Inloopmiddag voor mantelzorgers OPENBARE VERKOOP ii I Sint vaart Moergestel binnen... L 1 shoes vtech Zorgcentrum Stanislaus biedt vrijwilligers een aantrekkelijke vrijetijdsbesteding Op maandag 11 december zal voor het eerst de inloopmiddag voor mantelzorgers worden georganiseerd in het Vicky Brownhuis aan de Kerkstraat 48a in Oisterwijk. Van 13.30 tot 15.30 uur kunnen mantelzorgers terecht voor een kopje koffie en informatie over het Persoonsgebonden Budget. T: 0411 - 623152 BIJ INSCHRIJVING ’MOERGESTEL NIEUWS’ WOENSDAG 29 NOVEMBER 2006 Vrijwilliger je bent onbetaalbaar belangrijk! Het geven van zorg wordt als heel vanzelfspre kend gezien en geeft ook vaak veel voldoening. Maar wanneer de mantelzorg erg intensief wordt of wanneer er’ geen einde aan lijkt te komen, kan het zwaar worden. Mantelzorgers weten soms niet waar ze hulp kunnen vragen, of hoe zij hun zorgtaak wat kunnen verlichten. Soms hebben ze er gewoon behoefte aan om er eens over te praten. Wat zijn Mantelzorgers? Mantelzorgers zijn mensen die gedurende lan gere tijd aan anderen in de naaste omgeving zorg verlenen: aan partner, aan ouders, langdurig zieke of gehandicapte kinderen of een goede bekende. Heb je regelmatig een paar uurtjes vrije tijd en ga je graag met oudere mensen om, dan heeft Zorgcentrum Stanislaus nog steeds hele leuke vrijwilligersbanen! Enkele maanden geleden, heb je in Moergestel-Nieuws kunnen lezen dat Zorgcentrum Stanislaus voor vrijwilligers een leuke vrijetijdsbesteding heeft aan geboden. Uiteraard zijn wij heel blij dat veel mensen hier positief op gereageerd hebben. Door deze vrijwilligers kan Zorgcentrum Stanislaus haar bewoners-naast de normale zorg en begeleiding-meer individuele aandacht geven. F Onderstaand artikel werd bij vergissing vorige week helaas niet geplaatst. Daarom bij deze alsnog. Voor wie? De inloopmiddag wordt georganiseerd voor alle mantelzorgers uit Oisterwijk en Moergestel, en is gratis toegankelijk. Aanmelden vooraf is niet nodig. Voor meer informatie kunt u bel len met Stichting Mantelzorg Midden-Brabant of surfen naar: www.mantelzorgmb.nl Dat Sinterklaas een man van zijn woord is bleek dan ook. Via de Reusel vergezeld van een selecte groep Pieten, kwam de Goedheiligman per motorboot aan ter hoogte van verzorgings tehuis de Reuselhof. Op het moment dat het gezelschap arriveerden, begon het publiek met gezang te begroeten. Ook het weer was hem en zijn knechten wel gezind, het was een zonnige dag. Honderden kinderen en ouders hadden zich omstreeks 13.15 uur verzameld op het bruggetje bij de Reusel, om de Sint hartelijk te verwelkomen. Het was zelfs zo druk, dat het niet eenvoudig bleek voor de Sint de koets te bereiken. In een korte tocht door Moergestel, bleek hoe zeer de kinderen op de komst van de Sint hadden gewacht. Vele kleurrijke tekeningen werden de Sint aangeboden. Ook waren er door enkele kinderen tekeningen gemaakt voor de jubile rende pieten, die respectievelijk al 20 en 35 jaar in Moergestel de intocht hebben meegemaakt. De burgemeester en wethouders van Gemeente Oisterwijk verwelkomden de Sint op het voor malig gemeentehuis met warme en mooie woor- Persoonsgebonden Budget: PGB Vooral nu de WMO eraan komt hebben veel mantelzorgers vragen. De mensen van Maatschappelijk Bureau Midden-Brabant kun nen op heldere en boeiende wijze vertellen wat u kunt met een PGB, en hoe u het kunt aan vragen. Veel mantelzorgers schrikken terug voor de "administratieve rompslomp”, op deze middag kunt u ook horen of dat wel nodig is. Na de inleiding is er volop gelegenheid voor het stellen van uw vragen. Daarnaast is er alle tijd voor gratis koffie en uitwisseling van uw erva ringen met andere mantelzorgers. den, waarna Sint Nicolaas en zijn knechten naar ‘t Draaiboompje vertrokken om de Moer- gestelse jeugd tot 8 jaar met een aantal gezelli ge voorstellingen te amuseren. Het bleek dat bij de pieten dit jaar een compe- titiestrijd was losgebarsten, wie de kapitein van het schip van Sinterklaas mocht zijn. Na diver se testjes, waarin kapiteinsvaardigheden getoetst werden, bleek uiteindelijk Pico de meest geschikte kandidaat als kapitein. Dit ging uiter aard niet zonder de nodige grappen en grollen. Aan het eind van de voorstelling ontvingen de kinderen een persoonlijke woordje van de Sint alsmede een kleine attentie, snoepzak en voor de vitamientjes een mandarijn (vers uit Spanje). Foto’s van de intocht en de voorstellingen zijn te zien op: www.sinterklaas-moergestel.nl Het Sint Nicolaas Comité Moergestel wil alle bedrijven, instanties en vrijwilligers bedanken voor hun hulp om dit allemaal mogelijk