Het vestigen van Gèèselse Records! Ophanging van de kerststal J k Overweldigend succes Bierfeesten 2006 Driekoningenzingen 2007 Est PAGINA 19 Speciaal gaat onze dank uit naar alle buurtbewoners in verband met de overlast. Nogmaals iedereen bedankt en hopelijk tot ziens bij 't Feest van de Lange Nacht in 2007!!! Bestuur Bierfeesten Commissie C.V. De Durdraaiers Tot 6 januari in café ’t Centrum Boerenbond Udenhout Café Den Bartel Haaren Café Kerkzicht Diessen Pizzeria/ Grillcafé de 4 Linden Middelbeers Broeders Fouragehandel Peter Sebregts Tuininrichting Advies Agrocleaning Swinkels Westgeest Olie Brasserie De Sluis Magie Sound drive-in show (DJ Raymo) Partyboerderij ’t Draaiboompje De bij ons bekende bedrijven en verenigin gen krijgen in de eerste week van januari een brief met daarin verdere informatie. Ook wordt er gecollecteerd tijdens de dien sten in de kerk in het weekend van 6 en 7 januari en in het Parochiecentrum tijdens de dienst op de eerste vrijdag van de maand 5 januari 2007. Op zaterdag 28 oktober jl. heeft CV De Durdraaiers het jaarlijkse “Feest van de Lange Nacht” georganiseerd. Mede dankzij een aan tal grandioze optredens van One Two Trio en de Havenzangers en de formidabele muzikale omlijsting door DJ Raymo van de Magie Sound drive-in show, werd het een feest om nooit te vergeten. De koningen worden op zaterdag 6 januari tussen 16.00. en 17.00 uur verwacht in café ‘t Centrum. Daar kunnen zij de collectebus inleveren en hun lied voorzingen. Een des kundige jury zal de mooist verklede groep, het best gezongen lied en de meeste opbrengst aan geld belonen met een prijs. Alle kinderen krijgen een koek, een beker cho colademelk en een kleine attentie. In enkele koeken zitten bonen, die ook nog goed zijn voor een prijs. Zoals je ziet is het de moeite waard om een collectebus op te halen en ‘s middags langs de deuren te gaan zingen voor pater Theo Raaijmakers. Zondag 17 juni 2007: Alle vrijwillige medewerkers EHBO Moergestel Scouting Moergestel Fam. Henk Ketelaars (Watervoorziening) Fam. Jos Rijnen (Noodstroom) KPJ Moergestel Gemeente, Politie en Brandweer Oisterwijk Aannemingsbedrijf Van der Zanden MDZ Milieu Destil John van Poppel (Lichtinstallatie) Van Zon Interieur- en Timmerwerken Van Dijk Verhuur Van Dort Tentenverhuur Hendrikx Matrijzen en Proto Het succes is echter mede te danken aan de volgende personen, verenigingen, instanties en bedrijven: Aan deze recordpogingen kan iedereen in Moergestel meedoen: clubs, verenigingen, indi- viduelen, families, bedrijven, enz. En dat kan met ’n record dat door de organisatie is/wordt bedacht, maar het kan ook ’n record zijn dat de deelnemer zelf aanbrengt! Het record moet dan uiteraard, in overleg met de organisatie, zowel technisch als praktisch uitvoerbaar zijn. De komende twee weken ontvangen alle bedrij ven en verenigingen (voor zover bekend bij de organisatie) een brief met de uitnodiging om deel te nemen. 50 METER FRIKANDEL! Twee absolute recordpogingen worden al defini tief neergezet. Die opgaves zijn inmiddels offi cieel binnen. De Stichting WieKentKunst gaat proberen het record ‘ver-knikkeren’ neer te zetten en Cafetaria Epi gaat ’n frikandel-spe- ciaal maken met ’n lengte van maar liefst 50 meter! Het vestigen van Gèèselse Records is een van de activiteiten in het kader van een feest rond 50 jaar Buurtvereniging ‘De Vurhaai’. Op zater dag wordt er een feest georganiseerd voor de kinderen uit eigen buurt en ’s avonds is er een grote reünie waarop honderden oud- en huidi ge bewoners worden verwacht. De zondagochtend begint het feest met een groot boerenontbijt voor de hele buurt en de middag is ingeruimd voor het vestigen van de Gèèselse Records. De records die door de organisatie worden opgezet zijn o.a.: het voertuig duwen (wie duwt of duwen het snelst ’n voertuig over ’n bepaal de afstand); langzaam fietsen (wie legt al fiet send zo langzaam mogelijk ’n traject af); auto- meppen (welke ploeg van bijv. 4 personen lukt het om ’n auto in elkaar te ‘meppen’ waardoor die zo laag mogelijk