t 12 jaar HR-ketels a ^sfrZrf Hair Creations ra ra garantie op N efit -ri Zl ClST ê-1I gjö' 4 11 .r-l 'uUelthouen aKruijssen 2College zet leraren in het zonnetje Op ‘De Dag van de Leraar’ zijn afgelopen week ruim 350 leraren van het gehele 2College in Tilburg en Oisterwijk door hun leerlingen in het zonnetje gezet. Wi Moergestel koestert jeugd: 60 woningen bij AvanG Uw F 1 T r.' TELEVISIEBINGO Opbrengst collecte Fonds Verstandelijk Gehandicapten Muzikale middag met de Zonnebloem Vervolg van pagina 1. s B ■T 1 i f Behandeling op afspraak N efi t houdt Nederland NEFIT warm 10% korting gedurende de maand oktober, (op alle behandelingen). Ruymheuvel 16 5066 EL Moergestel 013-5134669 06-18760198 ‘GEMEENTE HEEFT TE WEINIG GEDAAN’ “In het verleden is er veel te weinig gedaan aan Donderdag 19 oktober 19.00 uur Kaarten a 1,25 te koop op diverse plaatsen in Moergestel (zie advertentie elders in dit blad) HOOFDPRIJS 135,- Schoolstraat 3, Moergestel, Tel: 013-513 12 84 ACTIEF MEEDOEN? Wilt u meer weten over PrO, of wilt u lid wor den? Wilt u actief meedoen bij een aantal the- ma’s? Laat het ons weten. w.oerlemans@home.nl of 513 2132. Kijk ook eens op www.pro-moergestel.nl volgen hier dagelijks onderwijs. Maatwerk voor elk kind, samenwerking tussen leerlingen en leraren en respect voor eikaars mening staan centraal in de onderwijspraktijk. De school besteedt veel tijd aan opleiding en begeleiding van haar leraren. Jaarlijks ontvangt de school studenten van lerarenopleidingen die opgeleid worden tot goede leraren. De zonnebloemactie van de leerlingen staat symbool voor de goede samenwerking die er tussen leerlingen en leraren op 2College is. Leerlingen werken zo aan hun toekomst en de leraar is daarin onmisbaar! Deze waardering van leerlingen zal de leraren vast stimuleren. De aanwezigen (zowel ouderen als jongeren) waren het in grote lijnen met elkaar eens. Moergestel moet geen hoogbouw gaan plegen. Het liefst hebben we eengezinswoningen met een tuin. En er moet voldoende groen in het dorp blijven. Natuurlijk ging het ook over de prijzen van de huizen die in Moergestel wel erg hoog liggen en voor starters dus onbereikbaar zijn. De leerlingen boden elke leraar een zonne bloem aan, het symbool voor kracht en pit. De leerlingen maken zo duidelijk dat de inzet van de leraren zeer op prijs wordt gesteld door de leerlingen. Of zoals Floor Bos het uitdrukte: “Leraren verdienen het om een keer per jaar extra aandacht te krijgen van ons. Tenslotte krijgen wij elke dag aandacht van hen.” 2College is een scholengemeenschap voor vmbo, havo en vwo. De school bestaat uit 5 loca- ties: 2College Wandelbos, 2College Cobbenhagen, 2College Jozef (allen in Tilburg), 2College Ruiven (Berkel-Enschot) en 2College Durendael (Oisterwijk). Ruim 3700 leerlingen bouwen voor jongeren en heeft de gemeente ver zuimd aan actief grondbeleid te doen. Hierdoor zitten we nu in de problemen”, was een opmer king van een van de aanwezigen. De gemeen te zou meer moeten doen aan actieve grondpo- litiek en vooral nu acties ondernemen om grond in handen te krijgen. Wethouder van Hezik antwoordde hierop dat de gemeente nu haar uiterste best zal doen om aan grond te komen, en dat de gemeente een serieus bod heeft gedaan om het terrein van AvanG in handen te krijgen. “Maar de mees te grond IS in handen van particulieren en wordt verkocht aan de hoogstbiedende. Zo wil Stichting De Runne de vrijkomende grond, als straks Reuselhof definitief de deuren zal sluiten, verkopen aan de hoogstbiedende, daar is al contact over geweest”, zo wist hij te ver tellen. Het is voor de gemeente dus lastig om aan grond te komen. In november wordt ech ter een nieuwe wet aangenomen die het voor keursrecht voor de gemeente