i i. ft M Kerstactie Audacia Moergestel gaat weer sauwelen! RONDOM DE KERK Stadswandeling met miniconcert Oisterwijk jaar kerkgebouw l-fc Ja I Nieuwjaarsconcert in voorbereiding Gilde St. Joris heeft tweede meezingavond De Gerarduskalender is weer verschenen Voorlezen: kerstvakantie j jfc/f/z/Zs van de Wouw pft/wwi $T. JfiKMWWFMK PAROCHIE ST. JANS ONTHOOFDING: 75 KERK Sauwelaars die in de ton komen zijn: Maikel Denissen, Corry Laurenssen, Kees van Dijk (na ’n jaar afwezigheid nu weer terug), Ron Hermus winter” en gedurende ongeveer 20 minuten zullen liederen uit diverse stijlen ten gehore worden gebracht. Het concert is gratis toegan kelijk. 75 JAAR PAROCHIEKERK MOERGESTEL Stichting Welzijn Ouderen in de gemeente oisterwijk Op zondag 17 december a.s. is er een cultuur historische stadswandeling door het centrum van Oisterwijk o.l.v. een gids van de Heem kundekring “De Kleine Meijerij”. De wande ling start om 10.30 vanaf het Raadhuis op de Lind en duurt inclusief het miniconcert duurt 2,5 uur. Gids is Gé Peeters. Kosten 3,00 per deelnemer (incl. koffie/thee) Aan het eind van deze wandeling zal er om 12.30 uur in samenwerking met Factorium een minicon cert gegeven worden in de Protestantse Kerk. Twee Oisterwijkse zangleerlingen (Dorein van Kalmthout en Frans Veeke) van Factorium Podiumkunsten zullen optreden tijdens dit miniconcert. Dorien en Frans zijn leerlingen van de in Oisterwijk woonachtige zangdocent Frank Hermans. Zij zullen aan de piano wor den begeleid door Henk Stoop. Het thema van dit concertje staat geheel het teken van “de Zaterdagavond 13 januari zal muziekvereni ging Prinses Juliana haar traditionele nieuw jaarsconcert uitvoeren. Ook dit jaar moet uit geweken worden naar een andere locatie dan we gewoon zijn, maar de muziekvereniging is ont zettend blij met het spontane aanbod om gebruik te maken van Tennishal Stokeind. In het voorjaar was muziekvereniging Prinses Juliana ook al eens te gast in Tennishal Stokeind. Met het Disneyconcert bleek toen al dat de akoestiek van de hal meer dan goed is. De hal zal ook nu weer omgebouwd worden tot een concertzaal die de muzikanten van muziekver eniging Prinses Juliana waardig is. Het zal ook zeker een concert worden van een hoog niveau met muziek die eenieder aan zal spreken. Er zullen ook nog enkele stukken van het Vuurwerkconcert gespeeld worden, maar dan uiteraard zonder de knallen die eind sep tember dit succesvolle concert een extra elan gaven. Wat u verder te wachten staat? Hierover meer in een volgende editie van Moergestel Nieuws. Om begin komend jaar een muzikale groet te ontvangen, benCu van harte welkom op het Nieuwjaarsconcert van muziekvereniging Prinses Juliana op zaterdagavond 13 januari om 20.15 uur in de concertzaal van Tennishal Stokeind. en Carry Groenland en Eric Boogaers. Als gas- tsauwelaar treedt op Ad Vermeulen uit Chaam. Hij opent de avond met zijn sauwel die hem bijna in de finale bracht van het Brabants Kampioenschap. Ad is een jong, nieuw aanstor mend talent en wij vinden het fijn dat hij op zaterdag 27 januari in Moergestel in de ton staat. Noteer het dus maar alvast in uw agenda of op de kalender: Sauwelavond Moergestel, zaterdag 27 januari 19.45 uur in Partyboerderij ’t Draaiboompje. Meer informatie volgt uiter aard! Het Gilde St. Joris heeft weer de handen uit de mouwen gestoken om de tweede meezing avond te organiseren. Op maandagavond 18 december 2006 is het de tweede kerst-meezingavond, die wordt gehou den in het gildenhuis partyboerderij ’t Draaiboompje. Op deze avond is iedereen wel kom om kerstliederen te zingen onder begelei ding van enkele muziekinstrumenten. Er wordt voor meezingboeken gezorgd zodat iedereen mee kan zingen met ook de minder bekende kerstliederen. