Een echte Bierkens aan de muur 275 Vólgende maand weer EMTEVE Bingo! Vuurwerkconcert Moergestel Rabobank organiseert fietstocht J Aphrodite 50 WEENS APPELGEBAK BAKKERIJ KOUWENBERG 10 PUNT BROODJES COCOS- MACR0NENO60 Scfiiffierw ergert Uitstapje Zonnebloem Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 20 SEPTEMBER 2006 - 31e JAARGANG - Nr. 1394 S Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Goed idee, bij koffie of thee! Telefoon 013-5424177 Fiets mee op 24 september □MHIl Kijk op pagina 3 voor meer ■r informatie! ji Huidverzorgingsinstituut H Tel. 0l7-'5Ï3 1474 j! 4L FtfVSfiLttWl info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Wie van u de berichtgeving rond de kunstveiling van de stichting KiKu een beet je heeft gevolgd, en wie heeft dat niet, weet precies wat de kop boven dit artikel betekent. Die betekent namelijk dat u tijdens de kunstveiling op 29 september niet alleen werken van mensen met een zekere naam binnen de kunstwereld krijgt voorgeschoteld. Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. Oisterwijkseweg dat kunnen we wel alvast ver tellen! Zorg dat u er bij bent, maar eerst mee doen dus aan de EMTEVE Bingo op 19, 26 oktober en 2 en 9 november a.s. om 19.00 uur! Hans en Will Bax-Habraken Huysackerstraat 27, 5066 XP Moergestel tel.: 06-53514397 of 06-22997569 e-mail: baxha@home.nl MOERGESTEL-KREATIEF Mocht u, als inwoner van Moergestel, behalve uw belangstelling voor de veiling ook interes se hebben in deelname aan de expositie Moergestel-Kreatief, meldt u dan nu al aan via info@galeriedeverdieping.nl of bel gewoon Ed Hurkmans, 513 1316. Uitgebreidere berichtge ving mag u van ons verwachten na de uiteraard zeer succesvolle KiKu-kunstveiling. Met de muziek van Earth, Wind Fire zal de grond inderdaad trillen en zal het vuur over het plein neerdalen. Ook met nummers als Fire Ice en American Civel War Fantasy heeft het harmonieorkest muziek in huis gehaald waar de vonken vanaf spatten. Met Fire on a Moun tain zal de trein van James Last met veel rumoer over het St.-Jansplein razen. Natuurlijk komt ook de slagwerkgroep van Muziekvereniging Prinses Juliana weer met een verrassend pro gramma, in het teken van vuur. Het mag duidelijk zijn dat dit zeer gevarieer de muziekaanbod voor eenieder wat biedt. Voorafgaande aan het concert wordt een speci aal samengesteld Vuurwerkmenu geserveerd bij Auberge de Man, vooraf reserveren is wel gewenst. Alsof dit alles nog niet genoeg is om op zater dagavond 30 september naar het St.-Jansplein te komen, is er na afloop van het vuurwerk concert ook nog een optreden van onze plaat selijke zanger Koen Hessels. maak voor jong en oud is. Zo is er een lucht kussen, muziek, gratis popcorn, schminck en nog veel meer. “Het 100-jarig bestaan vieren we het hele jaar door met allerlei activiteiten voor diverse doel groepen. Zo zijn we in januari begonnen met de geweldige Rabolympische dorpen in Hilvarenbeek en Oisterwijk met een heuse ski baan” zegt Jeroen van den Ingh, algemeen direc teur van Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk. In maart bezocht de bank de verzorgingste huizen en in mei overtrof zij alle verwachtin gen van leden en klanten met de Goed voor Talent show. “We sluiten het af door nogmaals voor iedereen, van jong tot oud, een activiteit te organiseren. Een fietstocht door het werkge bied van de bank is daar een perfecte invulling voor. Ik hoop dan ook dat zoveel mogelijk men sen op 24 september de fiets pakken en met ons meefietsen.” Aldus een enthousiaste Jeroen van den Ingh, algemeen directeur. In oktober en november komen er weer vier bingo-uitzendingen op EMTEVE. Om precies te zijn op de donderdagen 19 en 26 oktober en 2 en 9 november. De bingomolen draait die avonden in samenwerking met buurtvereniging ‘De Vurhaai' die in het jaar 2007 haar vijftigjarig bestaan gaat vieren. Tijdens dat vijftigjarig bestaan krijgt Moergestel er weer een nieuwe evenement bij: Moergestelse Recordpogingen. Een evenement dat moet uit groeien tot een jaarlijkse gebeurtenis waarbij de gehele Moergestelse gemeenschap (via vereni gingen en buurten) wordt betrokken. Opbrengst van de bingo-avonden wordt o.a.voordat doel gebruikt. Het Moergestelse Recordevenement vindt plaats op zondag 17 juni 2007. De geves tigde records worden officieel bijgeschreven in het Ermelindis Boek van Gèèselse Records. Welke records er gevestigd gaan worden blijft nog even ’n geheim, maar dat het spektakel op gaat leveren die zondagmiddag op en rond de De entree is zoals u gewoon bent van Muziek vereniging Prinses Juliana gratis. Het mag dui delijk zijn dat een dergelijk concert grote kos ten met zich meebrengt, denk eens aan het vuurwerk, verlichting, podium en geluidsappa ratuur. Om een bijdrage aan dit geheel te bren gen bieden wij u de mogelijkheid aan om een VIP kaart te kopen. Met deze VIP kaart bent u verzekerd van een echt avondje uit. Behalve een perfecte zitplaats, bieden wij u tijdens het gehele concert onbeperkt drankjes en exclu sieve hapjes aan. Dit alles zal verzorgd worden door de omliggende horeca. De kosten van een VIP arrangement bedragen slechts 27,50. De VIP kaarten zijn te koop bij Jumbo, Super de Boer en Slijterij in den Korenmaaier. Ook kunt u de VIP kaarten bestellen via onze site; www.julianamoergestel.nl Dus graag tot ziens op zaterdagavond 20.15 uur op het St.