versterkt. Wellicht dat dat enig soelaas kan bieden. WAAROM NIET BUITEN DE KOM? Verder kwam uit de discussie dat Moergestel moet opletten om niet alle stukjes groen vol te bouwen in de kom van het dorp. De meeste von den dat er naar nieuwe mogelijkheden gekeken moet worden. Dat we dan buiten de kom moe ten bouwen werd niet als probleem gezien. Mogelijke locaties zijn dan bijvoorbeeld aan de Akkerweg, de Oirschotseweg of op Stokeind, waar nu een aantal bedrijfsgebouwen leeg staat. Zo bleek uit een opmerking van een omwonen de dat bouwen op het Molenveldje niet door iedereen op prijs wordt gesteld. Tevens werd aandacht gevraagd voor geschikte woonruim te voor alleenstaanden. Tot slot zei de heer Velthuizen, dat de wonings tichting het AvanG-terrein snel wil gaan te ontwikkelen. Dat hij enkel op winstbejag uit is ontkende hij en hij zei ook dat het artikel dat zoveel stof deed opwaaien in het Brabants Dagblad uit zijn verband is gerukt. 90 Oisterwijkse en Moergestelse collectanten hebben door hun inzet voor de collecte ten bate van het Fonds Verstandelijk Gehandi capten, die van 24 september tot en met 30 sep tember j.l. is gehouden, het geweldige bedrag van 5831,-opgehaald. Dat is bijna 250,- meer dan het vorig jaar. Hartelijk dank voor uw geweldige inzet en hopelijk mogen de wijk- hoofden het volgend jaar weer op uw medewer king rekenen. Uiteraard bedanken wij ook de bevolking van Oisterwijk en Moergestel voor de gulle giften. Hiermee kunnen bijzondere mensen een mooier leven krijgen. Met een gedeelte van deze opbrengst worden namelijk op landelijk niveau talrijke activitei ten en projecten ondersteund. Enkele van die landelijke projecten zijn: Belastinggids voor verstandelijk gehandicapten/ouders/verzorgers, Gezondheidsagenda, Opvoedadvieslijn Ouderhulp, voorlichtingsfilms over autisme, VraagRaak-lijn, publicaties zoals, Langs de Levenslijn, Van school af en dan?, Gewoon Zo!. Ook worden er met de opbrengst zaken gefinan cierd als: - Voorlichting en juridische dienstverlening aan ouders met een kind met een verstande lijke beperking. - Belangenbehartiging op politiek en sociaal gebied via ouderverenigingen en maatschap pelijk werk. Het Fonds Verstandelijk Gehandicapten (FVG) is in het bezit van het CBF-Keur, het keur merk voor verantwoorde fondsenwerving en - besteding. Daarmee hebt u de zekerheid dat uw gift goed besteed wordt. Wilt u meer informatie? Kijk op www.fonds- verstandelijkgehandicapten.nl Een ander gedeelte van de opbrengst is bestemd voor de oudervereniging voor ouders en verwan ten van mensen met een verstandelijke handi cap, de V.O.G.G. afdeling Oisterwijk en omstre ken. Deze afdeling bestaat uit de plaatsen: Berkel-Enschot, Haaren, Moergestel, Üdenhout en Oisterwijk. Voor de VO.G.G. is deze collec te een belangrijke bron van inkomsten. Hiermee worden bestuur en contactouders in de gelegen heid gesteld plaatselijke activiteiten, zoals de car- navalsmiddag, kerstviering, bowling, jeu de boules en andere ontmoetingsmomenten en informatie-avonden te organiseren ten behoe ve van verstandelijk gehandicapten en hun ouders. Ook namens hen: bedankt. Wilt u meer informatie over oudervereniging V.O.G.G. Oisterwijk, dan kunt u contact opnemen met de secretaris Fons van Oosterhout, tel. 521 2328. Nü voor een aantrekkelijke actieprijs. Na de pauze kreeg Rick Heijstee van PrO de gelegenheid om de plannen die momenteel op de rol staan in Moergestel toe te lichten. Belangrijkste nieuws hierin was dus dat op het AvanG-terrein 60 woningen zouden moeten komen. Wethouder Van Hezik herinnerde Velthuizen nog even aan de afspraken in het coalitieakkoord. 