12 jaar HR-ketels garantie op Nefit fl Kies voor je eigen levensstijl... ...samen met Hypotheek Visie 1 1 2 'uUelthouen oKruijssen Poelentocht op de Stippelberg Voor ’n kleurrijke omgeving... GEBROEDERS JANSSEN AANNEMERSBEDRIJF B.V. Uitvoering die aansluit op uw wensen... RE/MAX HYPOTHEEK VISIE Niet pandgericht, maar klantgericht! A Alarmnummer aantre N efi t houdt Nederland NEFIT warm voor als het écht nodig is... bungalow- en villabouw fabrieksbouw woningbouw renovatie en nieuwbouw machinaal houtbewerking verkoop woningen vrijblijvend prijsopgave Olsterwljkseweg 30 5066 XD Moergestel Tel. 013-513 3604 www. gebrjanssen. nl KEES VAN DER BRUGGEN Vision Makelaardij L Vutrarvt trx r. fjn* te. jeaenj In alle andere gevallen: 0900 - 8844 Zondag 17 september 2006 Op zondag 17 september organiseert Natuur monumenten een poelentocht door het natuur gebied de Stippelberg. Deze excursie, met extra aandacht voor de vele poelen die in het gebied liggen, start om 8.00 uur. De excursie duurt ongeveer 4 uur. Het is verstandig om zelf eten en drinken mee te nemen. Deelname aan deze excursie kost voor leden van Natuurmonu menten 4,-, niet leden betalen 7,- en kin deren tot en met 12 jaar 2,-. Voor deze excur sie dient u vooraf te reserveren bij Bezoekers centrum Oisterwijk, tel. 521 9209, waar meteen de vertrekplaats bekend wordt gemaakt. gemuteerde maquettes. Door naar de expositieruimte op zich te kijken en die op verschillende wijzen uit één te leg gen ontstonden op een associatieve, intuïtieve, gelaagde en speelse kijk en werkwijze diverse maquettes/sculpturen. Hiervoor exposeerde Tijs o.a. in galerie Sign te Groningen 2005 www.sign2.nl en realiseerde hij samen met de computerkunstenaar Adger Stokvisch een installatie in de Blughut van de Kunst en kijkroute 2006 Openstal te Oldeber- koop (Friesland) www.openstal.nlMomenteel hangt in de beeldentuin van Ateliers 195/197 te Heemstede een installatie van hem met de titel: Homo Volens- de willende mens www.ate- liersl95/197.nl Na de opening 17 september om 14.00 uur is de expositie te bezichtigen in de weekenden van 23, 24, 30 september, 1, 7 en 8 oktober van 13.00 uur tot 17.00 uur en volgens afspraak, Tel: 0499-550073. Het Voorportaal, expositieruim te voor hedendaagse kunst, Koestraat 13a te Oirschot wwww.hetvoorportaal.nlU bent van harte welkom. Entree gratis. De Stippelberg Eind negentiende eeuw bestond de Stippelberg bijna helemaal uit heide. Tussen 1893 en 1935 werd het gebied ontgonnen. Men plantte onder meer douglasspar en Japanse lariks in het gebied. In het westen van dit natuurgebied lig gen oude stuifduinen als ’stippels’ in het land- schap. Op deze ’stippels’ zijn grove dennen aangeplant. Aan deze heuvels dankt de Stippelberg zijn naam. Sinds 1994 wordt het natuurgebied beheerd door Vereniging Natuurmonumenten. Vanaf die tijd wordt er hard gewerkt om van dit voor malige productiebos een natuurlijk bos te maken. Een bos waar dode bomen bewust niet weggehaald worden. Waar stuwen die in het afwateringssysteem zijn gelegd ervoor zorgen dat water niet te snel wordt afgevoerd waardoor het bos zijn oorspronkelijk natte bodem weer terugkrijgt. Een deel van het gebied is nat, een deel van het gebied is droog. Door deze afwisseling kun nen hier véél verschillende plantensoorten groeien, en vinden veel diersoorten een perfec te leefomgeving. Gemuteerde maquettes in Oirschot Transmutatie Op zondag 17 september wordt in Het Voorportaal de expositie “transmutatie”, van beeldend kunstenaar Tijs Rooijakkkers geo pend. Tijs Rooijakkers (Vorstenbosch 1975) studeer de in 2004 af aan de kunstacademie te ’s-Her- togenbosch waar hij door zijn eindexamen installatie genomineerd werd voor de Lucas prijs: “De installatie van Tijs is intrigerend omdat er merkbaar een onderzoek naar een systeem achter schuilt, dat het beeld niet domi neert. Dit systeem is vertaald in een construc tie met lichtheid en speelsheid. De wijze waar op de bestaande architectuur van de omgeving is benut, duidt op een groot gevoel voor ruim telijkheid. De tekeningen, teksten en schema’s complementeerde het totaalbeeld” In plaats van één installatie zal Tijs in Oirschot meerdere installatie/beeldmogelijkheden voor Het Voorportaal exposeren in de vorm van Een rijkdom aan flora en fauna De excursie Met een twintigtal poelen is het gebied erg belangrijk voor libellen en de zeven amfibieën soorten die het gebied rijk is. Zeker voor de poel- kikker en de vinpootsalamander die zeldzaam zijn. De boswachter neemt u mee langs een deel van de poelen en zal u vertellen over de flora en fauna hiervan. De wandelaar krijgt tijdens deze tocht een goed beeld van het natuurgebied en het beheer en zien misschien wel de zeldzame vin pootsalamander. - PAGINA 5 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 13 SEPTEMBER 2006 W. Wolfs Schoolstraat 3, Moergestel, Tel: 013-513 12 84 makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Welten stucadoorswerken Pastoor de Louwstraat 5 5066 EG Moergestel Telefoon: 013 - 513 38 20 Mobiel: 06 - 40 58 89 00 E-mail: keesbrug@home.nl Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013)468 8259 Hypotheek Visie. Besterdring 2215014 HK Tilburg, tel. (013) 581 18 66 Kijk ook eens op hypotheekvisie.nl Lekker genieten van het leven, de dingen doen die u belangrijk vindt... en onder tussen uw financiële zaken samen met Hypotheek Visie goed geregeld hebben. Want wij staan u bij keuzes te maken die u de kwaliteit van leven geven die u wenst. Dus loop eens binnen voor een persoonlijk en uitgebreid advies, of bel voor een afspraak. U ontvangt dan tevens het exclusieve boek 'Visie op levensstijl"! Zolang de voorraad strekt Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop- en verkoopbegeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! ERKEND SCHILDERS- EN AFWERKINGSBEDRIJF BEGLAZINGSWERKEN - BEHANGWERKEN - SCHILDERWERKEN INDUSTRIEWEG 1 MOERGESTEL TEL. 013-513 6666 Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl Wat verwacht u van een verwarmingsketel? Dat hij het gewoon altijd dóet! Daarom zijn Nefit HR-ketels al meer dan 25 jaar de meest verkochte van Nederland. De betrouwbaarheid is spreekwoordelijk. En wij zorgen ervoor dat zo’n betrouw bare Nefit vakkundig wordt geïnstalleerd en onderhouden. Zo wordt de kans dat u ooit in de kou komt te zitten wel héél klein.Vandaar dat 12 jaar onderdelengarantie op Nefit HR-ketels bij ons niet veel hoeft te kosten. Vraag naar ons concrete aanbod:

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 5