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Dit is een avond die je mee moet maken om de sfeer van kerstmis al te proeven. Iedereen is wel kom. Voor diepgang in het leven bestaat de Gerarduskalender! Wordt in onze gezinnen nog stilgestaan bij de diepere waarden van het leven? Vroeger werd elke dag gebeden enz.Wat kunnen we nu nog doen om het religieuze een plaats te geven in het leven van elke dag? Een vraag voor heel wat mensen die God toch een plaats in hun leven zouden willen geven. De Gerarduskalender wil een hulpmiddel zijn om de oppervlakkigheid te doorbreken. De kalender biedt voor elke dag diepgang via spreuken, bijbel- en bezinnings- teksten, gebeden enz. en is ook verluchtigd met puzzels, interessante informatie, prakti sche tips en vele moppen. Een inspiratiebron voor elke dag. In steeds meer gezinnen is het voorlezen van de dagtekst van de Gerarduskalender een ver trouwd begin van elke dag. Bovendien is de opbrengst voor de missie in Suriname en Brazilië. Een goede zaak dus.De kalender wordt dan ook van harte bij u aanbevolen. De kalender is verkrijgbaar bij mevr. R. Roosen, Raamackerstraat 8, Moergestel, tel. 513 527. De prijs is 4,40 euro. Tijdens de kerstvakantie is er in de bibliotheek van Moergestel geen voorleeshalfuurtje. Op woensdag 27 december en woensdag 3 janu ari zijn onze voorlezers op vakantie. Op woensdag 10 januari zijn alle peuters en kleuters weer van harte welkom bij het eerste voorleeshalfuurtje van het nieuwe jaar. De voor lezers zitten voor jullie klaar met enkele mooie, nieuwe boeken. Kom je ook? Het voorleeshalfuurtje is voor kinderen van 3 t/m 6 jaar op woensdag van 3 uur tot half 4, in bibliotheek Moergestel. Bridge voor gevorderden De K.B.O afdeling Moergestel is van plan om bij voldoende deelname in januari 2007 te star ten met een bridge cursus voor gevorderden. De cursus is bedoeld voor bridgers, die de cursus voor beginners hebben gevolgd of voor bridgers die hun kennis op willen frissen.De cursus start op 22 januari en eindigt op23 april. Deze cur sus zal bestaan uit 12 lessen op maandagavond van 19.30 tot ca. 22.30 uur (min. deelname 12 pers.) in De Roozendries. Kosten cursus per persoon 37.50 incl. boek. In de cursus zal het bieden en het afspelen ver der uitgebreidworden met o.a. 2 openingen, blackwood en preemptieve openingen.Voor de pauze zal de theorie behandeld worden en dit zal na de pauzeaan de hand van een aantal voor gestoken spellen worden geoefend. Ook krijgt men bij de cursus een boek voor gevorderden, zodat men de behandelde stof thuis nog eens kan bestuderen. Nadat men de cursus heeft beëindigd, kan men het geleerde in praktijk brengen door regelmatig thuis te bridgen. Men kan ook op maandagmiddag van 13.30 tot ca. 17.00 uur komen bridgen in De Roozendries. Opgave voor 8 januari 2007 bij Corry de Jong, Past. Janssenstraat 22,5066 VC Moergestel, tel. 513 3295. De D-pupillen van Audacia komen a.s. zater dag 16 december tussen 12.00 en 17.00 uur bij u aan de deur met zelf gemaakte kerst pakketten voor de prijs van 3,50. Het kerstpakket bestaat uit een Kerstsok gevuld met een pakje krakelingen. De opbrengst komt ten goede aan de jeugd van Audacia. Steun de jeugd van Voetbalvereniging Audacia. Zaterdag 27 januari vindt de jaarlijkse Sauwelavond weer plaats in Moergestel. Evenals dit jaar wordt die avond gehouden in de sfeervolle zaal van Partyboerderij ’t Draaiboompje. Het programma begint die avond om 19.45 uur precies. De opbrengst van de avond wordt zoals altijd door de sauwelaars zelf bestemd voor een goed doel binnen onze eigen Moergestelse samenleving. K B.O. AFDELING MOERGESTEL r 75 f IS Naar eigen wens en ontwerp Alle merken keukenapparatuur j Bezoek aan huis I Gratis offerte, geheel vrijblijvend Op 30 mei 2007 zal het 75 jaar zijn geleden dat onze kerk in zijn huidige vorm in gebruik werd genomen. Natuurlijk een zeer