JUBILEUM NIEUWS Letchimi de Laat zocht en vond biologische moeder in Sri Lanka 80 AMANDELSTAAF SCHAALTJE HERFST- BROODJES 40 PEPERNOTEN- BROOD I Aphrodite van Frans van VelthovenH! Zie middenpagina voor spectaculair Sinterklaas bezoekt Moergestel.... BAKKERIJ KOUWENBERG ScftiCderwer^en EMTEVE Sinterklaasuitzending Na minutieuze zoektocht Tros ‘Vermist’ Letchimi met haar moeder en Tros-presentator Jaap Jongbloed. M.O. Beeld uit de uitzending van ‘Vermist’. Even later zou hier de moeder van Letchimi verschijnen.. Stichting Sint Nicolaas Comité Moergestel Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@ schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Graag willen we Letchimi van harte gelukwen sen met deze bijzondere mijlpaal in haar nog zo jonge leven. Jullie lezen het goed, zaterdag 18 novem ber as. komt Sinterklaas - direct nadat hij in Nederland is aangekomen - naar ons dorp. Omstreeks 13.15 uur zal de Sint samen met zijn pieten arriveren in Moergestel en wel via de Reusel ter hoogte van ver zorgingshuis ‘De Reuselhof’. Zaterdag 18 november: 15.00 uur: kinderen met roze kaartjes 17.00 uur: kinderen met gele kaartjes Zondag 19 november: 13.00 uur: kinderen met blauwe kaartjes 15.00 uur: kinderen met groene kaartjes Donderdag 16 en 23 november a.s. Donderdag is het weer zover! Dan is er weer de EmTeVe Sinterklaasuitzending om 19.00 uur. Allemaal kijken dus en niet verge ten... Mocht je het tóch vergeten dan kun je volgen de week ook nog kijken, want donderdag 23 november wordt de Sinterklaasuitzending her haald! Na vele lange jaren is het Letchimi de Laat gelukt om haar biologische moeder in Sri Lanka terug te vinden. Letchimi, geboren in 1985 en vrijwel meteen daar na geadopteerd door Moergestelse ouders, vroeg al vanaf het moment dat ze kon praten om haar eigenlijke moeder. Nu dus, in 2006, is dat eindelijk gelukt dank zij de inspanning van o.a. het Tros tv-programma ‘Vermist’. AL EERDER In 2001 al is Letchimi met haar pleegouders in Sri Lanka op zoek gegaan, maar door een ern stige ziekte moest ze helaas onverrichterzake naar Nederland terugkeren. Het Tros-team ging twee jaar na de verwoesten de tsunami in de voetsporen van Letchimi terug naar Sri Lanka en beschikte al vrij snel over meer precieze gegevens van Letchimi’s moeder. Zij bleek theeplukster van beroep en had voordat ze Letchimi kreeg al vijf kinderen. Uit documenten over Letchimi probeerde men te ontdekken in welk hospitaal in het berg dorpje Ratnaphura zij was geboren. Dat bleek echter ijdele hoop, maar dankzij ’n goed bewaar de aantekening kwam men in een hoger gele gen dorpje terecht bij ’n theeplantage. Daar zouden haar ouders twintig jaar geleden werk zaam zijn geweest. Uiteindelijk vindt men daar vader Sanassi die op zijn beurt weet te vertel len waar zijn, inmiddels ex-vrouw en dus moe der van Letchimi, moet wonen. Sinnai Ramai is haar naam. Als de cameraploeg niet meer precies weet welke richting ze moet kiezen in de talloze slingerweggetjes, ontmoeten ze bij toe val een Tamil-dame. Het blijkt de moeder van Letchimi te zijn. Heeft u de collectant gemist en nog geen kaartje voor uw kind(eren), neem dan even contact op met W. Heessels, 06-53248625. Wilt u uw kaartje ruilen, probeer dit onder ling te regelen of bezoek de nieuwe website (www.sinterklaas-moergestel.nl). Óp deze site bestaat de mogelijkheid uw kaart je aan te bieden en te ruilen. Helaas is door een technisch probleem de site laat beschikbaar gekomen, hiervoor onze excuses. Heeft u leuke Sintfoto’s, stuur ze naar: wilco- heessels@home.nl. Wellicht kunt u ze dan bin nenkort op de site bewonderen. Nu, twintig jaar later, vond de hereniging plaats in de studio tijdens het televisie-pro- gramma ‘Vermist’. Daar kon Letchimi haar moeder weer in de armen sluiten omdat ze naar Nederland was gekomen. Na een uitvoe rige en emotionele kennismaking met o.a. de adoptie-ouders Cees en Gré de Laat, gaat Letchimi’s moeder mee naar Moergestel en zal er ruim ’n week verblijven. Vorige week is ze weer naar Sri Lanka teruggekeerd, maar Letchimi is zeker van plan om het contact te onderhouden en haar op te gaan zoeken. We hopen, dat jullie (ouders, maar vooral de kin deren) naar de Reusel komen om Sinterklaas te begroeten. Vorig jaar konden we rekenen op mooi weer en enthousiast publiek. Ook dit jaar hopen we dat de weergoden ons gunstig gezind zullen zijn. Na het feestelijk onthaal bij de Reusel, zal de Sint per koets een korte rondrit door Moergestel maken. De route van de intocht zal zijn: Herengoedstraat, Kloosterlaan, Huysacker straat, Kruysackerplein, Kruysackerstraat, Kloosterlaan eindigend bij het voormalig gemeentehuis aan de Raadhuisstraat, waar de Goedheiligman omstreeks 14.00 uur ver welkomd zal worden door Burgemeester Kortmann. Aansluitend zal de Sint doorreizen naar Partyboerderij ‘t Draaiboompje, waar de Moergestelse kinderen van 2 t/m 8 jaar uitge nodigd worden voor een bezoek aan de Sint en zijn Pieten. Kinderen hebben van de collectanten kaartjes ontvangen voor een van de voorstellingen (op zaterdag- of zondagmiddag). HERENIGING Bij het zien van die beelden tijdens fte Tros-uit- zending van vrijdag 27 oktober jl. wordt het Letchimi even allemaal te veel. Ook voor haar moeder blijkt het verhaal een enorme schok te zijn, maar gastvrij nodigt ze de televisieploeg uit in haar schamele huisje. Daar laat men haar de oproep van Letchimi zien en kwamen haar emoties naar boven. Letchimi tjlijkt nl. de helft te zijn van ’n tweeling. Het tweelingzusje is echter bij de geboorte al overleden. Korte tijd later wordt Letchimi haar ontnomen omdat de vader haar niet erkent. Dat heeft haar veel verdriet gedaan, maar omdat zij wilde dat het kind ’n beter leven zou krijgen stond ze haar af. Goed idee, bij koffie of thee! Huidverzorgingsinstiti Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 15 NOVEMBER 2006 - 31e JAARGANG - Nr. 1402 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013) 513 2871, E-maiiburo76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. Telefoon 013-5424177 XAV Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl 41 RUIM 80 JMR flfTSHUl» i 31°

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 1