w 00 (M SkTi Pieregeblèr 2007; nu al een hit! dl’ RONDOM DE KERK RE/MAX V Niet pandgericht, (Jp/VIKif maar klantgericht! L o O *T ■m f kJ OECUMENE OPENING JUBILEUM JAAR 75 JAAR KERKGEBOUW WIE WIL ER MIS DIENAAR WORDEN? Vision Makelaardij de Moergestelse nummers te horen en straks dus ook het eigen nummer. Anderzijds om uit een nieuwe hoek een nieuw geluid te laten horen.” Als laatste introduceren wij dit jaar De Zevertoeten als debutant. Zij zijn een niet seri euze carnavalsclub. “Door dit niet serieuze karakter komen wij alleen in januari een keer tje bij elkaar om het een en ander te regelen. Ook de clubkas van de Zevertoeten laat het niet toe om na carnaval nog een zoekertje te plaatsen. Daarom willen wij nu alvast iedereen bedanken voor de titel ‘Carnavalslied 2007’.”, zo scheppen ze zelf op. 14 deelnemers bereikt! EEN RECORD De deelnemers kunnen wij reeds aan u bekend maken. Zij gaan strijden om de Cees van Esch wisselbokaal voor de mooiste presentatie en om de muzikaliteitsprijs ’t Allegaartje; BajaBaja; De Borrelplekblaozers; De Brouwer Jr.; De Brugzeikers; De Dur- draaiers; De Dors(t)vlegels; Julia; De Kaart club; De Kammeraoj; Kees Kouwenberg; De Pieremaoten; De Poekeltjes en De Zevertoeten. Naast het grote aantal (nieuwe) deelnemers, nemen we ook afscheid van een trouwe deel nemer, te weten Will Bax Habraken. Zij is ech ter niet helemaal uit het Pieregeblèr-beeld ver dwenen, omdat zij dit jaar zal plaatsnemen als jurylid. OLDTIMERS Als ‘ouwe rotten in het vak’ zijn daar natuur lijk de groepen als ’t Allegaartje, De Brouwerjr., De Durdraaiers, De Poekeltjes en Kees Kouwenberg. Zowel Kees Kouwenberg, als De Brouwer Jr. doen al vele jaren mee en nog steeds klinken al hun oude nummers door de speakers. Daar kunt u dus sowieso wel veel van verwachten! De Durdraaiers berichtten ons het volgende “Evenals vorig jaar, zijn we al weer bijna klaar, maar niet heus. Wij gaan weer voor de dead line, dat levert de beste en spontaanste resul taten op. Dus wij zijn zelf weer erg benieuwd. Jullie ook? Als we zelf goed geteld hebben, doen we dit jaar voor de 10e keer op rij mee. Volgend jaar dus jubileum. Het jubileumlied hebben we al wel klaar. Nu het lied voor dit jaar nog.” De Poekeltjes geven vooral véél hints over hun optreden “Het zal een spectaculair optreden worden voor jong en oud, voor man en vrouw, voor groot en klein, voor handig en onhandig, voor knap en minder knap, voor actief en pas sief, voor Pierewaaier en Dorst-draaier, voor burgers en buitenlui, voor arm en rijk, voor blank en donker, voor christen en islamiet, voor warmbloedig en koudbloedig, voor geluk kig en chagrijnig, voor Max en Oscar, voor Jan en Alleman. Kortom een optreden voor ieder een en een optreden waarin iedereen zich kan vinden. En ’t Allegaartje geeft aan dat het vooral om de gezelligheid en lol gaat, zij zetten wederom alle zeilen bij om er een knalfeest van te maken “Uiteraard is het Allegaartje in alle gelederen druk bezig met de muziek, het decor en de aankleding voor het Pieregeblèr 2007. Maar het gaat toch ook hoofdzakelijk om alle plezier, de sfeer en de leut die we altijd hebben samen met alle andere deelnemers. Ja, dees paast ons wel, zeker weten. Wij zijn er weer bij en we gaan er weer een groot feest van maken.” De huidige commissie van het Pieregeblèr denkt dat er vorig jaar in sporthal Stokeind toch iets wel echt héél erg goed is gegaan, want het aantal deelnemers voor zaterdag 10 februari staat inmiddels vast en het heeft een record aantal van voor ‘t altaar doet natuurlijk. Die POE.P zijn wij onderhand beu, tijd voor een nieuwe Brugzeikers(s)hit dus. De repetities moeten nog starten. Waarom? De beste ideeën komen als de tijdsdruk het grootst is en omdat wij gewoon te lam zijn om daar eerder mee te beginnen. Julia is wat dat betreft een stuk concreter dan bijvoorbeeld De Poekeltjes of De Brugzeikers, zei vermeldden, namelijk: “Julia vindt het Pieregeblèr een geweldig evenement. Omdat zij een muziekkapel is, heerst de overtuiging dat er live muziek gemaakt moet worden. Wij zijn ons ervan bewust dat live muziek altijd minder goed het publiek bereikt dan een cd’t- je. Toch blijven we zelf muziek maken. Wij beleven daar namelijk veel plezier aan, ook in de voorbereidingen en repetities. Voor ons geldt dus zeker: meedoen is belangrijker