nieuws Het vestigen van Gèèselse Records! Audacia- Jeugdschaakclub Moergestel Biljartnieuws De Nationale Voorleesdagen in Oisterwijk en Moergestel Moergestelse veldrijders favoriet bij het NK Audacia - RPC 2 - 2 Judoka’s Moergestel 2e plaats Sportvereniging ’’ROEF!” Uitslagen zondag 14 januari 2007 Veertien dagen lang Van zaterdag 27 januari t/m zaterdag 10 febru ari bent u met uw dreumes, peuter of kleuter extra welkom in de bibliotheek. Wij bieden u het volgende: - voor nieuwe leden van 0 t/m 6 jaar een grap pig vingerpopje cadeau - presentatie top-tien prentenboeken van dit jaar - peuter/kleuter voorstelling - voorlezen - leuke kleurplaat In de bibliotheken wordt extra aandacht besteed aan het Prentenboek van het Jaar: “De Kleine Kangoeroe” van Guido van Genechten. .Vertrek 13.45 ...Aanw. 13.30 ...Aanw. 13.30 ...Aanw. 13.30 .Vertrek 12.00 ...Aanw. 11.45 ...Aanw. 11.45 .Vertrek 11.45 .Vertrek 10.15 .Vertrek 10.00 14.30 12.00 11.00 10.00 12.30 10.00 10.00 14.30 10.50 11.40 10.00 12.10 10.00 11.00 12.30 12.00 Eindstand “top 10” onderlinge competitie 1ste helft 2006/2007 1. Teun van Knegsel 87 2. Gijs van Cuyck 82 3. Boyd van den Aker 57 4. Ward van Cuyck 50 5. Mark van Engeland 43 6. Lucas Stevens 38 7. Isar van Elderen 25 8. Nick Verkooyen 20 9. Jaap de Groot 17 10. Nino van Elderen 16 Nieuwe jeugdschaaklessen Jeugdschaakclub Moergestel is vorige week gestart met nieuwe jeugdschaaklessen. De rode draad bij deze lessen is “Spelenderwijs en zelf- ontdekkend leren schaken” .Er is nog plaats voor nieuwe geïnteresseerde kinderen vanaf groep 3 van de basisschool. De kinderen krij gen op hun eigen “niveau” schaakles, vanaf beginneling tot ver gevorderd.. De schaakles- sen worden gegeven door een gediplomeerde schaakleraar. Waar en wanneer Op maandagavond van 18.30 tot 20 uur in “Den Donk” (behalve in de basisschoolvakanties). Inlichtingen/aanmel- dingen per e-mail: t.leermakers@planet.nl sing zorgen, zoals hij dat 2 jaar geleden deed met het behalen van de zilveren medaille. De Nieuwelingen jongens van 15 en 16 jaar rij den in Zeeland ook het kampioenschap. De Moergestelse jongens zijn 15 jaar en presteren goed tussen de oudere deelnemers. Kay Wellen behaalt iedere wedstrijd ‘n prijs tus sen de 10e en 16e plaats. Stijn de Laat werd tijdens de regiokampioen- schappen 19e en Kay werd 14e. Gertjan Dhondt rijdt zijn eerste seizoen en fietste in Boxtel en Reusel naar de 20e plaats en neemt voor het eerst deel aan een wedstrijd waarbij een rood-wit-blauwe trui te verdienen is. De jongste deelnemers starten om ‘s morgens om 11.00 uur met aansluitend telkens een hogere categorie. Zondag 17 juni 2007: De Klaore blijft koploper In de laatste speelronde voor de Moergestelse biljartcompetitie in 2006 wisten de biljarters van de Klaore de koppositie in handen te krijgen. Daarom stond er in de 8ste ronde de topwed strijd ’t Draaiboompje - de Klaore op het pro gramma. Ondanks de winst van ’t Draaiboompje op de leider wist de Klaore zijn koppositie te behouden. Beste partij van de avond werd gespeeld door Mike van de Wouw die in 13 beurten zijn 24 caramboles bijeen speelde. Epi verloor thuis van de Schouw met enkele pun ten verschil. De biljarters van de