Frans en Riet van Velthoven vieren gouden feest! MBS 2 OO Het Jubileumfeest 00 Aphrodite BAKKERIJ KOUWENBERG Moergestelse bevolking massaal achter initiatief Trees Verhoeven SCHEPEN®'**, TWEEWtLERS is begonnen bij PEPERNOTEN- PEPERKOEK g50 PAKJE TAAI-TAAI AUTHENTIEK ROND BROOD I Hele leven in het teken van elektronica EmTeVe Sinterklaasuitzending Scftilderrvcrf^n y Donderdag 23 november 7Q Schoolstraat 5 K i MOERGESTEL Telefoon 013-5424177 Kijk voor meer informatie in het hart van deze krant! Huidverzorgingsinstituut INTERESSANTE DETAILS Goed idee, bij koffie of thee! q g Weekblad voor Moergestel M.O. Lees verder op pag. 3 Wij, en dan spreek ik namens nagenoeg de gehele Moergestelse gemeenschap, willen graag worden geïnformeerd omtrent de argumenten en motieven waarom de Moergestelse gemeenschap in het geheel niet betrokken is bij de besluitvorming voor het bestuur en de exploitatie van een typisch Moergestelse aangelegenheid. Wij zijn van mening dat deze bijeenkomst van avond erg prematuur is. Een aantal zaken die vandaag op de agenda staan zijn aangelegenheden die onder de verantwoorde lijkheid van het bestuur en een te benoemen artis tiek en commercieel directeur dienen te worden gere geld. Deze punten op de agenda kunnen in principe pas worden besproken met belanghebbenden indien de verantwoordelijke personen zijn benoemd, wie dat uiteindelijk ook mogen zijn. Daarbij komt dat er enkele zaken (zoals de in reke ning te brengen BTW en de becijfering van de tarie ven) onvoldoende belicht zijn en dat bijvoorbeeld gevoelige zaken, zoals de levering van dranken door Moergestelse ondernemers (tegen speciale condities) Niet gezien afgelopen donderdag? Dan komt morgen (donderdag 23 november) de laatste kans! Dan is er weer de EmTeVe Sinterklaas uitzending om 19.00 uur. Allemaal kijken dus en niet vergeten... Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl FRANS VAN VELTHOVEN Frans werd geboren op 27 oktober 1926 (jawel, hij is inmiddels de 80 gepasseerd!) aan de Schoolstraat 3. Hij was de derde in een rij van tien kinderen. Vader had ’n smederij annex rijwielhandel. Jacobus was zijn naam. Nog velen kennen Frans dan ook, en noemen hem ook nog zo, als ‘Fraans van Köskes’. Frans ging zoals alle kinderen naar de bewaar school ‘aan de dreef’. Hij werd er toevertrouwd aan de zorgen van zusters Alexina en Fidelia. Na die periode werd het de lagere school aan de Bosstraat. Broeder Florimond regeerde daar met strakke hand. Frans doorliep zeven klas sen en vervolgde zijn weg op de ambachts- “Het zal u niet ontgaan zijn dat door enkele initia tiefnemers afgelopen week via Moergestelnieuws de Moergestelse bevolking haar mening heeft gevraagd omtrent het voornemen van B&W van Oisterwijk om de exploitatie van de nieuwe Den Boogaard onder verantwoordelijkheid te brengen van het Tilianderbestuur. Deze korte inventarisatie onder Moergestelnaren heeft een storm van reacties te weeg gebracht. In enke le dagen tijd zijn er 787 handtekeningen verzameld van ongeruste burgers, die zich afuragen waarom B&W voornemens is om over de hoofden van de Moergestelnaren heen het culturele leven in Moergestel te regelen. taire hospitaal ligt. Na aanvankelijke vrees bij de familie volgt drie dagen later ’n telegram dat ‘soldaat eerste klasse Van Velthoven wegens verbetering afgevoerd is van ernstige ziekenlijst’. In mei 1950 keert Frans met zijn maten terug naar Moergestel en gaat hij weer verder stude ren en zich o.a. ook bekwamen als installateur. In 1955 zet Frans voorzichtig de eerste schre den als zelfstandige. VRIJE TIJD De vrije tijd waarvan ze nu toch al ’n tijdje genieten, is er elke week te weinig. Ze hebben nog zo veel te doen wat ze leuk vinden. Riet is nog druk thuis met allerlei dingen voor de kin deren en kleinkinderen. Daarnaast zijn ze beide eigenlijk nog dagelijks in de Schoolstraat te vinden. Frans helpt er nog graag mee en Riet gaat er dan steevast haar kopje koffie drinken. Verder gaan ze samen nog graag op stap om bijv, vakantie te vieren en Frans heeft veel plezier in de bezigheden in de tuin rond het huis en de tochtjes samen op de fiets. Binnen 4 werkdagen zijn bijna 800 Moergestelnaren via het ondertekenen van een petitie achter dit initiatief gaan staan om te opteren voor een Stichtingsbestuur bestaande uit bij voorkeur bestuurders uit Moergestel om de nieuwe Den Boogaard te gaan besturen. Aan het begin van de vergadering in Zaal de Brouwer werd door Trees Verhoeven onderstaande verklaring voorgelezen: RIET SMOLDERS Riet ziet het levenslicht op 1 december 1927 aan de Julianastraat in Diessen. Vader Smolders had er een slagerij (jawel: hij was de broer van slager Frans Smolders in Moergestel en van Sjaan, de vrouw van Jan de Brouwer, moeder van