moorman Creations Thema-avond diabetes-patiënten 10% KORTING Audaci nieuws Vereniging Dierproeven organiseert bierproefavond NU geopend! Nederland collecteert voor Brandwonden Moergestelse Biljartcompetitie Vuurwerkconcert Moergestel een groot succes Audacia - Nevelo 0-1 Utrechtse Paarden dagen succesvol voor Kees op ’t Hoog Sportvereniging ’’ROEF!” AUTOMOBIELBEDRIJF op alle behandelingen, gedurende de maand oktober. Behandeling op afspraak Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s Tegen inleveren van deze advertentie Aan Audacia wordt gelijkspel onthouden ROEF KORFBAL ACCEPTABEL VERLIES Hein de Werd 1 Astrid Hair .0-1 .4-2 .0-3 .3-1 .5-0 .6-0 .4-3 .0-8 .Vertrek 13.15 ...Aanw. 13.30 ...Vertrek 9.30 Aanw. 8.30 Aanw. 8.30 .Vertrek 10.30 ...Vertrek 9.15 ...Vertrek 9.00 ...Aanw. 10.30 ...Vertrek 9.00 .Vertrek 10.15 ...Aanw. 10.30 .Vertrek 11.00 ...Vertrek 8.15 10.00 11.00 11.15 ..9.15 Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! Ruymheuvel 16 5066 EL Moergestel 013-5134669 06-18760198 Audacia-nieuws AUDACIA JEUGD Zaterdag 7 oktober Viola Al - Audacia Al Audacia A2 - Nemelaer A2 SSC ’55 B2 - Audacia BI Audacia B2 vrij Audacia Cl - Chaam Cl SC ’t Zand C2 - Audacia C2 Audacia C3-RKDSV C2 Sarto D2 - Audacia Dl Audacia D2 - SC ’t Zand D4 SC Olympus D2 - Audacia D3 ...Vertrek 9.00 SC ’t Zand D13 - Audacia D4...Vertrek 10.15 Audacia El - Hilvaria El Audacia E2 - Willem 11 E4... RKDSV E3 - Audacia E4.... Were Di E2 - Audacia E4 RKTW E3 - Audacia E5 Audacia Fl-Willem 11 FI SC ‘t Zand F5 - Audacia F2 Riel F2 - Audacia F3 Audacia F4 - Hilvaria F7 Sarto F16 - Audacia F5 Nemelaer F7 - Audacia F6.. Aanw. 12.00 Vertrek 11.30 Aanw. 12.00 Vertrek 10.45 Aanw. 8.15 misschien eens van dat imago af dat wij alleen maar op straat spelen. Want dat is echt niet het enige wat wij doen! Concerten geven dat is het belangrijkste. Daar werken wij telkens naar toe. Natuurlijk lopen we ook op straat maar dat is echt niet het belangrijkste! Misschien heeft dit concert geholpen om u ons van een andere kant te laten zien. Hopelijk komt u allemaal weer op 13 januari in de Tennishal Stokeind voor ons spetterend Nieuwjaarsconcert, (voor meer informatie over de vereniging ga naar www.julianamoergestel.nl.) Vrijdag 6 oktober a.s. organiseert de Moer- gestelse Bierproefvereniging “Vereniging Bierproeven” i.s.m. de Belgische bierbrouwe rij “Brasserie Lefebvre” een bierproefavond die toegankelijk is voor alle liefhebbers van speciaalbier. Brasserie Lefebvre uit Quenast is nog net geves tigd in Waals Brabant, maar dan ook net aan de grens met Henegouwen. Deze brouwerij heeft zijn bestaansrecht dan ook vooral aan deze bijzondere omgeving te danken. Het is hier in Quenast waar sedert jaar en dag in de beroem de steengroeven vroeger de straatkasseien maar momenteel vooral het ballastbed voor de TGV bedding wordt gewonnen. Het uitgraven hier van veroorzaakt al vele eeuwen dorst in de streek die enkel met veel bier gelest kon wor den. Gedurende de hoogdagen van de steengroe ve verkocht deze brouwerij ontzettend grote hoeveelheden bier genoemd naar de blauw grijze harde steen. Het bier wat het meest type rend is voor deze streek is de “Saison”. Naast dit streekbier maakt men onder andere nog een bier op basis van honing met de naam Barbar en gekruide producten voor de abdijen in Floreffe en Bonne Esperance maar ook bie ren met namen als Moeder Overste, Newton en Blanche