om foto’s! Oproep film en i Gilde Sint Joris heeft Nederlands kampioen Feest van de Lange Nacht! Functioneren zorgloket Micpiels Televisiebingo Nederland Leest I I I Tb' 'v, Aanmelden Moergestel Kreatief lijke 4e plaats, hier werd het le viertal van Sint GOEDE NACHTRUST GOEDE PRESTATIES Wil jij achter de schermen van weten schap en techniek kijken? Neem dan deel aan experimenten, workshops, prijsvragen, lezingen, rondleidingen en nog veel meer andere fascineren de en spannende activiteiten. Voorlezen in de bibliotheek Het voorlezen gaat weer van start. Samen met uw peuter of kleuter bent u van harte welkom bij het voorleeshalfuurtje in de bibliotheek van Moergestel. Na de kinderboekenweek gaan de voorlezers van start op woensdag 18 okto ber van 15.00-15.30 uur. Iedere woensdag van oktober t/m mei voor kinderen van 3 t/m 6 jaar. We wensen u en uw kind veel leesplezier. Donderdag 19 oktober 19.00 uur Kaarten a 1,25 te koop op diverse plaatsen in Moergestel Hoofdprijs 135,- Het begin van de wintertijd komt er weer aan en dat betekent voor carnavals vereniging De Durdraaiers het organi seren van het Feest van de Lange Nacht. Ook dit jaar belooft het weer een groot Feest te worden! Op zaterdag 28 oktober a.s. is het zover. Vanaf 20.00 uur is de tent aan de Oirschotseweg tegen over Partyboerderij ’t Draaiboompje “The place to be”. De Havenzangers en One Two Trio zor gen op deze avond voor een spetterend optre- Let op: dit jaar zijn er voor het eerst ook kaarten verkrijgbaar in de voorverkoop! Ze zijn te koop voor 7,- bij Partyboerderij ’t Draaiboompje. Kaarten zijn ook bij de tent te koop voor 8,-. Dus wacht niet langer en haal alvast je kaarten - tot ziens!!! DE URHAAI HAAREN Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 MOERGESTEL Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013) 513 12 34 DRUNEN Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416)37 84 69 Van vrijdag 20 oktober 2006 tot en met vrijdag 17 november leest heel Nederland de roman Dubbelspel van Frank Martinus Arion. In deze periode zijn lezers in het gehele land met elkaar in discussie over deze weergaloze roman den. Magie Sound Drive-in zorgt voor de ver dere muzikale omlijsting, en ze verzorgen een spectaculaire lasershow! Samen staan zij garant voor de unieke feestsfeer waar Het Feest van de Lange Nacht tot ver in de regio bekend om is. Op deze dag werd Ton van Doormaal Nederlands Kampioen in de 2e klasse kruisboog op wip personeel. Rick van Doormaal werd 3e in de 2e klasse kruisboog op wip personeel,dit is de zoon van Ton dus het zit wel in de familie. Mari van de Sande werd 1 le in de 2e klasse kruisboog op wip personeel. Er werd ook door het viertal bestaande uit Ton van Doormaal,Rik van Doormaal,Mari van de Sande en Piet Kouwenberg deelgenomen aan het kampioenschap kruisboog schieten op wip viertallen maar helaas vielen ze net langs het podium,maar kwamen toch op een verdienste- Op zondag 8 oktober 2006 organiseerde het Gilde Broederschap van Onser Liever Vrouwe te Oirschot het Nederlands Gildenkampioenschap hand- en kruisboog schieten op wip. Dit kampioenschap is wederom door vele kruisboogschut(s)ters bezocht en mag weer door de grote deelname van gekostumeerde gildenbroeders en zeker niet te vergeten de aanwezige gildenzusters als een geslaagd evenement worden beschouwd. Het bewolkte weer met zonnige perioden en weinig wind zorg de voor hoge uitslagen in alle te verschieten klassen. Havenzangers en One Two Trio in Moergestel op zaterdag 28 oktober te van gedachten te wisselen over het functio neren van het zorgloket en onze inbreng daar bij^. Hiervoor nodigen wij u graag uit en wel op 24 oktober a.s. van 19.30 tot ongeveer 22.00 uur bij 't Draaiboompje". Na een korte inleiding door onze voorzitter, de heer Boon en door de vertegenwoordiger van de gemeente kan, onder leiding van mevr. Maas, gediscussieerd worden over het belang en de wijze van functioneren van het ene loket voot onze doelgroepen en onze organisaties. Na afloop van de algemene bespreking kunt u, onder het genot van een glaasje onderling nog napraten. Wij stellen uw komst en inbreng erg op prijs. Vanaf 20 oktober delen de bibliotheken gratis het boek Dubbelspel van Frank Arion uit aan haar bezoekers. Uiteraard zolang de voorraad strekt. In Bibliotheek Moergestel zal Evelien Roborgh om 19.00 uur de eerste gratis exem plaren uitreiken aan de bezoekers van de bibli otheek. Wij nodigen u uit om bij deze gelegen heid aanwezig te zijn. Onder het genot van