Hans). Er waren vier kinderen, gelijkelijk verdeeld over jongens en meisjes, waarvan Riet de oudste was. In Diessen bezocht ze de bewaar school en de lagere school bij de Zusters van Liefde. Daarna ging Riet naar de Mulo in Tilburg, wederom bij de zusters, maar nu aan de Oude Dijk. Ze volgende cursussen in o.a. handelskennis en algemene kennis, dus ze werd al op jonge leeftijd ‘zakelijk onderlegd’. Na haar studie gaat Riet thuis in de slagerij werken. Dat blijft ze doen tot het moment dat ze trouwt. ‘Ik vond het werk heel erg leuk en vooral het contact met de mensen sprak me erg aan’, aldus Riet. a.s. Zondag 26 november vieren Frans en Riet van Velthoven-Smolders hun 50- jarig huwelijksfeest. Op precies dezelfde dag, maar dan 50 jaar geleden, gaven ze elkaar het ja-woord in de Willibrorduskerk in Diessen. Frans en Riet zijn zeker geen onbekenden in Moergestel maar hun feitelijke levensverhaal werd nog nooit opgetekend. Die eer kregen wij bij gelegenheid van dit bijzondere feest. 50 Jaar getrouwd én daarbij ook nog eens ’n bedrijf dat 50 jaar bestaat is dan ook een opmer kelijk gebeuren... FEEST a.s. Zondag 26 november is het dus feest! Met hun vier kinderen en resp. partners en hun elf kleinkinderen zal dat ongetwijfeld ’n heel gezel lige boel worden waar ze al met veel plezier naar uitkijken. Om 12.00 uur wordt de feestelijke dag begon nen met een H. Mis in onze parochiekerk met zang van Thea Vermeulen-Peek en van 13.30 tot 15.30 uur is iedereen die dat wil van harte welkom in de zaal van Partyboerderij ’t Draaiboompje om Riet en Frans te komen feliciteren. Namens ‘Moergestel-Nieuws’ feliciteren wij het gouden paar nu alvast van harte. We wen sen Riet en Frans en hun familie ’n heel fijne dag a.s. zondag en nog vele gezonde jaren voor de toekomst! Van harte proficiat! KENNISMAKING De zondag van carnaval 1953 leren Frans en Riet elkaar kennen tijdens een dansavond bij ‘ome’ Jan de Brouwer. Riet kende de Van Velthovens allemaal, behalve Frans. Nadat ze elkaar vervol gens enkele keren ontmoet hebben ‘slaat de vlam over’. Ze krijgen verkering en na ’n perio de van drie jaar trouwen ze op 26 november 1956 in het gemeentehuis van Diessen en even later in de kerk. Het huwelijksfeest werd daarna wat ingetogen gevierd. De vader van Frans was net enkele maanden voordien overleden. Het prille echtpaar ging wonen op het adres Schoolstraat 5. ’n Halfjaar eerder was de win kel op nummer 7 klaar, maar het woonhuis daarbij nog niet. Het werd 1958 toen Frans en Riet daar hun intrek namen. In 1984 verhuizen ze naar het adres waar ze nu nog steeds met veel plezier wonen aan de Van Rijckevorsellaan. In 1988 geven Frans en Riet de zaak over aan zoon Jacques en schoondoch ter Brigitte. Vanaf dat moment kunnen ze het samen wat rustiger aan doen. In 1953 komen de eerste TV’s. Frans gaat op cursus in Den Haag en Eindhoven. Pas na het behalen van de benodigde diploma’s mocht men TV’s gaan verkopen. De eerste TV in Moergestel stond bij burgemeester Bardoel. Nadat die enkele jaren later 'n nieu we kocht kwam die TV terecht bij koster Janus van de Wiel. Omdat het de eerste in Moergestel was wilde Frans hem op den duur graag terug en zo kreeg hij hem weer in bezit. Die TV is op dit moment te bewon deren in de etalage van de winkel. In de zestiger jaren vond er een totale revo lutie plaats op elektronicagebied en kwa men er tal van nieuwe apparaten op de markt die tot op dat moment onbekend waren. Frans en Riet organiseerden elektroshows in de zaal van Jan de Brouwer aan het Rootven. Daar kon Moergestel kennismaken met de eerste kleuren-TV’s, de eerste was machines, stofzuigers, centrifuges enz. ’n Hele nieuwe wereld ging er open. school aan de Spoorlaan in Tilburg. Hij wilde alles leren op het gebied van elektro en gaat de avondschool volgen. Ondertussen gaat hij aan het werk bij een bedrijf in Tilburg. Na korte tijd echter moet Frans opkomen voor militaire dienst in de Frederik Kazerne in Den Haag. Hier volgt hij gedurende ’n periode van 9 maan den ’n opleiding als radio-monteur en hij wordt vervolgens voor drie jaar uitgezonden naar Nederlands-Ihdië. Daar kreeg hij werk als radio-monteur en ook zijn elektro-kennis komt daar goed van pas. Zodoende doet hij er enorm veel evaring. Óp 12 augustus 1949 krijgt vader Van Velthoven bezoek van de pastoor met de mededeling dat Frans ernstig ziek in het mili- Kerkstraat 21, Oisterwijk. tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl I ffl J Tel. 013-513 1474 g Uitgave en redactie: Burn '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)5132871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. WOENSDAG 22 NOVEMBER 2006 - 31e JAARGANG - Nr. 1403 1 k TV. i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 1