Kerstconcert Hilvarenbeek KLEIN KARWEI - 521 24 23 door senioren - voor senioren Kerstvakantie in Vision! Opening door Noud Smits Moergestel-Kreatief vanaf Tweede Kerstdag! Jan van Esch opnieuw prins Durdraaiers PVS Meubelen terug in de Kerkstraat ’n Kijkje in de winkel van PVS aan de Kerkstraat. Bart Trompenaars, Riek Kennes, Els Tielens, Gera Roozen, Ad van Elderen, Ria van Gisbergen, Corrie Laurenssen, Ria Vertogen-Vos, Tine Waltmans, Kahn van Rooy,Jolanda Denissen, Geert Bierkens. Voorste rij v.l.n.r. Silvia Vugts, Femke van Brunschot, Cis van Brunschot, Dianne Merks, Karin Verbakel, Annie van den Hout-Heijms. Niet op de foto: Jan en Ine Geerts, Ton van Elsdingen, Annemieke de Leyer, Cas van Houtert, Roger Hurkmans KERSTVAKANTIE De vrijwilligers van KLEIN KARWEI zijn inmiddels ook thuis actief geweest met het zetten van de kerstboom en het vervangen van de kapotte lampjes. En zij willen daar graag onder gaan zitten tijdens de feestdagen, zonder opge roepen te worden voor een karweitje! Van woensdag 20 december tot en met woensdag 3 januari is de telefoonpost gesloten. Er kunnen dan ook geen boodschappen worden ingesproken via de voice-mail. In het nieuwe jaar, op donderdag 4 januari, is KLEIN KARWEI weer bereik baar op nummer 521 24 23, vanaf half 10. Senioren, en mensen met een han dicap, kunnen dan weer bellen om hulp voor een karweitje. En onze hulpver leners gaan weer op pad, in 2007 voor het achtste jaar! Dinsdag 2e kerstdag organiseert de Midden-Brabantse Orgelkring voor de 30e keer een kerstconcert in de Petrus kerk in Hilvarenbeek. Aan dit jubi leumconcert dat om 15.00 uur begint, geven de Russische organiste Jelena Bazova en het Hasselts Gemengd Kapelle Koor onder leiding van Ramon van den Boom hun medewerking. Het programma is erg wisselend en boeiend waarbij de kerstmuziek de boventoon voert. Geopend wordt met het prachtige 3-delige ‘Concert del Sign.Meck’ van Johann Gottfried Walther. Daarna volgt het ‘Sancta Maria’ van Mozart en ‘Der lOOsten Psalm’ van Mendelssohn. Van Buxtehude wordt vertolkt Vanaf tweede kerstdag staat Galerie de Verdieping weer in het teken van de kunstzin- nige uitingen van een groot aantal Moergestelnaren. Niet minder dan 24 dorps genoten, een record aantal in de geschiedenis van deze bijzondere expositie, tonen hun wer ken, waaronder schilderijen, tekeningen, beel den, foto’s, diorama’s en glas-in-lood. De officiële opening zal op tweede Kerstdag om 13.00 uur verricht worden door de heer Noud van 10.00 -18.00 uur en ’s zaterdags van 10.00 - 17.00 uur. ’s Maandags zijn de stoffeerderij en groothandel gesloten. In de procedure is inmiddels wel komen vast te staan dat de bestaande toonzaal op de Sonman wel gewoon in gebruik mag blijven. In feite wordt ook daarmee de situatie hersteld, zoals die vroeger bij meubelbedrijven bestond. Particulieren mogen niet kopen bij een groot handel, maar alleen bij de detailhandel. Wanneer het aanbod in de winkel niet toerei kend is, kunnen particulieren via de winkel op afspraak bij de groothandel de modellen zien die de winkelier niet op voorraad heeft. Bedrijven kunnen uiteraard gewoon rechtst reeks bij de groothandel kopen. Smits. De traditionele eindejaarsexpositie is geopend tot en met zondag 28 januari, op zater dagen van 13.00 tot 17.00 uur en op zondagen van 11.00 tot 17.00 uur. Op nieuwjaarsdag is de expositie gesloten. Deze expositie is uw bezoek meer dan waard, daarom graag tot ziens in Galerie de Verdieping, industrieweg 16 te Moergestel. Voor meer informatie zie www.gale- riedeverdieping.nl Op bijgaande foto de deelnemers. Bovenste rij v.l.n.r. De prinsverkiezing van de Durdraaiers, afge lopen zaterdag kende een verrassende ontkno ping. Jan van Esch werd opnieuw prins van de Durdraaiers. Jan Schoones is de nieuwe adju dant. Hij volgt Carlo van Esch op. Jan van Esch gaf van tevoren aan niet voor een nieuw jaar het prinsschap op zich te willen nemen. „Het prins zijn was toch niks voor mij”, zo gaf hij ondermeer op de website van de Durdraaiers