MTV Opa samen met kleinzoon naar duivenolympiade ir Lugt, Hezemans van Draanen in ‘de Verdieping’ /7s"! Henk en Eric Schepens eikaars concurrenten... Informatiebijeenkomst over reizen naar Lourdes Beste wereldjamboree fans Foto’s... Hulp gevraagd... TTO-afdeling Durendael valt in de prijzen - 'I r F' Dankbetuiging Niels van de Ven Hans van Brunschot “Moergestelse sauwelèrs bedankt voor jullie financiële ondersteuning, en complimenten voor de geslaagde Sauwelavondü!” Stichting Organisatie Limburgse Bedevaarten I WÉ PAGINA 3 Dank-je-wel Draaiboompje en personeel!!! Lian, Ruud, Marden ^FIÉTSDORP De Sauwelcommissie Moergestel wil bij deze uitdrukkelijk dank zeggen aan Partyboerderij 't Draaiboompje (in de persoon van Ben van Esch) voor de enorme gastvrijheid die we ontvingen voor, tijdens en na de Sauwelavond van afgelopen zaterdag. Ook onze sauwelaars zijn vol lof over de prima verzorging. ‘Mister Olympiade’ wordt hij in de duivenwereld inmiddels genoemd: Henk Schepens van de Oisterwijkseweg in Moergestel. Afgelopen weekend mocht hij voor de 12e keer naar de Duivenolympiade. Dat is een absoluut record. Zijn erelijst is inmiddels meer dan indrukwekkend te noemen, maar Henk is nog het meest blij met het succes voor z’n kleinzoon Eric. Hij staat op het punt om in opa’s voetsporen te treden... HENK VAN DER VELDEN De derde persoon die geselecteerd werd uit de PV ‘Samenspel Oisterwijk’ is Henk van der Voor het werk wat Joek nu maakt geldt steeds meer de gevoelswaarde op verschillende meta forische niveau’s. Kunst gemaakt van gehard glas en brons. Joek is in staat om met deze materialen een sculptuur te creëren met een unieke uitstraling en originele vormvastheid. Meer werk van Joek van Draanen vindt u op www.vandraanen.com/joek.html Galerie ‘de Verdieping’ vindt u aan de Industrieweg 16. Voor meer informatie: www.galeriedeverdieping.nl De Limburgse Bedevaarten organiseert ook in 2007 weer bus- vlieg- en een treinreizen naar Lourdes. De vrijwilligers staan weer klaar om met veel inzet en plezier bedevaarten van goede kwaliteit voor de pelgrims te verzorgen voor een redelijke prijs. Busreizen in juni en september; treinreizen in juni en september; vliegreizen in juni en september 6 daagse reizen. Men is overigens geheel vrij om al dan niet aan het bedevaartprogramma deel te nemen. Ook blijft er nog voldoende tijd over om Lourdes en omgeving te leren kennen en bezienswaardigheden te bezoeken. Indien u, uw familie, kennissen en vrienden belangstelling hebben voor deze reizen bent u van harte welkom op de informatiebijeenkomst met diaserie op zondag 11 februari in de Levenskerk te Oisterwijk. Aanvang 19.30 uur. Wilt u zich bij mij aanmelden als u op deze informatiebijeenkomst aanwezig wilt zijn. Voor opgave van de reizen, informatie en het aanvra gen van een brochure kunt U ook bij mij terecht. Joke Hoekman, Olmenpad 13, 5061 BJ Oisterwijk, tel. 521 6701. Afgelopen weekend, het weekend van 19 t/m 21 januari hebben we ons 3de troepweekend gehad. In het scoutinggebouw van Moergestel. Dit weekend hadden we een speciaal project voor de vogels (het thema van het Nederlands con- tigent). We gingen in het bos de leefomgeving van de vogels verbeteren. Door bijv, bomen om te zagen, struiken uit de grond te trekken en plaggen af te steken. Maar het begon te rege nen daarom zijn we eerder gestopt dan gepland. Voor de rest van het weekend hebben we ons vooral mentaal voorbereid op de wereldjambo ree deze zomervakantie