OPENBARE VERKOOP Krerkooyen Een lonkend perspectief Rabobank Winnaars ‘Abraham’-feestweek bij Drogisterij Kemps Mare Rijnen viert zijn 10-jarig jubileum in “De Veerkes” Deze maand is het 10 jaar geleden dat Mare Rijnen de exploitatie van De Veerkes overnam van John en Nicole Cornelissen. Marc is er de persoon niet naar om dat feit ongemerkt voor bij te laten gaan, dus heeft hij een tweetal activiteiten georganiseerd, die voor zowel jong als oud aantrekkelijk zijn, onder het motto ‘Terug in de tijd’. isolerende beglazing schilder- en behangwerk RE/MAX Niet pandgericht, - maar klantgericht! Voor al uw: Burg. Bardoelstraat 3 5066 VD Moergestel Telefoon (013) 513 3357 Op termijn zal dit minder worden omdat de EU de invoerheffingen afbouwt.’ Leenaers concludeert dat Nederland voorlopig geen grote concurrentie ondervindt van de goed kopere productielanden. in 2015, kan Leenaers niet beantwoorden. ‘Er leiden meerdere wegen naar Rome. U bent alle maal vakmensen op zich. Dat maakt de varkens sector zo interessant. Niet de tent maar de vent is bepalend’, benadrukt Leenaers. ‘Belangrijk is om uw eigen bedrijf te analyseren. Hoe ziet mijn bedrijf eruit, waar ligt mijn kracht? Is dat mijn vakmanschap of mijn koopmanschap? Vision Makelaardij BIJ INSCHRIJVING WSchildersbedrijf Schaalvergroting Paul Leenaers schetst de ontwikkelingen en ver wachtingen tot 2015 voor de Nederlandse var kenshouderij. In de laatste tien jaar is het aan tal bedrijven in Nederland gehalveerd en is het aantal varkens met een kwart gekrompen tot ruim 11 miljoen. Dit aantal zal in de toe komst gelijk blijven, terwijl de opschaling en Mestmarkt Sjefvan de Broek uit Diessen heeft besloten zijn bedrijf met 2.000 varkens uit te breiden. ‘Als varkenshouder kan ik mijn risico niet spreiden. We moeten voldoen aan de strengste regels voor dierenwelzijn en ammoniakuit- stoot. Ik ben aan het moderniseren en heb pas een luchtwasser voor de ammoniakzuivering aangeschaft’, vertelt hij trots. Door het aan scherpen van de mestnormen blijft er voorlo pig druk op de mestmarkt. Leenaers verwacht dat de varkenshouderij zich op termijn meer verspreidt over Nederland. Er vindt verhui zing plaats naar de ‘varkensarme’ gebieden waar varkenshouders kunnen profiteren van voordelen als mestafzetruimte en een lagere ziektedruk. Kostprijs Nederlandse boeren hebben een sterke troef in handen met hun vakmanschap en de hoge arbeidsproductiviteit. Een nog sterkere troef moet de gezondheidsstatus worden. Dit ver sterkt de marktpositie door een stabieler pro ductieniveau, een betere kwaliteit en lagere kostprijs. Wereldwijd gezien blijft Nederland qua kost prijs achter bij landen als de VS en Brazilië. ‘Maar rekenen we bewerking, transport, slach ten en verwerken mee, dan verliezen de VS en Brazilië hun voorsprong. Deze landen richten zich vooralsnog op de laagwaardige markt voor diepgevroren vlees. De Europese invoerheffin gen beschermen nu nog de Nederlandse markt. De tweede dag van de jubileumviering is op zaterdag 23 december. Tijdens deze avond worden de afgelopen 10 jaar nog eens onder de loep genomen. De bardames op deze avond zijn allemaal oud-personeelsleden. En deze dames hanteren ook een bierprijs uit het ver leden. Dit betekent dat een pilsje deze avond maar 1,25 kost. Ook voor de muziek is iets bijzonders geregeld. Door de jaren heen hebben regelmatig bezoe kers van De Veerkes eens een avondje muziek gedraaid. Vier van hen hebben beloofd om ook deze avond weer achter de cd-spelers te zullen plaatsnemen. Zij draaien lekkere muziek van de afgelopen 10 jaar, waarbij de nadruk ligt op de beginjaren van Mare in De Veerkes. Marc is er van overtuigd hiermee twee leuke evenementen te bieden voor iedereen die de afgelopen 10 jaar ooit in De Veerkes is geweest, maar ook voor iedereen die er nog nooit kwam. Tekst en fotografie: Ingrid Roets Focus op de varkenshouderij 2015 Ruim honderd varkensboeren, toeleveranciers, accountants en bankmedewerkers woonden vorige week maandagavond het seminar ‘Focus op varkenshouderij 2015’ bij in ‘t Draaiboompje in Moergestel. Een initiatief van Rabobanken Hilvarenbeek-Oisterwijk en de Leijstroom. Paul Leenaers, sectormanager Varkenshouderij Rabobank Nederland Food Agri bood een lonkend perspectief. door: fam. Smits, H. Schaepveld, R Op ’t Hoog, I. Tekath, E. van Houtert, K. van Dijk, T. Maas, Fam. van de Ven, B. de Kok, H. Derksen, T. Visser, Y. van de Wouw, A. van Strijdhoven, S. van de Wiel, H. van Rijn en C. van den Boer. De Duracell Bunny werd gewonnen door: N. van den Oetelaar, H. Appeldoorn, I. Kerkhof, A. van Dorp en I. van Spaendonck. Van harte proficiat allemaal en hartelijk bedankt namens Chris voor alle felicitaties! ‘Ik heb de laatste vijf slechte jaren meegemaakt. Nu ik deze cijfers gezien heb, krijg ik weer moed