aan. De prinsverkiezing had veel weg van een ker mis. Het begon met een ballentent. Delegaties van de twee andere carnavalsverenigingen moesten met ballen borden gooien. Op deze bor den stonden foto’s van mogelijke prinsen. Door borden te raken, werden kandidaten uitgeslo- Jongerencentrum Vision te Moergestel zal tijdens de kerstvakantie gesloten zijn tot vrijdag 5 januari en dus vallen de basis schoolactiviteiten van woensdag 27 en zater dag 30 december weg. Ook zal woensdag 3 januari geen basisschoolactiviteit plaatsvin den. Zaterdag 6 januari zal de eerste leuke acti viteit voor de basisschooljeugd in het nieu we jaar zijn. De feestelijke jaarafsluiting van de meiden avond, het gourmetten op 27 december, gaat wel gewoon door. Zo ook de jaarafsluiting van de tienerdisco FridayZrule, met dit keer het thema “kerst apres-ski”. Ben je tussen de 10 en 15 jaar, verveel je je tijdens de kerst vakantie, kom dan op 29 december naar Vision. Je kunt van 20:00 - 20:30 uur naar binnen en de disco duurt tot 23:00 uur. De entree is 0,50 en tijdens deze disco wordt er niet gerookt en geen alcohol geschon ken. Zoals gezegd is Vision weer geopend op 5 januari. Iedereen is dan van 19:00 - 01:00 uur welkom voor de feestelijke nieuwjaars borrel met voor elke bezoeker een kleine verrassing! Natuurlijk is Vision in het nieu we jaar, naast de basisschoolactiviteiten, meidenavonden en tienerdisco’s weer open op dinsdag-, woensdag- en vrijdagmiddag van 15:30-17:30uurtij dens het afterschool- café en op dinsdag- en donderdagavond van 19:00 - 23:00 uur en vrijdagavond van 19:00 -01:00 uur tijdens de open inloop. Je kunt dan internetten en nu ook Xboxen! Maar ook een potje poolen, darten, tafelvoetbal len, muziek luisteren, relaxen, kletsen enz. enz. De entree is dan gratis. Voor meer info bel 513 3261, check de website www.jcvision.nl of mail naar info@jcvision.nl ten. Beide teams troffen nauwelijks doel. Tegen elf over elf volgde de ontknoping; Zes kerstmannen betraden het podium om op een door een paard voortgetrokken kar te zitten. Op de muziek van de Dodenrit van Drs P begon de kar zogenaamd te rijden. Op de achtergrond startte een film van een pad door het woud. Maar terwijl Drs P met wolven te maken had, maakten nu de ex-prinsen, soms zelfs met geweer, jacht op de verschillende kerstman nen. Het Draaiboompje had nu veel weg van een schiettent. De kerstmannen waren één voor één het haasje. Eén van de kerstmannen wist aan de klauwen van de ex-prinsen te ontkomen. Het bleek de nieuwe prins: Jan de Vijfde. ‘Wie schön leuchtet der Morgenstern’ gevolgd door 2 oud-Nederlandse kerstliederen: ‘Een kindekijn is ons geboren’ en ‘O herders, laat uw bokken en schapen’. Daquin is de vol gende componist waarvan u een bekende Noël hoort waarna een stukje uit ‘de Notenkraker’ van Tchaikovsky en 2 delen uit het Magnificat van John Rutter (geb. 1945) volgen. Besloten wordt met 2 kerstliederen ‘We three Kings’ en ‘On Christmas night’ en een toccata van Andriessen. De aan vang is 15.00 uur en de entree bedraagt 5,-; CJP-ers en 65 betalen 4,-. Donateurs hebben gratis toegang. Voor verdere infor- matie: internetsite “http://mem- bers.home.nl/brabantseorgelklanken” of tele fonisch op 455 3879. Zoals u waarschijnlijk al in de kranten heeft gelezen, heeft de gemeente Oisterwijk besloten dat PVS Meubelen vanuit het adres aan de Sonman 20 niet langer aan particulieren mag verkopen. Uiteraard zijn wij daartegen in beroep gegaan, maar zolang de procedure loopt, die nen wij ons aan dit besluit te houden. PVS Meubelen is derhalve terug naar zijn oude stek aan de Kerkstraat 14 in Moergestel. PVS Meubelen ziet u daar graag tegemoet. PVS Meubelservice (de stoffeerderij), Van Spaendonck Interieurs (de groothandel) en Metamar Design (de ontwerpstudie) blijven echter gewoon gevestigd op de Sonman 20 in Moergestel, welk adres dagelijks geopend is PAGINA 21 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 20 DECEMBER 2006 fe

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 21