in Engeland. Groetjes Marloes, Christy, Inge, Maik en koen. Velden (Meidoomlaan 11, Oisterwijk). De door hem gekweekte duif die hij inzette in de voor selectie was aangewezen door ‘kenner’ Henk Schepens. Henk van der Velden noemt hem dan ook steeds ‘mijn mentor’. Henk heeft de lief de voor duiven pas op latere leeftijd (vanaf 2002) opgepakt en overgenomen van zijn vader. Die vond het op 88-jarige leeftijd allemaal te veel worden en beëindigde de duivensport. Zijn zoon nam het, niet zonder succes overi gens, van hem over. Het komt gelukkig voor dat we (van de pers) elkaar ’n handje toesteken als dat nodig mocht zijn. Samenwerking krijgt onze redactie (en ook andersom is dat het geval) in voorkomen de gevallen van zowel Nieuwsklok als MTV. Daarom bij deze nog even melden dat de foto’s die we plaatsten van de uitreiking van de prij zen voor de Winkeliersactie van MTV (Adrie Jonkers) kwamen en de foto vorige week van de sportwinnaars kwam van Christon van Vught van Nieuwsklok. Dank-je-wel! HENK SCHEPENS Na diverse voorselecties was het dus tóch weer Henk Schepens die met zijn duiven werd uit verkoren voor de Nederlandse ploeg die deel ging nemen aan de Olympiade in het Belgische Oostende. Naast Henk echter werd ook een duif geselecteerd van zijn 14-jarige kleinzoon Eric (Kerkstraat 21, Oisterwijk). Die lijkt inmid dels alles in zich te hebben om de liefde en de kennis van opa over te gaan nemen. Uit het tien tal duiven dat hij bezit (en die hij koestert als geen ander) werd de door hemzelf gekweekte duivin ‘Annemarie’geselecteerd voor de natio nale ploeg. derijen zijn daarom kleurrijk en vallen op door het gebruik van verschillende technieken. Vooral het ritme en de gelaagdheid en de fijn getekende details vallen op. Het werk stemt vro lijk en is in beweging. Meer werk van Charlotte Lugt vindt u op www.charlottelugt.nl In 2006 heeft George Hezemans de zekerheid van het figuratieve verruild voor een meer abs tracte vormgeving. Dit heeft geresulteerd in een serie landschappen. Meer werk van George Hezemans vindt u op www.artselectholland.com MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 31 JANUARI 2007 De Stichting MWVM, Mensen Werken Voor Mensen, gevestigd te Tilburg werkt op veler lei wijzen aan humanitaire hulpverlening in delen van voormalig Joegoslavië. Momenteel wordt onze bijstand gevraagd voor verwerving van beddegoed, lakens, slopen enz. Ook is er grote behoefte aan incontinentie- materiaal en aanverwante goederen. De hulp wordt met name gevraagd door een algemeen en een psychiatrisch ziekenhuis. Onze erva ring is dat genoemde goederen vaak overcom pleet worden na ziekte of overlijden, waarna ze van tijd tot tijd aan ons worden aangeboden. Eventuele aanbiedingen worden graag aange nomen door Mevr. Adams, tel. 513 1757. U wordt bij voorbaat hartelijk bedankt hij z’n duiven daar verzorgen, dus er is ’n gere gelde pendeldienst naar de Oisterwijkseweg in Moergestel. Eric (’n heel bezige bij overigens) vertelt met veel plezier over z’n hobby. ‘Hij kent de duiven als geen ander’, vertelt opa Henk niet zonder trots. Afgelopen jaar haalde Eric al ’n mooie prijs binnen. Hij werd 3e Nationaal kampioen van heel Nederland, ’n Tweetal weken geleden bleef hij opa net ’n plaatsje voor bij de ‘Actie Zorgenkind’: Eric werd er 5e. OLYMPIADE IN OOSTENDE Inmiddels is de Duivenolympiade 2007 (wordt om de twee jaar georganiseerd) alweer achter de rug. Afgelopen vrijdag werden de prijzen