Bronzen award voor Colette Wind Stichting KiKu is er klaar voor! 440 DAT GAAT KNALLEN! 016 4 APPEL- HEERTJES BAKKERIJ KOUWENBERG 10 BROODJES 080 CROISSANTS ffj i J u Bij dit feest voor jong en oud is de Toegang gratis 30 september 2006 (20.15 u.) wordt een onvergetelijke avond op het St. Jansplein met het Vuurwerkconcert Moergestel. Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www. schepenstwee wielersnl Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Een spetterende vuurwerkshow en daverende muziek. Telefoon 013-5424177 J HuidverzorgingsinstitL Aphrodite r Goed idee, bij koffie of thee! 13 BETALEN’. i f t me Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 27 SEPTEMBER 2006 - 31e JAARGANG - Nr. 1395 elke (vrije) maandagochtend in het kinderdagverblijf te vinden. mL. P N S A .M k M <i 1. AL RUIM W JAAR FlfTSPLUIfR bletcifeflfe Hans en tel.: e-mail: nen Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwi/kseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. M F «t V Op vrijdag 15 september 2006 kregen 16 leerlingen van 2College Durendael de Bronzen Award met oorkon de uitgereikt in het kader van de International Award for Young People. Onder hen Colette Wind uit Moergestel. De International Award for Young People is een uit dagend programma waarmee jongeren (tussen de 14 en 25 jaar) in de hele wereld het beste uit zichzelf halen. De opgedane kennis en vaardigheden maken dat hun zelfvertrouwen groeit. Bovendien zien jongeren hoe mooi het is om iets voor de gemeenschap te beteke nen. De International Award for Young People is ontstaan in Engeland in 1956 en bestaat uit drie niveaus: brons, zilver en goud. 2College neemt deel vanaf2002. Inmiddels heeft een flink aan tal leerlingen van deze school een Award gekregen. 9 Leerlingen kregen in de afgelopen jaren zelfs een Gouden Award. Het Award-programma bestaat uit vier onderdelen: maatschap pelijke betrokkenheid, individueel talent, sport en expeditie. Alle onderdelen spreken andere eigenschappen aan. Voor elk onderdeel stelt de jongere zich een doel en vervolgens probeert hij/zij dat doel te bereiken in minimaal 1 uur per week per onder deel. Colette (nu een 4 atheneum leerling op het tweetalig onder wijs) kreeg in klas 3 uitleg over het programma en het sprak haar erg aan. Ze besloot mee te doen. Samen met een aan tal klas-/schoolgenoten begon zij aan het programma voor de Bronzen Award. Voor het onderdeel individueel talent kreeg zij 3 maanden Spaanse les. Eerst van een uitwisselingsstu dente uit Ecuador, daarna van Dhr. Brok, docent op Durendael, die een aantal jaren in Spanje woonde. Voor het onderdeel maatschappelijke betrokkenheid schreef Colette een brief aan kinderdagverblijf Mokido in Moergestel met uitleg over het programma en de vraag of zij op maandag ochtend mocht komen helpen. De mensen van Mokido von den het een erg leuk idee en gedurende 3 maanden was Colette R I Inderdaad. Na een maandenlange voorbe reiding en publicaties via lokale en regiona le pers opent burgemeester Yvo Kortmann de kunstveiling ten bate van kinderkunst in Moergestel. Dit doet hij a.s. vrijdag 29 september om 20.00 uur in Galerie de Verdieping middels het vei len van het eerste kunstwerk. Na deze ope ningshandeling, die hopelijk al een behoorlij ke duit in het KiKu-zakje zal doen, nemen de ervaren veilingmeesters Hans Antonis en Rob Outmaijer de hamer van hem over. Onder het toeziende oog van notaris Van Heesewijk zul len zo’n 45 werken per opbod worden verkocht. Het moet gek gaan wil deze avond niet uit monden in een groot succes voor de initiatief nemers, maar vooral voor de kinderen van Moergestel. Workshops, lesbrieven en een heuse eigen expositie in “de Verdieping” zijn enkele voorbeelden van wat stichting KiKu in petto heeft voor onze jeugdige dorpsgenoten. 