Bruxelles behoren tot het kleurrijke gamma. Achter het succes van deze onafhan kelijke brouwerij, schuilt al voor zes generaties lang dezelfde familie Lefebvre. Bob Hendrickx Afgelopen week is de Moergestelse Club- competitie weer van start gegaan, ’t Stokske kwam als beste uit de startblokken door uit bij Epi met veel punten naar huis terug te keren. De beste partij van de avond werd gespeeld door Janus Horrevorts die in 13 beurten zijn 25 caramboles bijeen wist te spelen. De biljarters van de Klaore begonnen ook sterk aan de com petitie door thuis met ruim verschil van ’t Centrum te winnen. De beste wedstrijd van de avond was hier voor Mike van de Wouw, die in 11 beurten zijn 24 caramboles maakte. ’t Draaiboompje was thuis te sterk voor de Schouw, het verschil was echter niet groot. De beste partij werd gespeeld door Harrie van Brunschot die 16 beurten nodig had voor zijn 30 te maken caramboles. De uitslagen: ’t Draaiboompje - de Schouw 53.8 - 51.1; Epi - ’t Stokske 44.5 - 57.6; de Klaore - ’t Centrum 55.5 - 49.0. In de 2de ronde staan de volgende wedstrij den op het programma: dinsdag 10 oktober, Epi - de Kloare en ’t Draaiboompje - ’t Centrum; donderdag 12 oktober, de Schouw- ‘t Stokske ROEF HANDBAL DAMES-SENIOREN KAMPIOEN VELD- COMPETITIE Groene Ster-Roef! 8-8. Onze DAMES-SENIOREN speelden afgelo pen zondag hun beslissingswedstrijd in de veld- competitie tegen het sterke Groene Ster uit Zevenbergen. Het was een zinderende wed strijd, die heel gelijkmatig opging. Onze dames gaven verdedigend niks weg tegen het sterk aanvallend Groene Ster. En met o.a. razendsnel le break-outs hebben ze mooie goals gescoord. Het publiek langs de kant (en ook de dames zelf) werden reuze zenuwachtig van het verloop van de wedstrijd. Om en om werd er een doelpunt gescoord en door de echte teamgeest die er in ons damesteam heerst, kon de wedstrijd op dit niveau gespeeld worden. Het eindigde dan ook in een gelijkstand 8-8. Omdat het doelgemiddelde telt in deze poule zijn de dames van Groene Ster gepromoveerd, wat voor onze dames wel als een teleurstelling voelt, maar de dames van Roef hebben in de onderlinge wedstrijden gewonnen nl. 23 tegen 22 doelpunten. Dus dames terecht kampioen in deze competitie. Hartelijk Gefeliciteerd! is “export- en marketingverantwoordelijke” van deze veelzijdige brouwerij maar daarnaast ook al vele jaren auteur van een bierboek genaamd; “originele cafés in Vlaanderen”, hij komt a.s. vrijdag in Moergestel hoogstpersoon lijk een presentatie geven waarin de geschiede nis, het brouwproces, zijn boeken en uiteraard de verschillende bieren van Brasserie Lefebvre centraal staan. Natuurlijk worden gedurende deze presentatie diverse bieren uit het assorti ment van deze bijzondere brouwerij geproefd en beoordeeld. Indien u ook interesse heeft, bent u vrijdag 6 oktober a.s. vanaf 20.30 uur van harte welkom in de zaal van Café De Brouwer. Deelname aan deze bierproefavond kost 10,p.p. Voor meer informatie: Vereniging Bierproeven 06-26540764 06-53695393 of www.verenigingbierproeven.nl Dit wordt vooral veroorzaakt door twee - tot viermaal hogere kans op het krijgen van hart - en vaatziekten. Mensen met diabetes herstel len minder goed na een hartinfarct. Wellicht dat er een verstoorde balans is tussen bepaal de stoffen(signalen) in het hart die het hart minder flexibel maken. De preventie of behan deling van risicofactoren is essentieel. Waarom