Bokbieren slaan aan bij breed publiek n GEZIEN IN GEWEI De Dickens Compagnie Internationaal onderwijs op 2College Durendael w**" T "a Rode Kruis en huisbezoek rijs van de Wbuw A Thema-avond Diabetesvereniging rafPi Mare Rijnen (rechts)‘aanstichter’ van het Bokspringen heft het glas. CS De voorstellingen: d’n Durpsherd in Berlicum: vrijdag 22/12 19.30 Try-out; zaterdag 23/12 20.15; zondag 24/12 16.00. de Pas in Heesch: dinsdag 26/12 14.30. Anna theater Helmond: woensdag. 27/12 19.30; donderdag 28/12 19.30. ’t Klooster Nuenen: vrijdag 29/12 19.30; zater dag 30/12 19.30 de Schalm Berkel Enschot: dinsdag 2/1-07 19.30; woensdag 3/1-07 19.30. Allochtone bezoekers hebben nog wat aanbe velingen. Een Oisterwijkse deelnemer mist een opstapplaats in zijn woonplaats en het Tilburgs echtpaar, dat bijna ruzie krijgt over de smaak van de Christoffelbok bij ‘t Draaiboompje, is unaniem van mening dat er een halte op het Piusplein moet komen. Tegen het einde van de middag wordt het pas druk in de cafés. Dan blijkt er een breed publiek te bestaan voor de diverse bokbieren. In gele genheden waar vooral jongeren komen, bestaat nauwelijks de helft van de consumpties uit bokbier. Maar in de meeste cafés wordt volop het donkerbruine najaarsbier getapt. Roosen: “Wat dit evenement uniek maakt is het dweil- Op een miniconferentie met basisscholen in Oisterwijk en Moergestel op 1 november maakte de schoolleiding van 2College Durendael bekend dat de school officieel is gecertificeerd om het International Baccalaureate Programma aan te bieden bin nen het tweetalig onderwijs. Met deze certificatie is opnieuw een belangrij ke stap gezet in het internationale onderwijs aanbod van deze Oisterwijkse brede scholen gemeenschap. Marij Pijnenburg, teamleider onderbouw Havo/Vwo, vertelde in haar presentatie aan directies en leerkrachten van de basisscholen dat de belangstelling voor de internationale klassen Havo/Vwo sterk groeit. Inmiddels wordt 70% van de lessen in het Engels gegeven, kent de school drie zogenaamde native speakers en worden in toenemende mate leermiddelen uit Engeland gebruikt. Door leerlingen als het ware ‘onder te dompelen’ blijkt het mogelijk dat zij zich de Engelse taal in zeer korte periode eigen maken. In de bovenbouw van het internationale onder wijs op 2College Durendael worden de leerlin gen intensief voorbereid op internationale ver- Dit reetje trok de bijzondere aandacht van de inzender van deze foto. Al ruim ’n week wordt het beestje gesignaleerd tussen de koeien op een Moergestelse weiland... Hebt u ook iets bijzonders gezien? Stuur het in of laat het ons even weten... Om twee uur is Mare Rijnen, uitbater van de Veerkes en aanstichter van het Moergestelse Bokspringen, nog zichtbaar zenuwachtig. “We moeten afwachten; het weer is goed, een beetje herfstachtig, zoals dat bij dit sei- zoensbier hoort.” Bokbier wordt maar eens per jaar gebrouwen, begin oktober, om vervolgens in de laatste maanden van het jaar geconsumeerd te worden. Afgelopen zondag was daarvoor een unieke gelegenheid. Na aanschaf van een zogenaam de Strippenkaart kon je in elf horecagelegen heden in Moergestel 11 verschillende bokbie ren proeven, één in elk etablissement. Je moest dus wel van kroeg naar kroeg, maar ook dat was comfortabel geregeld door een opvallende rode Engelse dubbeldekker, die een pendeldienst onderhield van Epi tot aan ‘t Stokske. Rijnen: “Alle ondernemers zagen het plan van begin af aan zitten, vooral toen bekend werd dat we op deze originele manier voor vervoer naar de meer afgelegen adressen zouden zorgen. De meeste kasteleins zorgden voor nog een extra dimensie aan het bokbier, variërend van gevallen blad op de cafévloer om een bourgon- dische herfstfeer te creëren tot het gratis aan bieden van zelfgemaakte hete wortelenstamp. De vraag welk bier nou het lekkerst of het best is blijft onbeantwoord. De meningen ver schillen. Kenner Christian Roosen van de Vereniging Bierproeven: “Bokbier is het enige van oorsprong Nederlandse speciaalbier. Het moet vol van smaak zijn en minstens 6.5% alcohol bevatten. Voor mij is Amstel Bok de beste” Andere genieters: “De Jopen bij de Aanbeveling was vol van smaak maar ietsje bitter, de Budelse bok smaakt weer zachter” Zou het tiende of elfde bokbiertje ook nog zo kritisch geproefd worden? “Geproefd mis schien niet, maar opgedronken wel!” De trip met de dubbeldekkerbus wordt door de meeste reizigers als positief ervaren. Moergestel ziet er vanop de eerste verdieping niet echt anders uit dan vanuit de BBA-bus, al lijkt het erop dat je meer takken in je gezicht krijgt. karakter van de proeverij. Je gaat echt van kroeg naar kroeg. Dat is natuurlijk alleen moge- lijk doordat alle horecaondernemers in Moergestel al snel op één lijn zaten. Dat laat ste is trouwens ook uniek te noemen, dat lukt in een ander dorp nauwelijks.” Voorlopig lijkt het erop dat dit initiatief wel eens een vervolg zou kunnen krijgen of zelfs jaar lijks terug zou kunnen komen. Misschien met een strakkere dienstregeling voor de bus en een iets latere