Eerste AED dankzij sponsorbedrag Draaiboompje 24-uurs Fietsbinnenbandenservice bij Schepens Beter een laat dan geen bericht. "Alle vrouwen in de wereld baas over hun lichaam: daar kun jij bij helpen." PAGINA 23 to Dion Schepens toont met trots de nieuwe fietsbinnenbandenautomaat. Een paar jaar later kwam ik die voetbalschoenen doos opnieuw tegen, deze keer terwijl ik de kamer van mijn vader in het verzorgingstehuis aan het leegruimen was. Op de hoeken was hij nog die per ingescheurd, de bidprentjes en knipsels aan de randen morsig en beduimeld door veelvuldig lezen. Ik kon het niet over mijn hart krijgen om hem weg te gooien omdat ik wist wat ie voor mijn vader betekend had. Aan het eind van de avond wake, toen alle andere bezoekers waren vertrok ken en net voordat het deksel op de kist zou wor den vastgemaakt, zette ik de doos aan het voe teneind. Dat was volgens mij de enige plek waar hij werkelijk thuis hoorde. De volgende dag was het grauw en regenachtig. Er stond een gure zuidoostenwind. Ik kan me goed vergissen, maar volgens mij waaide de rook die na de plechtigheid uit de schoorsteen van het cre matorium kwam in de richting van Nederland. Snel reed ik naar huis om me te warmen bij de kachel. MYLIFE MY CHOKE www.mybody.nl Nieuw in Oisterwijk en één van de eerste in Nederland is de fietsbinnenbandenautomaat die sinds half november bij Schepens Tweewielers aan de muur hangt. U kent het wel, het pro bleem dat u ’s avonds of in het weekend tot de ontdekking komt dat uw fietsband lek is en de winkels gesloten. Het gat is te groot om nog te repareren en er is maar één oplossing: een nieu we binnenband. Dit probleem werd door fiets bandenfabrikant Schwalbe erkend en deze heeft dan ook een fietsbinnenbandenautomaat ont wikkeld. Schepens Tweewielers in Oisterwijk zag dit verhaal wel zitten en is er dan ook meteen mee in gesprongen. “Service en kwa liteit staat bij ons hoog in het vaandel en dit is Iederjaar organiserende voormaligeDJ’svan Partyboerderij ‘t Draaiboompje een discoavond waarvan de opbrengst aan een goed doel wordt geschonken. Twee jaar geleden heeft EHBO ver. St. Christoffel het sponsorbedrag ontvangen. Mede daardoor hebben wij ons le AED (Automatische Externe Defibrillator) apparaat kunnen aanschaffen, welke nu ingezet wordt ten bate van de gehele gemeenschap. Door omstandigheden hebben wij pas recent een 16 tal leden kunnen opleiden om deze AED te kunnen bedienen. Onze AED staat ter beschik king bij: Toon Fonken, Prinses Irenestraat 4, 513 3187. Naast onze eigen AED zijn er momenteel nog twee andere locaties waar een AED apparaat metje vol verwachting, terwijl hij mij hoopvol aankeek. In het diepst van mijn hart vond ik dat geen prettig idee, onder de gegeven omstandig heden was ik echter niet in staat om hem dat ple zier te weigeren. Ze pasten hem als gegoten. Ik geloof dat we zelfs nog even een balletje hebben getrapt op de lange, rode loper in de smalle hal, met de voordeur en WC-deur als doel. Daarna gingen ze weer tussen het vloeipapier terug in de doos. Buiten was het grauwe miezerweer onmerkbaar vloeiend overgelopen in scheme ring, die langzaam tot in de huiskamer doorsij pelde. Het liep inmiddels tegen etenstijd. In een gecombineerde aanval van overmoed en mede lijden vroeg ik aan mijn moeder of Arie bij ons mocht blijven eten. Daar had ze geen enkel bezwaar tegen, er was brood en beleg genoeg in huis. Mijn ouders aten in de huiskamer bij de radio met het wereldnieuws en de sportuitslagen. Wij tweeën zaten aan de keukentafel, met de tussendeur dicht. Arie at inderdaad of z’n leven ervan afhing, alsof hij in weken niets te eten had gekregen. Hij nam het ervan en verslond zonder problemen wel een stuk of acht, dikbelegde boter hammen. Ik zeiniets en liet hem maar begaan. Of hij nu werkelijk zo’n geweldige hon ger had of alleen maar deed om op die manier zo lang mogelijk tijd te kunnen rekken, ik vond het allemaal prima, omdat ik me dan tenminste niet ver veelde. Nadat hij klaar was A en volgens hem geen boe of bah meer kon zeggen gingen we spelletjes doen. Tegen een uur of acht kwam mijn moeder de keuken binnen met de mededeling dat het zo onderhand tijd was voor Arie om naar huis te gaan. Aangemoedigd door mijn vori ge succes vroeg ik mijn moeder of Arie mocht blijven logeren. Dat was volgens haar helaas niet meer mogelijk, het was te kort dag om op dat moment nog een logeerbed te moeten maken en trouwens, Arie had ook geen spullen bijHij moest het maar een keer tegoed houden, misschien bin nenkort in de Kerstvakantie. Daar legden we ons allebei bij neer. Hij bedankte mijn moeder en mij uitbundig uit de grond van zijn hart en zei dat het lang geleden was dat hij zo’n fijne dag had gehad. Mijn moeder fronste haar wenkbrauwen, keek ons allebei een beetje verbaasd aan en zei dat het geen enkele moeite was geweest, dat hij gerust nog eens mocht komen