-Jansplein te Moergestel voor een echt knallend concert, met vuur gespeeld door Muziekvereniging Prinses Juliana. Zaterdagavond 30 september vanaf 20.15 uur zal het gaan knallen in Moergestel. Het St.-Jansplein zal het decor zijn voor het Vuurwerkconcert Moergestel, uitge voerd door Muziekvereniging Prinses Juliana. Een heuse lichtshow en natuur lijk geweldig vuurwerk maken dit unieke concert tot een onvergetelijk evenement. Vooral moergestelse kunstenaars die zich puur voor hun plezier, en dat van anderen, bezighou den met schilderen, tekenen, boetseren, beeld houwen, fotograferen en glas-in-lood, stellen hun werk beschikbaar. Zo ook Geert Bierkens, 76 jaar jong en op latere leeftijd begonnen met schilderen in olieverf. Gewoon omdat hij, na het beëindigen van zijn boerenbedrijf, een leuke vrijetijdsbesteding zocht. Inmiddels is Geert al jaren een van de vaste exposanten van Moer- gestel-Kreatief, de jaarlijks terugkerende expo sitie van dorpsgenoten. Hij draait zijn hand niet om voor een fraai aquarel of doorwerkt olieverf en verbaasde vorig jaar nog menig kunstliefhebber met een werkelijk mooie uit hout gestoken beel dengroep. Zijn bijdrage aan de KiKu kunst veiling bestaat uit een olieverf van een Keulse pot, sober en zonder enige opsmuk of preten tie op doek vastgelegd. Daardoor eigenlijk hartverwarmend mooi en onbetaalbaar, behal ve voor die bezoeker van de veiling die zowel het doek van Geert als het doel van de ver koop weet te waarderen; namelijk onze jeugd in contact brengen met kunst en ze tegelij kertijd stimuleren in hun creativiteit. Naast de aanwezige kunstwerken kan echter ook geboden worden op een dienst van zowel Louis van den Meijdenberg als Chris van den Bijgaart. Het werk van beide fotografen behoeft geen Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk nadere toelichting, de kwaliteiten van deze beroeps zijn genoegzaam bekend. Zij bieden aan van u of uw familie een portret- of groepsfoto te vervaardigen. Met alle respect, maar dat dit uw eigen digitale kiekjes zal overstijgen is dui delijk, dat u in het bezit komt van een moment opname die u nog jaren zal koesteren is uw bod meer dan waard. Nieuwsgierig geworden? Wilt u meer weten over deze unieke kunstveiling en het doel van de Stichting KiKu? Kijk dan even op de web site van galerie de Verdieping: www.galeriede- verdieping.nl En natuurlijk bent u op woens dag 26 september een van de vele kijkers op de kijkavond van 19.00 tot 21.00 uur en een van de vele bieders op vrijdagavond 29 september vanaf20.00 uur in galerie de Verdieping aan de Industrieweg 16 te Moergestel. Op die avond kunt u overigens al vanaf 19.00 uur al een blik werpen op de te veilen kunstwerken. Wist u overigens dat Galerie de Verdieping aan de Industrieweg 16, waar u elk weekend kunt genieten van een mooie expositie ”op loopafstand” u ook de mogelijkheid biedt tot ’’bioscoopje pikken” in eigen dorp. Elke zon dag om 15.00 uur vertonen wij in onze nos talgische filmzaal ”Negentien-Toen” een ware klassieker uit de gloriejaren van de cinema. Dus, wandelweer? Loop even op naar Galerie de Verdieping. Geen wandelweer? Neem dan plaats in het rode pluche en geniet van een spannende, komische of romantische film uit het verleden. Voor meer informatie over de programmering: www.galeriedeverdie- ping.nl Zie ook onze advertentie op pagina 2 in dit blad. Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk bestaat dit jaar 100 jaar en organiseert nog één grootse activiteit voor alle inwo- ners uit Diessen, Hilvarenbeek, Moergestel en Oisterwijk. Op 24 septem ber organiseert zij een prachtige fiets tocht, door het groene hart van Brabant. Deelname is voor iedereen gratis. Er zijn vier verschillende opstartpunten op zondag 24 september. Fietsliefhebbers kunnen vanaf elk kantoor tussen 11.00 en 13.00 vertrek ken. Aanmelden is niet nodig. Enkel op de dag zelf dient men zich te melden bij het secreta riaat, voor het ontvangst van de routekaart. Iedere deelnemer ontvangt daarnaast twee con- sumptiebonnen. De route is ongeveer 30 km lang, laat de mooiste plekjes zien en heeft een gezellig rustpunt. De bank ontvangt uiteinde lijk alle deelnemers op het eindpunt bij kano- boerderij De Reusel in Moergestel, waar ver- Degene die zich voor het uitstapje naa: Papegaaienopvang Veldhoven opgegeven heb ben, worden dinsdag 26 september om 11.30 uui verwacht bij ‘t Draaiboompje tenzij u doorge ven hebt om opgehaald te worden. Dit zal dan tussen 11.00 en 11.15 uur gedaan worden. I p i iuiuvi>iz.uiyiiiyoiiioiui

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 1