OP DE VALREEP EmTeVe al 25 jaar actief Kroc n Uit Moergestels verleden Grote hennepkwekerij ontmanteld op industrieterrein Stokeind rel, 31 december Open Dag i De professionele hennepkwekerij zoals de politie die maandagochtend aantrof. Moergestel, Pastoor van den Boogaardstraat 51 Waar ook dan afstemmen ojo v.hf. kanaalz. U kif kt toch zeker ook?! I t Rikus, Fons en Sjefke van Herck, Kees Roozen en Johan van Haaren. De andere namen zijn bij de inzendster helaas niet bekend. Bij u wel? Dan mag u het ons laten weten en geven we het graag door. VRAAGPRIJS: 459.000,- k.k. In een voormalig bedrijfspand aan industrie terrein Stokeind trof de politie Oisterwijk in de vroege ochtend van maandag 18 december een zeer professionele hennepkwekerij aan. Na enkele meldingen van verdachte omstan digheden bij het politieteam startte deze een onderzoek. Al snel bleek dat de huurders van de loods andere bedoelingen hadden met de ruimte dan in het huurcontract was overeen gekomen. In besloten kring werd aan de vergadertafel, met het aansnijden van de jubileumtaart, al een voorschot genomen op het komende feest. Het is 1981. In de late namiddag van eerste kerstdag klepperen de brievenbussen in heel Moergestel. Een tiental dorpsgenoten en ingewijden brengen een bijzon der, handgeschreven bericht. “Vanavond om half twaalf, via het kanaal van Duitsland 2, kunt u kijken naar de eerste experimentele uitzending van MTV”. Mensen bellen elkaar op, afspraken om samen te kijken worden gemaakt, stoe len worden klaargezet. Men heeft de jongens van MTV al maanden bezig gezien. Er waren opnames gemaakt tijdens het damesvoetbal van de Vurhaai, interviews op het St. Jansplein, sommigen vertelden met onverholen trots dat ze “bij hun waren geweest”. 23.30 uur. Ook bij de MTV-ers loopt de span ning op. In de achtertuin van Bernard Willems aan de Postelstraat staat iets wat op een gewo ne televisiemast lijkt. Deze door de firma van Velthoven geleverde en door Harrie van Brunschot geprepareerde mast is echter niet bedoeld om tv-signalen te ontvangen maar om deze uit te zenden. Door hem handmatig te richten op de “mast” bij de kerk kan “ingebro ken” worden op het centrale antennesysteem. Het loopt tegen twaalf uur, buiten draait iemand, op het commando “iets naar links, iets naar rechts” de zendmast tot het beeld zo scherp mogelijk op het scherm verschijnt. De eerste illegale uitzending duurt zo’n tweeëneen half uur. Nog nooit ging Moergestel massaal zo laat naar bed... Afgelopen week kregen we deze foto toege zonden met het idee dat deze wellicht leuk zou zijn om hem te plaatsen. Op de foto (het zal ongetwijfeld de duivenclub zijn die poseert voor het café van De Brouwer) zijn bekende personen te zien als Killeke van Boxtel, De politie telde bijna 2.700 hennepplanten wat goed is voor een jaaromzet van ruim 1 miljoen euro handelswaarde. De elektriciteit werd ille gaal afgenomen vóór de meter van netwerkbe heerder Essent. Hierdoor was, volgens de inspecteur van Essent, een ernstige vorm van explosie- danwel brandgevaar ontstaan. De recherche vervolgt het onderzoek in de richting van de verdachten die afkomstig zijn uit het westen van Nederland. kelijke erotische taferelen, gaf zowel bij de plaatselijke bestuurders als bij het commissa riaat voor de Media de doorslag. L 1 Het is 2006. Hetzelfde dorp en dezelfde men sen, maar nu met steun van zo’n 20 vrijwilli gers, runnen een van de oudste en meest suc cesvolle lokale omroepen van ons land. Na enkele illegale uitzendingen, die overigens door de gemeente Moergestel oogluikend wer den toegestaan, werd pas op de plaats gemaakt. Op advies en met steun van diezelfde gemeen te werd een zendmachtiging aangevraagd en, na anderhalf jaar, daadwerkelijk verkregen. De aanpak en invulling van de uitzendingen, zon der reclame en de in die tijd bij piraten gebrui- Dus, MTV heeft iets te vieren. Om iets te kun nen vieren moet je met meerdere mensen zijn. Daarom zet de lokale omroep op zondag 31 december van 11.00 uur tot 17.00 uur haar deu ren open en kunt u zien met welke bescheiden middelen maandelijks een televisie-uitzending en wekelijks een radio-uitzending worden gemaakt. De jeugdredactie “Brainwave” ver zorgt een leuke activiteit voor de kleinste bezoe kers en in filmzaal 19-Toen wordt alle appara tuur tentoongesteld die in de afgelopen 25 jaar werd gebruikt. Tijdens deze open dag is tevens Galerie de Verdieping geopend met de tradi tionele eindejaarsexpositie Moergestel- Kreatief”. van igsi komt moergestel-tv. in de lucht mei de eersie experimentele uitzending. Vprogramma, samen gesteld door moergeslelse mensen, voor moergestel- se mensen, bandaag, d kerstdag om t zs.so uur kunt U deze uitzending volgen via du iIslandz of. vooreen betere ontvangst, via hel video- kanaal van uw tv. (zie gebruiksaanwijzing iu.) Van 15.30 uur tot 17.00 uur zal een informele receptie plaatsvinden, zodat u, en waarom zou u dat niet willen, de initiatiefnemers de hand kunt drukken. Al met al redenen genoeg om op de laatste zondag van het jaar even huis en haard te verlaten en koers te zetten naar de stu dio van Moergestel-TV aan de Industrieweg 16. Let op de mededeling aangaande de jubileu- muitzending op 30 december a.s. op de bericht geving elders in dit blad. Bh"' MAKELAARDIJ PAGINA 25 <4 MOERGESTEL-TV. POSTBUS HO ■d «4 Stationstraat 11, Oisterwijk. Tel, 013-529 30 30 www.kroonhuis.nl - E-mail: info@kroonhuis.nl -W Bk' - ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 20 DECEMBER 2006 Siotfcxustroal 11 Oisterwijk 013 529 30 30 info0kroonhuis.nl www kroonhuts.nl V -

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 25