en begint het pas leuk te worden’, is de conclusie van een vierentwintigjarige boer uit Weelde en lid van Rabobank Hilvarenbeek- Oisterwijk. De varkenshouderij is uit het dal omhoog geklommen na een moeilijke periode met daarin een forse structuuraanpassing. De betere prijzen, regelgeving en sterke bunde ling van krachten in de vleesverwerkende indus trie en afzet vormen de motor achter het nieu we elan. project-ontw^keiing sanering doorzet. Hierdoor zal de varkenshou derij in 2015 naar verwachting 5.000 bedrijven tellen, met elk gemiddeld 2.200 varkens. Op dit moment staan veel varkenshouders toor een keuze. ‘We hebben geen keuze’, reageert een boer uit Diessen die niet met zijn naam in het blad wil. ‘De laatste vier jaar hebben wij de schaalvergroting in gang gezet. Vooral jong bloed in het bedrijf, mijn zoon, heeft me daar toe gestimuleerd. We hebben nu drie extra medewerkers. Maar het feit dat we een gemengd bedrijf hebben met pluimvee en akkerbouw geeft me een veilig gevoel.’ De eerste dag dat De Veerkes teruggaat is op zondag 17 december. Het café is dan weer omge toverd tot ‘Die Federstube’. Niet alleen de aan kleding van het café is aangepast, maar ‘s mid dags is alles in Tiroler-stijl. Lange tafels en banken, lederhosen en Erdinger-bier zorgen ervoor dat men zich helemaal in de après-ski sfeer waant. Maar dat is niet alles: In het begin van de avond wordt het feest helemaal compleet. Oud- Vëerkescoryfeeën John en Mirjan nemen plaats achter de bar en zorgen ervoor dat het lijkt of de tijd in De Veerkes 10 jaar heeft stilgestaan. Later op de avond komt dan ook nog de beken de zanger Rob van Holland (bekend van de hits Westendorf, oh Westendorf en Jodeladie jodeladie hiep hiep hiep) het publiek vermaken met heerlijke meezingers. Al met al een leuk programma voor iedereen die eens wil snuffelen aan de echte Federstube sfeer en voor wie eens terug in de tijd zou wil len gaan naar Die Federstube van zo’n 10 jaar terug. Met dit laatste heeft u de markt niet in de hand’, waarschuwt Leenaers. ‘Hoe oud zijn de stallen, wat zijn uw investeringsplannen over vijf a tien jaar. Laat u niet leiden door de prijs- cyclus. Kijk naar de voerwinstverwachting’, adviseert de sectormanager. ‘Drijfveren zijn bepalend, uw strategie beslissend!’ Afzetmarkt Europa is en blijft de belangrijkste markt voor Nederland en aan de welvaartconsump- tie van varkensvlees verandert niets. Duitsland importeert vers vlees, Groot- Brittannië bacon en Italië hammen. Leenaers gelooft dat Nederland een structurele posi tie kan innemen op met name de Duitse markt. Bij de export van levende dieren blijft de Nederlandse varkenssector kwetsbaar voor grenssluitingen als gevolg van calami teiten. Dit blijft een ondernemersrisico. Ook zal de invloed van de politiek en de maatschappij op de varkenshouderij nadruk kelijk aanwezig blijven. De veeleisende bur ger zal eisen blijven stellen aan voedselvei ligheid, kwaliteit, dierenwelzijn en milieu. Ondernemerschap Structuurverbetering door schaalvergroting en bedrijfsverplaatsing stellen hoge eisen aan ondernemerschap en financiële sprong kracht. Meer nog dan nu worden onderne mers in de toekomst geconfronteerd met arbeidsefficiëntie en visie op hun afzet. Dit vraagt een heldere strategie, persoonlijke veerkracht en een solide onderbouwing. Een vraag uit de zaal over hoe de stal er uit ziet Bij gelegenheid van de 50ste verjaardag van Chris Kemps (van de gelijknamige drogisterij aan het Rootven) werd een wedstrijd gehouden. De hoofdprijs (de magnetron) werd gewon nen door mevr. Klemans (zie foto). De ande re prijzen waren voor: mevr. Witteveen en mevr. Van Oers (‘n huidverzorgingspakket t.w.v. 100,-); mevr. Pijnenburg (afslankpakket t.w.v. 49,95); mevr, van Haaren (strijkijzer); mevr. Smolders en mevr. Geerts (barbecue). De Zelfzorg Encyclopedieën werden gewonnen makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Welten INSCHRIJVING: Dit kan d.m.v. het inleveren van het inschrijf- biljet vóór vrijdag 5 januari 2007 om 16.00 uur, bij De Hair - Vrijdag - Maris Notarissen aan de Balbian Versterlaan 6 te Oisterwijk. T: 0411 - 623152 E mail@scopo.nl Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013)468 8259 PAGINA 5 1 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 6 DECEMBER 2006 Voor verdere inlichtingen en het opvragen van de inschrijvingsstukken kunt u contact opnemen met Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop- en verkoopbegeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! 2 ruime bouwkavels in Moergestel van 1000 m2 en 781 m2. Gelegen aan de Tilburgseweg 42 te Moergestel. Aan de rand van de bebouwde kom, grenzend aan het buitengebied en in de directe nabijheid van de Oisterwijkse bossen en vennen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 5