moorman Vlassak& Van lersel Brons voor Meeke Rijnen Carnavalsoptocht Moergestel Wil jij meedoen? Mini-playbackshow 2007! De Kinderjury 2007 gaat van start... en jij beslist RE/MAX Gilden binnen gemeente Oisterwijk werken broederlijk naar Landjuweel 2008 Niet pandgericht, maar klantgericht! AUTOMOBIELBEDRIJF Gas, water, sanitair en tegelwerk Zink, dak en cv werkzaamheden Korenschuur 25 5066 EX Moergestel Meeke Rijnen (rechts) op het podium van het Zuid- Nederlands Kampioenschap Marathon. t L O O D G1E T E R S B E D RIJ F Tel. 013-513 28 33 Fax 013-513 01 58 Heren let op: Valentijn, 14 februari! Verras uw partner, met een speciale Valentijnavond. Binnenloop menu Met een keuze uit 2 voor- en 2 hoofdgerechten en een nagerecht van zoet of kaas Dit jaar viert de Kinderjury haar 20e verjaardag. In de Kinderjury mogen kinderen tussen 6 en 12 jaar stem men op hun favoriete boek uit 2006. In ‘t Draaiboompje waren de vijf plaatselijke gil den kleurrijk en ‘met vliegende vaandel en slaande trom’ aanwezig. Dat waren de Moer- gestelse gilden St. Sebastiaan Barbara, St. Catharina en St. Joris; het Heukelomse St. Joris St. Sebastiaan en het Oisterwijkse St. Sebas tiaan. Het doel van het werkbezoek van de Raad was kennis te krijgen van de cultuurhisto rische achtergronden van de gilden en hun functie in de maatschappij in de 21e eeuw. Er werd een interessant, informatief en interactief programma afgewerkt. Zo namen de raadsleden onder meer deel aan een kennisquiz over de gil den, waarbij het PrO-raadslid Wil Oerlemans de meeste vragen goed beantwoordde: 20 van de 25! Hij won voor zijn fractie een schietont- moeting bij het Oisterwijks gilde. Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! Tijdens Zuid-Nederlands Kampioenschap Marathonschaatsen Meeke Rijnen van Schaatsclub “De Vennen” heeft op zaterdag 20 januari op de ijsbaan in Breda een bronzen medaille veroverd tijdens het Zuid-Nederlands Kampioenschap Marathonschaatsen. De sterkste rijdsters uit de provincies Noord-Brabant, Limburg en Zeeland reden in de categorie meisjes Junioren-C een wedstrijd over 10 ronden. In de eindsprint van het peloton hoefde Meeke alleen Ilse Uithoven uit Babijloniëenbroek en Annemarie Pasveer uit Arnemuiden voor te laten gaan. Gelijktijdig met het marathonkampioenschap in Breda, namen tien rijders van “De Vennen” in Eindhoven deel aan een gewone wedstrijd. Tijdens de ritten over 300,500 en 1000 meter werden maar liefst negen persoonlijke records (PR’s verbeterd). Imke van der Steen, Pim Peeters en Walter Pigmans behaalden met ieder twee PR’s een score van honderd procent. De tijd die Walter op de 1000 meter reed was bovendien goed voor promotie naar de vierde klasse bij de jongens Junioren-C. Hierbij de tijden die op 20 januari in Eindhoven werden gereden: 3 leden reden een rit over 300 (le tijd) en 500 meter (2e tijd): Brynn Appeldoorn 28.73 (PR) en 46.09; Imke van der Steen 32.49 (PR) 51.98 (PR); Madolyn Appeldoorn 36.24 en 57.56. Jelmer van der Steen reed respectievelijk 45.84 (PR) en 46.12 in twee ritten over 500 meter. 