14e Inblaosavond a.s. vrijdag Het bereiken van het hoogjstë punt van Den Boogaard -34 ÖW Grard Bierkens succesvol bakker! Aphrodite Eerder aanleveren kopij! BAKKERIJ KOUWENBERG VIERKANT CARNAVALS- TAARTJE g OO 10 VERSE WORSTEN BROODJES g OO SAMEN JEOO voor slechts I w Scftifderwerfden s De redactie Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Natuurlijk pikken wij ook graag ’n graantje mee van het komende carnaval. Daarom vragen we om kopij voor de volgen de ‘Moergestel-Nieuws’ wat eerder aan te leveren dan normaal. Vrijdagavond 16 febru ari uiterlijk 20.00 uur willen wè graag alle teksten binnen hebben (behalve de adver tenties; dat kan gewoon zoals normaal tot en met maandag). Wij rekenen graag op uw medewerking en wensen u veel plezier! Natuurlijk feliciteert ‘Moergestel-Nieuws’ hem van harte met dit succes en wenst hem het allerbeste op het NK in maart! Grard Bierkens (Heuvelstraat 11) is afgelopen week als broodbakker Jeugdkam pioen 2007 geworden voor het district Oost- en Zuid-Brabant. Organisatie (s)taporkest d’Ambiejans Na eerst als leerling destijds de Hertog Jansschool doorlopen te hebben ging Grard naar de Rooi Pannen in Eindhoven. Daar volg de hij eerst de opleiding V.M.B.O voor vier jaar en daarna nog twee jaar de M.B.O. Stage liep Grard bij een bakker in Moergestel en op zater dag is Grard te vinden bij een bakker in Hilvarenbeek. Hij had zich zomaar voor de grap eigenlijk ingeschreven voor de Jeugdkampioenschappen ‘brood’ en moest daarbij de strijd aan met 150 tegenstanders. Doordat Grard de eerste plaats behaalde mag hij in maart gaan deelnemen aan de Nederlandse kampioenschappen. Het gemeentebestuur van Oisterwijk had op dinsdag 6 februari een aantal toekomstige gebruikers en omwonenden uitgenodigd om het bereiken van het hoogste punt van de multi functionele accommodatie Den Boogaard met enig ceremonieel te vieren. Het traditionele hijsen van de vlag werd voorafgegaan door een rondleiding op de begane grond, waarbij tekst en uitleg werd gegeven door Victor Theeuwes. Vervolgens werd door hem op het St.-Jansplein namens het gemeentebestuur een woord van welkom gericht tot de aanwezigen, onder wie ook een grote afvaardiging van de gemeente raad. De projectwethouder, Lambert van den Bosch, gaf daarna in een korte toespraak de momenten aan, die voorafgingen aan de gebeur tenis waarvoor ieder samengekomen was. Hij liep nog even met de aanwezige toehoorders de diverse fasen door, zoals het besluit van de gemeenteraad tijdens een raadsvergadering in de voormalige Den Boogaard in maart 2005 om in Moergestel een nieuw sociaal-cultureel centrum te realiseren; gevolgd door het beschik baar stellen van een krediet in december 2005; de opdracht tot de bouw en de aanbesteding in januari 2006; de sloop van Den Boogaard in februari 2006 en na het verlenen van de bouw vergunning in juni 2006 werd de sanering van het grondwerk ter hand genomen. In juli 2006 werden de funderingspalen geboord en na de bouwvakvakantie van 2006, toen ieder opnieuw in de zomer krachten verzameld had, werd de verdere opbouw met voortvarendheid aange pakt: Immers, één jaar na de sloop werd dan op 6 februari 2007 alles in gereedheid gebracht om de nationale driekleur naar goed gebruik naar het hoogste punt te brengen. Toen op de begane grond eerst een viertal vlaggen gehesen werden, werden burgemeester Kortmann, Peter Janssen namens de bouwcombinatie Op ’t Goed idee, bij koffie of thee! Maandag, dinsdag en woensdag i met carnaval is ons bedrijf gesloten! organisatie de laatst ingeschreven orkesten heeft moeten teleurstellen omdat het program ma vol was. Ze komen ook van ver buiten