bekendgemaakt. De Nederlandse ploeg behaal de de zesde plaats. Individueel werd Henk van de Velden 22e in de Standaardklasse en Eric Schepens behaalde met zijn duivin ’n hele mooie 35e plaats. Hij bleef opa Henk dus wéér voor. Die zal daar echter geen spijt van hebben, want hij vindt het o zo mooi voor zijn klein zoon die hij alle succes gunt! Van harte proficiat Henk, Henk en Eric! ERIC SCHEPENS Eric (zoon van Dion en Annitta Schepens) is vanaf z’n tiende bezig met duiven. Ongetwijfeld hebben vele bezoekjes aan opa Schepens hem die liefde bijgebracht. De duiven van Eric zit ten bij opa op het hok. Zo veel als mogelijk gaat woordden de verplichte vragen van de jury en het publiek heel bevredigend. Onze supporters waren dan ook erg trots op Maxime en Kelly. Doe het maar eens na, voor een grote groep vooral onbekende mensen. Dat op zich is al een prijs waard! Toen was het grote moment daar: de prijsuitreiking. Jammer genoeg viel Kelly, ondanks dat ze het zo goed had gedaan, niet in de prijzen. Toch feliciteren wij haar van harte met haar prima prestatie! Er brak een oorverdovend applaus los toen de jury de winnaar van de tweede klassers bekend maakte: onze eigen Maxime Delilez! Maxime werd benoemd tot “best Public Speaker of 2007” in onze regio! Een mooie titel die hem een bioscooptitel opleverde en bovendien deel name aan de National Speaking Contest op 4 april in Utrecht, waar hij om de landelijke titel zal strijden met 6 andere Best Regional Public Speakers! Maxime: van harte gefeliciteerd met het behalen van deze mooie titel, fantastisch gedaan! Ook de docenten van het tto-team die Maxime en Kelly hebben begeleid van harte gefeliciteerd. En Maxime: heel veel succes op 4 april! We zul len voor je duimen! m ff 70 t? Namens de Stichting MTV en Stichting Moergestel Fietsdorp: Vanaf zaterdag 3 t/m zondag 25 februari (m.u.v. het Carnavalsweekeinde, 17 en 18 februari) zullen Charlotte Lugt, George Hezemans en Joek van Dranen exposeren in galerie de Verdieping. Hieronder volgen drie korte intro ducties van de kunstenaars en hun werk. Charlotte Lugt (1962, Soest) studeerde aan de Academie voor beeldende kunst in Den Haag en Arnhem. Schilderen is voor Charlotte een vorm van spelen met kleur en vorm. De schil- De leerlingen van het tweetalig onderwijs op 2College Durendael worden constant uit gedaagd zich te presenteren en te verbeteren. Vanuit dat oogpunt nemen de 2e en 3e jaars- leerlingen jaarlijks deel aan de zogenaamde Public Speaking Contest op onze school waar bij zij een toespraak (in het Engels uiter aard!) over een van tevoren gekozen onder werp houden voor een groep medeleerlin gen, docenten en ouders. De winnaars van de contest (voor elk leerjaar 1) nemen deel aan de regionale ronde van de Public Speaking Contest. Dit jaar was het de beurt van Maxime Delilez (tweede klas) en Kelly Harrison (klas 3) om onze eer te verde digen in Bergen op Zoom. En dat is uitste kend gelukt! Op 23 januari vertrokken Maxime en Kelly met een aantal supporters (klasgenoten, docen ten en ouders) naar RSG ’t Rijks in Bergen op Zoom. Daar kwamen 7 tweede jaars en 6 derde jaars tto-leerlingen bij elkaar om te strijden om de titel ‘‘Best Public Speaker of the year 2007” in onze regio. Maxime moest als derde zijn speech houden, Kelly was in haar groep als laatste aan de beurt. Beide leerlingen stonden hun mannetje; ze deden rustig en duidelijk hun verhaal en beant- -

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 3