9 Nederlands kampioen blind bierproeven D'n elfde van d'n elfde '.HA/1 j40 95 JUBILEUMFEEST 00 Laatste oproep Kreatief Aphrodite n Puur Kinderfeest; St. Maarten SPECULAAS PAK APPELMEISJES BAKKERIJ KOUWENBERG 5 EIERKOEKEN In Memoriam Thea Roosen Let volgende week op het hart van deze krant, want het breekt los bij Frans van Velthovenü! Scfüfderw erfden p Tl Prinsenbal C.V. De Pierewaaiers bij Café Restaurant de Brouwer Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Amateurbrouwer Bernard Smits uit Moer gestel bleek dinsdag 31 oktober over de beste papillen te beschikken. Als deelnemer aan de finale van het 6e Open Nederlands Blind Bierproef Kampioenschap herkende hij de meest bieren. Daar moest echter wel eerst een barrage aan te pas komen. Bestuur Buurtvereniging ‘De Vurhaai’ Jubileumcommissie 50 jaar ‘De Vurhaai’ laatste televisiebingo Goed idee, bij koffie of thee! 5 halen 4 BETALEN Het kan nog steeds, uzelf aanmelden voor de meest bijzondere expositie van het jaar. Vanaf tweede kerstdag 13.00 uur is Galerie de Verdieping namelijk weer het middelpunt van kunstminnend Moergestel en Midden Brabant. Ziet u uzelf al staan temidden van uw werk, met een glaasje in de hand pratend met de ongetwij feld weer in groten getale aanwezige bezoe kers? Hak dan nu die knoop door. We hebben nog een beperkt aantal plaatsen en ook bij ons geldt: “wie het eerst komt.De sluitingsda tum wat het aanmelden betreft is gesteld op 15 november. Maandag 20 november om 20.00 uur komen we bij elkaar in galerie de Verdieping om de organisatie rond Moergestel Kreatief editie 2006 te bespreken. Zorg dat u er bij bent... Aanmelden doet u telefonisch bij Ed Hurk- mans, 513 1316 of via ons e-mailadres info@galeriedeverdieping.nl Bernard Smits uit Moergestel en Charles van der Heijden uit Maastricht waren de enige twee die vijf van de acht bieren juist had den herkend. In de bar rage die volgde bleek Bernard een zeer goede proever te zijn en her kende 2 van de 3 geser veerde bieren, terwijl zijn tegenstander geen van de gepresenteerde bieren juist had. Naast de titel “ABT-bier- proever van het jaar” mag Bernard als extra prijs een “ABT-bier van de Maand” meehelpen bedenken en meehelpen brouwen. Hij hoefde daar niet lang over na te denken, want het bier is in feite al klaar. Straks wordt Bernard’s bier, een Belfian Imperial Stout, gebrouwen bij een professionele brouwer Zaterdag 11 november viert Nederland St. Maarten. Een puur kinderfeest waarbij de vol wassenen de taak hebben om uit te delen. En daarbij gaat het vooral om snoep. De viering van St. Maarten is een oud gebruik en komt voort uit een legende rond een bisschop die op elf november doodging. St. Maarten stond bekend als “helper van de armen”. In de gezins viering die om 19.00 uur begint willen we aan dacht besteden aan het feest van St. Maarten. Thema is dan ook “samen delen”. Je mag dan een (zelfgemaakte) lampion meenemen naar de kerk en we besteden aandacht aan de actie De Alliantie van BierTapperijen (A.B.T.) orga niseerde voor de 6e keer dit blind bierproef- kampioenschap. De proeflocatie was dit keer de Heineken brouwerij in ’s-Hertogenbosch. 27 deelnemers uit het hele land verzamelden zich in Den Bosch om uit te maken wie zich “ABT- bierproever 2006” kon gaan noemen. De deel nemers kregen één voor één 8 bieren van even zoveel typen bier voorgeschoteld. Van ieder type stonden 6 verschillende bieren op een lijst. Men moest dus een keuze maken van één van deze in totaal 48 bieren. Dat het moeilijker was dan het zich op eerste gezicht liet aanzien, bleek wel uit de uitslag. Zo had de winnaar van 2005, Sjak van Peer uit Breda -toen 10 van de 10 bieren goed herkend- nu “slechts”4 van de 8 bieren goed herkend. Huidverzorgingsinstituut 1 A nlirnsh'/n Hoewel we het al langere tijd zagen aanko men, bracht het veel te vroege overlijden van Thea Roosen bij Buurtvereniging ‘De Vurhaai’ toch ’n schok teweeg. Wellicht tegen beter weten in hoop je dat alles nog ten goede keert. Maar in het geval van Thea heeft dat helaas niet mogen zijn... Sinds enkele jaren was Thea ’n zeer gedre ven bestuurslid van onze buurtvereniging. Zij vatte de haar toebedeelde taken heel seri eus en enthousiast op. Heel precies hield ze de bijzondere momenten van de leden van de buurtvereniging in de gaten en zorgde ze ervoor dat er op z’n minst ’n toepasselijk kaartje in de bus kwam. Bij geboortes maar ook bij andere gelegenheden legde Thea de bezoekjes af namens de vereniging. Ook voor het 50-jarige jubileum