Okvo FRANS VAN VELTHOVEN Voorlichtingsmiddag preventief huisbezoek 75 plussers Cursisten Carla van Gisbergen exposeren in Stanislaus Ondernemend Moergestel trekt hard aan de bel VANWEGE CARNAVAL ZIJN WIJ MAANDAG EN DINSDAG DE GEHELE DAG GESLOTEN.'J VOOR EVENTUELE STORINGEN ZIJN WIJ NORMAAL BEREIKBAAR ONDER NUMMER (011) 511 1X45/ WIJ WENSEN U FIJNE CARNAVALSDAGEN/ Bibliotheek zoekt nieuwe leden klantenraad PVS-Meubelen staat voor nieuwe uitdaging 24 februari: Vriendjes- en Vriendinnetjesdag Esta’s Bibliotheek Moergestel Stichting Welzijn Ouderen in de gemeente oisterwijk VIDO (Vrouwen in de overgang) Negen-maanden-presentatie Voorlezen: Carnavalsvakantie 50 JAAR- Tot ziens in de bibliotheek. K.B.O. AFDELING MOERGESTEL De bibliotheken in Oisterwijk en Moergestel zijn op zoek naar nieuwe leden voor de klan tenraad. Klanten kunnen in de raad hun mening geven over de producten, diensten en service van de bibliotheek en suggesties doen voor verbetering. Zo kan de bibliotheek haar dienstverlening beter afstemmen op de wensen van de klant. De raad komt twee maal per jaar bijeen. Lid worden kan voor een periode van minimaal 1 jaar en maximaal 2 jaar. Belangstellenden kun nen contact opnemen met Riet Valk voor Oisterwijk (528 3239, rietvalk@obtmb.nl) of Mariëtte Denissen voor Moergestel (513 2243, mariettedenissen@obtmb.nl). Deskundige voorlichting, prima service, alleen topmerken, uitstekende garantie en volop parkeerruimte, daarvoor gaat u naar ELEKTRO TECHNISCH BURO Schoolstraat 7 - Moergestel - Telefoon 013-513 1245 PAGINA 3 Iedere eerste en derde woensdag van de maand kunt je bij ons binnenlopen met vragen over de overgang. Ook is het fijn je hart te luchten in een vertrouwde omgeving. Er bestaat dan de mogelijkheid om je op te geven voor een gespreksgroep van 12 ochtenden. De komende inloopochtend is woensdag 21 februari van 09.30 tot 10.30 uur. Je wordt verwacht in buurthuis Loven/Besterd, Koestraat 164,5014 EG Tilburg, ingang park de Horion. Voor informatie 06 - 48316923. Alle belangstellenden die geïnformeerd willen worden over het project Preventief Huisbezoek 75 plussers in Moergestel nodig ik bij deze uit om op woensdag 7 maart om 14.00 uur naar De Roozendries te komen. Op deze middag geef ik, samen met enkele vrijwilligers, een voorlich ting over het doel, de opzet en de uitvoering van het project. De 75 plussers, in Moergestel centrum, ontvan gen eind februari een brief van de gemeente met het verzoek om mee te werken aan het huisbe zoek wat door een opgeleide vrijwilliger van de Twern wordt uitgevoerd. Tijdens het bezoek neemt de vrijwilliger een vragenlijst met u door waarin de onderwerpen: sociaal culturele acti viteiten, gezondheid, voorzieningen, mobiliteit, woonsituatie, welzijn en welbevinden en finan ciële regelingen en subsidies aan bod komen. 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 14 FEBRUARI 2007 I De teken- en schildercursisten van Carla van Gisbergen, geboren en getogen Moergestelse, exposeren zes weken lang hun werk in zorgcentrum Stanislaus. komt met verschillende werken, waaronder een vlammend schilderij van een Australische rotspartij. Leuk is dat Cees zijn broer Guus in een por tret heeft vereeuwigd, maar dat diens dochter Yvonne ook weer tot de cursisten behoort. Yvonne zweert voor haar werk bij pastel, net als haar vriendin Miriam Simons uit Oisterwijk. Uit Hilvarenbeek komen Dianne Derks, Petra Drabbe, Suzanne Spapens, Tonnie Broers, Nellie Verhoeven en uit Diessen Ankie de Wijs- Vorselaars. Voor ze thuis begon met het geven van cursus sen, kende de KBO in Moergestel Carla zes jaar lang als docente. Zelf volgde Carla bij onder anderen Louis de Groot in Hilvarenbeek en Peter Dillen in Veldhoven lessen. Een afge ronde studie vormgeving aan het Grafisch Lyceum in Eindhoven mondde bovendien uit in een aantal bedrijfslogo’s. Zo is het logo van woningcorporatie Stromenland, ook bekend in Moergestel, van Carla’s hand. U bent van harte welkom om alles te komen bezichtigen dagelijks tussen 10.00 en 17.00 uur in Zorgcentrum Stanislaus. Vastberaden klinkt het uit de mond van Peter van Spaendonk: we staan voor een nieuwe