Zonovergoten aankomst Sinterklaas tl a Hans en Lisette van den Heuvel ontmoetten Prins Willem-Alexander en Prinses Maxima Bel Jos van Dijk RIOLERINGSWERKEN Vooskerbos 25, Moergestel Bedankt, lieve kinderen van Moergestel i Pepernoten op opa’s hoofd. Met heel velen op de brug in afwachting van de Sint. De boot met Sint en Pieten werd zingend welkom geheten. Hans en Lisette schudden de hand van resp. Z.K.H. Prins Willem-Alexander en Prinses Maxima. Nadere informatie op www.jasinga.org Of contact met Els Kepers-Lukassen, secreta ris van de stichting, postbus 75, 5060 AB Oisterwijk, tel. 528 4302. Of via e-mail: info@jasinga.org Bankrekeningnummer ABN/AMRO: 468.93.93.77 t.n.v. Stg. Yayasan Jasinga te Oisterwijk. Liesbeth en Els met de actie- doos. Is uw riolering verstopt? Tel. Fax (013) 513 3136 Mobiel: 06 - 239 79 071 Ook voor het vernieuwen van uw rioleringen! Hans en Lisette van den Heuvel uit de Raamackerstraat waren vanaf 11 oktober tot en met november op vakantie bij hun zoon Mark, schoondochter Marlène en kleinzoon Nick in Australië. Op de verjaardag van Hans kreeg het echtpaar Van den Heuvel als verrassing een officiële uit nodiging van de Nederlandse ambassadeur om samen met Mark en Marlène naar de receptie te komen van prins Willem-Alexander en prin ses Maxima. Mark had ’n e-mail-uitnodiging ontvangen van de ambassade. Marlène maak te er vervolgens werk van dat ook Hans en Yayasan Jasinga organiseert allerlei activiteiten in de regio variërend van benefietdiners tot scholenacties. Zo nu dus ook de actie ‘Oude Munten voor Jasinga’ in de Moergestelse scho len. Een collega-vrijwilliger van Liesbeth, Bep van Mierlo, benadert de scholen in Moergestel voor deze actie in de maand november. Wij waren erg blij toen Sint ons een tijdje gele den vroeg of wij dit jaar weer mee naar Moergestel wilden gaan. Natuurlijk wilden wij dat. Wij komen namelijk al heel veel jaren in Moergestel: voor Dino was het de twintigste keer en Trapadoelie was er zelfs voor de vijfen dertigste keer bij. Tijdens de optocht en voorstellingen in 't Draaiboompje zijn wij door heel veel kinderen en ouders gefeliciteerd. Ook kregen wij erg veel tekeningen en knutselwerken. Graag zouden wij jullie allemaal persoonlijk willen komen bedan ken. Maar dat vindt Sint niet goed omdat we dan geen tijd meer hebben om te strooien en pakjes rond te brengen. Daarom danken wij jul lie allemaal heel hartelijk met dit stukje in “Moergestel Nieuws”. Hopelijk zien wij jullie allemaal weer tijdens onze bezoeken aan de scholen. Groetjes van Dino en Trapadoelie Moergestelse scholen worden benaderd voor een schooltje in Indonesië Oude Munten voor Jasinga Nog één keer kunnen Nederlanders hun muntgeld uit het guldentijdperk in euro’s omwisselen. Inwisselen kan tot 31 december 2006. De Stichting Yayasan Jasinga vraagt alle ouders van Moergestelse basisscholieren om hun oude munten in te leveren voor een schooltje in Indonesië. Liesbeth Alfonso uit Moergestel, vrij williger van de Stichting, vraagt aandacht voor deze actie. Het is een Stichting die het welzijn van kinderen in West-Java in Indonesië wil verbeteren. Onderwijs is een van de speerpunten. Het logo van Yayasan Jasinga is veelzeggend: een kind met gespreide armen, blij met de hulp die het krijgt voor zijn ontwikkeling, gesym boliseerd in de eerste drie letters van het alfa bet. Het logo is uitgevoerd in de kleur groen, de kleur van de hoop. Lisette uitgenodigd zouden worden, en zo gebeurde ook. Na de ontvangst begaven de prins en prinses zich ook tussen het (Nederlandse) publiek om hier en daar een praatje te maken onder het genot van een hapje en drankje. Het was een zeer ontspannen receptie. ‘Werkelijk uniek om mee te maken, zover van huis’, zegt Hans. ‘Fantastisch’! Dat vinden wij ook Hans, en ‘Moergestel- Nieuws’ vindt het fijn om via deze foto ‘even mee te mogen kijken’. Heel bijzonder! anders. Liesbeth Alfonso werd gevraagd om zich als vrijwilliger aan te sluiten. Liesbeth voelt verbondenheid met het land Indonesië, onderschrijft het belang van onderwijs voor kinderen, en vindt het gezellig om met ande ren op vrijwillige basis iets te doen voor een goed doel. Dus het antwoord op de vraag was snel gege ven. Liesbeth draait nu al ruim een jaar mee en ze heeft al verschillende activiteiten mee georganiseerd. Liesbeth vindt het leuk en het geeft voldoening. Dat verwacht je niet direct: zoveel zon bij de aankomst van Sinterklaas in ons dorp, maar afgelopen zaterdag was dat wel het geval! Werkelijk honderden en nog eens honderden stonden geduldig te wachten op de brug over en de oevers langs De Reusel nabij De Reuselhof. Om kwart over een kwam de boot aan met de Goedheiligman en zette hij voorzich tig voet op Moergestelse bodem. Daarna begon, nou ja, na het geven van heel veel handen, de rijtoer door Moergestel om tenslotte traditio neel te eindigen in de Raadhuisstraat bij het voormalige gemeentehuis. Hierna ging de Sint richting ’t Draaiboompje waar hij zowel zaterdag als zondag in twee groe pen de kinderen van Moergestel ontving en hen allemaal voorzag van een cadeautje en wat lekkers. Welkom Sinterklaas! De kiem voor de stichting wordt gelegd door vier vrouwen. Zij hebben gemeen dat zij alle vier ooit in het Indonesische Jasinga zijn geweest en daar door de plaatselijke bevolking enorm gastvrij onthaald zijn. Zij waren aange daan, temeer omdat de mensen er bijna niets hebben en toch alles willen delen. Zij zagen daar schrijnende situaties. Veel ouders hebben nau welijks mogelijkheden om hun kinderen enig toekomstperspectief te bieden, omdat zij geen geld hebben. Veel scholen hebben helemaal niks, geen ontwikkelingsmateriaal voor de kin deren, geen wandplaten, schriften of schoolboe ken. Voor kinderen met een lichamelijke en/of geestelijke beperking zijn er al helemaal geen kansen. Zij worden niet als volwaardig lid van de maatschappij beschouwd en worden vaak verborgen gehouden voor de buitenwereld. De vier oprichtsters van de Stichting waren gedreven en vastberaden maar hadden hulp nodig. Een Stichting oprichten is een ding. Maar een Stichting draaiende houden is iets Vogelbescherming NEDERLAND ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 22 NOVEMBER 2006PAGINA 7

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 7