ben als je als diabetespatiënt hier gevoeliger voor? Cardioloog B Zijnen zal u wegwijs maken in deze moeilijke materie en u hierin ook de nodi ge adviezen in geven. Natuurlijk zal er ruim schoots gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Graag heet de afdeling u van harte wel kom op deze avond! Nadere informatie bij Gerard Janssen tel. 455 7316 janssen.dvn@12move.nl U kunt ook bellen voor verdere informatie. Afgelopen zaterdag 30 September gaf de muziekvereniging Prinses Juliana een vuur werkconcert, waarin ik meespeelde. Een groot succes al zeg ik het zelf. Nog nooit is er zoveel publiek (voor zover ik weet) op een concert van ons afgekomen! Wat vooral leuk was, was dat er ook mensen uit het dorp waren, die nog nooit naar een concert van ons zijn geweest. Hier ben ik heel blij om, want dan komen we Hierbij nodigt het bestuur van de DVN - afde ling Tilburg e.o. u uit voor het bijwonen van een thema-avond. Deze avond zal worden ver zorgd door: Drs. E Zijnen, als cardioloog ver bonden aan het St. Elisabeth Ziekenhuis te Tilburg.Het onderwerp van deze avond zal zijn: “Hart - en vaatproblemen bij diabeten" Spreker zal zijn drs. Zijnen cardioloog, werk zaam in het St. Elisabeth ziekenhuis. Datum: donderdag 12 oktober van 20.00 tot 22.00 uur (aula open vanaf 19.30 uur) in de aula van het St. Elisabeth Ziekenhuis te Tilburg. Bereikbaarheid: U mag gebruik maken van de noodparkeerplaats bij de eerste hulp. Na afloop van de lezing kunt u het ziekenhflis niet meer verlaten via de hoofdingang maar alleen via de eerste hulp. De levensverwachting van patiënten met dia betes is korter dan van de overige bevolking. In de week van 8 tot en met 14 oktober gaan weer ruim 50.000 vrijwilligers van de Brand wonden Stichting op pad om te collecteren. ‘We komen graag bij u langs de deur’, roept een enthousiaste collectant, ‘want u hebt toch ook wat over voor de brandwondenslachtoffers?’ Dit jaar combineert de Brandwonden Stichting haar jaarlijkse collecte met een preventiecam pagne. Collectanten geven bij ieder huishouden dat ze bezoeken, een informatiekaart over rook melders af. De inwoners van onze regio wor den opgeroepen een rookmelder in huis te plaatsen en de aanwezige rookmelders jaarlijks te controleren. ‘Dat maakt het voor mij nog noodzakelijker om te collecteren.’, aldus de collectant, ‘op deze manier help ik namelijk ook nog mee aan een belangrijke voorlichtings campagne’. De collecte is voor de Brandwonden Stichting de belangrijkste inkomstenbron voor deze ‘strijd tegen de littekens’. Wie de collecte heeft gemist, kan ook geld storten op giro 20 21 22, Neder landse Brandwonden Stichting, Beverwijk. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 4 OKTOBER 2006 Uitslagen zondag 1 oktober 2006 Audacia 1 - Nevelo 1 Vlijmense Boys 3 - Audacia 2 Audacia 3 - Wilhelmina Boys 3 Taxandria 4 - Audacia 4 Hapert 3 - Audacia 5 Viola 7 - Audacia 6 Audacia 7 - Heusden 3 Dames: Audacia - Merlijn PAGINA 7 De zaalcompetitie gaat weer beginnen met de volgende wedstrijden Zaterdag 7 oktober 10.30 uur MBJ Roef-De Beuk 11.30 uur JBJ Roef-Taxandria 12.20 uur GCJ HMC-Roef 10.00 uur MCJ GHV-Roef 2 Zondag 8 oktober 13.00 uur HS Desk-Roef 17.20 uur DS Elshout 2-Roef. 14.25 uur MCJ Witte Ster-Roef 113.25 Omdat het programma zo laat doorgekomen is naar de verenigingen toe is er nog geen over zicht klaar. Om je agenda af te stemmen op je wedstrijden kun je het