stijgen door de toenemende welvaart. Vooral de vraag uit Azië en het Midden-Oosten neemt toe. Voor Europa en met name Nederland lijkt hier een grote rol weg gelegd. De prijzen voor zuivelproducten op de wereldmarkt zullen naar verloop van tijd een stijgende tendens laten zien. Hier liggen de kansen voor de Nederlandse melkveehouders. Ijzersterk imago De koe in de wei is voor de sector een belang rijk visitekaartje. Met een bovengemiddeld vakmanschap gecombineerd met hoge arbeids- efficiency levert Nederland de beste zuivelpro ducten van de wereld. Maar de kritische maat schappij blijft randvoorwaarden stellen aan de melkproductie. De melkveehouderij moet reke ning houden met een aantal factoren: - Liberalisering vraagt om een wedstrijd met gelijke regels. - Bedrijfstoeslag bepaalt het inkomen. - Derogatie is binnen; nu nog de voortzetting om forse mestafzetkosten te voorkomen. - Kaderrichtlijn water hoogst actueel. De uit werking moet praktisch goed uitvoerbaar zijn. - Het bestaande ijzersterke imago is licentie om te kunnen exporteren en te mogen produce ren. - Brusselse richtlijnen vertalen naar Neder landse maatstaven. Meer dan 250 nieuwe en gebruikte machines en goederen werking op de bedrijfsontwikkeling. De toe komst van de melkveehouder is afhankelijk van de persoonlijke situatie, de bedrijfsuitrus- ting, het aantal stallen, gebouwen, hectaren grond, arbeid, afspraken over ruwvoer aanvoer en mestafvoer, etc. De belangrijkste vraag is: Wat wil de melkveehouder? Wil de melkveehou der groeien en de kostprijs op een concurrerend niveau krijgen, dan moet hij zich heroriënte ren op zijn strategie en investeringen. Er zal meer geïnvesteerd moeten worden in gebouwen, installaties en grond. ‘Er komt meer bij kijken dan alleen de kostprijs verlagen. Uw strategie is onze uitdaging’, aldus de sectormanager van de Rabobank. Stich ting Welzijn Ouderen in de gemeente oisterwijk Ruim 150 melkveehouders, accountants en bankmedewerkers woonden vorige week donderdagavond het seminar ‘Met Melk Meer Markt’ bij in ’t Draaiboompje. Een initiatief van Rabobanken Hilvarenbeek- Oisterwijk en De Leijstroom. Walter van Dijk, sectormanager Melkveehouderij Rabobank Nederland Food Agri bood de melkveehouders strategische keuzes op weg naar 2015. ‘Afschaffing van het melkquotum biedt een betere toekomst voor de melkveehouderij’, stelt Walter van Dijk aan het begin van de avond. Bijna iedereen is het daarmee eens. Maar wat zijn precies de gevolgen? En voor welke melk veehouder brengt het een betere toekomst? Door de marktwerking heeft een toenemend aanbod van melk een dalende (Nederlandse) melkprijs tot gevolg. Naar verwachting van de huidige 0,31 naar 0,28 eurocent per 100 kg in 2018. De vermindering van de exportsubsi dies, verlaging van de invoerheffingen en de interventieprijs hebben haar effect. Het aanbod van melk zal toenemen. Alleen met een concur rerende kostprijs kunnen de melkveehouders het hoofd boven water houden. ‘Melkveehouders met minder ambities of met een niet optimale kostenstructuur zullen hun bedrijf versneld beëindigen. Voor melkveehou ders met ambities en een relatief lage kostprijs ontstaan er vooral mogelijkheden om te groei en. Veel melkveehouders staan voor een stra tegische keuze’, concludeert Van Dijk. BINGO IN DE REUSELHOF Op 21 februari is het om 19.30 uur weer de gebruikelijke mooie bingo de Reuselhof. Wij hopen op een grote opkomst. We spreken af dat U met zijn allen komt, en wij voor koffie en mooie prijzen zullen zorgen. En maken er op deze manier een leuke gezellige avond van.Groetjes Bep en Diny. PAGINA 3 Gedeeltelijk op onze vorige locatie: Industrieweg 8d te Moergestel (industrieterrein Stokeind) En op onze nieuwe locatie De Sónman 35 te Moergestel (A58 bij afrit 9) Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 bij inschrijving, zonder opgeld Donderdag 1 t/m zondag 4 maart a.s. Dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 21 FEBRUARI 2007 Aanbouwwerktuigen - aanhangwagens - beluchting-machines - bladblazers - bladzui- gers - bosmaaiers - compressoren - gazon maaiers - generatoren - gereed-schappen - houtversnipperaars - heet- en koudwater-rei- nigers heggenscharen - heteluchtkanonnen - maaiers professioneel o.a. - sleuvengraver - slijpbanken - sneeuwschuiven - spitmachines - stationaire motoren - strooiers - tractoren - transportwagens tuinfrezen - veegmachines - verticuteermachines - voertuigen - waterpom pen - wegmotoren - werktuigen - werktuigen drager wielladers - zitmaaiers - andere techni sche produkten en wat verder door derden wordt ingebracht. TEKST: INGRID ROETS K.B.O. AFDELING MOERGESTEL

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 3