te maten. Tevens is een dank je wel op zijn plaats richting de Moergestelse bevolking voor hun financiële steun. Sint Nicolaas Comité Moergestel s,. «23. Maar voor een echt aangenaam leven en wonen voor onze bewoners, willen wij onze activitei ten graag nog verder uitbreiden. In Zorgcentrum Stanislaus wonen 115 bewo ners. Stanislaus werkt hard aan de kwaliteit van de zorg voor haar bewoners. Om deze men sen de meest noodzakelijke zorg en begelei ding te bieden, is een grote groep met vaste medewerkers actief. Maar voor een echt aange naam leven en wonen, kan het Zorgcentrum absoluut niet zonder vrijwilligers! Inmiddels heeft Stanislaus al een grote groep vrijwilli gers. Gelukkig maar, want in een tijd van bezui nigen in de zorg, worden vrijwilligers steeds belangrijker. Vooral daarom willen wij graag ons vrijwilligers- bestand verder uitbreiden. Er is keuze uit de vol gende activiteiten: Ondersteuning van de verzorging en acti viteitenbegeleiding in ons Dagcentrum en Huiskamer Keuze uit verschillende dag delen; maandagmiddag, woensdagochtend, donderdagmiddag, vrijdagochtend en mid dag, en verder de avonden dinsdag woens dag en vrijdag. ijwojert-ontwikkeli^i Waarom inloopmiddagen? Mantelzorgers staan er vaak alleen voor. Zij lopen rond met vragen op allerlei terreinen: ze zouden wel hulp kunnen gebruiken bij het invullen van aanvraagformulieren, hebben behoefte aan een luisterend oor en willen wel eens over hun ervaringen kunnen praten. Hiervoor kunnen mantelzorgers terecht op de inloopmiddagen. Elke maand een middag "even er uit", en tegelijk nuttige, herkenbare verha len horen van anderen. De inloop-middagen worden georganiseerd door de Werkgroep Mantelzorg, in samenwerking met Stichting Mantelzorg Midden-Brabant. Ook zal de Mantelzorgmakelaar van deze stichting aan wezig zijn om uw vragen te beantwoorden. Ondersteuning van de activiteitenbegelei ding 'Hobbyclub' donderdagmiddag vanl4.00-16.30uur. Vrijwilligers voor het begeleiden van het eetpunt Gezamenlijk eten ,hier komen mensen uit het dorp en bewoners die daar voor kiezen) van het zorgcentrum samen waar men gezamenlijk de warme maaltijd gebruikt. Van 11.45-13.30 uur. Individuele activiteiten met bewoners, dat kan zijn samen een boodschap doen, een wandeling of bewoners begeleiden naar een activiteit. Gastvrouw/heer aula, hier komen bewoners iedere ochtend en middag koffie/thee drin ken, ook worden bewoners door gast vrouw/heer opgehaald en weer naar het appartement terug gebracht. Maandag middag van 14.00-16.30 uur en woensdag en donderdagochtend van 09.30-11.30 uur. Dagelijks samen met medewerker bewo ners langs met de broodwagen, tijdstip van 10.30-11.30 uur. Wil je eerst kijken of vrijwilligerswerk je bevalt, kun je je ook eerst aanmelden als invalhulp. Dit kan door bijvoorbeeld te helpen tijdens vakanties van andere vrijwilligers, of te hel pen bij projecten. Als je open bent, vrien delijk en respect voor mensen hebt, dan moet je zeker reageren! Voor je bij ons aan de slag gaat, wordt er zorgvuldig naar je wensen gekeken. Daarna ontvang je een overeenkomst, een passende begelei ding en ben je automatisch lid van de per soneelsvereniging. Maar wat het voor jou als vrijwilliger echt opbrengt is: een goed gevoel, blije gezich ten, en dankbaarheid van onze bewoners. Heb je serieuze belangstelling, of wil je meer weten over vrijwilligerswerk bij Zorgcentrum Stanislaus: bel dan met onze activiteitenbegeleidsters Bea de Kroon of Anke Verdijk op het nummer (013) 513 9320. Je kunt natuurlijk ook mailen naar Stanislaus@derunne.nl Afgelopen zaterdag was een belangrijke dag voor vele kinderen. Niet alleen zou Sinterklaas in Nederland komen, maar tevens zou hij direct doorreizen naar Moergestel. Kom van woensdag 29 november t/m vrijdag 1 december je schoen zetten en ontvang zaterdag 2 december een leuk vtech cadeautje! i s F j 1 j w .'■W' ‘Vörrrietó ©p Je knuteelwwl INSCHRIJVING: Dit kan d.rn.v. het inleveren van het inschrijf- biljet vóór vrijdag 5 januari 2007 om 16.00 uur, bij De Hair - Vrijdag - Maris Notarissen aan de Balbian Versterlaan 6 te Oisterwijk. E mail@scopo.nl Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013)513 2268 sponsored by www.vtechnl.com PAGINA 7 2 ruime bouwkavels in Moergestel van 1000 m2 en 781 m2. Gelegen aan de Tilburgseweg 42 te Moergestel. Aan de rand van de bebouwde kom, grenzend aan het buitengebied en in de directe nabijheid van de Oisterwijkse bossen en vennen. Voor verdere inlichtingen en het opvragen van de inschrijvingsstukken kunt u contact opnemen met f

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 7