complete programma op onze internetsite hv.roef.nl vinden. Veel succes! Handbal is altijd raak!! In voorbeschouwingen van wedstrijden op TV hoor je trainers vaak zeggen in belangrijke uit- twedstrijden wel aan een doelpunt te kunnen komen omdat in iedere wedstrijd zich daartoe wel kansjes voordoen. Zo’n voorspelling ging op voor PSV in Bordeaux en Nevelo kwam in Moergestel vergelijkbaar ook aan haar doel punt. In de veertigste minuut van de eerste helft probeerde Patrick Jansen het met een schot dat een prooi leek te worden voor keep er Noël Op ’t Hoog, doch de stuit vlak voor de doellijn maakte hem kansloos: 0-1 Audacia had tot dan toe en ook in de rest van de wed strijd veruit het meeste balbezit maar wist geen kansen te creëren, niet vanwege slecht voetbal maar lichtgewichten (in letterlijke zin) als Geert Antonis, Niek en Remco Op ’t Hoog en Ruud Heijkants waren niet opgewassen tegen de boomlange sterke verdedigers. De geblesseer de Bomba werd node gemist. Zou dat ene kansje zich ook voor Audacia voor doen? Ja, warempel. Een kwartier voor tijd kwam de keeper in botsing met een van zijn ver dedigers en die raakte geblesseerd. Uit de ont stane spelsituatie wist Ronald Deckers te sco ren, maar de scheidsrechter had al gefloten voor die blessure en het feest ging niet door. Blijkbaar had de scheidsrechter spijt van zijn snelle fluiten want hij voegde overdreven veel tijd toe, waarmee hij de suggestie wekte Audacia de gelijkmaker te gunnen. Het kwam er echter niet van. Zondag is ESV uit Eindhoven de tegenstander. Het adres: Oude Bossche Baan 30 Eindhoven. De wedstrijd tegen Kraanvogels uit Soerendonk gaat lange tijd gelijk op. Het is Roef! dat de voor sprong neemt maar deze niet kan vasthouden. Uiteindelijk blijkt de tegenstander met 6 - 2 te sterk. Uitslagen: Pup. Tilburg E - Roefl E 3 -1 Sen. Kraanvogels - Roef! 6-2 Programma 7-10-2006: Pup. Roef! Dl - Bladella D2 aanw. 10.30 Pup. Roef! El - Fortuna ’68 El aanw. 9.30 Programma 8-10-2006: Sen. Roefl 1 - Rosoio 5 aanw. 10.15 De trainingen van Roef! korfbal zijn op de maandagavond vanaf 18.30 uur op ons sport park naast sporthal Stokeind. Lijkt deze sport je wel wat of wil je het gewoon eens een keer proberen kom langs. De eerste zes trainingen mag je geheel vrijblijvend mee doen. Meer informatie nodig vraag naar Corrie Schilders (5132326) of Peter Vrijhoeven (5133455). UTRECHT: Tijdens de Utrechtse Paarden dagen afgelopen weekend in de volle Veemarkt- hallen van Utrecht heeft Kees op ’t Hoog met zijn paard Kayla, rijdend voor RSV FEVIOR te Moergestel een zeer succesvolle 6de plaats weten te behalen tijdens de finale van de Utrechtse Sterrenhof Bokaal. In deze finale streden de beste 12 voorgeselecteerde ruiters in ’de klasse Z1 en Z2 om deze titel. Kees behaal de met zijn nieuwe kür een percentage van 65,75% en verdiende daarmee een 6de plaats in het eindklassement, met dit percentage was Kees de 2de beste van de klasse Z2 waarin deze combinatie uitkomt. Overige uitslagen: 17 september Kaatsheuvel Kees op ’t Hoog Obelise Ml1ste 200 pt. Kees op ’t Hoog Obelise ML... ex. 2de 202 pt. Programma zondag 8 oktober 2006 ESV 1 - Audacia 114.30 Audacia 2 - Wilhelmina Boys 212.00 ESV 2 - Audacia 312.00 Audacia 4 - Nevelo 410.00 Audacia 5 - RKSV Heeze 412.30 Audacia 6 - Sarto 1410.00 TVC Breda 5 - Audacia 711.00 Dames: Viola 2 - Audacia 112.00

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 7