n Heemkundekring ‘De Kleine Meijerij geeft het nog niet op! J Harrie Meeuwis 60 jaar lid Harmonie Aphrodite ScftiCderwer^n Opbrengst Drie koningenzingen 2007 Sauwelkaarten al volop in voorverkoop! Foutje... 5 u- Aanwijzing Antoniushuis tot gemeentelijk monument? Huidverzorgingsinstituut Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 17 JANUARI 2007 - 31e JAARGANG - Nr. 1409 41 WIN SS W TSP1ÖIBE M.O.V.-groep Moergestel Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, E-mail Buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. Tot zover de inhoud van de brief. Uiteraard zijn we, samen met Heemkundekring ‘De Kleine Meijerij’ benieuwd naar het antwoord van de verantwoordelijken. Zodra daar meer duidelijkheid over is komen we er in ‘Moer- gestel-Nieuws’ graag op terug. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl coursen en concerten die in die 60 jaar gegeven zijn was Harrie altijd van de partij. Voor deze inzet werd Harrie en ook zijn vrouw Nelly door de voorzitter van muziekvereni ging Prinses Juliana, Frans de Bruijn, in het zonnetje gezet. Na al deze lovende woorden en attenties nam Harrie zijn tuba, ging bij het orkest zitten en blies het zoveelste nieuwjaarsconcert met zijn harmonie. Wij hopen dat Harrie en zijn vrouw Nelly nog vele jaren actief en als toeschouwer de concer ten samen met ons mogen beleven! De totale opbrengst van het Driekoningen zingen 2007 is ruim 1.320,Hiervan is door de koninkjes 650,- opgehaald tijdens hun collecte. De korfbalgroep van Roef! heeft daarbij nog 62,- opgehaaïd. De collecte in het Parochiecentrum tijdens de viering van de eerste vrijdag bedroeg 43,- en de collecte in de kerk tijdens het weekend 190,-. Met nog een collectebus met 371,- komt het totaal op 1.320,-. Bij elkaar dus een resultaat wat zeer de moeite waard is. Voor dit bedrag zal pater Theo Raaijmakers zeker een goede bestem ming weten. Zaterdag 27 januari vindt in ons eigen dorp de jaarlijkse Sauwelavond plaats, wederom in de sfeervolle zaal van Partyboerderij ’t Draai- boompje. Het programma begint die avond om 19.45 uur precies. De opbrengst van de avond wordt zoals altijd door de sauwelaars zelf bestemd voor een goed doel binnen onze eigen Moergestelse samenleving. Sauwelaars zijn dit jaar: Maikel Denissen, Corry Laurenssen, Kees van Dijk, Ron Hermus, Carry Groenland en Eric Boogaers. Als gastsauwelaar treedt op Ad Vermeulen uit Chaam. Hij opent de avond. Ad is een jong, nieuw aanstormend talent. Tijdens de voorronden van de Brabantse Kampioenschappen (warvoor hij voor de eer ste keer had ingeschreven) lukte het nét niet om in de finale te komen. Hij heeft er veel zin in om in Moergestel in de ton te staan. De muzi kale begeleiding van de avond is in de ver trouwde handen van (s)Taporkest d’Ambiejans. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Novy Van Wezel, Slijterij ‘In den Korenmaaier’, Autobedrijf Bijvelt-van de Ven en bij Partyboerderij ’t Draaiboompje. Vanwege steeds maar stijgende kosten, en omdat we graag het goede doel toch nog wel ’n aardig bedrag willen aanbieden, hebben we de entree prijs voor het eerst sinds jaren moeten verho gen naar 10,00 euro. U krijgt er dan wel ’n kopje koffie en ’n consumptie bij! Zorg dus dat u erbij bent: Sauwelavond Moergestel, zaterdag 27 januari 19.45 uur in Partyboerderij ’t Draaiboompje. tig in Oisterwijk. Toch is hij al die 60 jaar trouw lid gebleven. Dit was voor de burgemeester, de heer Kortmann, reden om enkele lovende woorden over zijn buurtgenoot te spreken. Omdat Harrie voorheen al eens een lintje ont vangen heeft, werd hij door burgemeester Kortmann deze keer niet onderscheiden maar ontving hij een leuke atten'tie namens de gemeente. Door weer en wind, Harrie was eigenlijk altijd op de repetitieavonden. In de 60 jaar die hij nu lid is, zullen dit wel zo’n 3.000 repetities geweest zijn. Ook bij de vele serenades, festivals, con- genwoordigt in ons werkgebied een zuiver model van die traditionele stroming in de Nederlandse architectuur. Een bijzondere betekenis kan aan het gebouw toegekend worden vanwege die markante func tie, die het en zijn bewoners ten deel viel op die gedenkwaardige dag in oktober 1944, toen de Schotten daar, bij de Reusel, in hun opmars gestuit werden. Het is daarom dan ook, dat op die plek het beeld van generaal Barber is opge richt. Een totaal nieuw ontwerp doet op geen enke le manier recht aan de binding die zoveel Moergestelnaren hebben met de herkenbaar heid van de voorgevel. Het is een markant ijk punt en zal voor altijd die bijzondere relatie die Moergestel had met de zusters kunnen besten digen, mits de voorgevel gehandhaafd blijft. Dat is namelijk ook het uitgangspunt geweest bij de transactie terzake verkoop aan wonings tichting “Stromenland”, de