VUURWERK.. i MINI-KERST- STOLLETJE VOGEL* Moergestel krijgt zijn eigen kerststal Aphrodite Kies de Brabander van het Jaar bij Omroep Brabant BAKKERIJ KOUWENBERG y V. ‘Moergestel-Nieuws’ rond de kerst... Kerstkrant met Kerstpuzzel I y BESTEL NU VIA ONZE WEBSITE Als voorproefje voor de kerst: Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 i nfo schepenstweewielersn I www.schepenstweewielers.nl HATHA YOGA MOERGESTEL Ook voor Zwangerschapsyoga Volgende week woensdag verschijnt het Kerstnummer van ‘Moergestel-Nieuws’. Daarin vindt u o.a. alle Kerst- en Nieuwjaars wensen van ondernemers en verenigingen. Ook de parochieberichten voor de komen de weken kunt u in dat nummer vinden, als mede natuurlijk weer een terugblik op 2006, ’n Kerstpuzzel waarmee heerlijke taarten te winnen zijn en nog véél meer. Alle kopij voor deze krant dient uiterlijk zaterdag 16 december om 12.00 uur binnen te zijn; advertenties kunnen ingeleverd worden tot en met maandag 18 december). De eerste krant in het nieuwe jaar verschijnt dan weer op woensdag 10 januari. De redactie DE BEELDEN De beelden zijn gezaagd uit plaatmateriaal, dat eerst wit en daarna veelkleurig is beschilderd. Daarna hebben de beelden nog kleding aange- Scftitderwerk^n WELKOM De stal zal op zaterdagochtend 16 december om ongeveer 11.30 uur met een kraan worden opge hangen aan de kerkmuur. Op dinsdagavond 19 december vanaf 19.00 uur zullen dan de beelden worden geplaatst door de jongeren, bijeen rond vuurkorven en warme chocolademelk en onder muziek van kerstlied jes. Voor beide momenten wordt u als toeschouwer van harte uitgenodigd. Zoals in zoveel dorpen in Brabant een buitenkerststal te zien is rond de feestda gen, zal ook in Moergestel vanaf dit jaar zo’n buitenkerststal te bewonderen zijn. Neen, niet staand, midden op het St. Jansplein, maar hangend op 4 meter hoog aan de NW-kant van de kerk (aan de pleinkant dus). DE STAL De stal is 5 Vi m breed, 3 m hoog en ongeveer een halve meter diep. Hij is gemaakt van den nen-, larix- en douglassparhout, afkomstig uit de Oisterwijkse bossen. Hij zal aan de kerkmuur worden bevestigd, zodanig dat volgend jaar de stal eenvoudig weer kan worden opgehangen. Boven de stal komt een ijzeren ster met licht jes, ontworpen en uitgevoerd door Joost Marien. Na Driekoningen (6 januari) zal alles weer wor den verwijderd, tot volgend jaar. Volgende week verschijnt de Kersteditie 2006 van ‘Moergestel-Nieuws’. In deze editie publiceren we een prachtige Kerst puzzel voor enkele uurtjes gezellig puz zelplezier. Onder de juiste inzenders van de oplossing van deze puzzel verloten we drie overheer lijke grote slagroomtaarten van Bakkerij Kouwenberg. Let volgende week op de Kerstkrant en doe mee! (oplossingen kun nen worden ingeleverd t/m vrijdag 5 janu ari 2007; de prijswinnaars krijgen zaterdag 6 januari de taart thuisbezorgd door Bakkerij Kouwenberg). kregen, mantels van doorschijnend materiaal. De vorm van de beelden is tot stand gekomen doordat de jongens en meisjes gingen liggen op een gemakkelijk knip- of snijdbaar materiaal, waarna hun vormen met viltstift op het mate riaal werden overgetrokken. Later werden deze vormen uitgesneden en overgebracht op het plaatmateriaal en vervolgens uitgezaagd. Dit jaar zullen alleen nog maar Jozef, Maria, de engel en het kindje Jezus te zien zijn in de stal. Het kindje zal overigens een babypop zijn, liggend in de kribbe. In de komende jaren zal de bevolking van de stal telkens verder worden uitgebreid met: ezel en os, herders en schapen, de drie koningen, etc.Enerzijds maakt dat het spannend voor de beschouwers, anderzijds is de jaarlijkse uit