g50 Kinderkunst winnaar bij veiling KiKu 80 Vuurwerkconcert Moergestel succesvol verlopen Speelgoedmarkt Tweede inschrijfronde kopersvereniging STEM Aphrodite GROTE VRUCHTEN SLOF Ë50 4 MUESLI-BOLLEN 4 KAAS-UIEN- BROODJES BRILLEN LENZEN BAKKERIJ KOUWENBERG ScftiUerw erfden ij r r H De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@ schepenstweewielers.nl www. schepenst weewielersn 1 De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 5 a 6 pers. Goed idee, bij koffie of thee! Zondag 8 oktober a.s. h Huidverzorgingsinstituut w - - -- 8 V“'«« T me Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 4 OKTOBER 2006 - 31e JAARGANG - Nr. 1396 1 AL RUIM 80 JAAR fïfTSPLOlSR oeraeSEe RUUD PAN IS Telefoon 013-5424177 M 'HA Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl Aanmelden Moergestel-Kreatief Door het succes van de KiKu-kunstveiling blijkt maar weer eens dat Moergestel en zijn bewoners kunst en cultuur hoog in het vaan del hebben staan. Ook het jaarlijkse massale bezoek aan de expositie Moergestel-Kreatief Om te zorgen dat u het niet vergeet wil len wij hierbij nog- maals kenbaar maken dat wij, Scouting Sint Jan, op zondag 8 oktober van 10.00 tot 15.00 uur een speelgoed markt organiseren in ons geweldige gebouw. zich later aanmeldt zal op volgorde van inschrij ving aan de lijst worden toegevoegd. Wil je meer te weten komen over kopersvereni- ging STEM of ben je nieuwsgierig naar onze plannen? Dan verwijzen we je graag naar de internetsite: www.do.nl/stem. Hierop staat het projectplan en is er de mogelijkheid om con tact met ons op te nemen. We hopen je snel als nieuw lid van kopersvereniging STEM te kun nen begroeten. Dus: Surf naar de website en schrijf je in! Het bestuur van kopersvereniging STEM Een geheel gevuld St.-Jansplein, geweldig vuurwerk en een goede muzikale show van muziekvereniging Prinses Juliana. Kortom een zeer geslaagd vuurwerkconcert afgelopen zaterdagavond in Moergestel. Een mooie nazomer avond op de laatste dag van september is op zich al plezierig, maar zeker als je een buitenactiviteit organiseert met een omvang van formaat. Muziekvereniging Prinses Juliana had het geluk deze avond uit te kiezen voor het Vuurwerkconcert Moergestel. Ongeveer duizend mensen hebben genoten van een geweldig spektakel. Een groot podium, vol met licht, zorgde voor een zeer professionele uitstraling, het vuur- Wij hebben er voor gezorgd dat er het weer helemaal vol staat met verkopende mensen. Dit zijn geen handelaren maar allemaal parti culieren. Voor de entreeprijs hoeft u het niet te laten want deze is slecht 0,50 per lopende bezoeker. De markt staat vanuit alle windrich tingen aangegeven als u bij ons dorp aankomt dus verkeerd rijden kan niet. Waar u nog steeds de mogelijkheid toe heeft is bruikbaar en compleet speelgoed dat u zelf niet wilt verkopen aan ons schenken en wij zullen deze spullen dan verkopen. De opbrengst daar van komt geheel ten goede aan scouting Sint Jan Moergestel. Deze spullen kunt u afgeven op zaterdag 7 oktober tussen 13.00 en 17.00 uur bij Den Donk te Moergestel of u belt met onder staand telefoonnummer en we maken een afspraak om de spullen te komen halen. Voor info: Peter van de Wouw 06-22171727 of wouwenburg@home.nl Marktcommissie Scouting Sint Jan telijk willen bedanken, hebben zij een organi satie neergezet die, geheel belangeloos, de kunst en cultuur in ons dorp dichter bij de kinderen zal brengen. Chapeau voor deze mensen en voor de kunstliefhebbers die middels hun aan koop dit doel op geweldige wijze hebben onder steund. werk dat samenviel met de muziek was subliem. De muziek, gespeeld door het harmonieorkest, was zeer afwisselend en van een goed niveau. De slagwerk groep kreeg met haar show en ritme het publiek ook duidelijk op haar hand. De vuurwerkshow