'I Ui O9OO<0>8844 Toppers op KiKu-kunstveiling! <je^arne r. r Fiets mee op 24 september Het is tijd voor Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk VIDO 16 leerlingen 2College Durendael ontvangen bronzen Award Bestuur teken-en schildergroep 4 'i Behoefte aan een luisterend oor? In september hopen wij te starten met een nieu we gespreksgroep geef je zo snel mogelijk op! Iedere eerste en derde woensdag van de maand kun je bij ons binnenlopen voor informatie over wat wij voor u kunnen betekenen. Ook bestaat er dan de mogelijkheid om je op te geven voor een gespreksgroep, 12 keer voor 40 euro. De komende inloopochtend is woensdag 20 sept. 2006 van 09,30 uur tot 10.30 uur. Je wordt verwacht in buurthuis Loven/Besterd, Koestraat 164, 5014 EG Tilburg, ingang park de Horion. Voor informatie 06 - 48316923. BINGO We starten weer met de Bingo op de Reuselhof op 20 september a.s om half 8. We rekenen weer op een grote opkomst. Dan zorgen wij weer voor koffie en mooie prijzen. Graag tot ziens. Groetjes Bep (Vrouwen in de overgang) Stichting Welzijn Ouderen In de gemeente olst e r w l| k i GEEF ELKAAR DE HAND Na een rust van de vakantie starten wij weer met ons programma. Wij beginnen met een gratis bingo in de Reuselhof op donderdag 21 septem ber. Aanvang zoals u van ons gewend bent om 14.00 uur en niet te vergeten het gratis kopje koffie of thee met wat lekkers erbij. Er zijn weer veel mooie en nuttige prijsjes te winnen. Wilt u dit graag mee maken en heeft u geen ver voer: Wij proberen in samenwerking met De Zonnebloem dit te regelen zodat u gratis wordt opgehaald en na afloop om ongeveer 16.00 uur weer thuis wordt gebracht. Natuurlijk niet vergeten om door te geven of wij u moeten halen en weer thuis brengen. Wel heel graag op tijd doorgeven.bij Jacqueline (tel. 513 2523) of Gina (tel. 513 2007) Vrijdag 15 september vindt de feestelijke uit reiking van de International Award for Young People plaats in het Oude Stadhuis van Oisterwijk. De volgende leerlingen zullen hun bronzen Award overhandigd krijgen door Wethouder Van Hezik en dhr. Van der Laan, Directeur van The International Award for Young People: Colette Wind, Tessa Jussen, Jill van Vugt, Elif Aribas, Jessica Faessen, Ulviya Tagiyer, Alexander Davits, Jeroen Mensink, Jaap Wijnstok, Floor Koene, Esther Mensink, Judith Andrien, Frederique Arnold, Juliska Peynenburg, Noortje Smulders en Marloes van der Sterre. De leerlingen sluiten hiermee het eerste niveau van het internationale programma af, waarbij zij zichzelf vrijwillig op verschillende onderde len hebben ontwikkeld: zij hebben zich inge zet voor de maatschappij, ze hebben een indi vidueel talent (verder) ontplooid, op sportief gebied hebben ze zichzelf gestelde doelen bereikt en ter afsluiting hebben ze een expedi tie opgezet en volbracht. 2College neemt sinds 2002 deel aan het inter nationale programma en inmiddels hebben vele tientallen leerlingen van 14 jaar en ouder een Award in ontvangst mogen nemen. Maar liefst 9 leerlingen hebben zelfs een gouden Award bemachtigd. Binnenkort kunnen de derde klassers zich weer opgeven voor deelna me aan het programma. Een van de vele toppers onder de kunstwerken die op de KiKu-kunstveiling zullen worden aangeboden is ongetwijfeld de sfeervolle gewas sen pentekening van Jan Dijker. Hoewel we Jan natuurlijk gekend hebben als internationaal vermaard monumentaal kunstenaar, vooral bekend van zijn glas-in-lood ramen en mozaïe ken, was hij ook een begenadigd schilder en tekenaar. De manier waarop hij met een enke le potloodlijn of pennenstreek een figuur of landschap wist te