een drankje kunt u het boek in ontvangst nemen. Op vrijdag 27 oktober zal een Antilliaanse kin- derdansgroep optreden in bibliotheek Moergestel ’s avonds van 19.00 tot 20.00 uur. Toegang is gratis. Buurtvereniging ‘De Vurhaai’ bestaat volgend jaar 50 jaar. Dat zal u niet ont gaan zijn. De organisatoren van het jubileumfeest willen bekijken in hoeverre het haalbaar is om een DVD te laten verschijnen met beelden van vroeger en van nu. Dat kan uiteraard over van alles en nog wat gaan. Bijvoorbeeld over ’n gou den bruiloft die op de Oisterwijkseweg ooit gevierd is van uw ouders, of opa en oma, of van familie... of andere festiviteiten die er ooit gehouden zijn. Heeft er bijvoorbeeld iemand bewegende beelden van de feesttent die ooit stond op de hoek van Rootven, Tilburgseweg en Oisterwijkseweg (op de plek waar nu Ruud en Mieke van de Ven wonen). Hebt u beelden van ‘De Vurhaai’ uit vroeger tijden, dan willen we die graag van u lenen. Of het nou films zijn, of video, of foto’s: het maakt niet uit. Alles is wat dat betreft welkom. U krijgt het uiteraard allemaal weer zo snel mogelijk terug! Als u wat hebt, wilt u dat dan even laten weten aan: Martien Oerlemans, tel. 513 2268 of e-mail: martien.oerlemans@pla- net.nl Dan neemt een van ons contact met u op. Hartelijk bedankt alvast namens de Jubileum commissie 50 jaar ‘De Vurhaai’! Natuurlijk hebt u het de afgelopen weken al een paar keer gelezen dat galerie de Verdieping weer bezig is met de voorbereiding van Moergestel Kreatief. Nu hebt u misschien nog nooit meegedaan of, u woont pas in dit kunst minnende dorp en weet dus niet wat Moergestel Kreatief is. Dat nou willen wij u graag vertellen. Moergestel Kreatief is sinds jaar en dag de expositie waar alle Moergestelnaren, met welke vorm van kunstuiting dan ook, hun werk kunnen tonen. Maakt u schilderijen, tekeningen, beelden, glas-in-lood, kerami sche objecten of foto’s? Probeert u dan eens voor te stellen dat u in de gelegenheid bent om, onder het genot van een drankje, niet alleen uw familie, vrienden en kennissen uw werk te laten zien maar daar naast op de belangstelling mag rekenen van al uw dorpsgenoten en kunstliefhebbers uit de regio. Dat dit plaatsvindt in uw eigen Moergestel aan de Industrieweg 16 in een van de mooiste galerieën van Midden Brabant is dan toch zeker mooi meegenomen? U twijfelt nog? Kom gewoon eens kijken tijdens een van de lopen de exposities in het weekend of bezoek onze actuele website www.galeriedeverdieping.nl. Of meldt u gewoon aan. Dat kan telefonisch bij Ed Hurkmans, 513 1316 of via e-mail. info@ galeriedeverdiep ing.nl Op de conferentie "Oud is In", gehouden in oktober 1998, is als belangrijke wens geuit het realiseren van een centraal informatiepunt, het zogenoemde "een-loket". Ook bij de oprichting van de VHVO was de inbreng bij de inrichting van het ene loket een van de hoofd-doelstellin- gen. Op initiatief van de gemeente zijn daarop plannen hiervoor ontwikkeld. Plannen die door vooral financiële problemen niet tot uitvoe ring kwamen. Vooruit lopend op de invoering, op 1 januari aanstaande, van de Wet Maatschap pelijke Ondersteuning "WMO" heeft de gemeente het afgelopen jaar besloten april dit jaar als proef te beginnen met het zorgloket. Na een half jaar ervaring is de tijd rijp om onder ling en met vertegenwoordigers van de gemeen- Sebastiaan uit Oirschot kampioen. Na afloop werden de Gildenkampioenen gehul digd, het zilver omgehangen en het volkslied ten gehore gebracht. Hierna gingen de gilden broeders en gildenzusters van de ruim 20 gil den tevreden naar huis met de behaalde prij zen. De complete woninginrichter Aj L Changing the way the world sleeps. FIBROSITIS ARMPIJN RUGPIJN HEUPPIJN ISCHIAS KNIEPIJN UW ADVISEUR IN DE REGIO De TEMPUR® Matrassen en Hoofdkussens worden wereldwijd aanbevolen door meer dan 30.000 artsen, chiropractors, fysiotherapeuten en osteopaten. Zij geloven rotsvast in de eigenschappen van het TEMPUR Materiaal om rug- en nekproblemen te verminderen en te voorkomen en in het feit dat de beste omstandigheden worden geboden voor een goede nachtrust. Orthopedische hoofdkussens en drukverlagende matrassen. Wereldwijd aanbevolen door meer dan 30.000 medisch specialisten. HOOFDPIJN STIJVE NEK DRUKVERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS miaoxiNMiii wimïïfiKi nrrijiffMiiM ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 18 OKTOBER 2006 PAGINA 3 'LueeK] PROBLEMEN MET BLOEDSOMLOOP

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 3