spelen. Bij het verlaten van de huiskamer zag hij het boek van de Hardy’s op het dressoir liggen, dat ik ook met Sinterklaas had gekregen. Hij bekeek de voorkant aandachtig en vroeg of hij het mocht lenen. Aangezien ik er toch nog niet in begonnen was, stemde ik erin toe. De volgende dag vroeg mijn moeder wat voor bij zonders we gisteren allemaal gedaan hadden. ”Oh...niks’, zei ik zo onverschillig mogelijk, ’’gewoon wat spelletjes en zitten kletsen over van alles en nog wat”. De eerste nachten na die schokkende openbaring sliep ik erg onrustig en had zelfs een paar nachtmerries. Ik vond het echter te gruwelijk om erover te praten toen mijn ouders vroegen wat er nu eigenlijk aan de hand was. Waarschijnlijk hadden ze mij toch niet geloofd als ik hen de waarheid had verteld. Daarna heb ik Arie nauwelijks nog gezien, mis schien een keer of wat van op afstand, in elk geval nooit meer gesproken, waarschijnlijk omdat hij zo vaak voor onderzoek naar het ziekenhuis moest. Net voor Kerstmis heb ik nog de stoute schoenen aangetrokken en bij”het spookhuis” aangebeld. Ik wilde mijn boek van de Hardy’s terug hebben om zelf te lezen en eventueel iets af te spreken voor de Kerstvakantie. Een vrouw, van wie ik aannam dat het zijn moeder was, deed open en vertelde dat hij ziek was en in bed lag te slapen. Ze zou de boodschap doorgeven en zodra hij beter was zou hij het boek wel komen terugbrengen. Het eerstvolgende wat ik over hem vernam kwam uit de mond van mijn moeder. Twee dagen na Kerstmis wist ze mij te melden dat ze op straat gehoord had dat”die jongen die een week of drie geleden bij ons had gespeeld” net als zijn twee oudere broers vrij plotseling was overleden. De schok die deze mededeling bij mij teweeg bracht maakte een waterval aan emoties los. Meegesleurd door die emoties vatte ik de moed op en lucht te mijn hart tegen mijn moeder over wat Arie die voor ons weer net dat beetje extra” aldus Dion Schepens, eigenaar van Schepens Tweewielers. Nu kan men dag en nacht bij ons te recht voor de meest gangbare binnenbandmaten. Ook voor een reparatiesetje kunt u een beroep op deze automaat doen, dus nooit meer dat getob met uitgedroogde en verouderde solu tie en bandenpleisters of van “waar heb ik die bandenlichters gelaten?” Kortom, dit is weer een aanwinst voor Oisterwijk en omstreken. Voor meer informa tie kunt u natuurlijk terecht bij Schepens Tweewielers, Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 521 7326. aanwezig is, nl. Huize Stanislaus en Sport- en Gezondheidscentrum Physique. Op initiatief van de Gemeente Oisterwijk en het TweeSteden Ziekenhuis komt er binnen afzienbare tijd een vierde AED apparaat. Op onze website, www.ehbomoergestel.nl zult u ter zijner tijd alles vermeldt zien staan. Bij deze willen wij alsnog Partyboerderij ‘t Draaiboompje en met name directeur Jan Rijnen en bedrijfsleider Ben van Esch harte lijk dank zeggen voor het ontvangen sponsor bedrag. Als laatste nog een bericht voor al onze leden: de geplande oefenavond op 21 december is ver vallen. Bestuur EHBO ver. St. Christoffel ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 20 DECEMBER 2006 bewuste middag verteld had. Ik weet niet wat mijn moeder vervolgens met die informatie heeft gedaan, feit was wel dat in het begin van het daar opvolgende jaar twee plaatselijke en zelfs een lan delijk dagblad ruimschoots aandacht besteed den aan het mysterieuze overlijden van drie broers in een tijdsbestek van amper vier- eneenhalve maand. Er volgden diverse onderzoeken, waar bij zelfs een academisch laboratorium en een patholoog-anatoom werden ingeschakeld. Vergiftiging kon echter niet worden aangetoond of bewezen en het onderzoek raakte op dood spoor. De werkelijke doodsoorzaak kon niet wor den achterhaald en daarmee werd de zaak geslo ten. Na verloop van tijd werd het dossier vernie tigd. Het boek van de Hardy's heb ik nooit meer terug gezien. Maandenlang ben ik nog elke week naar hun graven op het buurtkerkhof gaan kijken en telkens weer was ik diep onder de indruk van dat rijtje van drie langs elkaar staande, eenvoudige graf stenen van grijs en kil graniet, terwijl de herin nering aan die zondagmiddag met Arie nog heel levendig door mijn hoofd spookte. Op dat moment wist ik me echter totaal geen raad met dat gene waarmee ik geconfronteerd was. Jaren later, vanuit Nieuw-Zeeland op vakantie in Nederland, heb ik dat kerkhof nog eens bezocht, maar hun graven waren allang geruimd. Er was natuurlijk niemand meer te vinden geweest die voor de grafrechten en P het onderhoud wilde opdraaien. Het enige wat er nu nog aan herinnert zijn die bidprentjes en een paar vergeel de krantenknipsels. En die gaan met me mee naar de laatste halte”. GIRO 254 Een initiatief van World Population Foundation (WPF) Kathalijne Buitenweg, GroenLinks-Europarlementariër

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 23