suggereren was tekenend voor zijn grote talent. De initiatiefnemers waren dan ook blij verrast met de spontane toezegging van mevrouw Wies Dijker-Lobach, dat de orga nisatie op haar bijdrage kon rekenen. Haar echtgenoot heeft in het verleden meerdere malen laten blijken een warme sympathie te koesteren voor de plaatselijke kunstenaars en met name kunst voor en door kinderen zou ook nu op zijn belangstelling en steun kunnen ver trouwen. Maar natuurlijk is het werk van Jan Dijker niet het enige van hoog niveau wat tijdens de veiling onder de hamer komt. Stuk voor stuk zijn de te veilen kunstwerken, zo’n vijfenveer tig in getal, uw bod waard. Of het nu gaat om een bekende of minder bekende kunstenaar, dit is de gelegenheid om een origineel kunstwerk voor een betaalbare prijs mee naar huis te TEKENEN EN SCHILDEREN VOOR 50- PLUSSERS Wij zijn weer gestart met onze wekelijkse teken en schilderbijeenkomsten in de Roosendries. Er is weer plaats voor nieuwe leden om samen op een gezellige en ontspannen manier te teke nen en/of te schilderen. Denk je dat je geen tekentalent hebt dan is het toch de moeite waard om het eens te proberen. Er is volop teken- en schildermateriaal aanwe zig zodat je de eerste keren geheel vrijblijvend kunt deelnemen zonder meteen materiaal aan te schaffen. Mogen we U binnenkort verwelko men in de Roosendries op de dinsdagen van 13.30 tot 16.00 uur? Wij verwachten U! (Daar deze activiteit door Stichting Welzijn Ouderen wordt gesubsidieerd is het lidmaatschap van de KBO wel gewenst maar niet persé noodzake lijk). RIKKEN EN JOKEREN Vrijdag 15 september Vrijdagavond 19.30 starten we weer met de KBO kaartavonden. Raadpleeg uw Groene Boekje daar staan alle data in vermeld. Wij zijn er weer klaar voor. U ook? Jan en Herman nemen. De kunstenaars hebben hun aandeel geleverd, u kunt dat vervolgens ook doen door vrijdagavond 29 september aanwezig te zijn en te bieden op een of meer van de aangeboden kavels. Met het doel voor ogen, kinderen in con tact brengen met kunst en hen stimuleren in hun creativiteit, moet dat geen al te zware opga ve zijn. Moergestel en zijn bewoners kennen de wordt het natuurlijk ook gewoon een gezel lige bijeenkomst waarbij het nuttige ongetwij feld met het aangename verenigd zal worden. De totale opbrengst van de kunstveiling wordt niet alleen gebruikt voor de grote kinderkunst- tentoonstelling in maart 2007, maar ook aan gewend voor workshops, excursies en kunst- en cultuureducatie in de breedste zin voor de Moergestelse jeugd. Noteert u alvast de vol gende data: Kijkdag woensdag 27 september van 19.00 uur tot 21.00 uur, veiling vrijdag 29 september vanaf20.00 uur. Natuurlijk in Galerie de Verdieping, Industrieweg 16 te Moergestel. Kijk ook eens op www.galeriedeverdieping.nl 1 i KB.O. AFDELING MOERGESTEL A Rabobank fietstocht: Voor meer informatie kunt u terecht bij Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk. Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk bestaat dit jaar 100 jaar en organiseert daarom op 24 september een prachtige fietstocht voor jong en oud. Deze fietstocht laat u de mooiste plekjes van ons werkgebied zien: het groene hart van Brabant. Dus noteer 24 september in uw agenda - zondag 24 september - opstartpunten bij elk kantoor tussen 11.00-13.00 uur - duidelijke routekaart wordt u uitgereikt - de fietsroute is ongeveer 30 km lang - eindpunt is Kanoboerderij De Reusel waar vermaak voor jong en oud aanwezig is. GEEN SPOED, WEL POLITIE PAGINA 3 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 13 SEPTEMBER 2006

Weekblad Moergestels Nieuws | 2006 | | pagina 3