Schouw zijn de laatste 3 ronden goed op dreef en hebben inmiddels weer aansluiting gevonden in de middenmoot. Beste partij van de avond was hier voor Theo Scheepens die zijn 27 caram boles in 17 beurten bij elkaar speelde. De bil jarters van ’t Stokske wonnen hun uitwedstrijd met een klein verschil van ’t Centrum, maar door het behaalde resultaat werden zij wel voor bij gegaan in de tussenstand door de Schouw. Jan Timmermans Jr. was hier het beste op dreef, in 15 beurten maakte hij zijn partij tot 31 car amboles uit. De uitslagen: Ronde 7: de Klaore - Epi 57.7 -58.1; ’t Stokske - de Schouw 49.2 - 55.1; ’t Centrum-’t Draaiboompje 52.7-45.5. Ronde 8: ’t Draaiboompje - de Klaore 52.1 - 50.5; Epi - de Schouw 49.2 - 54.8; ’t Centrum - ’t Stokske 50.3 - 51.8 De tussenstand: 1. de Klaore 433.1 punten; 2. ’t Draaiboompje 425.5 punten; 3. Epi 420.3 punten; 4. de Schouw 411.9 punten; 5. ’t Stokske 410.4 punten; 6. ’t Centrum 371.6 punten. In de negende ronde worden de volgende wed strijden gespeeld: 23-01 ’t Draaiboompje - Epi en de Klaore - ’t Stokske; op 25-01 de Schouw - ’t Centrum. Zaterdag 27 januari t/m zaterdag 10 februari 2007 17 juni is ingeruimd voor het vestigen van de Gèèselse Records. Twee absolute recordpogingen worden al defini tief neergezet. Die opgaves zijn inmiddels offi cieel binnen. De Stichting WieKentKunst gaat proberen het record ‘ver-knikkeren’ neer te zetten en Cafetaria Epi gaat ’n frikadel-speci- aal maken met ’n lengte van maar liefst 50 meter! De records die door de organisatie worden opgezet zijn o.a.: het voertuig duwen (wie duwt of duwen het snelst ’n voertuig over ’n bepaal de afstand); langzaam fietsen (wie legt al fiet send zo langzaam mogelijk ’n traject af); auto- meppen (welke ploeg van bijv. 4 personen lukt het om ’n auto in elkaar te ‘meppen’ waardoor die zo laag mogelijk wordt); paalzitten; toon- blazen (wie houdt ’n eenmaal ingezette toon op ’n blaasinstrument het langst aan); boomstam- werpen en paraplu- of spijkerbroekhangen. Verder wil de organisatie graag ‘n duurrecord tafelvoetbal en ‘n duurrecord darten laten ves tigen. Genoemde recordpogingen zijn echter slechts voorbeelden. Voor ideeën houdt de organisatie zich van harte aanbevolen. De recordpogingen vinden plaats op de Oisterwijkseweg, met in de directe nabijheid de feesttent waarin alle beno digde faciliteiten voor iedereen zijn bijeenge bracht. De Moergestelse veldrijders zijn favoriet bij het Nederlands Kampioenschap dat georga niseerd wordt in het plaatsje Zeeland. Bram Weken staat in het regelmatigheids klas sement eerste bij de jongens van 9 jaar in cate gorie 3. Behaalde in totaal 11 overwinningen en 5 tweede plaatsen. Hij wil graag zijn rood wit blauwe trui voor de derde maal mee naar Moergestel brengen. Broer Kars Weken staat in het klassement ook eerste bij de jongens van 11 jaar in categorie 5. Werd 3 maal eerste en 3 maal tweede. Hij hoopt de trui ook te behalen, zoals hem dat twee jaar geleden lukte. Jasper de Laat rijdt in categorie 6 met de jon gens van 12 jaar en staat in het klassement 5e. Jasper behaalde diverse podiumplaatsen en presteert elke wedstrijd vooraan in de uitslag Hij kan in zijn categorie zeker voor een verras- 