aan het einde van het con cert was een echte afsluiting van een geweldi ge avond! Tijdens het optreden van Koen Hessels werd door de leden van de muziekvereniging al weer gedacht aan een vervolg. Wat dat gaat worden? Vast staat wel dat het Nieuwjaarsconcert op 13 januari in de Tennishal van Moergestel ook een muziekspektakel gaat worden. Dinsdag 19 september is in café ‘t Stokske de officiële oprichtingsvergadering geweest van kopersvereniging STEM. Alle aanwezigen hebben de plannen voor de vereniging zeer enthousiast ontvangen en op een enkeling na heeft iedereen zich dan ook ingeschreven. Kopersvereniging STEM heeft nu dus zijn eerste leden en het bestuur is gevormd. Voor degene die ons de afgelopen tijd nog niet heeft opgemerkt in de regionale media: kopers vereniging STEM is een vereniging van jonge mensen uit Moergestel die in eigen beheer en collectief hun eigen starterswoning willen bou wen. Uiteraard zijn nieuwe leden altijd welkom. Bij deze doet het bestuur namens de vereniging dan ook een oproep om je als lid aan te melden (via de site is het inschrijfformulier te downloaden). Begin november zal er een loting plaatsvinden om de plaatsen van de leden op de ranglijst te bepalen. Iedereen die zich voor november 2006 inschrijft, doet mee aan de loting. Degene die P I I UIU VUI 4.UI y II lyoil IOLI LL bewijst dat we hier in dit kleine brabantse dorp je kunnen genieten van een mooi schilderij, een goed vormgegeven beeld, een originele foto of welke andere vorm van kunst dan ook. Bent u vaste deelnemer of overweegt u voor de eerste keer mee te doen aan de “moeder der moerge- stelse exposities” meldt u dan aan bij Ed Hurkmans, telefoon 513 1316 of via de schit terende website van galerie De Verdieping, www.galeriedeverdieping.nl Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)5132871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. Als een volleerd veilingmeester opende burge meester Kortmann, onder toeziend oog van onze “moergestelse” notaris van Heesewijk, de kunstveiling van KiKu met de verkoop van een aquarel van Ed Hurkmans. Door zijn ener gieke aanpak zette hij de toon voor een veiling- avond die het doel, kinderen in contact bren gen met kunst, ook financieel mogelijk maakt. Vanaf 19.00 uur stroomde galerie De Verdieping vol met belangstellenden en aspirant kopers die hun zinnen hadden gezet op een van de aan geboden kunstwerken. Hoewel een aantal slechts leek te zijn gekomen voor de te ver wachten gezellige ambiance, en daar is niks mis mee, werd iedereen al snel door de beide veilingmeesters Hans Antonis en Rob Outmaijer meegezogen in een koopdrift die de dolle dwaze dagen bij de Bijenkorf niet zou misstaan. Elke verkoop werd door het publiek met een warm applaus verwelkomd, tekenend voor de geweldige sfeer tijdens deze Moergestelse veiling. Een simpel rekensommetje leert ons dat later op de avond een op de twee bezoekers met een kunstwerk naar huis ging. Dat is een gemiddel de waarvan veilinghuis Sotheby's alleen maar kan dromen. Onbetwist hoogtepunt vormde de laatste kavel, de gewassen pentekening van Jan Dijker. Het geroezemoes verstomde toen zich een ware strijd ontspon tussen een aantal bieders. Een thriller waardig steeg de spanning tot ongekende hoogte met als apotheose een bod van 625 euro. Beeldhouwer Huub Verheyen verliet tot slot, en alom bewonderd, als trotse bezitter van het mooie kunstwerk de arena. De teller kwam met deze aankoop op iets meer dan 4000 euro te staan. Een resultaat waar de beide initiatiefnemers Karin Verbakel en Marielle van de Wouw terecht trots op mogen zijn. Geholpen door een groot aantal vrijwilli gers, die zij overigens langs deze weg heel har- Schoolstraat 5 MOERGESTEL M Tel. 013-513 1474 i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 1