Nu kunststof kozijnen met winterkorting! Informeer naar de voorwaarden. fel Prins Ad d’n Urste nieuwe prins C.V. De Dorstvlegels Lekker druk sfeerconcert Tilburgs Liedboek, van Mie Fiedel tot Guus Meeuwis Meer natuurlijk bos in Ter Braakloop in Moergestel Zaterdag 11 november van 10.00 - 16.00 uur Bel Jos van Dijk ■VUfS'fW/V Bekijk het productieproces en doe inspiratie op in de ruime showroom met kunststof kozijnen, ramen en deuren. Showroom en fabriek: Industrieweg 20 Industrieterrein "Stokeind" 5066 XJ Moergestel Tel.: (013) 513 36 15 Is uw riolering verstopt? Tel. Fax (013) 513 3136 Mobiel: 06 - 239 79 071 In alle andere gevallen: 0900 - 8844 in het bos. Dit zijn de soorten die hier van nature thuishoren en waar veel meer insecten en vogels van en in kunnen leven. Het bos is nu uitermate dicht geworden en het duurt nog heel lang voor dat de natuurlijke processen het bos ecologisch aantrekkelijker maken. Met dunningen wil Brabants Landschap de ontwik keling naar een meer natuurlijk bos deze win ter bespoedigen. Om licht en ruimte te maken voor loofhoutsoor- ten wordt een deel van de dennen verwijderd, waarbij ook geprobeerd wordt het strakke padenpatroon wat afwisselender te maken. In het begin leveren dit soort werkzaamheden een rommelig bosbeeld op. Maar na een paar jaar ontstaat een vitaal, gevarieerd en aantrek kelijk bos dat veel plantensoorten en dieren her bergt. Nog geen honderd jaar geleden bestond de omgeving van Oisterwijk voor het grootste deel uit heide. Uitgestrekte vrijwel boomlo ze heidevlakten. In de crisisjaren werd een groot deel van die heide beplant met dennen. Rechte percelen met bomen van dezelfde soort en leeftijd, net jes in rijen geplant. Er werd gekozen voor den nensoorten omdat die goed tegen het extreme klimaat op een dergelijke open vlakte kunnen en omdat dit hout veel toegepast werd in de kolenmijnen. Op natuur werd toen nog niet zo gelet. Het resultaat was een monotoon en saai bos met daarin weinig dierenleven. Met het sluiten van de kolenmijnen verdween ook het gebruiksdoel voor deze bossen. Omdat er geen kaalkap meer plaatsvond, groeiden de naaldbomen en kiemden er berken en eiken De onthulling van de nieuwe prins werd inge leid door het binnenbrengen van een grote taart door twee bakkers. Uit deze taart kwam dus uiteindelijk prins Ad d’n Urste te voorschijn. Prins Ad d’n Urste, in het dagelijks leven Ad Bakkers, zal samen met zijn adju dant Wim van Dijk de scepter gaan zwaaien over C.V de Dorstvlegels. Zij zullen samen met de Raad van Elf en aanhang van C.V. de Dorstvlegels proberen om carnaval 2006/2007 onder het motto van “Dees paast mèn wel” tot een goed einde te brengen. C.V. de Dorstvlegels A. op 't Hoog B.V. Op zaterdagavond 4 november jl. is prins Ad d’n Urste gepresenteerd als nieuwe prins van C.V. de Dorstvlegels. Eerder op die avond, in een volle zaal van cafe ’t Centrum, nam prins Comelis den 1ste, na 3 jaar prins te zijn geweest, afscheid. Prins Cornelis kan terugkijken op een mooie tijd als prins, maar hij vond het tijd worden voor een nieuwe prins. Via deze weg wil len wij als C.V de Dorstvlegels prins Cornelis nogmaals bedanken voor alles wat hij voor ons betekent heeft als prins. Ook de zustervereni gingen uit Moergestel, de Durdraaiers en de Pierewaaiers, hadden voor hem lovende woor den, zelfs in de vorm van een gedicht. Alarmnummer 1 1 2 voor als het écht nodig is... Op zondag 5 november vond er voor de eerste keer een zgn. Sfeerconcert plaats in de gilde- zaal van Café-Zaal-Speeltuin ’t Stokske aan de