onze regio, van Dordrecht, Alblasserdam, Heusden, Naarden, etc. Allemaal willen ze graag hun kunsten ver tonen. Niet alleen omdat d’Ambiejans goede contacten onderhoudt met diverse orkesten, zeker ook omdat het in Moergestel goed toe ven is, maar bovendien omdat Moergestel bekend staat om goede organisaties en kwa litatief goede performances. Kortomeen ideale gelegenheid om ont spannen de komende Carnaval in te zetten. Daarom bent U van harte welkom op vrijdag 16 februari vanaf 20.00 uur in café de Klaore, café de Brouwer, café ’t Centrum en café de Aanbeveling. Op maar liefst 5 podia zal de beste,Carnavalsmuziek ten gehore worden gebracht in een strak schema, maar zo dat ieder orkest voldoende gelegenheid krijgt om te bren gen wat ze willen brengen. De presentatie is in handen van Rob Outmayer, Ton Jacobs en Piet Wouters, Peter van de Wouw, Edwin van Gijzen en Frank Bertens. Hebt U voorkeuren Dat kan! Bekijk het overzicht van de spelende orkesten en zoek uit welk orkest U wilt horen. (s)taporkest d’Ambiejans (als organiserend orkest) - De Plekkers - Dees 1st - Vinger in de Pils - Nonsjalaant - De Fluutjes - De Carnavalsgekken - AA Band - Heukeloms Hermenieke - She’s Show Band - Julia - DB Band - The Bloopers - Sorry - De Mollekes - De Qpido’s - Op de Bonnefooi - De Frutblaozen - Blaaskapel 013 - Zuutjes Aon - Hopeloons - So What - De Notenkrakers - De Hoetetoeters - Fiesta Servessa - De Blaospepkes - So What - De Hurkers - Heure Zien en Zwege - CV Plakband - Gef Hard - De Belleblaozers - De Krieltjes - De Opscheppers - De Klankentappers - Trammelanto - Hoog/Janssen en de fotograaf van het Brabants Dagblad in de voor maximaal twee personen bestemde gondel naar boven gehesen. Degene die met beide benen op de grond bleef staan begon al fluks uit te rekenen of de gondel met het “vrachtje” de toegestane maximale belas ting van 250 kilo niet zou overschrijden. Kraanmachinist Wit van Nunen bracht de gon del feilloos te bestemder plaatse en aangekomen op het punt werd door burgemeester Kortmann de hamer ter hand gekomen en de lat werd met enkele ferme klappen aan de balk beves tigd, waarna het rood-wit-blauw boven de bouw kon gaan wapperen. Eenmaal beneden ver trouwde de burgemeester het publiek toe, dat hij Moergestel op diverse terreinen al verkend had, maar dat hij het dorp nu voor het eerst van boven had kunnen waarnemen, hetgeen iemand onder de aanwezigen de opmerking deed maken van “Mooi, hè?!” Met die constatering ging het gezelschap naar Auberge “De Man” om een drankje en hapje te gebruiken en de cere monie op gepaste wijze af te ronden. Huidverzorgingsinstituut p Huidverzorgingsinstiti Het lijkt zo kort geleden, maar het is toch al weer 1 jaar geleden, dat de alom befaamde Inblaosavond daags voor Carnaval werd gehou den. Een daverend spektakel dat ieder jaar weer groter en kwalitatief beter wordt. Wat indertijd begon met enkele orkesten is inmiddels uitge groeid tot een Carnavalsbegin met naam. Nu voor de 14de keer wordt deze avond gehouden, zodat alle echte Carnavalsvierders kunnen genieten van echte Carnavalsmuziek door maar liefst ca. 35 orkesten van binnen en buiten de regio. Dat deze avond reeds naam heeft gemaakt moge blijken uit het feit dat diverse orkesten spontaan zichzelf hebben aangemeld en dat de g Wee WOENSDAG 14 FEBRUARI 2007 - 31e JAARGANG - Nr. 1413 tl RUIM 90 MAR 'II TSRLE1MR Uitgav Tel. ƒ071 Inleverev 6 XC Moergestel 6@planet.nl il: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Telefoon 013-5424177 Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl ffi J Tel. 013-513 1474 P

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 1