6 leden reden een rit over 500 (le tijd) en 1000 meter (2e tijd): Rens van de Ven 46.02 en 1:32.43 (PR); Pim Peeters 47.28 (PR) en 134.89 (PR); Joni Haans 50.27 en 1:47.09; Judith op ’t Hoog 51.66 en 1:48.72; Kim Willems 53.11 en 1:46.63; Walter Pigmans 56.92 (PR) en 1:55.71 (PR en promotie). Open dag De Nieuwste School in Tilburg Op zaterdag 27 januari opent De Nieuw ste School de deuren om alle geïnteresseer den te laten zien hoe onze school werkt. Iedereen is van harte welkom tussen 10.00 en 15.00 uur op de Noordhoekring 182 te Tilburg. De Nieuwste School is een nieuwe middel bare school die onder het schoolbestuur van Ons Middelbaar Onderwijs valt. Op De Nieuwste School kun je examen doen voor vmbo-t, havo of vwo (atheneum). De eind examens zijn hetzelfde maar de weg naar het eindexamen gaat op een andere manier. We zijn in school in opbouw. Op dit moment hebben we het le en 2e leerjaar en volgend jaar komt er het 3e leerjaar bij. De open dag is bedoeld voor geïnteresseerde leerlingen die in het le leerjaar willen instromen. Laat u verwonderen tijdens onze open dag. Voor meer informatie kunt u kijken op onze website www.denieuwsteschool.nl of bellen via 581 2066. Op zondag 18 februari a.s. vindt in Moergestel (oftewel het Pierewaaiersrijk) de carnavalsoptocht plaats. De voorbereidingen zijn al in volle gang. Als jij ook mee wilt doen, dan vind je hierna puntsgewijs alle informatie die je nodig hebt. De optocht wordt gehouden op zondag 18 februari a.s.; Je kunt meedoen in de volgende catego rieën: Volwassenen: - Cat. A: Wagens Cat. BlKleine loopgroepen (3 tot 10 per sonen) Categorie B2Grote loopgroepen (meer dan 10 personen) - Categorie C: Individuen (1 of 2 personen) Kinderen: - Cat. KIGroepen (3 of meer personen) - Cat. K2: Individuen (1 of 2 personen) Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij Novy Van Wezel, of bij één van de onder staande adressen; Je kunt het inschrijfformulier ook digitaal opvragen bij dirk.van.abeelen@home.nl Bij het inschrijfformulier zit het reglement van de optocht. Neem dit voorafgaand aan deelname kritisch door! Inschrijfformulieren moeten uiterlijk woensdag 14 februari a.s. (’s woensdags voor de optocht) worden ingeleverd bij één van Raad op werkbezoek stelt vast: De Oisterwijkse gemeenteraad bracht in decem ber 2006 een werkbezoek aan de gezamenlijke gilden binnen de gemeente. Dat ontspannende bezoek had plaats in ‘t Draaiboompje in Moergestel, waar de vijf gilden broederlijk bijeen waren en behalve over het gildewezen zelf veel voorlich ting gaven over het door hen in begin september 2008 te organiseren Landjuweel waaraan ruim 200 Brabantse gilden met 6000 personen zullen deelnemen en waarvoor in vier dagen circa 40.000 bezoekers worden verwacht. van de inzendtermijn is 1 maart 2007. Samenwerking De vijf organiserende gilden willen hun nek uit steken en inhoud geven aan samenwerking en broederschap, broodnodige aspecten op de lange weg naar september 2008. De gilden spra ken bij monde van voorzitter Niels van de Ven van de Stichting Landjuweel grote waardering uit voor de nu reeds aangekondigde en begon nen medewerking van de Gemeente Oisterwijk. Op zijn beurt sprak burgemeester Yvo Kortmann zijn en de gemeentelijke vreugde uit over het door de gilden genomen en te verwe zenlijken initiatief, waarover secretaris Gert van Elderen en penningmeester Jan Zebregs nadere informatie verstrekten. Met name werd verteld wat er allemaal bij komt kijken. Contactpersonen (namens Samenwerkend Moergestels Carnaval (SMC)): Dirk van Abeelen, Kloosterlaan 1, Moer gestel tel. 513 0469 (dirk.van.abeelen@home.nl); Carlo van Esch, Schoolstraat 46, Moergestel, tel. 513 0111. Alle basisschoolkinderen opgelet! Houd je van playbacken en wil je dat wel eens aan een publiek laten zien, dan is dit je kans! In het Draaiboompje mag jij laten zien wat jouw favoriete muziek is. C.V. de Durdraaiers organiseren de mini-playback show op zondag 18 februari 2007! We vin den het leuk als je (weer) mee doet. Je kunt je opgeven t/m donderdag 8 