29 september 2006 wordt de datum die in uw geheugen gegrift zal staan als de dag waarop u tijdens een gezellige veiling dat ene mooie kunstwerk voor een redelijke prijs wist te bemachtigen. Het is ook de dag dat u tevens, door die aankoop, een enorm goed doel steun de, namelijk het enthousiasmeren en stimule ren van kinderen waar het hun beleving van, en omgang met kunst betreft. Mocht u verhin derd zijn maar wilt u toch dit originele initia tief ondersteunen, maak dan uw gift over op bankrekening nummer 1260 66 116 t.n.v. de stichting KiKu te Moergestel. Mocht u wel in de gelegenheid zijn dan vind u galerie de Verdieping aan de Industrieweg 16 te Moergestel. Kijkavond woensdag Tl sep tember van 19.00 uur tot 21.00 uur, start van de veiling vrijdagavond om 20.00 uur, zaal open vanaf 19.00 uur. Het onderdeel sport betekende voor Colette 3 maanden hard lopen en 3 maanden schaatsen. Net zoals bij alle andere onder delen deed ze dit onder leiding van een begeleider die pas een handtekening zet als het onderdeel naar behoren is afgerond! Maar het leukste onderdeel was toch wel de expeditie. Voor de Bronzen Award moet de leerling met een groepje van minimaal 4 personen 2 dagen gaan wandelen, fietsen, kanoën etc. in een van tevoren gekozen gebied. Colette ging in een groepje van 6 wandelen. Ze moesten in twee dagen 24 kilometer lopen met bepakking in Limburg. Het eindpunt was het Drielanden punt in Vaals. De nacht werd doorgebracht op een camping waar een door de school toegewezen begeleider ’s avonds werd uit genodigd voor een drie gangendiner, klaargemaakt door Colette en haar vriendinnen. Colette is er niet helemaal zeker van of de begeleider het eten lekker vond, maar hij heeft in ieder geval wel zijn handtekening gezet na het volbrengen van de expe ditie! Overigens is een van de opdrachten om van de expeditie een verslag te maken. Het groepje van Colette heeft dat verslag gemaakt rondom een onderzoek dat ze tijdens de expeditie gedaan hebben. Ze stelden zich de vraag hoe je gedrag ten opzichte van andere mensen verandert als je in de natuur bent. Conclusies waren o.a. dat je meer samenwerkt en ook meer reke ning houdt met elkaar, maar Colette gaf ook eerlijk toe dat de tweede dag, na een nacht met weinig slaap, heel wat moeilij- ker was! Na het succesvol afronden van alle onderdelen kreeg Colette dus op 15 september de Bronzen Award. Die werd haar fees telijk uitgereikt in de raadzaal van het oude raadhuis in Oisterwijk in het bijzijn van haar ouders en zusje Heleen. Ook aanwezig waren dhr. Wim van der Laan (de directeur van de Landelijke International Award for Young People) en wethouder Joop van Hezik (ambassadeur van de Award- organisatie). Niet in de laatste plaats was natuurlijk ook een aantal docenten van 2College Durendael aanwezig en de algemeen directeur van de school, dhr. Ad Poulisse. Erg leuk vond Colette dat iedere deelnemer iets over 1 onder deel moest vertellen. Zij zelf deed dat over de cursus Spaans, natuurlijk in het Spaans! We feliciteren Colette en de andere deelnemers van harte met hun Bronzen Award en wensen hen veel succes toe bij het programma voor de Zilveren Award! U steunt ons door een VIP-card aan te schaffen 27,50) bij Super de Boer, Jumbo, slijterij In den Korenmaaier of www.julianamoergestel.nl. U bent dan verzekerd van een prima zitplaats en gratis hapjes en drankjes, verzorgd door de omliggende horeca. L I S E A N van KiKu!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 1