50 METER FRIKADEL! Het vestigen van Gèèselse Records is een van de activiteiten in het kader van een feest rond 50 jaar Buurtvereniging ‘De Vurhaai’. Zondag Audacia krijgt misschien wel te weinig tegen RPC De punten voor het in degradatienood verke rende Audacia zijn broodnodig in deze twee de competitiehelft. De voortvarende start tegen RPC gaf de aanhang hoop. Niek Op ’t Hoog was al snel succesvol en liet 1-0 aantekenen, maar helaas kon daar niet lang van worden genoten omdat de Eindhovense opponent langszij kwam: 1-1. Audacia was hierna even van slag maar keeper Noël Op ’t Hoog zorgde er met een aantal goede reddingen voor dat het bij een gelijke stand bleef. Maar na ongeveer een half uur spelen moest hij zich toch gewonnen geven toen een RPC-speler plotseling vrij voor doel de bal in zijn voeten kreeg en onhoudbaar afrondde: 1 - 2 en met deze stand ging men rus ten. Na rust herpakte Audacia zich weer door met veel strijd de beter voetballende Eindhovenaren tegemoet te treden. Dit leverde al na enkele minuten resultaat op toen Remco Op ’t Hoog kon profiteren van een grote blunder van de keeper en de bal simpel binnen kon schieten: 2-2. Hierna volgde een duel met weinig kan sen voor beide teams maar toen RPC er in de eindfase doorheen leek te zitten kreeg Audacia nog enkele goede mogelijkheden om de 3 pun ten in Moergestel te houden. Zover mocht het echter niet komen. Speciaal in Moergestel: - op woensdagmiddag 7 februari van 15.00 tot 15.30 uur zijn u en uw peuter/ kleuter welkom bij het voorleeshalfuurtje. Uiteraard is er ook iets lekkers bij en lezen we voor met de ver- telplaten van “De kleine kangoeroe”. - Van 6 tot 10 februari presentatie van werkstuk jes van kinderen van peuterspeelzaal Janneke die gemaakt zijn n.a.v. van een groepsbezoek in de bibliotheek. Tot ziens in de bibliotheek ROEF KORFBAL PRIMA WEDSTRIJD, TOCH VERLIES Roef! komt sterk uit de startblokken. Het is ech ter de tegenstander, die na twee minuten als eer ste de korf weet te vinden. Daarna komt het ant woord van de thuisploeg, die door scores van Geke Denissen, Esther Jonkers, Cheryl Werdmuller en Marlon van Velthoven een 4 - 1 voorsprong neemt. De speelwijze, waarbij kort op de tegenstander wordt verdedigd, kost veel kracht en breekt Roef! enigszins op want Op zondag 14 januari heeft een team van 6 judoka’s een 2e plaats behaald in Goirle. De 6 judoka’s die in het team van judovereniging St.Jan zaten waren Gijs Doornenbal, Rutger de Jong, Ties van Gestel, Bram Ketelaars, Lucas Stevens en Juul Ketelaars. Aan het toernooi voor teams deden nog meer mee de Valbrekers uit Haaren, Sankawa uit Middelbeers, Deusone uit Diessen, Ten Shi uit Berkel Enschot en le judoveringing Goirle ui Goirle. Op zondag 28 januari kunt u deze judoka’s en andere van judovereniging St.Jan aan het werk zien op de club kampioenschappen van Moergestel. Deze worden gehouden in sport hal Stokeind en beginnen om 09.00 uur. U bent van harte welkom. met een 4-4 stand wordt de rust bereikt. Na rust zijn de ploegen gelijkwaardig, waarbij de gasten in de 7de minuut voor het eerst op voor sprong komen. Deze wordt enkele minuten later uitgebouwd tot 4-6, waarna Roef! via Esther Jonkers wederom