wordt); paalzitten; toon- blazen (wie houdt ’n eenmaal ingezette toon op ’n blaasinstrument het langst aan); boomstam- werpen en paraplu- of spijkerbroekhangen. Verder wil de organisatie graag ‘n duurrecord tafelvoetbal en ‘n duurrecord darten laten ves tigen. Genoemde recordpogingen zijn echter slechts voorbeelden. Voor ideeën houdt de organisa tie zich van harte aanbevolen. De recordpogin gen vinden plaats op de Oisterwijkseweg, met in de directe nabijheid de feesttent waarin alle benodigde faciliteiten voor iedereen zijn bijeen gebracht. GÈÈSELS RECORDBOEK De op die zondag gevestigde records worden officieel bijgeschreven in het ‘Gèèsels Recordboek’, ’n Boek dat speciaal voor het doel wordt gemaakt door de Stichting WieKentKunst en waardoor het mogelijk is voor alle verenigingen, clubs, enz. om in de toe komst ’n bepaalde recordpoging te doen en daardoor ’n bestaand record te verbeteren! De Stichting WieKentKunst ontfermt zich over het boek en zorgt ook dat de records in de toe komst in het boek worden opgetekend. Interesse gewekt of wilt u meer informatie? Neem dan eens vrijblijvend contact op met de Jubileumcommissie 50 jaar De Vurhaai: Mark van Daelen, Oisterwijkseweg 27a, tel. 513 2064 (e-mail: fam.daelen@home.nl) of Peter Swinkels, Oisterwijkseweg 5, tel. 513 4285 (e- mail: P-swinkels@home.nl). ’n Mailtje sturen met naam en telefoonnummer is al voldoende. Dan nemen wij graag contact met u op. Doe mee en maak van de Gèèselse Recordpogingen ’n feestelijke Moergestelse manifestatie! Hoewel het nog geen Kerstmis is willen wij toch nu al denken aan 6 januari 2007, het feest van Driekoningen. Sinds jaar en dag wordt op 6 januari door kin deren, verkleed als koning, langs de deuren gegaan om te zingen. Ook in 2007 wordt het Driekoningenzingen georganiseerd door de M.O.V.-groep van Moergestel. De deelne mende kinderen collecteren voor het goede doel: het project van straatkinderen van Theo Raaijmakers in Bolivia. De kinderen kunnen inschrijven en een col lectebus ophalen Inschrijven en bus ophalen op vrijdag 5 januari van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur in het Parochie- entrum en de hele dag bij Familie Smolders, Burg. Van Heeswijkstraat 9. Bij de Familie Smolders kun je ook nog op zaterdag 6 janu ari van 10.00 tot 12.00 uur bussen halen. Op zondag 17 juni 2007 organiseert Buurtvereniging ‘De Vurhaai’ in Moergestel voor het eerst de Gèèselse Recordpogingen in verband met haar 50-jarig bestaan. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 20 DECEMBER 2006 Afgelopen zaterdagmiddag tussen 12 en 14 uur werd in de stromende regen de buitenkerststal, waaraan de jongeren en de leiding van de Kurkskes in de maanden ervoor zo hard gewerkt hadden, opgehangen aan de kerk. Dar zou in eerste instantie gebeuren door de kraan bij de in aanbouw zijnde Den Boogaard, maar die reikte niet ver genoeg. Maar Mark Janssen van het gelijknamige bouwbedrijf was niet te beroerd om met een vérrijker die klus te komen klaren, geassisteerd door Peter Swinkels, de initiatiefnemer van de stal, Kees Schoenmakers, de bouwkundige van de parochie, Ton van Dijk, en twee jongens van de Kurkskes, Dirk Wolfs en Cas Nouwen, van wie vooral eerstgenoem de uitblonk in enthousiasme. De vérrijker kon vanachter het om de kerk staande muurtje niet dicht genoeg bijkomen. Nadat hij met enige voorzichtigheid over het muurtje was gemanoeuvreerd ging het prima. Terwijl Lies van Dijk, Marion Helmer, Mayke Lemmens samen met de meisjes van de groep in het Honk van het Parochiecentrum nog druk bezig waren de beelden aan te kleden, werd buiten de stal aan de wand van de kerk beves tigd. Pastoor Theo te Wierik keek vanonder een paraplu trots toe. De dames brachten de beel den het plein op, waarna ze daar in de hoogte in de stal werden geposteerd door Peter Swinkels en Dirk Wolfc. Enthousiast met zijn armen uit gespreid riep Dirk van boven af naar de natte kijkers op het plein: “Dat was mannenwerk, hè, dat kon je wel zien!” TvE d'

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 19