uit daging en gaan er weer vol tegen aan! De teleur stelling van de uitspraak in kort geding van de Afdeling bestuursrechtspraak van afgelopen week dat er geen detailhandelverkoop op zijn PVS-bedrijf op het industrieterrein de Sonman mag, heeft hij reeds verwerkt. Jammer maar als ondernemer moet je verder en dat kan ook volop: de toonzaal blijft zoals die was: ieder een - ook particulieren - kunnen hier komen kijken en genieten van onze persoonlijke ser vice. Alleen de feitelijke verkoop geschiedt voor particulieren vanuit zijn andere winkel aan de Kerkstraat. Voor bedrijven en instellingen verandert er al helemaal niets. Zij kunnen ter plaatse alles afhandelen. aanbod in Moergestel veel makkelijker op het gewenste peil gehandhaafd kunnen wor den. Het bestuur pleit nogmaals voor de invoering van een blauwe zone in het hartje centrum. Deze maatregel zal met name effect hebben tijdens ‘gewone’ openingstijden, want dan zul len langparkeerders hun voertuig niet binnen de blauwe-zone mogen parkeren. Tijdens de bouw van het appartementenge bouw aan de Kerkstraat zullen maatregelen genomen moeten worden die de normale door gang van het doorgaande verkeer niet zullen belemmeren. Ook zal moeten worden bezien of aan- en afvoer van auto’s, die straks uit de De lange gang zal vanaf donderdag 8 februari gevuld zijn met diverse kunstuitingen. ”Ze laten zien waar plezier in kunst, welgemeend advies én gezelligheid kunnen leiden”, vertelt Carla, die zelf enkele acryldoeken in Stanislaus heeft hangen. ‘Tedere cursist volgt zijn of haar eigen route. Je moet als docent niet je eigen stempel willen doordrukken, maar luisteren naar wat de mensen zelf willen en kunnen. Het is wel mooi om te zien dat mensen zich laten inspireren tot eens wat anders. Iedere week weer zie ik hoe mijn cursisten hun grenzen verleggen.” Ad van Elderen behoort tot de eerste cursisten die in oktober 2005 bij Carla begonnen. Hij stelt in Stanislaus onder andere een vogel tentoon, natuurgetrouw gevangen in pastelkrijt. Nettie van de Loo-Ligtvoet pakt uit met haar flam boyante ode aan het leven: een klaprozen veld in acryl. Met potlood heeft Bert Dieltjens een kunstzin nig eerbetoon gebracht aan twee overleden familieleden: zijn broer Gerard en zijn schoon moeder Anneke. De vierde Moergestelnaar in het cursistengezelschap, Carla’s vader Cees, Het bestuur van Ondernemend Moergestel heeft op verzoek vai^ vele winkeliers deze week per brief nogmaals zijn grote zorg uitgesproken over de parkeerproblematiek in het centrum van ons dorp. Zij verwacht op korte termijn con crete maatregelen van het college zodat de leef baarheid van ons bloeiende dorp niet verder in gevaar komt. De inhoud komt op het volgen de neer: Het parkeren in het centrum van Moergestel is langzaam een probleem geworden. In het bijzonder voor mensen die met de auto plaat selijke winkels willen bereiken. Door de te realiseren nieuwbouw in ons dorp en het extra aan ‘blik’ dat dat met zich meebrengt, is het noodzakelijk dat het parkeerbeleid daarop wordt aangepast en in betere banen wordt geleid. Wat is het te bereiken doel, of wat moeten de te nemen maatregelen teweegbrengen tijdens de winkelopenstellingstijden in ons dorp: - Mensen parkeren niet meer langdurig of min der langdurig in de directe omgeving van winkels. - Als men in Moergestel fijn en makkelijk win kels kan bereiken en verlaten, zal het winkel- Ook het bestuur van Ondernemend Moergestel is teleurgesteld in deze gerechtelijke afloop. ‘Jammer voor deze actieve ondernemer’, zegt voorzitter Jan Vriens. ‘We zullen er als vereni ging alles aan proberen te doen om bij de komende herziening van het bestemmings plan de detailhandelverkoop voor perifere zaken zoals meubelen wel mogelijk te maken. Naar onze mening hoort een meubelbedrijf van de om vang als PVS niet in het centrum thuis, ook niet in het toekomstig centrum. We gaan bin nenkort samen met het gemeentebestuur rond de tafel om de verder marsroute op dit punt te bespreken’. ‘Ondanks alles blijft service en vakmanschap ons motto’, aldus de strijdvaardige Peter. Op zaterdag 24 februari houden wij voor alle kinderen van 7 t/m 9 