4? Thebet^ Expositie De Zolderlingen in galerie de Verdieping Sinterklaasbal een traditie nieuw leven ingeblazen Youngtimer duikt op tussen ‘oudjes’ 3 DelRunne TE KOOP: 1 Meer info: www.thebe.nl of 0900-8806 Alphahelpenden RE/MAX Lezing ‘Ik heb Alzheimer’ X*-**8^ Niet pandgericht, maar klantgericht! Afsluiting groencursus IVN Voor Oisterwijk zijn we op zoek naar: Je bent minimaal 23 jaar en doet huishoudelijk werk. Thebe verzorgt de bemiddeling. Je bent in dienst van de klant en min. 3 uur per week inzetbaar. Je uurloon is 12,20 (incl. vakantietoeslag). S Midden in het centrum van Moergestel gelegen, ruim en luxe 3-kamer appartement aan het Rootven 10c. Internationale Oldtimerbeurs Automobielen Autotron Zaterdag 18 en zondag 19 november 2006 PAGINA 5 Zullen de Zwarte Pieten dansen tijdens het Sinterklaasbal? Voor inlichtingen kun je contact opnemen met Coise op 't Hoog teammanager HZ/Alpha Oisterwijk (013) 52 38 700 De Zolderlingen komen al ruim 20 jaar (in wisselende formatie) bij elkaar op de zolder van wijkhuis de Schans te Tilburg. Momenteel bestaat de groep uit een tiental enthousiaste kunstenaars met heel verschillend werk. Negen van deze kunstenaars zullen exposeren met schilderijen en een van hen zal beelden tentoon stellen. De expositie is te bezichtigen tot en met 19 november op zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en op zondag van 13.00 uur tot 17.00 uur. Deze week stellen wij ‘n drietal “Zolder lingen” met een voorbeeld van hun werk voor. makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Welten G2) Nieuwsgierig? Kijk voor meer informatie op www.dimo.nl of bel 06-11433913 Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013)468 8259 Op 15 november a.s. om 18.30 uur houdt mevrouw Stella Braam, onderzoeksjourna liste, de tweede Academielezing, onder de titel: ‘Ik heb Alzheimer’ in De Wasserij op Landpark Assisië (Hooghoutseweg 3 te Biezenmortel). In 2005 verscheen ‘Ik heb Alzheimer’, het hila rische en onthutsende verhaal van een strijd bare Alzheimerpatiënt (de psycholoog, pedag oog, auteur en journalist, René van Neer, vader van Stella Braam) die in opstand komt tegen de zorg. Prof. dr. Jos Schols, als bijzonder hoogleraar chronische zorg verbonden aan de Universiteit van Tilburg en Universiteit Maastricht zal aan sluitend reflecteren op de lezing van Stella Braam en zet deze af tegen de actuele ontwik- kelingen in de gezondheidszorg. Kortom een bijzonder inspirerende avond waar voor wij u van harte uitnodigen! MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 8 NOVEMBER 2006 Jaren geleden was het de traditie dat er tijdens het bezoek dat Sint met zijn Zwarte Pieten aan Moergestel bracht, voor de volwassenen een zogenaamd Sinterklaasbal werd gehouden. Deze traditie wordt dit jaar letterlijk en figuur lijk nieuw leven ingeblazen. Op zaterdag 18 november verzorgen Bras(s)band Clappop uit Moergestel en de 22-koppige Big Band Four Swing uit Haaren in partyboerderij ’t Draaiboompje een muzikale avond, waarbij Loek Kennis’ interesse voor tekenen en schil deren is in de jaren 80 ontstaan. Hij heeft vele jaren les gehad op het Duvelhok in Tilburg, o.a. van kunstenaars als Jan Radersma, An toon van Bakel, Reinout van Vught, en Ansouya Blom. Zij hebben hem geholpen om de verschillen de uitdrukkingsmogelijkheden in de schilder kunst op een persoonlijke manier te gebruiken. Bij het modelschilderen gaat het Loek vooral om de emotie en het karakter van een houding die daar bij hoort. Maar Loek schildert ook stil levens, dieren, landschappen en meer. De Tilburgse kunstenares Ans van Oosterhout Corsten schildert al ruim 40 jaar. Ze heeft onder meer les gehad van Reinout van Vught en veel ook Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten de hele avond aanwezig zullen zijn. Uit betrouwbare bron is vernomen dat Sint en zijn Pieten tij dens deze avond een aantal verrassende optre dens zullen verzorgen. Kortom een gezel lig avondje uit met prima muziek, waar uiter aard gedanst, geswingd en gelachen kan wor den. Deze avond start om 20.30 uur en de toe gang is gratis. andere kunstenaars op het voormalig Duvelhok in Tilburg. Ans heeft met veel materialen geëx perimenteerd maar schildert het liefst met Acryl. Haar onderwerpen variëren van land schappen tot abstracte werken en ze schildert al ruim 17 jaar bij de Zolderlingen. Ook Ans heeft in het verleden geëxposeerd in onder meer De Molen in Weert, het gemeentehuis in Diessen, het Zorgcentrum in Goirle, het gemeentehuis in Alphen, het Centrum voor Amateurkunst (CVA) in Tilburg en regelma tig bij Galerie Contrast in Tilburg. Al geruime tijd kan Louise van den Heuvel zich vinden in de schilderkunst en deze keer wil zij u meenemen naar de werken die momenteel in Galerie ‘De Verdieping” in Moergestel te bezichtigen zijn. Reeds vele jaren is zij lid van de actieve schildergroep ‘de Zolderlingen” Het alledaagse leven, de architectuur en de natuur inspireren haar. Dit legt zij vast op