februari bij Jessica van Boxtel, tel. 513 2015 of 06- 53583713. Dus geef je op voor onze play backshow, dan kunnen we er ook dit jaar weer een show van maken! Landjuweel 2008 Nadat in de pauze van de avond buiten een demonstratie vendelen werd gegeven, volgde binnen de bekendmaking van enige details met betrekking tot het 7-jaarlijks landjuweel, dat in 2008 plaatsvindt onder auspiciën van de Noord Brabantse Federatie van Schuttersgilden. Het bijzonder grootse gildenevenement zal zich over de gehele gemeente Oisterwijk afspelen met bijzondere aandacht voor de jeugd en met een afsluitende enorme gildenoptocht op zondag. Gevraagd werd om een motto te bedenken voor dit Landjuweel. Allen die een motto beden ken worden verzocht dit in te zenden via het e-mailadres info@landjuweel2008.nl. Sluiting Hoe doe je mee? Ga vanaf woensdag 24 januari naar de bieb en snuffel eens lekker rond. Daar vind je boeken met een kinderjurysticker. Op school of’s avonds in bed ga je lekker lezen. Daarvan doe je verslag in je boekenboek- je, dat je krijgt in de bieb. In dit minilog- boek schrijf je van ieder boek de titel en de schrijver op en ook wat je van het boek vindt. Het boekenboekje helpt je als je str aks gaat stemmen. Laat jij je volle boekenb oekje in de bieb zien dan mag je een klein cadeautje uitzoeken. Het is leuk om met je vrienden en klasgenoten tips uit te wisse len. Ook kun je vragen of jullie in de klas boeken mogen bespreken. Kie$ je favoriet en stem met een stemformulier (die vind je in de bieb) of via www.kinderjury.nlOp deze website staan ook leuke tips. Stemmen kan tot half mei 2007. Jij doet toch ook mee? Veel leesplezier! de onderstaande adressen; Bordjes dienen op zondag 18 februari a.s. tussen 10.30 uur en 11.30 uur te worden afge haald bij Café de Brouwer aan het Rootven te Moergestel; De optocht wordt vanaf 12.30 uur opge steld nabij het kruispunt van de Schoolstraat met de Scheerman en de Burg. Bardoel- straat; De route is als volgt: Schoolstraat, Burg. Bardoelstraat, Past. Janssenstraat, Prinses Margrietstraat, Prinses Beatrixstrèat, Krijtestraat, Rootven, Raadhuisstraat, Sint- Jansplein; De optocht begint om exact 13.00 uur; De prijsuitreiking voor de kinderoptocht is om 15.15 uur in ’t Draaiboompje; De prij suitreiking voor de volwassenenop tocht is om 16.45 uur in Café de Brouwer. Eigentijds Niels van de Ven stelde tegenover de Raad: “Wij zijn als gilden geen curiosum. Wij zijn eigentijdse mensen en willen dan ook een eigen tijds landjuweel brengen. Een evenement dat breed gedragen wordt binnen de gemeente, waarbij ik denk aan scholen, culturele vereni gingen, verenigingen en organisaties van ander pluimage en vooral vanuit de begrippen ‘eigen tijds, jeugd en waarden’. Daarom is er de inten tie om intensief samen te werken met de Stichting Oisterwijk Swingt, die normaliter in hetzelfde weekeinde actief is en dat nu ook moet kunnen!” F 1 PAGINA 5 Voor uitgebreide kaart zie onze website 1 lnfo@aubergedeman.nl www.aubergedeman.nl Valentijnmenu (6 gangen)36,00 Menu (3 gangen)22,50 makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Wetten Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl Auberge De Man St. Jansplein 7 5066 AR Moergestel 013-5134100 Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013)468 8259 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 24 JANUARI 2007 Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop- en verkoopbegeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! - J

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 5