dan winnen. Tot slot zeggen De Kammeraoj vol arrogantie en ironie over hun komende en voorafgaande optreden(s) “De Kammeraoj wil langs deze weg iedereen bedanken voor hun dankbetui gingen, fanmail, bloemen, donaties en gebruik te slipjes dit afgelopen jaar. Bij deze willen we jullie vragen niet langer te storten op Giro 04243. Onze pakken zijn besteld, de attributen voor ons immense decor zijn aan geschaft en ons nummer is af!” Heeft u er zin in, houdt u dan zaterdag 10 februari vrij en koopt u kaartjes a 8,- bij Jumbo, den Korenmaaier, de Brouwer, ’t Draaiboompje of sporthal Stokeind. $T. JfiKONTWOFM/C We vroegen elke deelnemer een voorproefje te geven op wat ons te wachten staat. DEBUTANTEN De Borrelplekblaozers zeggen het volgende: “De Plèkbatsen was toch zo’n leuk gruupke?! Ze hadden ook hele leuke optredens tijdens het Pieregeblèr. De Borrelaers zijn al 11 jaar bezig om ermee op te houden, maar gaan gelukkig onverdroten voort met het organiseren van een grandioze carnavals dinsdagmiddag. De Blaoskapellenfestivalcommissie bestaat al tig jaren, dat behoeft geen verdere uitleg. De Borrelplekblaozers: Het is een zeer levenslus tige club, met sterke vocalisten en geweldige acteertalenten.” De Dors(t)vlegels zijn u waarschijnlijk niet onbekend en behoeven daarom ook maar wei nig introductie. Het is natuurlijk de carnavals vereniging die huist in ’t Centrum, het unieke eraan is dat ze al vele jaren carnaval vieren als club, maar nu pas voor de eerste keer een eigen carnavalslied ten gehore gaan brengen. Ook De Pieremaoten is een nieuwe groep, bestaande uit huidige en voormalige bestuurs leden van De Pierewaaiers en hun partners. “Op een gezellig avondje, is het idee geboren om deel te nemen aan het Pieregeblèr. Enerzijds omdat we het leuk vinden om tijdens carnaval DE KNEEPJES EN DE KNIE Er blijven dan nog vijf groepen over en dat zijn de groepen die al enkele malen hebben meegedaan en dus de kneepjes van het vak wel onder de knie hebben. Ze hebben het blijkbaar naar hun zin en doen daarom wederom mee aan het Pieregeblèr. We hebben het dan natuurlijk over BajaBaja, De Brugzeikers, Julia, De Kaartclub en De Kammeraoj. BajaBaja kennen we inmiddels allemaal ook van de befaamde Bajanight’s en De Kaartclub hebt u reeds eerder mogen bewonderen tijdens het Pieregeblèr en deze mannen van beide groepen met uitgesproken creatieve talenten zullen menig vrouwenhart ook dit jaar weer sneller doen kloppen. De Brugzeikers konden al wat meer kwijt over hun optreden en vertelden ons het volgende De sluier een klein beetje oplichten kan geen kwaad, behalve als je dat ^1% I De dorstigen lauen I WBR De vreemdelingen herbergen Oe zieken bezoeken De doden begraven - PAGINA 5 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 17 JANUARI 2007 Amen TvE TvE .'-w® En voor de laatste maal ontvangen zij van Corrie hun dropje als dank. makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Welten Wij beseffen en aanvaarden Dat wij onze rust niet vinden in de zekerheid van wat wij belijden, maar in verwondering over wat ons toevalt en geschonken wordt; dat ons bestaan niet voltooid wordt door wie we zijn en wat we hebben, maar door wat oneindig groter is dan wij kunnen bevatten. dat wij onze bestemming niet vinden in onverschil ligheid en hebzucht, maar in wakkerheid en verbondenheid met al wat leeft; Door dit besef geleid, geloven wij in Gods Geest die al wat mensen scheidt te boven gaat en hen bezielt tot wat heilig is en goed, opdat zij, zingend en zwijgend, biddend en handelend, God eren en dienen. Wij geloven in Jezus, een van Geest vervulde mens, het gelaat van God dat ons aanziet en veront rust. Hij had de mensen lief en werd gekruisigd maar leeft, zijn eigen dood en die van ons voor bij. Hij is ons heilig voorbeeld van wijsheid en van moed en brengt ons Gods eeuwige liefde nabij. Wij geloven dat wij zelf, zo zwak en feilbaar als wij zijn geroepen worden om met Christus en allen die geloven verbonden, kerk te zijn in het teken van de hoop. Aan God zij de lof en de eer in tijden eeuwigheid Het is duidelijk dat dit een belijdenis is van een vrijzinnig protestantse groepering, die voor de leden ruimte biedt in denken. Dat blijkt meteen al uit de eerste zin: geen starre dogmatische zekerheden, maar openstaan voor al wat op je weg komt en van