papier of doek, vaak transparant, waardoor de gelaagdheid meespeelt in het geheel. Mede door haar fantasie, waarbij het gevoel en de diversiteit aan kleurstellingen een grote rol spelen, komt zij tot een figuratieve non-figu- ratieve vormgeving en ontstaat er een boeiend en verruimend werk. Door deze fantasie heeft menig schilderij een verhaal waar de toeschou wer zelf een gevoel, betekenis of waarde aan toe voegt. staat. Was het interessegebied van de oldtimer- fanaat enkele jaren terug nog gefocust op auto’s van minimaal een kwart eeuw oud, anno 2006 zijn er ook liefhebbers die juist in de toekomst kijken. Theo van Delft: ‘Er zijn mensen die nu al oog hebben voor modellen die over, laten we zeggen, 25 tot vijftig jaar waarschijnlijk nog volop in de belangstelling zullen staan. Ik denk dan bijvoorbeeld aan huidige modellen als de PT Cruiser van Chrysler, de Volkswagen Beatle en de New Mini.’ Op de vraag wat dit betekent voor het aanbod op de oldtimerbeurzen, antwoordt Theo van Delft: ‘Dit betekent dat de bezoeker niet vreemd meer hoeft op te kijken als hij tussen de Buick Riviera en Austin Healey een Cruiser, Beatle of Mini aantreft. Hetzelfde geldt ook voor de categorie ‘special cars’; bijzondere auto’s die eigendom zijn geweest van bekende Neder landers of VIP’s van buiten ons land.’ Wie op de hoogte wil blijven van de laatste ontwikkelingen op oldtimergebied maakt in het weekend van 18 en 19 november tijd vrij om een bezoek aan Autotron te brengen. Hetzelfde geldt natuurlijk ook nog altijd voor iedereen die zijn kostbare bezit weer in topconditie voor het nieuwe toerseizoen wil brengen. Op de vele honderden vierkante meters beursoppervlak treft de fervente sleutelaar alles van zijn gading aan. En wordt het onderdeel niet gevonden, dan is er vast een standhouder die de speurtocht in de juiste richting kan sturen. Ook de stands met naslagwerken en accessoires ontbreken niet. De Internationale Najaarsbeurs voor Oldtimers is zaterdag 18 en zondag 19 november geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 9 euro, kinderen tot 15 jaar hebben gra tis toegang. Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop-en verkc 24 uur per dag, 7 dagen per week! Op zaterdag 4 november mocht het IVN- Oisterwijk tijdens een sfeërvolle bijeenkomst in café “Mieke Vingerhoets” aan 32 cursisten het certificaat uitreiken voor het succesvol afronden van de Groencursus 2006. Deze cursus wordt jaarlijks gegeven door vrij willigers van het IVN. Op 8 lesavonden werd ingegaan op diverse onderwerpen, zoals vogels, planten, kringlopen enz. Iedere les werd gevolgd door een excursie in een van de natuurgebie den in de omgeving. Dat de cursus in een behoefte voorziet blijkt wel uit het feit, dat hij ieder jaar volgeboekt is, terwijl de deelnemers uit de wijde omgeving van Oisterwijk komen. Tijdens de uitreiking benadrukte de voorzitter nog eens hoe belangrijk hij het vond, dat het IVN op deze manier mensen betrokken maakt bij natuur en milieu. Hij sprak de hoop uit, dat zij dit verder uit zouden dragen. Volgend voor jaar start weer een nieuwe Groencursus. Inlichtingen: Peet van der Horst 0411-601414. www. i vnoisterwi j k .nl ROSMALEN - Het ruime Expodome en de Spykerhal op Autotron zijn in het weekend van 18 en 19 november 2006 weer goed gevuld met oldtimers in alle soorten en maten en vele honderden meters onderdelenstands. De Internationale Oldtimerbeurs voor Automobielen is op beide dagen geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De oldtimer stond te boek als een auto die minimaal een kwart eeuw geleden bij de pro ducent van de band rolde. De laatste jaren is de term aan ‘inflatie’ onderhevig. Het predikaat ‘oldtimer’ wordt heden ten dage eigenlijk uit sluitend nog gebruikt voor automobielen die inmiddels de respectabele leeftijd van honderd jaar hebben bereikt. ‘Klassiekers’ zijn auto’s ouder dan 25 jaar. Recent is een nieuwe cate gorie geïntroduceerd in het wereldje van de nostalgische automobielen, vertelt Autotron- beursmanager Theo van Delft: youngtimers, of zoals hij ze zelf noemt, de klassieker van de toe komst’ ‘Zoals elke markt is ook de markt voor oude auto’s volop in beweging’, aldus Theo van Delft.’Kijk je naar het aanbod op onze beurzen, dan zie je de laatste tien jaar de trend dat er steeds meer compleet gerestaureerde, wegklare modellen worden aangevoerd. De tijd dat handelaren uitsluitend ‘opknappers’ te koop aanboden, ligt achter ons. Ze zijn er nog wel hoor - en wie plannen heeft een auto feitelijk vanaf de bodemplaat weer op te gaan bouwen, moet zich in november beslist op de oldtimer beurs komefi oriënteren. Op de Autotron-beur- zen loopt duizenden winters sleutelervaring rond. Wie wil weten wat het betekent om een oldtimer of een klassieker te restaureren kan nergens beter terecht dan in Rosmalen.’ Toch is het niet alleen meer de auto die mini maal 25 jaar oud is die in de belangstelling

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 5