Elkaar Nabij’.. o ‘Handje drukken met een konijn’ in Oirschot TOR.EU YI Jongerenkoor Diessen neemt u mee op wereldreis met PopTravel Rode Kruis E.H.B.O. op de zevende plaats Rommelmarkt I Voor de allerliefste geboortekaartjes... HMiHI iMiaiM 3 NQöi IN JZlcHT I RE/MAX Concert TNT Harmonie Tilburg i.s.m. Slagwerkgroep en Opleidingsorkest P 4 J HMi Muzikale middag met de Zonnebloem zx»****K Niet pandgericht, maar klantgericht! 4 via e-mail toe. ders’ in ons dorp, laat het ons dan even weten of stuur het ons De avond is een initiatief van “Elkaar Nabij”: werkgroep rouwbegeleiding van de BEU- parochies en de Protestantse gemeente Oisterwijk c.a. BINGO IN DE REUSELHOF Op 18 oktober is het om 19.30 uur weer bingo in de Reuselhof. Wij hopen op een grote opkomst.We spreken af dat U met zijn allen komt, en wij voor koffie en mooie prijzen zul len zorgen. En maken er op deze manier een leuke gezellige avond van.Groetjes Bep en Diny. Slichting Welzijn Ouderen rond het thema: Rouwen der met je kinderen na het overlijden van je partner. Plaats: de Voorhof aan de Kerkstraat 62a in Oisterwijk. Als je partner op jonge leeftijd overlijdt en jij met je kinderen achterblijft, komt er heel wat op je af. Je hebt je handen vol aan je eigen ver driet, maar tegelijkertijd heb je ook zorg voor en om je kinderen. Wat betekent dit verlies voor jullie gezin? Hoe help je kinderen om te gaan met het verlies van één van hun ouders? Hoe zorg je goed voor jezelf? Moeilijke vragen die je naast alle verdriet bezig houden. Tineke Wouters zal in haar lezing ingaan op deze en andere vragen. Heeft u uw koffers al gepakt? Tineke Wouters heeft een praktijk voor verlies en rouwbegeleiding. Na een lerarenopleiding en een opleiding maatschappelijk werk heeft zij Toegang gratis. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Omdat het voor het programma van deze avond van belang is om te weten op hoeveel mensen wij ongeveer kunnen rekenen is het prettig wanneer u zich even aanmeldt, e-mail: wvegmond@iae.nl Telefonisch aan melden of informatie ontvangen is ook moge lijk: tel. 528 2175. Rode Kruis afdeling Oisterwijk- Haaren met haar E.H.B.O. tak nam op 30 september jl. deel aan de landelijke E.H.B.O.-wedstrijden, die werden gehouden te Winterswijk. Eeen twin tigtal teams vanuit geheel Nederland werden daar in het buurtschap het Woold geconfron teerd met negen opdrachten, het Oisterwijkse team werd gevormd door Gerard van de Wouw, Ronnie Kroot, Esther van Esch, Marion en Martien Bergman, Jan de Bresser en Herman Donders. De teams kregen vijf ongevalsitu- aties om op te lossen en verder voerden de teamleden 1 reanimatietest, 1 theorietest en een individuele test uit. Bij de beoordeling ging het niet alleen om eerste hulpverlening, er werd ook gekeken naar het functioneren van de teams, de creativiteit en het improvisatietalent van de ploegen. Tijdens deze landelijke wed strijd behaalde het Oisterwijkse Rode Kruis E.H.B.O. team de zevende plaats op alle onder delen, proficiat met dit resultaat. Op zondag 22 oktober a.s. wordt er door de werkgroep ouderen een rom melmarkt georganiseerd in Wijk centrum” De Waterhoef” gelegen aan de Terburghtweg 100 in Oister wijk U kunt van 9.30 tot 14.30 uur lekker komen rommelen bij ons. De entree is voor volwassenen €0,50. Kinderen onder de 12 jaar, mits onder begeleiding, mogen gratis binnen.De deu ren voor de verkoop gaan pas om 9.30 uur open. Er zijn nog enkele tafels te huur! Heeft U interesse? Neem hiervoor contact op met C. Liekens, tel. 0411-621455. Op zondag 29 oktober geeft de TNT Harmonie