terugkomt tot 5-6. Steensel weet echter het voordeel steeds te behouden en de voorsprong uit te bouwen tot 5-8. Roef! geeft zich echter nog niet gewon nen en via Cheryl Werdmuller wordt het 6-8. In de laatste minuten nog enkele mooie kan sen voor Roef! maar het is de tegenstander die wederom weet te scoren. Het slotakkoord is echter voor de thuisploeg, die wederom via Cheryl Werdmuller de eindstand op 7 - 9 bepaald. Een prima wedstrijd, die evenals de uit wedstrijd nipt verloren gaat. Komend weekend de uitwedstrijd tegen Flash uit Den Dungen, waarvan thuis overtuigend gewonnen is dus wederom alle kans. Uitslagen: Sen. Roef! - Steensel 7-9, Pup. Fortuna ’68 - Roef! 13-4 Programma 20-1-2007: Pup. Roef! El - ZIGO El aanw.8.15 Pup. Roef! Dl - Bladella D2 aanw. 9.00 Programma 21-1-2007: Sen. Flash 2 - Roef! 1 vertr. 14.15 De trainingen van Roef! korfbal zijn op de maandagavond vanaf 18.00 uur in sporthal Stokeind. Lijkt deze sport je wel wat of wil je het gewoon eens een keer proberen kom langs. De eerste zes trainingen mag je geheel vrijblij vend mee doen. Meer informatie nodig vraag naar Corrie Schilders (5132326) of Peter Vrijhoeven (5133455). ROEF HANDBAL Uitslagen; MCJ Roef 1-Mixed up 1 .22-7; DS Roef-Blauwwit 9-11; MBJ Roef-Blauwwitl8- 13; GCJ Blauwwit-Roef 8-3. Programma 20 januari 11.20 uur MCJ Roef 2-Elshout 2.. 12.10 uur MCJ Roef 1-Internos 2 10.30 uur GCJ Roef-Olympia 13.10 uur MBJ HMC 4-Roef Zondag 21 januari 10.30 uur DAJ Roef-HVM 2 11.40 uur HS Roef-Avanti 13.20 uur DS GHV 2-Roef 13.00 uur JBJ Desk-Roef. Handbal is altijd raak! Doe maar dicht maar “Doe maar, dicht maar” is de titel van een lees- bevorderingproject dat de bibliotheken van de gemeente Oisterwijk samen met 2-College vanaf januari organiseert voor leerlingen van de brug klassen. Het leren lezen van gedichten maar ook vooral het zelf schrijven van gedichten staan in de lessen op school centraal. Vanaf 14 februari zullen de bibliotheken in Oisterwijk en Moergestel de gedichten van de brugklassers tentoonstellen. Op de jeugdafde ling van de bibliotheek zijn er gedichten te lezen die vooral het thema liefde en verliefd heid hebben want 14 februari is het immers Valentijndag. De tentoonstelling is tot en met 28 februari te bekijken tijdens de openingstij den van Bibliotheek Oisterwijk en in Bibliotheek Moergestel. Op zondag 17 juni 2007 organiseert Buurtvereniging ‘De Vurhaai’ in Moergestel voor het eerst de Gèèselse Recordpogingen in verband met haar 50-jarig bestaan. Aan deze recordpogingen kan iedereen in Moergestel meedoen: clubs, verenigingen, indi- viduelen, families, bedrijven, enz. En dat kan met ’n record dat door de organisatie is/wordt bedacht, maar het kan ook ’n record zijn dat de deelnemer zelf aanbrengt! Het record moet dan uiteraard, in overleg met de organisatie, zowel technisch als praktisch uitvoerbaar zijn. Alle bedrijven en verenigingen (voor zover bekend bij de organisatie) worden via een brief uitgenodigd om deel te nemen. Lees eens vaker een gedicht.... Donderdag 25 januari is uitgeroepen tot Landelijke Gedichtendag. Op deze dag wordt extra aandacht besteed aan het lezen van gedichten. De (vrije) dichtvorm wordt vaak gebruikt om gevoelens te