Autorijschool H.J. Franken Preventief Huisbezoek 75 jaar en ouder in Moergestel Nieuwjaarconcert muziekvereniging Prinses Juliana Xjo Miezels 5.?^e koffie s‘aat altijd voor u klaar en (gratis) I 58-HF-RG De allervlotste van Moergestel wordt nóg vlotter Moergestel maakt zich op voor sauwelavond! \1 Moergestel-Kreatief Parkeerruimte is er I b'j onze winkels in overvloed!!! I I I I HAAREN Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 MOERGESTEL Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013) 513 12 34 DRUNEN I Grotestraat 278 I 5151 BS Drunen tel. (0416) 37 84 69 Het nieuwejaar is weer begonnen. Kjscliool ranken wenst u allemaal een gelukkig 2.00/ toe. Ook dit jaar hebben we weer een scherpe aanbieding voor nieuwe leerlingen. De hele cursus tot het 1e praktijkexamen voor één prijs. Dus rijlessen zoveel als nodig is, theorieboek, 1000-vragenboek om de theorie te oefenen, het 1e theorie-examen en het 1e praktijkexamen voor slechts 1500,-- euro in het geheel. PAGINA 3 Moergestel, Rootven 38 t JUMBO Vlot winkelen. Elke dag! Aangesloten bij het CBR. Op cbr.nl kunt u het slagings percentage zien. van onze vereniging in het zonnetje worden gezet voor wel een hele bijzondere gebeurtenis! In het tweede gedeelte van het concert zal het harmonieorkest u meer up tempo muziek voor schotelen. Met de muziek van Earth, Wind Fire en Phil Collins zal dit zeker lukken. Natuurlijk hebben de muzikanten ook een toe gift voor u ingestudeerd waarbij u ook dit jaar weer zeker uit de bol kunt gaan. Natuurlijk wensen wij u een spetterend 2007 toe, en hopen u ook komend jaar weer te mogen ontmoeten op ons nieuwjaarsconcert. Dus graag tot ziens op zaterdagavond 13 januari om 20.00 uur in tennishal Stokeind. De entree is uiter aard gratis! komsten van dit project kunnen organisaties in de gemeente ook hun diensten en producten beter afstemmen op uw vraag. Rijschool H. Franken Pastoor v.d. Boogaardstr. 37 5066 VM Moergestel 013 536 66 52 29 165 971 Zaterdag 27 januari vindt de jaarlijkse Sauwelavond weer plaats in Moergestel en net als afgelopen jaar wordt die gehouden in de sfeervolle zaal van Partyboerderij ’t Draai- boompje. Het programma begint die avond om 19.45 uur precies. De opbrengst van de avond wordt zoals altijd door de sauwelaars zelf bestemd voor een goed doel binnen onze eigen Moergestelse samenleving. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 10 JANUARI 2007 Start: maart 2007 De gemeente Oisterwijk streeft er naar haar bewoners veilig, prettig en zolang mogelijk zelfstandig te laten wonen. Om te horen wat ouderen nodig hebben om langer zelfstandig te blijven wonen is vorig jaar het project Preventief Huisbezoek 75+ van start gegaan. Er is in de wijk Waterhoef een enquête gehou den, ouderen zijn geïnformeerd over voorzie ningen en regelingen en zonodig heeft verwij zing plaats gevonden. Aan deze pilot hebben 168 ouderen deelgenomen. Naar aanleiding van de enquête is een aantal aanbevelingen opgepakt. Zo is de gemeente bezig met het opzetten van een formulierenbri gade en wordt er gewerkt aan een ouderencon ferentie met als hoofdthema ‘wonen’. Op het gebied van wonen is tevens een projectgroep Blijvend Thuis in Eigen Huis actief. Zij berei den een actieplan voor om eigenaar bewoners te informeren over aanpassingen in de woning. In maart a.s. starten we met de tweede fase van het project Preventief Huisbezoek 75 plussers in Moergestel centrum. Doel van het project is een beeld te krijgen van de vragen die u heeft en u direct informatie te geven over wonen, zorg, welzijn en (financiële) regelingen. Met de uit- Sauwelaars zijn dit jaar: Maikel Denissen, Corry Laurenssen, Kees van Dijk, Ron Hermus en Carry Groenland en Eric Boogaers. Als gasts- auwelaar treedt op Ad Vermeulen uit Chaam. Hij opent de avond. Ad is een jong, nieuw aan stormend talent die er veel zin in heeft om in Moergestel in de ton te staan. De muzikale begeleiding van de avond is in de vertrouwde handen van ons eigen (s)Taporkest d’Ambiejans. Kaarten zijn verkrijgbaar vanaf a.s. zaterdag bij Novy Van Wezel, Slijterij ‘In den Korenmaaier’ en bij Partyboerderij ’t Draaiboompje. Vanwege steeds maar stijgende kosten, en omdat we graag het goede doel toch nog wel ’n aardig bedrag willen aanbieden, hebben we de entree prijs voor het eerst sinds jaren moeten verho gen naar 10,00 euro. U krijgt er dan wel ’n kopje koffie en ’n consumptie