.0^^ Vorstelijke prijs krakers bij uw slijter. Berenfeen Glen Talloch Boomsma GEZELLIGHEID ONDER DE KURK Bailey's Coebergh Slijterij "In den Korenmaaier9 Schoolstraat 18, 5066 EE Moergestel, Tel. (013) 513 1350 VERHUUR TAPINSTALLATIES Rondgang door de kerk van de communicantjes Verslag van de Denktank Den Boogaard Aanpassingen N65 Carnavalsoptocht 2007 Algemeen Belang en Gemeente Belangen met vragen naar college ‘Met grote verontrusting hebben de fracties van Algemeen Belang en Gemeente Belangen kennis genomen van de resultaten van de verkennende studie van de locatie St. Antoniushuis te Moergestel. Tijdens de op dinsdag 9 januari jl. gehouden informatie avond over het project ‘Antoniushuis’ stelde de Heer Savelberg, manager Vastgoed van de woonstichting “Stromenland”, dat behoud van het voorgebouw van het voormalige klooster kostentechnisch niet haalbaar is.’ Aldus het begin van de brief die de fracties van Algemeen Belang en Gemeente Belangen hebben gestuurd naar het College van B en W. De fracties hopen aan de hand van ’n negental aangehaalde punten o.a. antwoord te krijgen op de vraag of het college van oordeel is dat de gemeente Oisterwijk zuinig moet zijn op de Stichting Welzijn Ouderen CDA organiseert bijeenkomst K B.O. AFDELING MOERGESTEL Voor uitgebreide kaart zie onze website Liter Fles 70 cl. Liter Info@aubergedeman.nl www.aubergedeman.nl Van goede huize, een heerlijke goud eerlijke whisky. Bailey's Irish cream. Bailey's drink je op je eigen manier. Puur on-the rocks of als shake. Heren let op: Valentijn, 14 februari! Verras uw partner, met een speciale Valentijnavond. Valentijnmenu (6 gangen)36,00 Binnenloop menu Met een keuze uit 2 voor- en 2 hoofdgerechten en een nagerecht van zoet of kaas Menu (3 gangen)22,50 De enige echte Bessen. Classic Bessenjenever. Puur of met ijs het allerlekkerste. Auberge De Man St. Jansplein 7 5066 AR Moergestel 013-5134100 In de gemeente oisterwijk PAGINA 3 optocht te versterken. Al met al genoeg reden om op carnavalszondag ofwel mee te doen ofwel langs de route plaats te nemen en te genieten van alles wat voorbij komt. De belangrijkste punten op een rij: - De optocht wordt gehouden op zondag 18 februari a.s.; - Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij Kadoshop Novy Van Wezel of bij één van de onderstaande adressen; - Bij het inschrijfformulier zit het reglement van de optocht. Neem dit voorafgaand aan deel name kritisch door! - Inschrijfformulieren moeten uiterlijk woens dag 14 februari a.s. worden ingeleverd bij één van de onderstaande adressen; - Bordjes dienen op zondag 18 februari a.s. tus sen 10.30 uur en 11.30 uur te worden afgehaald bij Café de Brouwer; - De optocht wordt vanaf 12.30 uur opgesteld nabij het kruispunt van de Schoolstraat met de Scheerman; - De route is als volgt: Schoolstraat, Burg. Bardoelstraat, Past. Janssenstraat, Pr. Margrietstraat, Pr. Beatrixstraat, Krijtestraat, Rootven, Raadhuisstraat, St. Jansplein; - De optocht begint om exact 13.00 uur; - De prijsuitreiking voor de kinderoptocht is om 15.15 uur in ‘t Draaiboompje; - De prijsuitreiking voor de volwassenenop tocht is om 16.45 uur in Café de Brouwer. Contactpersonen Dirk van Abeelen, Kloosterlaan 1, tel. 513 0469(dirk.van.abeelen@home.nl) en Carlo van Esch, Schoolstraat 46, tel. 513 0111. (weinige) cultuurhistorische panden in Moergestel. Zij stellen in hun brief bijv, de vraag of er wellicht sprake is van willekeur ten aanzien van omgaan met cultuurhistorische objecten. Specifiek