uiten. Gevoelens die voor veel mensen herkenbaar zijn en daarom ook heel lezenswaard. De bibliotheken hebben een aantal gedichten in de collectie. Vanaf 25 januari worden deze bundels er eens extra uitgelicht en in de schijn werpers gezet.... het Eindhovense Gestel, wat net als Audacia onderin de competitie meedraait. In de thuis wedstrijd werd er gewonnen. Het adres is: Sportpark “Dommeldal Zuid”, Locatellistraat 3 5654 JB Eindhoven. PD'r Nog meer redenen om een bezoek aan de bibliotheek te brengen Voorlezen? Daar kun je nooit te vroeg mee beginnen en de bibliotheek helpt u daarbij. De Nationale Voorleesdagen zijn een mooie gele genheid om kennis te maken met de biblio theek, een wereld vol verrassingen Boeken zijn, ook voor de jongste kinderen, van groot belang. Samen een boekje bekijken en voorlezen is niet alleen gezellig maar leert hoe de wereld eruit ziet en vergroot taalontwikke ling en concentratievermogen. Neem eens een kijkje op de jeugdafdeling en u ziet er voorlees boeken, prentenboeken maar ook boeken voor de allerkleinsten tot 2 jaar. Onze medewerkers maken u graag wegwijs en hebben altijd wel een leuke tip, afgestemd op de interesses van uw kind. De boeken voor 2 tot 4 jarigen en 4 tot 6 jari gen staan op thema in de kast. Een boek over zindelijk worden, seizoenen of kinderangsten is zo gemakkelijk te vinden. Uiteraard helpen wij u er graag bij. Redenen genoeg om tijdens deze dagen een kijkje te komen nemen. GÈÈSELS RECORDBOEK De op die zondag gevestigde records worden officieel bijgeschreven in het ‘Gèèsels Recordboek’, ’n Boek dat speciaal voor het doel wordt gemaakt door de Stichting WieKent Kunst en waardoor het mogelijk is voor alle ver enigingen, clubs, enz. om in de toekomst ’n bepaalde recordpoging te doen en daardoor ’n bestaand record te verbeteren! De Stichting WieKentKunst ontfermt zich over het boek en zorgt ook dat de records in de toekomst in het boek worden opgetekend. Interesse gewekt of wilt u meer informatie? Neem dan eens vrijblijvend contact op met de Jubileumcommissie 50 jaar De Vurhaai: Mark van Daelen, Oisterwijkseweg 27 a, tel. 513 2064 (e-mail: fam.daelen@home.nl) of Peter S winkels, Oisterwijkseweg 5, tel. 513 4285 (e- mail: P-swinkels@home.nl). ’n Mailtje sturen met naam en telefoonnummer is al voldoende. Dan nemen wij graag contact met u op. Doe mee en maak van de Gèèselse Recordpogingen ’n feestelijke Moergestelse manifestatie! Zondag weer naar Eindhoven Audacia speelt zondag de uitwedstrijd tegen Audacia 1 - RPC 12 - 2 Audacia 2 - SVSSS 32-3 De andere elftallen waren vrij of afgelast Dames: Audacia - Nevelo1 - 0 Programma zondag 21 januari 2007 Gestel 1 - Audacia 1 Audacia 2 - Viola 2 DBS 2 - Audacia 3 Audacia 4 - EDN’56 2 Audacia 5 - De Valk 3 Audacia 6 - Ulicoten 3 SV Triborgh 5 - Audacia 7 Dames Sarto - Audacia.. AUDACIA JEUGD Zaterdag 20 januari Hilvaria Al - Audacia Al Audacia A2 - Vbab A3 Audacia Bl-PCP BI Audacia B2 - WSC B4 Rijen C2 - Audacia Cl Audacia C2 - Noad C2 Audacia C3-GSBW C2... Riel Dl - Audacia Dl SVSOS Dl - Audacia D2 Zigo El - Audacia El PAGINA 7 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 17 JANUARI 2007

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 7