in de zomer van 2007 had Thea zich nadrukkelijk aan gemeld en bij de eerste vergaderingen in het begin van dit jaar leek er met haar gezondheid ook nog helemaal niets aan de hand. Zij hield zich speciaal bezig in de zgn. ’zondagochtendcommissie’. Thea kwam o.a. met het idee om de zondagochtend voor de buurtbewoners te laten beginnen met een zgn. boerenontbijt. Dit idee krijgt zeker gestalte op de zondag in het jubileumweek- end, en het ontbijt zal ’n gepast moment zijn om in herinnering nog even terug te gaan naar de inzet van Thea voor Buurt vereniging ‘De Vurhaai’. We zullen nu zonder haar verder moeten. Ze zou het ook niet anders gewild hebben, want tot het laatste moment was ze begaan met de voorbereidingen voor het 50-jarig bestaan en was ze steeds benieuwd naar het resultaat van o.a. de bingo de afgelopen weken. Afgelopen week kwam dus het onstellende bericht van haar overlijden op slechts 57-jari ge leeftijd en jl vrijdag hebben we haar samen met vele buurtbewoners uitgeleide gedaan. Thea: bedankt voor wat je voor onze buurt vereniging hebt gedaan en betekend, en bedankt voor de fijne vriendschap die je daarbij met iedereen had. We zullen je mis sen, maar zijn blij met de herinneringen die je ons nagelaten hebt. We zullen nog vaak aan je denken... Meer nog dan wij zal haar man Theo zijn ‘maatje’ missen en we wensen hem heel veel sterkte in de voor hem liggende periode. We hopen dat hij het overlijden van Thea ’n plaatsje kan geven. en is het in de loop van 2007 in het hele land te proeven. Alle bij de A.B.T. aangesloten cafés voeren dan tegelijkertijd dit bier. Bernard: van harte proficiat! “schoenmaatjes”. Je mag dan ook een schoen- doos meenemen naar de kerk, die je thuis mooi versierd hebt met daarin cadeautjes voor een kind in een ver land. Wij zorgen ervoor dat de doos op de juiste plaats aankomt. Op www.schoenmaatjes.nl vind je alle informatie die je nodig hebt. Je bent van harte uitgenodigd om samen met je familie en met ons het feest van St. Maarten te vieren. The place to be: kerk St. Jans Onthoofding te Moergestel. Aanvang 19.00 uur. Entree is gratis!! Tot dan. Afzender: team gezinsviering: Anne-Katrien, Monique, Mirjam, Madeleine, Judith en Theo. me Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 8 NOVEMBER 2006 - 31e JAARGANG - Nr. 1401 oerqes» De Prinsencommissie van C.V. de Pierewaaiers is al geruime tijd bezig met het zoeken naar de Stadsprins voor net nieuwe carnaval- seizoen. En ook dit jaar is de commissie erin geslaagd een goede kandidaat te vinden. Door het nieuwe motto "Dees paast mèn wel" verwachten veel mensen dat de huidi ge stadsprins, Pier d'n XXXXIV zal aanblijven voor nog een jaar! Iedereen is van harte welkom op het prinsen bal, aanstaande zaterdag 11 november in Café de Brouwer en ben getuige van de spectaculaire onthulling van de stadprins voor het nieuwe carnavalseizoen 2007. Tot dan! Schoolstraat 5 MOERGESTEL Donderdag 9 november 19.00 uur. V "De Pierewaaiers" Telefoon 013-5424177 2 Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl Ij h Tel. 013-513 1474 f Samen met de Dorstvlegels, Durdraaiers, de Eregarde en het residentieorkest d'Ambiejans zal de onthulling plaatsvinden in Café de Brouwer aanstaande zaterdag 11 november omstreeks 23.00 uur. elementen zullen zorgen voor een geweldi ge sfeer wat de stemming alleen maar ten goede komt. Rond de klok van elf uur zal de stadsprins voor het nieuwe carnavalseizoen voorgereden komen in zijn flitsende bolide. Als een ware autocoureur zal hij zich een weg banen door het enthousiaste publiek dat aanwezig zal zijn op deze avond. Met een laatste jump komt hij tevoorschijn als de overwinnaar, de nieu we stadsprins van Moergestel. Deze avond treden enkele bijzondere zangers live op en is er ook live muziek. De onthulling zal iedereen een gevoel van warmte geven aangezien de kleur rood sterk overheersend zal zijn. Er wordt dan ook al gespeculeerd of een zekere M. Borsato deze avond zal optreden met zijn laatste hit "Rood". Het zal een ware happening worden. De compleet verbouwde zaal van Café de Brouwer zal dit jaar omgetoverd gaan wor den tot een plek waar de stadsprins zich bij zonder thuis zal voelen. Het fantastische decor en ook andere show- Uitgave en redactie: Burn '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. s Wie gaat er stadsprins worden en regeren over het Pierewaaiersrijk? 5 f AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZ1ER

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 1