Zandstraat. Aan dit sfeerconcert namen de volgende groepen deel: zanggroep Inspiration uit Moergestel, zanggroep The Singing Voices uit Spoordonk en Brassband Clapopp uit Moergestel. Het was uitstekend weer, muzikale gezelligheid en een enorme drukte. loopt tot aan de dag van vandaag. De keuze van de liedjes is afgewogen gemaakt. De liedjes vertellen veel over de geschiedenis, de aard en de eigenheid van de Tilburgers. Uit het boek blijkt onder meer dat Tilburgers liedjes als pro- testmiddel gebruikten. In het verwoorden van hun gevoelens door middel van muziek en lied jes zijn Tilburgers creatieve mensen gebleken. Het eerste exemplaar van ‘Ik zal zinge, hil mèn lèève’ wordt in ontvangst genomen door bur gemeester Vreeman. Het Tilburgs Liedboek past in een wereldwijde belangstelling voor het immaterieel erfgoed. Als onderdeel daarvan is in Brabant juist de laatste tijd veel aandacht voor de liedcultuur. Deze belangstelling is sterk aan- gewakkerd door de discussie over een Brabants volkslied. Tilburg was de eerste plaats in Nederland waar een zangevenement als ‘Tilburg Zingt’ werd gehouden. Het Tilburgs Liedboek is door zijn opzet het eerste in zijn soort in Brabant. De Stichting Tilburgse Taol verwacht dat het navolging zal vinden, zoals dat ook is gebeurd met veel ande re initiatieven van deze organisatie. Vanaf komende zaterdag is in de boekwinkels het Tilburgs Liedboek te koop. Dit boek is uniek van opzet. Er staan de teksten en de melodieën in van 54 Tilburgse liedjes, van Mie Fiedel tot Guus Meeuwis en Krezip. Bovendien vertelt dit boek van elk liedje de geschiedenis en staan er tientallen foto’s in. Deze opzet geeft het Tilburgs Liedboek een tweeledige beteke nis. Het boek kan worden gebruikt als zangbun del. Tegelijk is het een lees- en kijkboek over een belangrijk aspect van het Tilburgs erfgoed. Dit zeer mooi uitgevoerde boek telt 155 pagi na’s. Het kost slechts 12,50 euro, dit dank zij sponsoring en subsidiering. Het boek is een ini tiatief en een uitgave van de Stichting Tilburgse Taol. Deze stichting gaf eerder al twee belang rijke Tilburgse boeken uit: het Tilburgs woor denboek en het Tilburgs kookboek. Het Tilburgs Liedboek past perfect in deze rij omdat ook zingen sinds mensenheugenis een wezen lijk kenmerk is van de Tilburgse volkscultuur. De officiële titel van het Tilburgs Liedboek is ‘Ik zal zinge, hil mèn lèève’. Deze zin komt uit het Tilburgs volkslied dat is geschreven door de Tilburgse pater Piet Heerkens. Gerard Steijns en Jef Maas, bestuursleden van de Stichting Tilburgse Taol, hebben uit de rijke voorraad aan Tilburgse liedjes een keuze gemaakt van 54. De gekozen liedjes vormen samen een bloemlezing van de Tilburgse liedcultuur in de negentien de en de twintigste eeuw. Door de samenstellers is nadrukkelijk ook gekozen voor liedjes uit de recente tijd, zoals Krezip en Guus Meeuwis. Dit om duidelijk te maken dat de zangtraditie in Tilburg door- Nieuw boek over Tilburgse liedcultuur met liedjes, muziek, foto’s en verhalen www.opthoog.nl PAGINA 7 I OPEN HUIS Moergestel - Eindhoven - 's-Hertogenbosch - Breda - Gemert - Utrecht RIOLERINGSWERKEN Vooskerbos 25, Moergestel Ook voor het vernieuwen van uw rioleringen! Lijstenmakerij voor alle inlijstwerk Restauratie-atelier Heusdensebaan 27, 5061 PM Oisterwijk tel. (013) 5284856 Open: donderdag 13.00-18.00; vrijdag 10.00-18.00; zaterdag 10.00-15.00 RAMENFABRIEK M O» ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 8 NOVEMBER 2006 *•1 r i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 7