Tilburg o.l.v. William Linssen i.s.m. Slagwerkgroep o.l.v. Geert-Jan van Hest en Opleidingsorkest o.l.v. Lia Kluitmans een concert in Wijkcentrum Heyhoef Kerkenbosplaats 1 5043 RX te Tilburg. De volgende werken worden ten gehore gebracht; Pirates of the Caribbean, Beatles Collection, Bandology, Honky Tonk Ragtime, Ammerland, Music, Back to Brufford, New Style, Heartbeat, Back to Bozzio, Played Alive, Der Zaubermarsch, Yanky Doodle Doo, Waterloo, Swinging Flutes en Kunt u ons de weg naar Hamelen vertellen meneer. Zoals u ziet is dit een zeer gevarieerd program ma. Het concert is geheel gratis toegankelijk en begint om 11.00 uur denkt u aan het verzet ten van uw klok in dit weekend i.v.m. de win tertijd. Op zondag 22 oktober wordt in Het Voorportaal de expositie geopend bestaande uit een installatie van beeldend kunstenaar Marinke Marcelis. mijn zwakheid. Hij heeft een grijns op zijn gezicht die zegt: “Probeer wat je wilt, je wint toch niet. Niet omdat ik sterker ben maar omdat je jezelf laat verliezen.” Daarom grijnst hij zo, door de kracht die ik hem geef. Ik geef het konijn kracht door mijn zwakheid bloot te leg gen.’ Marinke Marcelis (Best 1983) is juli 2005 afge studeerd aan St. Joost te Breda als beeldend kun stenaar. Tijdens haar studie en daarna heeft ze op verschillende plaatsen in Nederland werk tentoongesteld. Vanaf september 2005 volgt zij de masteroplei- ding Beeldende Kunst in Amsterdam aan het Sandberg Instituut, waar ze naar verwacht in juli 2007 zal afstuderen. Zij heeft haar meest recente werk geëxposeerd in Xiamen, een stad in China. De expositie ‘Elevated world’ opende in China op 22 septem ber en nu exact een maand later wil zij datzelf de werk in Oirschot voor het Nederlandse publiek tentoonstellen. Na de opening 22 oktober om 14.00 uur is de expositie te bezichtigen in de weekenden van 28,29 oktober, 4,5,11 en 12 november van 13.00 uur tot 17.00 uur en volgens afspraak, Tel: 0499- 550073. Het Voorportaal, expositieruimte voor hedendaagse kunst, Koestraat 13a te Oirschot www.hetvoorportaal.nl U bent van harte wel kom. Entree gratis. Als je vanaf de Raadhuisstraat via het Simonnepaadje naar de Postelstraat gaat, zie je aan het eind op de woning waar je tegen aan kijkt dit plaatje. En inder daad wordt je via deze "actie" gewezen op een beeld wat op den duur tot het verleden gaat beho ren. Moergestel verandert elke dag... Ook dit plaatje werd weer ingezonden door een opletten de lezer. Zie u ook iets ‘bijzon te leden van Jongerenkoor Diessen worden onder steund door de acht man sterke PopTravel band. Voor meer info over Poptravel, zie www.jodi- muzikaal.nl Plaatskaarten zijn nog te bestellen vi£ de website www.jodimuzikaal.nl en bij Sport en Ontmoetingscentrum Hercules in Diessen. Er zullen nog beperkt kaar ten te koop zijn aan de deur op 21 okto ber. Nog even en het feest barst los. Op zaterdag 21 oktober nemen Stichting JoDi muzikaal en het Jongerenkoor Diessen u mee op een swingen de wereldreis waarbij Popmuziek uw reisgids is, PopTravel. Dit muzikale evenement vindt plaats in de sporthal van Sport en Ontmoetingscentrum Hercules in Diessen. Jongerenkoor Diessen is in Moergestel bekend door een aantal missen die zij in het verleden hebben verzorgd in onze kerk en van een con cert dat zij gaf samen met zangvereniging Crescendo in 2004. Het koor bestaat uit leden uit Diessen en omliggende gemeenten, en dus ook uit Moergestel. Leonie Daemen en Corné Fonken zijn al een aantal jaren lid van het koor. Zin om mee te gaan op onze wereldreis? Beroemde nummers als “Loco in