breiding een uitdagende en gezellige bezigheid voor de elk jaar weer nieuwe groep jongeren die gevormd wordt. INITIATIEF De initiatiefnemers en ook de uitvoerders van dit idee zijn de jongens en meiden van de jon gerengroep van de parochie, de Kurkskes. Zij zijn, samen met de leiding, al weken lang druk bezig geweest met het zagen en timmeren van de stal (voornamelijk de jongens, maar ook enkele meisjes hadden de mouwen opgestroopt) en met het tekenen, uitzagen, schilderen en bekleden van de beelden. Het idee om de kerststal hangend aan de muur aan te brengen komt van Marieke Verkooijen, een van de leidsters van de jongerengroep. Het idee van de stal zelf is een stokpaardje van Peter Swinkels, die samen met haar en Lies van Dijk, Marion Helmer en sinds kort ook Mayke Lemmens de Kurkskes leidt. Al vanaf zijn jeugd is hij al bezig met het idee van een bui tenkerststal. Huidverzorgingsinstiti pij gericht dan op ’t geloof. En dat met allerlei interessante en gezellige activiteiten, zoals u al eerder hebt kunnen lezen. Wanneer u meer te weten wilt komen over de jongerengroepen van de parochie kunt u een bezoekje brengen aan de site van de parochie www.parochiemoer- gestel.nl Daar doorklikken naar“Jongerenrubriek”. Deze weken organiseert Omroep Brabant de keuze van de Brabander van het Jaar. Afgelopen jaar werd maandelijks iemand genomineerd die zich belangeloos inzet te voor anderen. Liefst tweemaal viel die eer te beurt aan jonge Moergestelnaren. In de maand maart was dat Dennis van Dijk. Dennis, ‘n jongen van 15 jaar, redde het leven van zijn moeder toen ze een hartstilstand kreeg. In de maand april was het Letchimi de Laat die tot Brabander van de Maand werd geko zen. Letchimi de Laat, intussen woonachtig in Tilburg, laat ouderen in ons dorp genieten van en knuffelen met haar huisdieren. Om de website van Omroep Brabant (www.omroepbrabant.nl) kunt u nog tot 17 december uw stem op de genomineerden uit brengen. Op Tweede Kerstdag wordt tijdens een feestelijke uitzending bekendgemaakt wie tot Brabander van het Jaar wordt verkozen. GROEPEN Ongeveer een half jaar geleden heeft u in de rubriek ‘Rondom de Kerk’ kunnen lezen over de totstandkoming en het reilen en zeilen van de eerste groep, De Kurkskes. Ook dit jaar na het Vormsel, is weer zo’n groep gevormd van inmiddels 7 jongeren (3 jongens en 4 meiden). Deze groep gaat eerstdaags samengevoegd wor den met de jongeren die nog van De Kurkskens zijn overgebleven, want, jammer genoeg, zijn er daar enkelen van afgevallen. De leiding wil overigens met nadruk vermel den, dat alle jongeren uit Moergestel na de basisschool welkom zijn in een nieuwe groep, of ze nu het Vormsel gedaan hebben of niet, katholiek zijn of niet, of eventueel ook van bui ten Moergestel komen. Tekenend dit jaar is dat meer dan de helft van de leden van de laatst- gevormde groep niet vanuit de Vormselviering is binnengekomen. Het oogmerk van de jon gerenbeweging vanuit de parochie is om de jongeren maatschappelijk bewust te maken. De bezigheden zijn dus meer op de maatschap- 1 O IJ/ J J Weekblad voor Moergestel 1 VOOR Al RUIM 80 JAAR FIETSPLE21ER Rootven 66 Moergestel T: 013 - 5131435 www.vogelsfietssport.nl WOENSDAG 13 DECEMBER 2006 - 31e JAARGANG - Nr. 1406 ruime sortering van kwaliteitsvuurwerk op voorraad. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 INFO: Martje Blankers Tel.: 013 - 5132680 e-mail: m.blankers@home.nl Telefoon 013-5424177 Üié Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl Uitgave en redactie: Buro ‘76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. 350 2

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 1