Bingo-uitzendingen van start ■4A :HA Z 5.25 2 io Muzikale middag van Crescendo Jongeren voor eerste keer betrokken bij plechtigheid Aphrodite 025 D’n draai rond d’n Draai TL il 5 KRENTEN BOLLEN ONTBIJT KOEK BAKKERIJ KOUWENBERG APPELCAKE TAARTJE I J JJ SJ Scfffiffie.ru> erfden T Het beeld van generaal Barber: zondag weer middelpunt van de herdenking. Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Moergestelse jongeren van rond de 14 jaar zijn voor de eerste keer nauw betrok ken bij de herdenking van de oorlog en de bevrijding. Deze plechtigheid in de kerk en bij het monument van Generaal Barber vindt dit jaar plaats op zondag 22 oktober. De jongeren zijn lid van de Kurkskes, een aan de parochie gelieer de werkgroep. “Met deze ontwikkeling zijn wij zeer blij”, aldus Jan Geerts, secretaris van de Werkgroep Oorlog en Bevrijding Moergestel. Moergestelse eigenheid Tijdens de vijftigste herdenking van de bevrij ding organiseerde Moergestel voor de eerste keer een eigen bijeenkomst. Toen ontstond de Zondag 29 oktober is in Partyboerderij 't Draaiboompje de welbekende Muzikale Middag van Gemengde Zangvereniging Crescendo, dit keer in samenwerking met The Entertainer (later in ‘Moergestel- Nieuws’ meer hierover. Verder treden op het Zeemanskoor uit Riel en Jong Crescendo. Dit mag U niet missen. Entree: gratis. Aanvang 14.00 uur; zaal open 13.00 uur. Goed idee, bij koffie of thee! Herdenking oorlog en bevrijding Moergestel ook een rol tijdens de bezinningsbijeenkomst in de kerk en tijdens de bijeenkomst bij het Barber-monument. Dit jaar wordt het monu ment geadopteerd door jongerengroep de Kurkskes van de parochie. De herdenkingsdienst in de kerk begint op zondag 22 oktober om 12 uur. Na afloop trekt het gezelschap naar het Barber-monument. Het is een traditie geworden dat de Clan Lamont Pipe Band mee optrekt naar het monument en de herdenking muzikaal mee begeleid. In de kerk wordt de muzikale omlijsting verzorgd door het opleidingsorkest van Prinses Juliana. Bij het monument houdt burgemeester Y. Kortmann een toespraak, kransen worden gelegd en tot slot wordt de last post geblazen. Vanaf deze week wordt er weer vier weken lang bingo gespeeld via het televisiekanaal van EmTeVe. Elke donderdagavond om 19.00 uur gaan de balletjes rollen voor de hoofdprijs van 135,-. Elke uitzending wordt er 400,- aan prijzengeld uitgekeerd en daarbij wordt aan het einde van elke uitzending ook nog eens ’n aan tal extra leuke prijzen weggegeven op de kaart nummers. a.s. Zaterdag gaat de verkoop van de tweede ronde van start. Dan komen de verkopers van Huidverzorgingsinstituut De werkgroep organiseert de herdenking in de bestaande opzet sinds 1998, dit jaar dus voor de negende keer. Een belangrijk kenmerk van de opzet van de Moergestelse herdenking is het betrekken van basisschoolkinderen bij de plech tigheid. Hiermee hoopt de organisatie te berei ken dat de Tweede Wereldoorlog en de jaren daarna voort blijven leven onder de volgende generaties. In dit verband streeft de werkgroep er ook al jaren naar om jongeren bij de herdenking te betrekken. Dat is minder eenvoudig gebleken. Daarom is de werkgroep nu zeer ingenomen met de deelname van de Kurkskes. “Jongeren zijn in deze belangrijk vanwege hun rol in de samen leving, met name ook dit jaar in relatie tot het thema”, aldus Jan Geerts. De Moergestelse werkgroep sluit zich elk jaar aan bij het lande lijk thema. Dat luidt dit jaar: ‘Vrijheid, gelijk waardigheid, verscheidenheid.’ Moergestels thema Naast dit landelijke thema, kiest de Werkgroep Oorlog en Bevrijding Moergestel steeds ook een eigen thema. Dit thema belicht steeds een onderdeel van de Tweede Wereldoorlog. Noud Smits schrijft over dit thema een lesbrief voor de drie Moergestelse basisscholen. Het is een mooi voorbeeld van hoe de jaarlijkse herden king wordt ingezet om de jeugd iets te vertel len van wat zich toen allemaal heeft afgespeeld. Het Moergestelse thema gaat dit jaar over de Nederlandsche Arbeidsdienst (NAD). In de Gèsselse van deze week staat een interview met Leo op ’t Hoog, de laatst levende Moergestelnaar die lid is geweest van de NAD. Een tweede manier om de Moergestelse basis- schooljeugd bij de herdenking te betrekken is de adoptie van het monument van Generaal Barber. Bij toerbeurt zorgt groep acht van een van de drie basisscholen gedurende een jaar voor het monument. Deze kinderen hebben behoefte van een jaarlijkse herdenking. Een paar jaar is gezocht naar een invulling. De geko zen vorm is zeer eigen aan de Moergestelse herdenking. Secretaris Geerts wijst onder meer op het belang van het Barber-monument. Dat maakt de geschiedenis tastbaar en geeft de his torie letterlijk ook een plek. Op de plaats van het monument is generaal Barber de Reusel overgestoken. De herdenking in Moergestel trekt veel mensen. De organiserende werk groep benadrukt dat iedereen is uitgenodigd om aanwezig te zijn, jong en oud. Buurtvereniging ‘De Vurhaai’ weer aan de dein met de vraag of u loten wilt kopen. De loten kosten 1,25 per stuk. Mocht u de verkopers missen dan kunt u voor kaarten terecht bij Slijterij ‘In den Korenmaaier’, Jumbo Supermarkt, Novy Van Wezel, Slagerij J. van Zon,. Slagerij Ketelaars en Cafetaria Epi. Ook in Oisterwijk zijn kaarten te koop en wel bij Schepens Tweewielers en bij Schoenmakerij van Spaandonk. Zondag 22 oktober Zo zou het Blaoskapellenfestival dit jaar genoemd kunnen worden. Vorig jaar werd het voor de laatste keer georgani seerd in de oude den Boogaard, dit jaar worden de deuren weer wagenwijd open gesteld in ’t Draaiboompje. Vandaar uit zullen de 32 deelnemende blaos- kapellen zich verspreiden over de gehele Moergestelse horeca. Zo’n 600 muzikanten zul len zondagmiddag weer van zich laten horen. Om 13.00 uur breekt het spektakel los en omst reeks 19.00 uur zal de prijsuitreiking plaats vinden. Er wordt traditiegetrouw weer gestre den om de Muzikaliteitprijs en de Presentatieprijs. Met tractoren en huifkarren worden de kapellen door het dorp vervoerd, zodat ook het z.g. buitengebied er volop bij betrokken wordt. Zondag 22 oktober zullen de kroegen weer bol staan van de blaasmuziek die dan ten gehore gebracht zal worden. De organisatie garandeert weer een grote verscheidenheid aan kwaliteit en genre. Kortom voor elk wat wils. Programmaboekjes en schema’s liggen overal ter beschikking, zodat het publiek gemakkelijk haar favoriete kapel kan volgen of vinden. En doordat er ook dit jaar weer vele sponsoren werden gevonden, is het geheel gratis toegan kelijk. Niets staat dus meer in de weg om naar Moergestel te komen en te genieten onder het motto: Dees paast mèn wel Want het wordt nu alweer voor de 24ste keer De Muzikaalste Zondag van het Zuiden. We hopen u allen te mogen ontmoeten in Horeca Moergestel. De Blaoskapellenfestivalcommissie 2006 Anke, Carla, Casper, Gé, Leon, Mark, Wim. De verkoop van de bingokaarten wordt kenbaar gemaakt door de geluidswagen die de verkopers bege leidt. 7- 4 p q l 7^3 TïfÉ WS Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 18 OKTOBER 2006 - 31e JAARGANG - Nr. 1398 4i num so jaar fis rspiEZifs Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. Telefoon 013-5424177 Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 - M -. /-

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 1