50% Moet betaalbaar zijn! Ook nieuw was het plan dat op termijn de scholen Graaf van Ursel en Hertog Jan wellicht samen gevoegd kunnen worden op een andere plaats. Ook dit levert dan weer nieuwe bouwgrond op. Dat plan zal echter nog wel even op zich laten wachten. Duidelijk is wel dat er serieus gekeken wordt en gaat worden naar mogelijk heden om bouwen mogelijk te maken. Om 22.00 uur sloot Marjan Bastiaan de bijeenkomst onder de toezegging dat er begin volgend jaar een nieuwe thema-avond op de rol staat die waarschijnlijk zal gaan over de verkeersveilig heid in ons dorp. ‘Reuselhof’ komt ook in beeld. GEEN FLATS Als de mening van de 40 aanwezigen op de avond over woningbouw representatief is voor de hele bevolking van Moergestel wordt er vooral gebouwd voor jongeren. De te bouwen woningen moeten betaalbare, grondgebonden (geen flats) koopwoningen zijn. Er moet gebouwd worden voor eigen behoefte. Daarnaast moet er vooral groen in het dorp over blijven. Dat zijn de belangrijkste conclusies die kun nen worden getrokken uit de opmerkingen die uit de zaal kwamen. Voorzitter Marjan Bastiaan vertelde dat de thema-avond was georganiseerd om de mening van “de Moergestelnaar” te peilen en dat het in de bedoeling ligt in de toekomst regelmatig met thema-avonden te komen over diverse onderwerpen. De avond bestond uit twee delen. In het eerste deel moesten vooral de mensen uit zaal aan het woord komen, in het tweede deel was ook tijd om te kijken naar de woningbouw- plannen die door de gemeente gepland zijn. Middels een aantal prikkelende, uitdagende stellingen zoals “we moeten alleen bouwen voor ouderen omdat Moergestel snel vergrijst” of “als we in Moergestel willen bouwen voor jon geren moeten ze de hoogte in” werd al snel gediscussieerd over de gewenste woningbouw in Moergestel. ft '.iS j Op maandag 20 november 2006 organiseert de Zonne- bloem een theatervoorstelling 22= in Den Herd in Bladel. De voorstelling heet: “Het Heilig Vuur” met Danny de Munk, Harrie Slinger, Pamela Teves en Ellis van Laarhoven. De voorstelling “Het Heilig Vuur” gaat over een groep zigeuners, die is neergestreken aan de rand van een klein dorpje in Nederland omst reeks 1900. Met vermaak en folklore houden ze zich dapper staande in de verontrustende weten schap dat ze paria’s zijn. Afstammelingen van een volk zonder eigen staat, zonder nationale identiteit. Verguisd, verjaagd. Tegen de achter grond van hun wilde zigeunervuur ontvouwt zich een gepassioneerd drama, als een burger jongen tegen wil en dank verliefd wordt op een zigeunermeisje. Muzikaal gezien kunt u sfeervolle en opwinden de muziek verwachten, maar ook onvergetelij ke liedjes van Brei en Aznavour (o.a. het beroemde La Mama), folklore van eigen bodem (Johnny Jordaan, Willy Alberti) en mooie, eigentijdse nummers. Voor 10,-hebt u een on vergetelijke middag. Het vervoer wordt door de Zonnebloem ver zorgd. We vertrekken om 12.45 uur vanaf De Reuselhof. U kunt zich t/m.31 oktober aan melden bij: Joke van Beers, tel. 513 2368 of Miny Selten, tel. 513 0053. Als u 18.00 uur belt hebt u de meeste kans dat u iemand thuis treft. Het aantal deelnemers is beperkt, dus meld u snel aan. vWWL i B I j Pi a 3> CM - K PAGINA 3 4-^ Wat verwacht u van een verwarmingsketel? Dat hij het gewoon altijd dóet! Daarom zijn Nefit HR-ketels al meer dan 25 jaar de meest verkochte van Nederland. De betrouwbaarheid is spreekwoordelijk. En wij zorgen ervoor dat zo’n betrouw bare Nefit vakkundig wordt geïnstalleerd en onderhouden. Zo wordt de kans dat u ooit in de kou komt te zitten wel héél klein.Vandaar dat 12 jaar onderdelengarantie op Nefit HIk-ketels bij ons niet veel hoeft te kosten. Vraag naar ons concrete aanbod: MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 11 OKTOBER 2006

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 3