jaar een open dag bij de Esta’s. Je kunt van 10.30 tot 12.30 uur gezellig een keer mee komen doen en kijken of scou ting misschien iets voor jou is. We zullen deze dag op ontdekking uitgaan, spannende spellen doen en als het droog is misschien ook nog wel een klein hapje boven het kampvuur bereiden. Kom je ook? Wij draaien groep in ons scoutinggebouw Den Donk aan de Bosstraat. Voor meer informatie kun je terecht bij Kim de Vries (528 5445) of bij Moniek Jonkers (513 3620). Op 24 februari staan wij vanaf 1230 uur klaar voor alle vragen en aan vullende informatie. Neem ook eens een kijkje op onze website www.scoutingmoer- gestel.nl KVO-leden Op dinsdag 6 maart 2007 wordt de voorjaars vergadering gehouden, om 20.00 uur in Partyboerderij ’t Draaiboompje. U kunt dit alvast in uw agenda noteren, uitnodiging volgt. Vriendelijke groeten, KVO bestuur. van 12 t/m 28 februari in bibliotheken Oisterwijk en Moergestel Kindje op komst? En bent u op zoek naar informatie over zwan gerschap, de bevalling, borstvoeding? Zoekt u nog een leuke voornaam of wilt u weten hoe u uw kind voorbereid op de komst van een broer tje of zusje? In de bibliotheek kunt u volop informatie vinden over deze onderwerpen. Van 12 februari t/m 28 februari vindt u in de bibliotheken een speciale 9-maanden-presen- tatie met verschillende boeken op het gebied van zwangerschap, baby’s, opvoeding enz. De boeken bij deze presentatie kunnen geleend worden. Is de titel, die u wilt lezen uitgeleend, dan kunt u dit altijd aangeven. Wij laten deze titel gratis voor u naar uw plaatselijke biblio theek komen. Behalve boeken met informatie rondom het thema “negen maanden” is er aanvullend infor matie te vinden van: Thebe; de plaatselijke praktijken voor Verloskunde (de Pareltjes, Lente, van Mw. Coeck en Mw. van der Meulen); Vereniging Borstvoeding Natuurlijk Atelier “Buik in beeld” maakt indrukwekken de borstbeelden van moeder en ongeboren kind in gips, brons of beton. In beide bibliotheken zijn enkele voorbeelden van “buikbeelden” te zien. Kortom genoeg reden om even binnen te lopen. BINGO IN DE REUSELHOF Op 21 februari is het om 19.30 uur weer de gebruikelijke mooie bingo in de Reuselhof. Wij hopen op een grote opkomst. We spreken af dat U met zijn allen komt, en wij voor koffie en mooie prijzen zullen zorgen. En maken er op deze manier een leuke gezellige avond van. Groetjes Bep en Diny. De informatie die u verstrekt wordt vertrouwe lijk en anoniem behandeld. Uw vragen en wensen worden in kaart gebracht en gerapporteerd aan de gemeente en relevan te organisaties. Wanneer u behoefte heeft aan nadere informa tie over de onderwerpen dan zorgt de vrijwil liger ervoor dat deze informatie wordt toege stuurd. Zo kunt u vragen hebben op het gebied van voorzieningen in het kader van de Wet Maatschappelijk Ondersteuning of het Zorgloket. De vrijwilliger kan u de weg wijzen, de informatie die u verstrekt, wordt vertrouwe lijk en anoniem behandeld. Mede namens de vrijwilligers, tot ziens in de Roozendries op 7 maart a.s. Liesbeth Lautenschutz, ouderenwerker van de Twem, tel. 528 4080. In de Carnavalsvakantie wordt er niet voorge lezen in de bibliotheek van Moergestel. Het voorleeshalfuurtje van woensdag 21 februari komt hierdoor te vervallen. Na de Carnavalsvakantie zitten de voorlezers weer voor jullie klaar. Voor kinderen van 3 t/m 6 jaar wordt er elke woensdagmiddag van 3 uur tot half 4 voorgelezen. We hebben nog enkele hele mooie boeken klaarliggen. Kom je ook? parkeerkelder onder de nieuwbouw komen, gescheiden kan worden. Alle verkeersbewe ging komt anders in de Kerkstraat te liggen (aanvoer via het St. Jansplein en afvoer via de Kerkstraat, of andersom). Tenslotte vraagt Ondernemend Moergestel aan dacht voor de verkeerssituatie op het Sint Jansplein omdat voor velen op dit moment niet fijn is daar om op en af te rijden. Diverse men sen hebben al schade gereden op de stenen blokken. Dit vraagt om een betere routing op het plein. Daarom pleit men voor een geschei den aan- en afvoer en verwijdering van de blok ken bij de komende herinrichting van het plein.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 3