Acapulco”, “Goodnight Saigon”, en “Rock me Amadeus” komen voorbij in een mix van muziek en dans en met soms een vette knipoog. De ruim 30 “GEEF ELKAAR DE HAND” Volgende week vindt er weer een activiteit van ons plaats. Wij zijn te gast in de Reuselhof. Deze keer muziek maar (let op!) niet op don derdag maar op woensdag 25 oktober om 14.00 uur beginnen wij met een kopje koffie of thee. Daarna treden “de Vrolijke Brabanders”op. Vele onder ons hebben die al eens gezien of gehoord en weten dat het echt een gezellige middag kan worden. Het einde is om 16.30 uur. Probeer zoveel mogelijk met eigen ver voer te komen. Mocht dit echt niet lukken dan proberen wij het zo goed mogelijk met de Zonnebloem te regelen. Wel een verzoek: Laat het dan a.u.b. op tijd weten bij Jacqueline Vis (513 2523) of bij Gina Smits (513 2007). Heb je er zin in kom dan gezellig luisteren wat het duo ons te bieden heeft. Het wordt best leuk. Op maandag 20 november 2006 organi seert de Zonnebloem een theatervoor stelling in Den Herd in Bladel. De voor stelling heet: “Het Heilig Vuur” met Danny de Munk, Harrie Slinger, Pamela Teves en Ellis van Laarhoven. De voorstelling “Het Heilig Vuur” gaat over een groep zigeuners, die is neergestreken aan de rand van een klein dorp je in Nederland omstreeks 1900. Met vermaak en folklore houden ze zich dapper staande in de verontrustende weten schap dat ze paria’s zijn. Afstammelingen van een volk zonder eigen staat, zonder nationale identiteit. Verguisd, verjaagd. Tegen de achter grond van hun wilde zigeunervuur ontvouwt zich een gepassioneerd drama, als een burger jongen tegen wil en dank verliefd wordt op een zigeunermeisje. Muzikaal gezien kunt u sfeervolle en opwinden de muziek verwachten, maar ook onvergetelij ke liedjes van Brei en Aznavour (o.a. het beroemde La Mama), folklore van eigen bodem (Johnny Jordaan, Willy Alberti) en mooie, eigentijdse nummers. Voor 10,- hebt u een onvergetelijke middag. Het vervoer wordt door de Zonnebloem ver zorgd. We vertrekken om 12.45 uur vanaf De Reuselhof. U kunt zich t/m 31 oktober aan melden bij: Joke van Beers, tel. 513 2368 of Miny Selten, tel. 513 0053. Als u om 18.00 uur belt hebt u de meeste kans dat u iemand thuis treft. Het aantal deelnemers is beperkt, dus meldt u snel aan. I- J ‘Hier zit ik, een 1 op 1 gevecht, handje te druk ken met een konijn. Het konijn is gemaakt van dood materiaal, het is geen organisme, wat sug gereert dat ik zal winnen. Maar ondanks dat ik fysiek sterker ben zal ik waarschijnlijk verlie zen. Als ik het konijn aankijk reflecteert het Op dinsdag 31 oktober 2006 om 20.00 uur 20 jaar kinderen, jongeren en volwassenenen zal Tineke Wouters een avond verzorgen begeleid. Daarna is zij zich gaan scholen in het 2 21alleen ver- begeleiden van mensen die in een rouwproces zitten. Zij staat geregistreerd bij de Landelijke Stichting Rouwbegeleiding. Ook iedereen die betrokken is bij jonge men sen die hun partner aan de dood verloren heb ben, is van harte welkom, (familie, mantelzor- gers, enz.) PAGINA 5 B GEZIEN IN GENEI makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Welten K.B.O. AFDELING MOERGESTEL Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013) 468 8259 In de gemeente oisterwijk MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 18 OKTOBER 2006 Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl ELKAAR NAOIJ 8875 7.6 Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop- en verkoopbegeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! ■a i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 5