waarde is. Het begin van de belijdenis is mensgericht. Pas daarna wordt het geloof in God uitgesproken, in een ongebruikelijke volgorde: eerst in de Geest, die ruimte biedt. Daarna in Jezus in wie God een gezicht gekregen heeft, en tenslotte in de Vader, die hier God de Eeuwige wordt genoemd. Tenslotte wordt in een aantal zinnen het geloof uitgesproken in de roeping van onszelf om kerk te zijn in het teken van de hoop. Naast ons eigen credo is dit een fraai verwoor de getuigenis, die ons op een andere wijze de essentie van wat christenen geloven kan laten beseffen. Wij geloven in God, de Eeuwige, die ondoorgronde liefde is, de grond van het bestaan, die ons de weg van vrijheid en gerechtigheid wijst en ons wenkt naar een toekomst van vrede. Want wij geloven in de toekomst van God en wereld, in een goddelijk geduld dat tijd schenkt om te leven en te sterven en om op te staan, in het koninkrijk dat is en komen zal, waar God voor eeuwig zijn zal: alles in allen. Redactie: Ton van Elsdingen Hans Festen Jo van Os Ireen Stieger Ad Wolts Paul Dijckmans Het woord oecumene is afge leid van het Griekse woord “’Oikoemenè” wat letterlijk betekent: “de bewoonde wereld”. Maar met dit woord wordt gewoonlijk aangeduid Met medewerking van de drie Moergestelse gil den werd in de mis van zondag 14 januari het jubi leumjaar t.g.v. 75 jaar kerkgebouw plechtig geo pend. In de avondmis van afgelopen zaterdag 13 janu ari werd er afscheid genomen van de laatst over gebleven misdienaars Maaike 15) en Mark 13) Denissen, die respectievelijk 7 en 5 jaar misdie naar zijn geweest. Mark bood na afloop echter aan zo af en toe nog wel eens te willen dienen, maar Maaike stopt definitief. Van» pastoor Te Wierik ontvingen zij na de mis, onder applaus vanuit de kerk, een cadeaubon als dank voor hun trouwe diensten, In de sacris tie mochten zij van Corrie de koster, evenals zoveel misdienaars vóór hen, hun namen kras sen in het witgekalkte raam, dat vanuit de sacris tie uitziet op het priesterkoor. Eenmaal uit hun toog kregen zij van Corrie ook voor de laatste keer een dropje uit het blik als dank. Maar nu zit de parochie even zonder misdie naars en dat is jammer! Welke jongens en meisjes, zo tussen de 7 en 15 Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013) 468 8259 een groeien naar religieuze eenheid, of op z’n minst bevordering van samenwerking en onder ling begrip tussen diverse godsdiensten en reli gieuze groeperingen.. In dit kader wordt op zaterdag 20 januari om 19.00 uur een oecumenische viering gehouden in onze kerk, waaraan wordt deelgenomen door alle katholieke kerken in het dekenaat Oisterwijk en de Protestantse Gemeente Oisterwijk. Met het uitzicht op deze oecumenische viering is het interessant om hieronder weer te geven de nieuwe belijdenis die onlangs binnen de Remonstrantse Broederschap is tot stand geko men en aanvaard. Gedurende het gehele bestaan van de Christenheid heeft men de behoefte gehad om het geloof te formuleren en samen te vatten. Na eindeloze disputen, vergaderingen en concilies werden daarom belijdenisteksten opgesteld die het geloof tot in de kern moesten verwoorden. Voor geloofsonderricht, om de gelovigen uitleg te geven over het geloof, maar ook om tegenover buitenstaanders, andersdenkenden en heide nen te formuleren wat de essentie was en is van het christelijk geloof. Zo ontstond in 325 na Chr. de belijdenis van Constantinopel Nicea, waar van ook het credo van de katholieke kerk een weerslag is. De Remonstrantse Broederschap is altijd een buitenbeentje geweest binnen de protestantse kerkgenootschappen door de vrijheid van den ken die zij boden. In de binnen deze Broeder schap onlangs aangenomen belijdenistekst is die vrijheid van denken zichtbaar gewórden in een buitengewoon fraai verwoorde opstelling die we u ter lezing niet willen onthouden: jaar, zouden Maaike en Mark willen opvolgen? De bedoeling is, dat zij af en toe zullen dienen in de mis van zaterdagavond. We hopen dat veel jongens en meisjes zich zul len aanmelden. Dat kunnen zij doen bij koster Corrie op ’t Hoog, tel. 5132398. Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop- en verkoopbegeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! www.parochiemoergestel.nl www.kerk-in-oisterwijk.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 5