halen de fracties in hun brief in dit geval de verplaatsing aan van de stan- derdmolen om vervolgens op het nabij gelegen Molenveldje woningbouw te kunnen realiseren. Bij de financiële onhaalbaarheid van het plan om voorgebouw, zoals voorgevel en topgevels te behouden, zetten de fracties vraagtekens. ‘Elders in het land zijn genoeg voorbeelden waarbij woningbouw gecombineerd wordt met het verbouwen van bestaande kloosters (zie het recente project Ave Maria van Tiwos in Tilburg, maar ook het project van SATIJNplus Architecten in Grubbenvorst)’, aldus de frac ties. Wij zijn met een aantal personen van de brainstormgroep voor Den Boogaard bij de drie deskundigen geweest die zijn aangesteld om tot een paar opties te komen. De gemeente had hen drie opdrachten gegeven, de exploitatie van Den Boogaard uitbesteden aan een commerciële partij. De exploitatie van Den Boogaard laten uitvoe ren door een zelfstandige stichting b.v. de Stichting Podiumkunsten Oisterwijk. De exploitatie van Den Boogaard en Tiliander laten uitvoeren door dezelfde stichting. Wij kunnen u tot dusverre melden dat er een heel andere optie uitgekomen is. Het wordt waarschijnlijk een hoofdbestuur en daaronder komen twee zgn. ‘poten’. Een bestuur en management voor Den Boogaard. Een bestuur en management voor het Tiliander. Ook de boekhouding en de programmering blijft strikt gescheiden, zodat we straks niet eventuele tekorten van Tiliander bij kunnen betalen. Met dit advies gaan de drie deskundigen naar de raad en B&W en die moeten het nog goed keuren. Mocht het toch daarna nodig zijn dan komen wij bij u terug voor nog een actie. Wij roepen eenieder op, als u een andere mening hebt dan hierboven staat vermeld, even te bel len met Trees Verhoeven-Gianotten, tel 5131814 of mail haar even verhoevengianotten@home.nl Ook vragen wij u te melden als eventuele kan didaat voor het hoofdbestuur, het bestuur en het management voor Den Boogaard. Graag vóór 12 februari want dan moeten wij voor de twee de keer naar de deskundigen. Namens de denktank: Henk van Heesewijk, Ad van Boxtel, Trees Verhoeven-Gianotten. Het CDA pleit voor een pas op de plaats over het openstellen van de aansluiting voor auto’s van/naar Pannenschuur via Heukelom. Reden voor deze ontsluiting is aanleg van Pannen schuur IV. Hiernaar zijn 2 studies uitgevoerd. Naar voren komt dat alleen voor Pannenschuur IV de aansluiting niet nodig is. De verwachte toename van het autoverkeer kan via de huidi ge wijk. Bovendien wordt gevreesd voor sluip- verkeer, dat zich vanaf de Bedrijfsweg en Moergestelseweg door Pannenschuur wringt. De leefbaarheid en veiligheid in Pannenschuur en Heukelom komt daardoor onder druk. Ook bestaat er grote twijfel over de verkeerstel lingen, die in verschillende studies zijn gebruikt, en de gevolgen daarvan voor het toekomstige verkeer via deze ontsluitingsweg. Het vertrou wen en draagvlak ontbreekt voor een even wichtige keuze. Waarom is er ook niet gekeken naar een uitweg langs de voormalige dierenarts van Riel of een noordelijke doorsteek vanaf Pannenschuur IV naar de Kerkhovenbaan? Het grote knelpunt is echter het kruispunt bij Quatre Bras, niet alleen voor Pannenschuur, maar voor heel Oisterwijk. De N65 is echter een rijksweg. Daarom organiseert het CDA, afd. Oisterwijk-Moergestel, samen met de CDA- afdelingen uit Tilburg, Haaren en Vught op 16 februari een bijeenkomst over de N65 in de Druiventros van 13.30-15.00 uur. Doel is om ons samen met de provincie bij het Rijk sterk te maken voor het verbeteren van bestaande knel punten binnen afzienbare termijn, en verder gaande aanpassingen, zoals een tunnel of via duct, op langere termijn. Verdere informatie hierover volgt nog. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 7 FEBRUARI 2007 De voorbereidingen zijn in volle gang. Er wordt nog druk gelast, getimmerd en geschil derd, kleding wordt in elkaar gezet en acts ingestudeerd. Over anderhalve week barst het carnaval weer los in het Pierewaaiersrijk en op zondag hoort daar natuurlijk de optocht bij. Zouden de jongens en meiden van “Afrit 9” er voor de 8e keer op rij in slagen om de mooi ste wagen te bouwen. Mag “Buurtvereniging ’t Rootven” bij de grote loopgroepen de wissel- beker definitief in ontvangst nemen door voor de derde keer op rij te winnen? Kunnen Mieke, Ron, Toos en Guido het succes van de afgelo pen drie jaar herhalen door voor de vierde keer op rij als winnaar uit de bus te komen als klei ne loopgroep? Kunnen Suzan en Petra na afloop van de optocht voor de 2e keer op rij zeggen over de eerste prijs bij de individuen: “Dees past ons wel?” Kan carnavalsvereniging De Pierwaaiers het succes van het 44-jarig jubileum herhalen met de mooiste prinsenwagen of gaat deze eer dit jaar naar De Dors(t)vlegels of De Dur- draaiers? En wat hebben de kinderen dit jaar voor ons in petto? Gaan De Brouwer junior jr. bij de groepen en Menno Sjuul bij de indi viduen voor de tweede keer op rij met de winst aan de haal? Vele bekenden zullen weer van de partij zijn bij dit jaarlijkse schouwspel, maar er hebben zich ook al weer enkele nieuwkomers gemeld om de De kinderen uit Moergestel die eerstdaags hun le H.Communie gaan ontvangen, kregen afge lopen zondag hun rondleiding door de kerk. Aan kleine groepjes van ongeveer 5 a 6 kinde ren werd door 9 vrijwilligers uitleg gegeven GEEF ELKAAR DE HAND De feestdagen zijn voorbij en we zijn alweer in het jaar 2007. Een goed tijdstip om weer met ons programma te starten. Voor alle duidelijkheid brengen wij U nog eens onder de aandacht dat GEEF ELKAAR DE HAND bedoeld is voor diegenen die niet meer zo mobiel zijn, dus op eigen kracht.bijna ner gens meer komen of zich erg eenzaam voelen. Kent U zulke mensen in ons dorp van uw fami lie, buren, vrienden of kennissen, dan willen wij dat graag van U horen. Als wij dan een activi teit organiseren zorgen wij voor het ophalen en weer thuisbrengen in samenwerking met leden van de Zonnebloem. Tot en met juni hebben wij een planning gemaakt: Donderdag 15 februari gratis bingo (Reuselhof), Donderdag 19 april Donderdag 24 mei Mariaviering. Donderdag 7 of 14 juni wandeling met hen die wel of niet gebruik maken van een rolstoel of rollator Donderdag 12 juli afsluiting le halfjaar. Elke activiteit wordt een week van te voren nog eens vermeld in Moergestel nieuws. Voor donderdag 15 februari is dat nu al. Wij begin nen met een gratis bingo in de Reuselhof aanvang 14 uur. Wij drinken eerst een kopje kof fie of thee en starten dan met ons programma. Er zijn weer veel mooie en nuttige prijsjes te winnen .Wilt U dit meemaken en daarvoor gehaald en weer thuis gebracht worden dan graag even een telefoontje naar Jacqueline Vis, tel. 513 2523 of Gina Smits, tel. 513 2007. Tot volgende week donderdag. over altaar en tabernakel, doopvont, biecht stoel, orgel, etc. Hier luistert een groepje naar Jan Geerts, die vertelt over de gebrandschilder de ramen in het priesterkoor. Fles 70 cl. y$>k<. <7

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 3