huidige eigenaar. De door de gemeenteraad vastgestelde Wel- standsnota geeft onomwonden aan, dat het handhaven van de historische kwaliteit in der gelijke situaties als uitgangspunt genomen moet worden. Het huidig voorliggende ontwerp doet geen recht aan de binding van de schaal, maat en materiaal met Moergestel, terwijl het ont werp, waarin uitgegaan wordt van sloop en recon- structie nog enigszins de herkenbaarheid overeind houdt. Het eventueel terugplaatsen van het torentje op de nieuwbouw mag dan door sommigen gezien worden als een pleister op de wonde, maar kan meer aangemerkt worden als een wrange tegemoetkoming. De voortvarendheid, waarmee Uw College gehandeld heeft in de zaak “Capnion” aan de Moergestelseweg om te komen tot aanmerking als gemeentelijk monument, mag in dezen als voorbeeld dienen. Wij zullen de gemeenteraad van ons verzoek tot gemeentelijk monument door middel van een afschrift van dit schrijven op de hoogte bren gen. Hoewel de vergunningen voor de totale sloop van het Antoniushuis aan de Raadhuisstraat bijna in kannen en kruiken zijn is Heemkundekring ‘De Kleine Meijerij’ nog volop in touw om tenminste de voorgevel van het beeldbepalende gebouw te behouden. Afgelopen woensdag heeft de Heemkundekring nl. in een aangetekende brief aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Oisterwijk ver zocht om met name de voorgevel van het Antoniushuis aan te wijzen als gemeen telijk monument. In de brief aan het college wordt het door voor zitter Noud Smits van de Heemkundekring als volgt verwoord: Heemkundekring “De Kleine Meijerij’ doet bij dezen het verzoek om de voorgevel van het Antoniushuis aan de Raadhuisstraat te Moergestel tot gemeentelijk monument te ver klaren. Het pand heeft voor de lokale gemeenschap een veelzijdige betekenis: De cultuurhistorische waarde ervan krijgt ondersteuning door opname in het MIP-rap- port en de wijze waarop het pand geacht wordt van cultuurhistorisch belang te zijn; Het pand kent, vanuit zijn ontstaansgeschie denis, een grote maatschappelijke waarde van wege de komst in 1935 van de Missiezusters Jawel! Op onze advertentieafdeling was ’n foutje gemaakt. We hebben het over de advertentie van de komende Sauwelavond. Daarin stond vorige week ’n totaal verkeer de datum. Velen van u hebben het gezien; sommige hebben het gemeld. Feit is wél dat het in ieder geval gezien én dus ook gelezen is! Dat is voor ons al ’n hele geruststelling. De Sauwelavond is nl. niet op 27 febru ari, maar op zaterdag 27 JANUARI! In ’n artikel vooraan in de krant stond het wel juist. Het enige wat we u nou nog mee kun nen geven is: zorg dat u erbij bent! Zaterdag 27 januari dus... Franciscanessen, die er consultatiebureau hiel den voor de zuigelingen; kraamhulp verleen den; huisvesting boden aan pensiongasten, waaraan de naam ontleend werd van St.- Antoniusgasthuis; in de wijkverpleging actief waren, waarbij de zusters op hun “brommer tje” de wijk in gingen om noodzakelijke hulp te verlenen. Het pand staat op historische grond, omdat daar in de onmiddellijke nabijheid in de 2e helft van de 17e eeuw de schuurkerk gelokali seerd was. Het pand vormt met en in zijn directe omge ving met woningen uit de jaren dertig en aan leg minen een ensemble van bijzondere cultuur historische en architectonische waarde. Het is een voorbeeld van de Delftse school en verte- Zaterdagavond 13 januari werd tijdens het nieuwjaarsconcert van muziekvereniging Prinses Juliana de heer Harrie Meeuwis gehuldigd vanwege zijn 60-jarig lidmaatschap bij deze vereniging. Het nieuwjaarsconcert van muziekvereniging Prinses Juliana werd ook dit jaar weer goed bezocht. Ruim 250 bezoekers hebben genoten van de muziek die gebracht werd door de slag- werkgroep en het harmonieorkest. Bijna ieder jaar wordt er tijdens het nieuwjaarsconcert wel iemand gehuldigd met een 25 jaar of nog lan ger lid zijn van de muziekvereniging. Ook dit jaar was dit weer het geval hoewel het nu wel een bijzonder jubileum betrof. Harrie Meeuwis kwam als 11-jarig jongetje bij de Harmonie in Moergestel en is nu ondanks zijn respectabele leeftijd nog steeds musice rend actief bij deze club. Hij heeft als koper blazer zowel de trombone alsook de tuba der mate onder de knie gekregen dat hij op de vele solistenconcoursen waaraan hij deelnam vaak met goede diploma’s naar huis kwam. In de toespraak van de afgevaardigde van de bond de heer Fokker, werd Harrie uitgenodigd om in maart van dit jaar nog eens deel te nemen aan zo’n solistenconcours. Harrie werd door de Brabantse muziekbond onderscheiden met een insigne en bijbehorende oorkonde. Harrie is geboren in Oisterwijk, opgegroeid in Moergestel en nu al weer vele jaren woonach- Ïïl EJ >U Qrhnnlctrqat R

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 1