gedenkwaardig feit en alle reden voor het parochiebestuur om daar komend jaar veel aandacht aan te beste den. Heel 2007 zal dan ook in het teken staan van deze bijzondere verjaardag van onze parochie. Een aparte werkgroep werd enige tijd geleden ingesteld met als opdracht een goed en mooi programma te ontwikkelen. U zult daar in het komend jaar veel van gaan horen. Vandaag een eerste publicatie met het nieuwe logo spe ciaal voor deze gelegenheid ontwikkeld. De werkgroep heeft voor het thema 'Barm hartigheid’ gekozen, de rode draad door het jaar heen. En wat kunt u zoal verwachten? Behalve een drietal bijzondere misvieringen o.a. met de Gilden, is er ook een aantal sprekers uit genodigd. Een van hen is Dhr. Leo Feijen, bekend van het programma Kruispunt. Verder zal er in juni in de kerk en in het parochiecentrum een ten toonstelling komen en in Moergestel Nieuws zal extra veel aandacht zijn over de ontwikkelingen in onze parochie van de afgelopen 75 jaar. Een aantal mensen is speciaal daarvoor het archief ingedoken. Een terugblik dus, maar ongetwijfeld zal er ook vooruit geblikt gaan worden. En ook aan de jeugd is gedacht, t.z.t. hoort u daar meer over. Dan staat er nog een DVD-opname op het programma van alle drie de koren en in decem ber zal e.e.a. afgesloten worden met een muziek uitvoering in d'e kerk.Kortom een groot aantal activiteiten. Via deze krant houden we u natuur lijk graag op de hoogte maar ook verwijzen wij u alvast naar www.parochiemoergestel.nl gaan.Het hoogtepunt van dit feestelijke jaar zal liggen in het weekend van 2 en 3 juni, maar door het jaar 2007 heen staan er meerdere activitei ten op stapel. De opening is op de tweede zon dag in het nieuwe jaar (14 januari) met een Gildemis, opgeluisterd door de drie gilden van Moergestel. Verspreid over het jaar vindt 'n vier tal thema-avonden plaats over de Zeven Werken van Barmhartigheid en ingeleid door befaamde sprekers. Het jubileumjaar wordt afgesloten met een Kerstconcert in de kerk op 16 december 2007. In deze rubriek in Moergestel-Nieuws kunt u meer bijzonderheden over iedere bijeenkomst tijdig tegemoet zien. Onderstaand volgt een beknopt overzicht van de verschillende activitei ten, zodat u ze alvast kunt noteren. Misschien is u al iets opgevallen in het dorp, de raambiljet ten met het jubileumprogramma 75 jaar parochie kerk. Ook verwijzen wij u naar de website www.parochiemoergestel.nl onderwerpActualiteiten/ Rondom de kerk. Muziekuitvoering in de kerk: Zondag 16 december: Kerstconcert in de kerk en afsluiting Thema-avonden de 7 Werken van Barmhartig heid (deze vinden plaats in de aula van Huize Stanislaus): Er zijn 4 avonden vastgelegd met de volgende inleiders: 28 februari: inleider Leo FeijenTV-journalist Kruispunt 18 april: inleider lt-kolonel mevr. dr. C.A. Voorham, opvolgster van majoor BosshardtLeger des Heils 12 september: inleider pater Anton Mars O.F.M.Cap. 7 november: inleiderverpleeghuispastor Marinus van den Berg De Werkgroep 75 jaar parochiekerk Redactie: Ton van Elsdingen Hans Festen Jo van Os Ireen Stieger Ad Wolfs Programma jubileumjaar 2007 Volgend jaar bestaat de parochiekerk van Moergestel 75 jaar. Op 30 mei 1932 is de nieuwgebouwde kerk in het hart van ons dorp ingewijd. Dit jubileum wil het parochiebestuur niet ongemerkt voorbij laten PAGINA 3 Kerkelijke vieringen: Zondag 14 januari, 10 uur: Opening Jubileumjaar met Gildemis Zaterdag 2 en zondag 3 juni: Feestweekend met feestelijke H. Mis; Uitreiking DVD; Tentoonstelling heemkundekring in kerk en parochiecentrum St."tS® MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 13 DECEMBER 2006 www.parochiemoergestel.nl www.kerk-in-oisterwijk.nl Prinses Irenestraat 9 5066 BD Moergestel Tel./Fax (013) 513 0648 www.thijsvandewouwkeukens.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 3