aanvangstijd. In ieder geval kan de Moergestelse horeca terugkijken op een gezellige geslaagde dag. Binnen de Rode Kruis afdeling Oisterwijk- Haaren bestaat al enige tijd het project “soci aal huisbezoek”. Ondertussen zijn er verschil lende contacten gelegd en neemt de vraag naar huisbezoek toe. Wat houdt dit project”sociaal huisbezoek”in: het bieden van een luisterend oor en persoonlijk contact. Door een toene mende vergrijzing blijken vele contacten weg te vallen of op te houden. Denken we hierbij aan contacten met familieleden, die verder weg wonen of komen te overlijden. Direct contact met buren, bekenden en vrienden neemt af naarmate de leeftijd stijgt. De Rode Kruis afdeling wil daarom, naast de al bestaande pro fessionele hulp, zorgen voor vriendschappelijk contact, zodat de hulpvrager zich minder een zaam voelt en erbij blijft. Heeft U behoefte aan deze vorm van hulpverlening of kent U iemand in uw naaste omgeving, die deze hulp goed kan gebruiken, laat het weten. Voor informatie en aanmelding kunt U contact opnemen met de coördinatrice van dit project Marion Slenders, te bereiken onder telefoonnummer: 528 7714 en mobiel 06 52162040; daarnaast per e-mail: penmslenders@parelnet.nl “Verzekering, keuringen en verlenging rijbewijs” Op woensdag 29 november van 20.00 tot 22.00 uur in Wijkcentrum “De Ypelaer”, Corellistraat 10 te Tilburg. Mevrouw Trudy Pronk assurantiedeskundige en in die hoedanigheid heeft zij veel contacten met de DVN - Nederland. Enkele verzekerin gen die aan de orde komen zijn: zorgverzeke ring, hypotheek, rechtsbijstandsverzekering, levensverzekering enz. en zijdelings zal zij iets vertellen over keuringen die in het bijzonder voor diabetici belangrijk zijn. De heer Gerard Dams, medisch adviseur van het CBR (Centraal Bureau voor Rijvaardigheid) zal uitleg geven over keuringen en het verlen ging van het rijbewijs. Ook het onderwerp hypo zal aan de orde komen, welke voorzorgsmaat regelen moet men trgffen als diabeet om op een verantwoordelijke manier deel te nemen aan het verkeer? Natuurlijk zal er ruimschoots gele genheid zijn tot het stellen van vragen. Wilt u deze avond bijwonen, dan kunt u zich telefonisch of per mail aanmelden. U kunt dat doen bij Gerard Janssen tel. 455 7316 janssen.dvn@12move.nl en Soufflé, wil het verhaal van Dickens als sterk drama overeind houden, dus geen musi cal maar wel verrassende musicaleffecten daar waar ze de voorstelling ondersteunen. Deze worden uitgevoerd door de jongeren van dans/acteer groep The Art of Moving uit Eindhoven o.l.v. choreografe Jelske Smolders. Het verhaal is bewerkt door Jacques van Dijk. De regie is in handen van Maria Platenburg. volgstudies. Ad Lensvelt, teamleider boven bouw noemde in dit verband de keuze van de school om het VWO academischer en het HAVO competenter te maken. Zo worden de VWO leerlingen voorbereid op het volgen van hoorcolleges en werkcolleges en HAVO leer lingen krijgen vakoverstijgend, praktijkgericht onderwijs gepresenteerd. Er wordt daarbij gebruik gemaakt van hoogwaardige technolo gische leermiddelen. Het International Baccalaureate Programma wordt inmiddels aangeboden aan de vierde jaars leerlingen HAVO/VWO. Het is volgens Lensvelt een pittig en stevig programma dat door het internationale platform in Geneve intensief gecontroleerd wordt. Dat 2College Durendael met het internatio nale onderwijsaanbod aan een behoefte vol doet blijkt wel uit opmerkingen van ex-leerlin- gen die nu een studie International Business volgen: zij geven unaniem aan dat zij als dat indertijd mogelijk was geweest ook graag de internationale variant van hun HAVO of VWO op Durendael hadden gekozen. Voor een inter nationale vervolgstudie is dat zeker een pre. Thr In de a.s. Kerst/Nieuwjaarsperiode zal in diver se theaters in Brabant het wereldberoemde ver haal van Charles Dickens: “a Christmas Carol” ofwel in de volksmond “Scrooge”naar de hoofd- persoon vernoemd, worden gespeeld. Het is een “evergreen”, die steeds terugkeert omdat het verhaal van alle tijden is. Overal ter wereld duikt het met Kerstmis op. Het hoort erbij zoals de kerstboom en de kribbe. Scrooge is hèt uitje tijdens de feestdagen. Toch is het steeds moeilijker om een voorstelling te maken die recht doet aan de sfeer. Want er is een grote (dus dure) bezetting nodig, zo’n 35 medewerkers. De theatergroep @Stage die drie jaar geleden is opgericht door een paar gedreven acteurs en regisseurs met een professionele achtergrond heeft dan ook een beroep gedaan op de spelers van toneelvereniging Soufflé uit Veghel. Deze vereniging bestaat bijna 20 jaar en levert een ervaren groep acteurs en actrices. De Dickens Compagnie, een samenwerking van Stage PAGINA 9 r bF Naar eigen wens en ontwerp Alle merken keukenapparatuur 1 Bezoek aan huis I Gratis offerte, geheel vrijblijvend Prinses Irenestraat 9 5066 BD Moergestel Tel./Fax (013) 513 0648 www.thijsvandewouwkeukens.nl ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 8 NOVEMBER 2006 - AS Ja 9

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 9