bij! Zorg dus dat u erbij bent: Sauwelavond Moergestel, zaterdag 27 januari 19.45 uur in Partyboerderij ’t Draaiboompje. Hoe gaat het huisbezoek in zijn werk? U ontvangt een brief van de gemeente waarin wordt aangekondigd dat een vrijwilliger bin nenkort met u contact opneemt voor een huis bezoek. Wanneer u niet aangeeft dat u geen bezoek wenst, dan komt er een vrijwilliger bij u op huis bezoek. Hij/zij maakt telefonisch een afspraak met u en kan zich legitimeren met een specia le pas. De informatie die u verstrekt wordt ver trouwelijk behandeld. De vrijwilliger neemt met u een vragenlijst door. De vrijwilliger kan u zonnodig informa tie aanbieden en de weg wijzen naar een orga nisaties. Als u verwezen wilt worden dan zorgt de coördinator daarvoor, echter alleen met uw toestemming. Heeft u vragen over het project en de uitvoe ring daarvan dan kunt u contact opnemen met de projectcoördinator mw. Liesbeth Lauten- schutz, ouderenwerker van de Twern, tel. 528 4080. Zij is op maandag, dinsdag en woensdag goed bereikbaar. Zelden zal een opening zoveel belangstel lenden hebben getrokken als die van de expo sitie “Moergestel-Kreatief" op tweede kerst dag. Reeds een half uur voor de officiële open stelling en onder de welluidende klanken van toetsenist Martin Laurenssen dromden de kunstliefhebbers samen rond de tentoonge stelde werken in galerie de Verdieping. Klokslag 13.00 uur nam Noud Smits plaats achter de microfoon en verwoorde, zoals we dat van hem kennen, op originele wijze zijn bewondering voor zoveel kunst van plaatselij ke bodem. En het moet gezegd worden, de bezoeker met oog voor artistiek talent komt ruimschoots aan zijn trekken. Of het nu de schilderijen betreft, de foto’s, tekeningen, beel den, keramisch werk of glas-in-lood, het hoge niveau van de deelnemers verbaast meteen al bij binnenkomst en nodigt uit tot een rustige rondgang door de ruime en wederom sfeervol ingerichte galerie. Ook de, met financiële steun van de Rabobank, aangeschafte traplift bewees meteen weer zijn waarde. Menig slecht ter been zijnde kunstliefhebber kon nu zelf deze bij zondere expositie aanschouwen en hoefde niet van anderen te horen hoe mooi het allemaal was. Want dat het mooi was, daar waren alle bezoe kers het over eens. Mocht u van plan zijn een bezoekje aan de gale rie te brengen, de expositie duurt nog tot en met 28 januari en is geopend op zaterdagen van 13.00 tot 17.00 uur en op zondagen van 11.00 tot 17.00 uur. U vindt Galerie de Verdieping aan de Industrieweg 16 en een voorproefje op onze actuele website www.galeriedeverdieping.nl Zaterdagavond 13 januari zal Tennishal Stokeind wederom het decor zijn voor een con cert van muziekvereniging Prinses Juliana. Om 20.15 uur zal het traditionele nieuwjaarsconcert uitgevoerd worden. Natuurlijk zult u ook dit jaar weer hartelijk ontvangen worden met een kopje koffie, wat vanaf 20.00 uur voor u klaar staat. Wordt het nieuwe jaar altijd ingeluid met veel knallend vuurwerk met oudjaar, muziekver eniging Prinses Juliana wil het ook dit jaar weer doen middels een knallend concert. Met een programma van de slagwerkgroep en het harmonieorkest, wat staat als een klok, moet het ook deze editie weer een spetterend gebeuren worden. Natuurlijk zal de zaal sfeervol aangekleed zijn en kunt u in de goed verwarmde tennishal genieten van het geheel wat de muziekver eniging u biedt. Allereerst zal de slagwerkgroep u verrast doen staan met hun ritmische kunsten. Dat slagwerk niet gewoon hard slaan is op een trom of ander slaginstrument zullen zij u dit jaar wederom bewijzen! Zij zullen onder leiding van dirigent Willy van Maasakkers onder andere het spectacu laire Drummachine ten gehore brengen, waarbij via een videoscherm een passende animatie van dit werk te zien zal zijn. Verder zullen zij met Rroffel, Onko, Soundwaves en Amadeus Bolero het concert van de slag werkgroep compleet maken. Alleen al met de show van deze groep is een bezoek aan het concert meer dan de moeite waard. Het harmonieorkest zal met dirigent Arthur Verhofstad beginnen met een zeer serieus programma waarbij het bekende La Gazza Ladra en Robin Hood Prince of Thieves gespeeld zullen worden. Ook zal het meesle pende La Leyenda del Beso (de legende van de kus) uitgevoerd worden. In de korte pauze die daarop volgt zal een lid JM De complete woninginrichter

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 3